vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, fysa-roufa-travatone

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #510 στις: Ιουνίου 18, 2016, 00:03 »
αναρωτιεμαι ενα λεπτο πιρτσινι μηπως κανει τη δουλεια χωρις λεφτα?

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #511 στις: Ιουνίου 18, 2016, 00:05 »
Τι είναι αυτά? Ποιοι οπαδοί και πιο χάλια προϊόν? Υπάρχουν εκατοντάδες ατμοποιητές για χιλιάδες ατμιστές επειδή δεν έχουν όλοι τα ίδια γούστα.
 Δοκιμάζουμε κάτι και γράφουμε τις απόψεις μας γι αυτό, οι οποίες προφανώς είναι υποκειμενικες λόγω της διαφορετικοτητας του τι αρέσει στον καθένα. 
Αλλιώς θα υπήρχαν ένα δύο ατμοποιητές και τέλος. 
Έλεος πια με τις ειρωνειες του καθενός που δεν μπορεί να εκφραστεί με το στοιχειώδη σεβασμό απέναντι στους άλλους χρήστες. 

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #512 στις: Ιουνίου 18, 2016, 00:08 »
Ενα μαμουνι μπορεί να σε κάνει να πετάξεις όλο το πιάτο με τη φακή.

Κομφουκιος

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #513 στις: Ιουνίου 18, 2016, 10:20 »


Χωρίς το Kit δουλεύει λάθος δηλαδή;

Αν και με κάλυψε ο cruiser θα σου πω κι εγώ. Δεν μπαίνουμε όλοι στο νήμα για να κραξουμε τον ν5, καλό θα ήταν να τα φιλτράρεις λίγο λοιπόν πριν αρχίσεις να εκτοξεύεις. Δεν είπα ποτέ κάτι άσχημο για τον ατμοποιητή, είμαι λάτρης του svoemesto γενικότερα αλλά αυτά δεν είσαι και υποχρεωμένος να τα ξέρεις φυσικά.
Ποτέ δεν είπα ότι δουλεύει λάθος, το μόνο που είπα είναι ότι βρίσκω απόλυτα θετικό να αποκτάει μία ακόμα επιλογή έτσι ώστε να καλύπτει μεγαλύτερο εύρος χρηστών, και μάλιστα αν αυτή η επιλογή λειτουργεί και σωστά (πάντα υπάρχουν κι οι περιπτώσεις υπετροφοδοσιας σε τέτοιες λύσεις.. ;) ) θα είναι ότι καλύτερο για τον ν5 όταν, όπως όλα δείχνουν, μέχρι σήμερα έχει απογοητευσει αρκετούς με την τόσο αερατη του τζούρα.

Όβερ εντ άουτ :D

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #514 στις: Ιουνίου 18, 2016, 10:36 »
Προς ενημερωση το κιτ μειωσης αερα λεγεται απο καταστηματα οτι θα ερθει συντομα στην ελληνικη αγορα

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #515 στις: Ιουνίου 18, 2016, 13:29 »

Αν και με κάλυψε ο cruiser θα σου πω κι εγώ. Δεν μπαίνουμε όλοι στο νήμα για να κραξουμε τον ν5, καλό θα ήταν να τα φιλτράρεις λίγο λοιπόν πριν αρχίσεις να εκτοξεύεις. Δεν είπα ποτέ κάτι άσχημο για τον ατμοποιητή, είμαι λάτρης του svoemesto γενικότερα αλλά αυτά δεν είσαι και υποχρεωμένος να τα ξέρεις φυσικά.
Ποτέ δεν είπα ότι δουλεύει λάθος, το μόνο που είπα είναι ότι βρίσκω απόλυτα θετικό να αποκτάει μία ακόμα επιλογή έτσι ώστε να καλύπτει μεγαλύτερο εύρος χρηστών, και μάλιστα αν αυτή η επιλογή λειτουργεί και σωστά (πάντα υπάρχουν κι οι περιπτώσεις υπετροφοδοσιας σε τέτοιες λύσεις.. ;) ) θα είναι ότι καλύτερο για τον ν5 όταν, όπως όλα δείχνουν, μέχρι σήμερα έχει απογοητευσει αρκετούς με την τόσο αερατη του τζούρα.

Όβερ εντ άουτ :D




αλλους τόσους έχει ενθουσίαση και είναι πολλοι:) :) :)

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #516 στις: Ιουνίου 18, 2016, 16:33 »
Το MTL σετάκι από τι υλικό είναι;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #517 στις: Ιουνίου 18, 2016, 17:26 »


αλλους τόσους έχει ενθουσίαση και είναι πολλοι:) :) :)

Πάσο και χωρίς καμία αμφιβολία, αν δεν τον δοκιμάσω δεν μπορώ να εκφράσω και προσωπική άποψη οπότε, αφού είπα κι αυτό που ήθελα να πω..  καλή συνέχεια άπαντες και χωρίς διαξιφισμούς εύχομαι ;)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #518 στις: Ιουνίου 18, 2016, 17:37 »
Το MTL σετάκι από τι υλικό είναι;
Σε ερωτηση που εκανα σε διαφορα καταστηματα δεν ηξεραν ουτε αυτοι

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #519 στις: Ιουνίου 18, 2016, 22:59 »
SS  φαίνεται να ειναι παιδια ,μπαινει εφαπτομενικα στην εισαγωγη αερα και γινεται ενα.Μαλιστα ειναι και λιγο δυσκολο να το αφαιρεσεις μετα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2016, 00:07 από tsoupakas »

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #520 στις: Ιουνίου 20, 2016, 11:37 »
Καλημέρα.
Μιας και έχω απο σύρματα μονο
30g στήνω με αυτό
2.5 πυρήνα 4 σπείρες 1.22 η αντίσταση.
Με το enriched όλα καλα.
Με ίδιο στήσιμο άλλα με relax υγρό αύτη τη φορά(6αρα και τις δυο φορές) και το χτύπημα είναι λες και κανεις 36αρα νικοτίνη.
Γιατί μπορει να γίνεται αυτό?
Το relax το ατμιζω καιρο και δίνει ήπιο χτύπημα.η η γεύση πάντως πολύ πιο έντονη σε σχέση με αλλους ατμό που το έχω ατμισει

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #521 στις: Ιουνίου 20, 2016, 12:00 »
Εγώ το χτύπημα δεν το άντεχα όταν η αντίσταση ήταν πολύ χαμηλά. Την σήκωσα λοιπόν λίγο κι όλα καλά, αλλάζει τελείως το αποτέλεσμα.
Όσο για τη γεύση όντως είναι πιο έντονη, ακόμα και συγκριτικά με V3 mini με το ίδιο στήσιμο περισσότερη γεύση ο V5.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2016, 12:07 από atsirtsis »

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #522 στις: Ιουνίου 21, 2016, 14:57 »
atsirtsis θα σε βοηθήσω. Ο KF5 είναι προβληματικός. Τα προβλήματα του είναι τα εξής:

1. Δεν είναι KFL+
2. Έχει διαρροές (μιας και όλοι ξέρουμε να στήνουμε άψογα και δεν χωράει αμφισβήτηση)
3. Έρχεται σε μια απλή χάρτινη συσκευασία και όχι σε deluxe combo box.
4. Δεν είναι KFL+. Το ξέρω πως το είπα και στο "1" αλλά χρειάζεται να το λέω για να το χωνέψουμε.
5. Έχει αεράτη τζούρα.
6. Ο Svoemesto έταξε κάτι που δεν τηρήθηκε στο 100% και αυτό είναι κάτι που επηρεάζει προφανώς την απόδοση του KF5.
7. Η τιμή του (120€) είναι κλέψιμο! Αισχροκέρδεια!
8. Η ποιότητα του υπολείπεται σε σχέση με τον KFL+.
9. Δεν είναι KFL+ (έτσι για την εμπέδωση)

Νομίζω δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο. Μπορεί ο διαχειριστής άνετα να κλείσει το παρόν thread τουλάχιστον όσο υπάρχει ακόμα διαθέσιμος ο ΚFL+.


Το άνωθι ήθελα να απαντήσω πριν 5 ημέρες όπου το account μου αποκλείστηκε (ban) γιατί στο φοβερό αυτό φόρουμ δεν άρεσαν οι απόψεις μου.

Διαχειριστές/καταστηματάρχες/έμποροι του e-kapnisma.gr κερδίσατε.
Με τις ευλογίες μου, αποκλείστε και μόνιμα το account μου.
Το συγκεκριμένο φόρουμ στάθηκε πολύ μικρό τελικά. Η αξία του κάμφθηκε από τα "εγώ" των εχόντων την "εξουσία"(sic).

Και φυσικά όσοι προλάβετε να το διαβάσετε θα είστε τυχεροί. Θεωρώ πως η ανικανότητα σοβαρής στοιχειοθετημένης απάντησης θα οδηγήσει σε αντανακλαστική διαγραφή του συγκεκριμένου post και φυσικά το πολυπόθητο ban.

Viva KFL+


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #523 στις: Ιουνίου 21, 2016, 15:21 »
Σε ανάγκασε κανένας να τον πάρεις ? Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το μένος μερικών εδώ μέσα

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #524 στις: Ιουνίου 21, 2016, 15:25 »
Injen το post είναι ειρωνικό από πλευράς μου για την απαξίωση που έχει φάει ο KF5 από τους θαμώνες του εν λόγω φόρουμ.
[Απορώ που μπορώ και ποστάρω ακόμα βέβαια (φαίνεται δεν θα το έχουν πάρει χαμπάρι οι αντικειμενικοί διαχειριστές)]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278619 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos