vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Doubt, bloodlessz, paiktaras

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #270 στις: Μαΐου 26, 2016, 12:51 »
να θυμισω οτι πριν καμποσες σελιδες καποιοι ελεγαν για Ελληνες κατασκευαστες που το μονο που σκεφτονται ειναι οι αρπαχτες.................μεγαλυτερη αρπαχτη απο αυτη δεν υπαρχει!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #271 στις: Μαΐου 26, 2016, 12:55 »
Τον χρησιμοποιω κι εγω εδω και καποιες μερες.Ολα πανε καλα και δεν αντιμετωπιζω καποιο θεμα.
Παρ ολ αυτα το γεγονος οτι πολλοι αντιμετωπιζουν προβληματα,για τα οποια δεν ευθυνονται,το βρισκω ανησυχητικο.Επισης,με προβληματιζει και λιγο,η ευκολια με την οποια τους αντικαθιστουν τα μαγαζια.Προχτες πετυχα κι εγω live αντικατασταση,με αιτια τις διαρροες.(σε διαφορετικο καταστημα απ αυτο που αναφερθηκε παραπανω)
Το οτι τους αλλάζουν καλό είναι!! Αρκεί να μη συμβαίνει τίποτα άλλο!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #272 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:03 »
να θυμισω οτι πριν καμποσες σελιδες καποιοι ελεγαν για Ελληνες κατασκευαστες που το μονο που σκεφτονται ειναι οι αρπαχτες.................μεγαλυτερη αρπαχτη απο αυτη δεν υπαρχει!!!!!!!!!!
Για κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις που γράφτηκαν, βγάλαμε το "αυθαίρετο" συμπέρασμα πως πρόκειται για λάθος τραγικό και πως ο Svoemesto κάνει αρπαχτές.
Αμέσως σπεύσαμε να κάνουμε την σύγκριση με τα Ελληνικά προϊόντα για να τα βγάλουμε καλύτερα. Αλήθεια για ποιόν λόγο;

Φίλε μου, ολόκληρη Apple (brand που αποτελεί case study πολλών επιστημονικών/οικονομικών κλάδων) έχει βγάλει ανακλήσεις μπαταριών iPhones, φορτιστών κλπ(εξαρτημάτων/τμημάτων συσκευής δηλαδή) για συσκευές που είναι οι ακριβότερες (και όχι "από" τις πιο ακριβές) στην κατηγορία τους (πχ smartphones).
Όχι λοιπόν, δεν κάνει αρπαχτή η Apple!

Ας μην είμαστε υπερβολικοί λοιπόν και ας χαρούμε έναν RTA που τα σπάει να ούμε, κι έτσι κτλπ!  ;D

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #273 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:08 »
για ποιες ελαχιστες μου μιλας και ποια αυθαιρεσια.................οι μισοι εδω αναφερουν προβλημα,οχι σοβαρο αλλα σε λαστιχακια.ειμαι και εγω φαν των kayfun αλλα καποια πραγματα πρεπει να λεγονται με το ονομα τους.αρπαχτη κανονικη ειναι..............τουλαχιστον για εμενα φιλε μου. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #274 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:19 »
Ναι μπορεί να είναι και αρπαχτή, αλλά με τους Ελληνικούς μην τα συγκρίνεις, είναι πολλά τα λεφτά Άρη. :laugh1:

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #275 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:23 »
για θυμισου ποσο ειχε ο 4 μετα ο μινι και τωρα ο 5.......................και να σου λειπουν και λαστιχακια????το τελειωνω εδω γιατι ειμαστε πολυ οφ τοπικ

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #276 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:32 »
για ποιες ελαχιστες μου μιλας και ποια αυθαιρεσια.................οι μισοι εδω αναφερουν προβλημα,οχι σοβαρο αλλα σε λαστιχακια.ειμαι και εγω φαν των kayfun αλλα καποια πραγματα πρεπει να λεγονται με το ονομα τους.αρπαχτη κανονικη ειναι..............τουλαχιστον για εμενα φιλε μου. :thumpup:

Πού τους είδες τους μισούς;
Και σε ξένα φόρα που διαβάζω, δεν ακούω κάτι. Μιλάμε για 2-3 περιπτώσεις που μπορεί στην τελική να προκλήθηκαν και εν αγνοία του ίδιου του χρήστη κατά το πλύσιμο του ατμοποιητή.
Στο πρώτο πλύσιμο μου, έφυγε το μεγάλο ring του top cap. Απλά επειδή πλένω σε μικρό λεκανάκι με ζεστό νερό, το είδα στον πάτο.
Αν ήμουν σε νεροχύτη, θα το έψαχνα ακόμα και ίσως να μην το είχα πάρει καν είδηση.

Οπότε ξαναλέω, για ένα o-ring να θάβουμε έναν κορυφαίο κατασκευαστή και χωρίς ουσιαστικό λόγο να τον συγκρίνουμε με Έλληνες κατασκευαστές,
δεν βγάζει νόημα, απλά!

Και ειδικά, βρίσκω προβληματική από πολλές απόψεις αυτή την συμπεριφορά και το μένος.
Δεν είναι ωραίο η τρίχα να γίνεται τριχιά, να γενικεύουμε και να δαιμονοποιούμε.
Αλλά ΟΚ, είναι άλλο θέμα αυτό.

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #277 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:36 »
Και ειδικά, βρίσκω προβληματική από πολλές απόψεις αυτή την συμπεριφορά και το μένος

αλανι εγω δεν σε προσβαλα................την αποψη μου ειπα.προσεχω πολυ καλα τι λεω και πως το λεω για αυτο μαζεψου λιγο

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #278 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:43 »
Το ό,τι κάτι που κάνεις δε μου αρέσει, δεν είναι προσβλητικό.
Ωστόσο, ειδικά τώρα με την κρίση, αυτό που παρατηρώ είναι πως υπάρχει μια λατρεία για τα ελληνικά προϊόντα (και παράλληλη προπαγάνδα) και μια διάχυτη ενοχική κατάσταση για όποιον δεν τα προτιμά.

Με αφορμή τα λόγια σου, θίγω ένα γενικότερο ζήτημα που επικρατεί τα τελευταία χρόνια.

Στο δια ταύτα ο άτμο τα σπάει και θεωρώ πως παρέα με έναν RTA (με velocity deck) και έναν dripper, καλύπτει πλήρως τις όποιες ανάγκες ενός regular ατμιστή.

Αν ένιωσες προσβεβλημένος, ζητώ συγνώμη.
Αν έπρεπε να νοιώσεις προσβεβλημένος, μόνο εσύ το γνωρίζεις.

Kayfun V5 rocks! Keep calm and vape more!!!  ;D

edit: Όσον αφορά το "Μαζέψου λίγο..."καταλαβαίνεις πως ρίχνει το επίπεδο.
Παρόλα ταύτα, γενικά δεν δέχομαι εντολές. Οπότε no worries...  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2016, 14:04 από LemurVoice »

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #279 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:51 »
να κανω προπαγανδα σε τι???δεν εχω ΟΥΤΕ ενα ελληνικο προιον και στο κατω-κατω αναφερα κατι για τους ελληνες που ανεφερε καποιος αλλος.ΔΕΝ εχω τον 5 αλλα ειμαι στο νημα απο την πρωτη μερα και εχω διαβασει τα παντα γιατι μου αρεσει να ενημερωνωμε.τον 4 εχω και αυτον κλωνο και ειμαι και υπερευχαριστημενος.δεν δινω το λεφτα που ζηταει ο γνησιος για δικους μου λογους,προσωπικους,αλλα ουτε κατακρινω αυτους που τα δινουν.το τελειωνω εδω.ευχομαι καλοατμιστος σε ολους :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #280 στις: Μαΐου 26, 2016, 14:04 »
Εμένα δεν έλειπε κάποιο ορινγκ και είχε κάποιες διαρροές. Μου τον άλλαξαν χθες, ατμίζω σαν τρελός και δεν έχει βγάλει ούτε υποψία υγρασίας. Όλα μια χαρά.
Το τι ακούγεται τώρα, είναι άλλη ιστορία.
Μέχρι οτι αλυσίδα καταστημάτων -χωρις να κατονομάζεται- έφερε κλώνους και τους διοχέτευσε στην αγορά για γνήσιους, εξ ού και τα προβλήματα!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μα είναι δυνατόν!!!

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #281 στις: Μαΐου 26, 2016, 14:26 »
"Αρπαχτή" θα ήταν ίσως αν δε συνέβαινε αυτές τις μέρες των κοινοτικών αποφάσεων, αφού αν δεν προλάβαινε να κυκλοφορήσει νωρίτερα δε θα κυκλοφορούσε ποτέ.
Ο ατμοποιητής είναι άριστα κατασκευασμένος. Τα προβλήματα, πιστεύω, αφορούν ειδικές περιπτώσεις χρηστών.

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #282 στις: Μαΐου 26, 2016, 14:45 »
Εχει ανοιξει κανεις το ντεκ για σωστο καθαρισμο?αν ναι πως?στο v3  mini το ειχα κανει αλλα εδω δεν εβγαλα ακρη..

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #283 στις: Μαΐου 26, 2016, 15:26 »
Θα το κάνω σήμερα το άνοιγμα το deck και θα ποστάρω φωτό (αν δεν προλάβει κάποιος άλλος συμφορουμίτης).
Μέχρι στιγμή οι καθαρισμοί μου περιελάμβαναν και χρήση πεπιεσμένου αέρα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #284 στις: Μαΐου 26, 2016, 16:11 »
[justify]Δεν έχει κανένα νόημα, δεν υπάρχει κανένας ουσιαστικός λόγος, αγαπητοί φίλοι, για να διαφωνούμε. Ξέρουμε όλοι τι σημαίνει το όνομα Svoemesto, και από την άλλη, οι δικοί μας κατασκευαστές είναι από τους κορυφαίους παγκοσμίως, χωρίς ίχνος υπερβολής. [/justify]

Αν έτρεξε να προλάβει ημερομηνίες, αν δεν έγινε ο απαιτούμενος έλεγχος στα κομμάτια, χίλια αν, δεν τα δικαιολογώ καθόλου, όμως δεν θα το βγάλω σκάρτο το προϊόν και κορόιδα τους αγοραστές του, μόνο και μόνο για να δηλώσω πως είμαι σωστός και τυχαίος ο Svoemesto. Εγώ θα πω πάλι πως δεν μετανιώνω καθόλου για την αγορά του για τους δικούς μου ξεκάθαρους λόγους, μην επαναλαμβάνομαι. 

Θέλω να σταθώ μόνο σε μία υπέροχη ανάρτηση (δεν είμαι εκτός θέματος, κάθε άλλο), διαβάστε σας παρακαλώ την ανάρτηση κι αν είμαι υπερβολικός να μου το πείτε. Η παρακάτω ανάρτηση λοιπόν τού makis206, επιβεβαιώνει για άλλη μια φορά πόσο χρήσιμο εργαλείο είναι ένα ατμιστικό φόρουμ και κυρίως ένα σπάνιο ήθος. Να είσαι μέλος απ' το 2011 και να μιλάς τόσο σωστά και χωρίς ίχνος έπαρσης. Εχθές για παράδειγμα, έπρεπε να σβήσει το μοντάκι μου για πάντα και μετά να σκεφτώ την όποια προσοχή που απαιτείται στον τόσο χρήσιμο εξοπλισμό μας. Προσωπικά, σήμερα πήρα ένα καλό μάθημα συμπεριφοράς απ' τον αγαπητό φίλο. Χίλια μπράβο του, και λίγα λέω. 


Ας είναι το κάθε κομμάτι του ατμοποιητή σωστό κι αν κάτι δεν μπήκε από τη βιασύνη στην θέση του μπορεί να το παραβλέψει ο κόσμος πιστεύω. Κατανόηση.
Αρκεί βέβαια και να καλυφθεί δωρεάν το όποιο "κενό" υπάρχει στο πλήρες σετ που πληρώνει ο κάθε αγοραστής. Αν ας πούμε εγώ έβρισκα ότι λείπει κάποιο oring θα έβαζα στην θέση του εκείνο από το κιτ επισκευής που συνοδεύει τον ατμοποιητή, αμέσως όμως θα φρόντιζα να καλύψω και το κενό που μόλις δημιούργησα στο κιτ αυτό. Κι εκεί φυσικά θα περίμενα τη δωρεάν κάλυψη του καταστήματος που τον αγόρασα - κι ας ξέρω ότι δεν ευθύνονται 100% εκείνοι γι'αυτό. 100 πλήρωσα όμως όπως όλοι (υποθετικά μας και δεν έχω πάρει τον ν5 ), "100" θέλω να πάρω όπως και οι υπόλοιποι.. ;)

Πάντως παρατηρείται ότι αρκετοί δεν μπορούν να αντιληφθούν την απουσία κάποιων oring που έλειπαν στον ν5 κι αυτό είναι λίγο ανησυχητικό. Όχι ότι είμαι ή το παίζω Ό μάστορας (ούτε το έπαιξα κάτι ποτέ ) αλλά παραδέχομαι ότι ο εγκέφαλός μου "στροφάρει" σε κάτι τέτοια, πιστεύω ότι τουλάχιστον για τα orings που αναφερθήκατε μέχρι σήμερα θα εντόπιζα την απουσία τους πριν καν τον στήσω για πρώτη φορά. Κι άντε και μου ξέφυγε στο ζόρι να τον δοκιμάσω. Ε, οι πρώτες διαρροές θα δημιουργούσαν αμέσως υποψίες - εφόσον και το στήσιμο μου θα ήταν σωστό βέβαια.

Είδα τον άλλον να έχει αφαιρέσει oring από το κάτω μέρος του τανκ στον subtank επειδή λέει δεν του άρεσε να δείχνει τόσο κόκκινο πάνω στον ατμοποιητή του.. οκέι.
Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει αν μας κόψουν την πληροφορία, μπείτε λίγο στη λογική ενός ατμοποιητή παιδιά. Όσο τον χρησιμοποιείτε παρατηρείτε τον κιόλας, προσπαθήστε να καταλάβετε τη φιλοσοφία ενός τέτοιου πράγματος. Στο πλύσιμο, κρατώντας ένα ένα τα κομμάτια του μπορεί να καταλάβετε αρκετά που δεν τα είχατε φανταστεί ποτέ πριν. Δεν είναι πολύπλοκα "μηχανάκια", τα περισσότερα εξ αυτών τουλάχιστον.. ;)

Φυσικά τα παραπάνω είναι απλά μια φιλική συμβουλή, ξέρω ότι δεν το "έχουμε" όλοι με όλα. Με τα απλά τουλάχιστον ας προσπαθήσουμε λίγο. Αυτό. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12701 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123533 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos