vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, bloodlessz, manoslykos, panikad, Milarepa

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #285 στις: Μαΐου 26, 2016, 16:21 »
Εμένα δεν έλειπε κάποιο ορινγκ και είχε κάποιες διαρροές. Μου τον άλλαξαν χθες, ατμίζω σαν τρελός και δεν έχει βγάλει ούτε υποψία υγρασίας. Όλα μια χαρά.

... και εμενα Γιαννη μου τον αλλαξαν αμεσα και χωρις δευτερη κουβεντα!
Φυσικα πριν τον δωσω ειχα τσεκαρει και αλλαξει τα o'rings, για να ειμαι βεβαιος 100% οτι δεν εφταιγαν αυτα, αλλα και παλι ''εσταζε''

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #286 στις: Μαΐου 26, 2016, 16:24 »
Ευτυχώς Μιχάλη (σωστά? :) ) εμένα απο χθές που τον πήρα, ότι και να του έχω κάνει, δεν έχει βγάλει τίποτα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #287 στις: Μαΐου 26, 2016, 17:15 »
Σωστα  :thumpup:
Εγω προτιμησα την σιγουρια αλλα και την εμφανιση-βαρος και ετσι πηρα ενα δευτερο V3 mini με SS κουστουμακι.
Θεωρω οτι αυτη η γενια Kayfun ειναι η καλυτερη για τα καπνικα υγρα
Για τα υπολοιπα δεν αλλαζω τον Eviva με τιποτα!

Αποσυνδεδεμένος anstelios

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #288 στις: Μαΐου 26, 2016, 17:17 »
 Επειδή πολλές "αλλαγές" βλέπω έχουν γίνει, ας αναφέρω τι έχω παρατηρήσει κι εγώ μηπως πρέπει να το επιστρέψω..
Δεν βλέπω κάποια διαρροή όσο ατμίζω.
Όταν ανεβάζω τον δακτύλιο, για να αλλάξω ρύθμιση αέρα, και αφού το ξανακατεβάσω παρατηρώ υγρασία(όχι σταγόνες) εξωτερικά στην βάση της καμπάνας.
Επίσης όταν ξεβιδώνω την βάση για να πάρω access στο deck, παίρνω κάποια υγρά στο χέρι λόγω της μαζεμένης υγρασίας στον δακτύλιο..
Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο?


Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #289 στις: Μαΐου 26, 2016, 18:02 »
Έτσι ξεκίνησε κι εμένα

Αποσυνδεδεμένος Kazinovios

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #290 στις: Μαΐου 26, 2016, 18:19 »
Όταν τον γεμιζω και ανοίγω τα υγρά κανονικά είχα διαρροή, σήμερα που γέμισα και μετά άνοιξα τα υγρά κρατώντας τον ανάποδα δεν παρατήρησα διαρροή ως τώρα.. Ως τώρα τον έχω στήσει σε 2mm πυρήνα ίσως επηρεάζει και αυτό σε διαρροές δεν ξέρω..

Sent from my HTC One using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #291 στις: Μαΐου 26, 2016, 18:23 »
Προσπαθώ να σχηματίσω άποψη για το προϊόν. Μέχρι στιγμής παρατηρώ:

Οι ατμοποιητές γίνονται πιο αεράτοι.  :(
O svoemesto είναι ο svoemesto.
Όποιος βιάζεται σκοντάφτει.


Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #292 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:21 »
  • Οι ατμοποιητές γίνονται και αεράτοι! :)
  • O Svoemesto είναι Svoemesto!
  • Όποιος βιάζεται σκοντάφτει;! Δε νομίζω πως ισχύει για όσους έσπευσαν να αγοράσουν το προϊόν αυτό.

Στον Griffin (22mm) που είχα, αντιμετώπιζα πολλές διαρροές/δάκρυσμα στο δακτύλιο εισαγωγής αέρα.
Έκανα πολλά στησίματα για να βρω τις πταίει, μέχρι που μετά από περίπου ένα μήνα, διαπίστωσα πως έφταιγε ο τρόπος που περνούσα το βαμβάκι στα 4 αυλάκια εισαγωγής υγρού.
Αν άρχιζα να ποστάρω την περίοδο που βγήκε ο Griffin, θα δημιουργούσα την εικόνα ενός προβληματικού προϊόντος, που σε καμία περίπτωση δεν είναι ο Griffin.
Αλλά ακόμα και να έπεσα σε ελαττωματικό προϊόν, αυτό δεν αναιρεί το γεγονός πως ο Griffin είναι ένας εξαιρετικός άτμο.
Στην τελική για αυτό υπάρχει η Εγγύηση, ώστε τυχόν σφάλματα που ξεφεύγουν από μια γραμμή παραγωγής, να διορθώνονται με την αντικατάσταση τους προϊόντος κλπ.
Δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση πως ο Svoemesto βιάστηκε να προλάβει.
Ίσως τώρα να βιαστεί που πρέπει να βγάλει το συντομότερο άτμο με τις νέες προδιαγραφές για να προλάβει τον ανταγωνισμό. Το ανάποδο όμως, όχι.
Τέσπα. Πολύς ντόρος για το τίποτα, κατά την ταπεινή μου άποψη.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #293 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:36 »


Θέλω να σταθώ μόνο σε μία υπέροχη ανάρτηση (δεν είμαι εκτός θέματος, κάθε άλλο), διαβάστε σας παρακαλώ την ανάρτηση κι αν είμαι υπερβολικός να μου το πείτε. Η παρακάτω ανάρτηση λοιπόν τού makis206, επιβεβαιώνει για άλλη μια φορά πόσο χρήσιμο εργαλείο είναι ένα ατμιστικό φόρουμ και κυρίως ένα σπάνιο ήθος. Να είσαι μέλος απ' το 2011 και να μιλάς τόσο σωστά και χωρίς ίχνος έπαρσης. Εχθές για παράδειγμα, έπρεπε να σβήσει το μοντάκι μου για πάντα και μετά να σκεφτώ την όποια προσοχή που απαιτείται στον τόσο χρήσιμο εξοπλισμό μας. Προσωπικά, σήμερα πήρα ένα καλό μάθημα συμπεριφοράς απ' τον αγαπητό φίλο. Χίλια μπράβο του, και λίγα λέω.

Συγνώμη από όλους για το off αλλά δεν μπορώ να μην πω ένα δημόσιο Ευχαριστώ στον φίλο "Joe" για τα παραπάνω.. χωρίς να θέλω να μακρυγορήσω περεταίρω εκτροχιάζοντας εντελώς το νήμα, κι επειδή ξέρω ότι δεν είμαι και κανένα αγγελούδι γενικότερα ( :D ) να πω απλά ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί του για τη δύναμη ενός τέτοιου χώρου και χαίρομαι όταν υπάρχει μια υγιή σχέση ανάμεσα στα μέλη του. Δεν ξέρω αν το προκάλεσα εγώ αυτή τη στιγμή, δεν μου πέρασε απ'το μυαλό κάτι τέτοιο ούτε θα μου περνούσε και ποτέ για να είμαι ειλικρινής αν δεν το έλεγε ο φίλος. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα λόγια του Joe αγγίζουν. Κι εύχομαι να πάνε όλα καλά στο τέλος με το "θέμα" που μας ενώνει εδώ, να είμαστε καλά κι εμείς και να συνεχίσουμε να τα λέμε με υγιείς διαλόγους. Κατά κάποιο τρόπο ο ένας μας μπορεί να συμπληρώσει κάποιον άλλο έστω και απρόσωπα.. Για τη βοήθεια που μπορούμε να προσφέρουμε δεν αναφέρομαι καν.

Να είμαστε καλά, μακρυγόρησα ε;

Και πάλι συγνώμη για το off από όλους.. :)


Αποσυνδεδεμένος anstelios

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #294 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:54 »
Έτσι ξεκίνησε κι εμένα

Και πως εξελίχθηκε ?
Τι παρατήρησες μετά?

Εγώ πάντως διαρροή απο τις τρύπες αέρα δεν εχω δει ακόμα.
Δεν ξέρω αν όσα ανέφερα παραπάνω δικαιολογούν να πάω να ζητήσω αντικατάσταση.. θα με περάσουν για περίεργο..!

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #295 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:59 »
Η εξέλιξη ήταν, η υγρασία να γίνει σταγόνες και οι σταγόνες να μου λερώνουν τα χέρια και τα ρούχα.
Πήγα, το είδαν και μου τον άλλαξαν. Αφού βέβαια άτμισα γύρω στα 2 ml μέχρι να το κάνει....

Αποσυνδεδεμένος hiroshi

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #296 στις: Μαΐου 27, 2016, 07:52 »
Καλημερα σε ολους.Επεσε το ματι μου σε αυτο:
http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/c98-kayfun-5/c99-tanks/191-tower-tank
Χωρητικοτητα 3.2 ml

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #297 στις: Μαΐου 27, 2016, 09:06 »
Μετα τον ενθουσιασμο του καινουργιου..εχω κ γω δακρυα απτον αερα,κ οταν σηκωνω για να αλλαξω θεση την εισαγωγη λερωνει ασχημα..λυση εχει βρεθη?

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #298 στις: Μαΐου 27, 2016, 09:17 »
Είπα το πρώτο μου μήνυμα στο forum να έχει σχέση με κάτι κλασσικό όπως ο Svoemesto. Στα χέρια μου εδώ και μια βδομάδα λοιπόν, έχει παίξει απροβλημάτιστα, ούτε διαρροές, ούτε καμμένο, ούτε τίποτα, ανεξαρτήτως ποσότητας βαμβακιου που δοκίμασα.
Νομίζω πως είναι εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας από τον V4, με την τζούρα του στην μικρότερη τρύπα σαφώς αεράτη τσιγαρίσια (θα έλεγα περίπου σαν τον  Squape Rs στην δεύτερη τρύπα).
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι σηκώνει πολλά παραπάνω Watt απ' ότι θα περίμενα. Ενώ τον V4 (κλώνος Tobeco) τον είχα max στα 15W,  τoν V5 τον έχω στα 20-22 και δεν τον νιώθω να ζοριζεται.
Για μένα μέχρι τώρα ο απόλυτα φιλικός προς τον χρήστη ατμοποιητής. Για γεύση δεν μιλάω αφού οι κατεστραμμένοι μετά από 30 χρόνια κάπνισμα γευστικοί μου καλυκες, δεν είναι άξιοι εμπιστοσύνης, σαν ένταση πάντως νομίζω ένα κλικ πιο απαλός απο Rs (wide deck)
Τέλος και ελαφρως off topic ένα μεγάλο ευχαριστώ στο forum και στους συνατμιστές που πριν από μισό χρόνο που ξεκίνησα το ΗΤ και στις δύσκολες πρώτες βδομάδες της σύγχυσης και παντελούς άγνοιας με βοήθησαν μέσα από τις σελίδες αυτές, να καταλάβω στην αρχή τα βασικά και μετά να το αγαπήσω.

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #299 στις: Μαΐου 27, 2016, 09:21 »
Παιδιά, όσοι έχετε θέματα, θέλετε να ανεβάσετε 2-3 φωτό με τα στησίματά σας;
Αν γίνεται με φωτό που να περιγράφουν όλη την διαδικασία.

edit: Χωρίς να υποννοώ πως δεν στήνετε σωστά. Απλά για να προσπαθήσουμε να δούμε τί ακριβώς πάει στραβά και αν οντως είναι κάτι που δεν επιδιορθώνεται παρά μόνο με αντικατάσταση του άτμο.

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2016, 13:01 από LemurVoice »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2108 310299 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:49
από ThioVag
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278699 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias