vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

495 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #285 στις: Απριλίου 21, 2017, 08:30 »
Mέχρι εκεί που αρχίζει το πάνω σπείρωμα της αντίστασης, για να αποφύγεις πιθανές διαρροές.

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2017, 08:36 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #286 στις: Απριλίου 21, 2017, 09:17 »
Ευχαριστω! Οποτε εκει ειναι ταω2 μλ. Παντως νονιζω ακομα και με την 1.8 εχει πολυ μεγαλυτερη καταναλωση απο τον παλιο.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #287 στις: Απριλίου 21, 2017, 16:16 »


Αν συμφωνήσουμε οτι ένας ατμοποιητής γεμίζει από πάνω όταν - χωρίς να τον βγάλεις από το mod - βγάζεις κάποιο top cup, γεμίζεις, ξαναβάζεις το top cup και ατμίζεις και όλα αυτά –το τονίζω - εύκολα, τότε ο ναυτιλάκος ο δεύτερος, δε γεμίζει από πάνω.
 
Συνηθισμένος από τον Triton mini και το Melo III mini, δυσκολεύομαι πολύ – ενώ είναι βιδωμένος στο mod - να κλείσω το airflow (ξεβιδώνει από το mod), να κρατήσω το airflow τόσο σφιχτά ώστε όταν ξεβιδώσω την περικεφαλαία (κουστούμι κατά τον –φοβερό - JoeBarTeam) να μην ανοίξει το airflow, να χρησιμοποιήσω χαρτοπετσέτα να σκουπίσω το πάνω μέρος του tank και ότι έχει τρέξει γύρω γύρω, να αρχίσω να βιδώνω πάλι την περικεφαλαία, να καταλάβω πότε ακούμπησε το tank στην περικεφαλαία, να τον γυρίσω ανάποδα (όταν πρέπει), να βιδώσω ελαφρά (πόσο άραγε;), να ανοίξω το airflow και να ατμίσω. Προσπάθησα να το κάνω μια φορά και αποφάσισα να μην το ξανακάνω. Τον βγάζω από το mod και κάνω τα παραπάνω ευκολότερα, ακολουθώντας τις συμβουλές του (καλού ανθρώπου)  Makis206. Εκτός από την πρώτη φορά που τον γύρισα ανάποδα γρηγορότερα απ’ ότι πρέπει και πλημμύρησε και μια άλλη που ξέχασα να κλείσω το airflow και δάκρυσε, είναι απολύτως στεγανός. Οι δύο αυτές φορές όμως μου δημιούργησαν ένα φόβο, που δεν το είχα με προηγούμενους ατμοποιητές (είναι στον ατμό 3,5 χρόνια).
 
Το οτι δεν έχεις πρόσβαση στην αντίσταση χωρίς να αδειάσεις το tank είναι ένα μείον, για μένα μικρό. Και κάτι τελευταίο που δεν μου έτυχε, αλλά υποψιάζομαι οτι μπορεί να τύχει (σε νέους κυρίως χρήστες). Αν δεν έχεις καταλάβει οτι το γυαλί του tank και η περικεφαλαία είναι ανεξάρτητα εξαρτήματα, τότε κατά το ξεβίδωμα της τελευταίας, βάζοντας τα δάκτυλα στα φιλιστρίνια της και πιάνοντας το γυαλί, τότε καλό θα είναι να έχεις δίπλα σου κουβά και σφουγγαρίστρα.
 
Συμπέρασμα: Δεν ένιωσα άνετα μαζί του (κατά την αναπλήρωση) από την πρώτη στιγμή. Με τις μέρες τον συνήθισα. Προσωπική αδεξιότητα; Ίσως. Ένα βήμα πίσω η Aspire ως προς τη χρηστικότητα; Ίσως. Αν με διαβεβαιώσετε οτι συμβαίνει το πρώτο, θα πάω κάπου ήσυχα να κλάψω. Αν συμβαίνει το δεύτερο, δε με χαλάει. Ας όψεται η γεύση και η τζούρα του, που είναι πολλά βήματα μπροστά, όπως θα γράψω σε επόμενο post.


Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #288 στις: Απριλίου 22, 2017, 00:13 »
Φίλε Γαλιλαίε , ασφαλώς και δεν υπάρχει καμία αδεξιότητα.
Όλοι ,για σιγουριά , τον ξεβιδώνουμε στο γέμισμα ,
αφού ο νέος Ναυτίλος ουσιαστικά ΔΕΝ γεμίζει από πάνω.
Συμφωνώ και στα υπόλοιπα που αναφέρεις , ειδικά η οδηγία προς νέους ατμιστές
να ΜΗΝ ξεβιδώνουν και το γυαλί μαζί!
Η χωρητικότητα θα διορθωνόταν με ένα νέο κιτ... Είναι θέμα...
Έχει όμως , γενικά , τόσα άλλα πλεονεκτήματα που
κάνουμε τα στραβά μάτια... ;)

Κάτι τελευταίο για τα παιδιά που τον αγοράζουν τώρα:
Οι αντιστάσεις του κουτιού εξακολουθούν το χούι της Aspire
να μην παίζουν καλά , όχι σε όλους αλλά συχνά.
Μην απογοητεύεστε , απλά πετάξτε την και βάλτε μια... κανονική (0,7 πάντα).

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #289 στις: Απριλίου 22, 2017, 12:04 »
Εγω παντως παιδια,κλεινω σημερα 6 ημερες με την 0.7,περιπου δηλαδη 36ml συνολικου υγρου και η αντισταση δουλευει....... :fight_shot_bandana: .Ετσι και συνεχισει να δουλευει τοσο απροβληματιστα και τις επομενες ημερες θα εκπλαγω ευχαριστα!!!!

Αποσυνδεδεμένος xristinager

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #290 στις: Απριλίου 22, 2017, 14:38 »
καλησπέρα σας,
την Τρίτη 18/4 πήρα την απόφαση να αγοράσω το πρώτο μου Η/Τ και να σταματήσω το κάπνισμα μετά από 30 χρόνια! 
Επέλεξα να αγοράσω το Aspire Zelos kit  που περιέχει τον ατμοποιητή Nautilus 2, καθώς είμαι άσχετη η πωλήτρια μου ετοίμασε τη συσκευή, έφτιαξε τις ρυθμίσεις και τη γέμισε με υγρό, από την πρώτη στιγμή παρατήρησα μια διαρροή στο overflow και είδα και την πωλήτρια προβληματισμένη να σκουπίζει συνέχεια το υγρό αλλά δεν μίλησα επειδή λόγω του ότι δεν ήξερα είπα μήπως ήταν φυσιολογικό, το επόμενο 24ωρο όμως είχα καταλήξει το περισσότερο υγρό να το σκουπίζω παρά να το ατμίζω και πολλές φορές μου έρχονταν και σταγόνες στο στόμα.....για να μην πολυλογώ στις 20/4 το επέστρεψα στο μαγαζί όπου μου είπαν ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό και η συσκευή στάλθηκε για έλεγχο στην εταιρία και είμαι στην αναμονή για απάντηση. 

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #291 στις: Απριλίου 22, 2017, 14:43 »
Καλησπερα Χριστινα. Κανε τον κοπο και γυρνα στα προηγουμενα post και θα βρεις ολες τις απαντησεις στα προβληματα που αντιμετωπιζεις με τον nautilus 2. 8)

Αποσυνδεδεμένος xristinager

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #292 στις: Απριλίου 22, 2017, 14:51 »
Μπορώ να πω ότι από χθες βράδυ μελέτησα όλα τα ποστ που έχουν γίνει εδώ, απλά περιμένω να δω την επίσημη απάντηση της εταιρίας του μιας και βρίσκεται εκεί ήδη για έλεγχο και να σας ενημέρωσω και εγώ με τη σειρά μου.

Αποσυνδεδεμένος xrhstosvapegr

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #293 στις: Απριλίου 22, 2017, 15:02 »
δεν επερνεσ το pico mega μοντακι και εναν aspire nautilus 5ml na  χενιασης πολι ανοτερος ο προτος ναφτιλος 

Αποσυνδεδεμένος xristinager

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #294 στις: Απριλίου 22, 2017, 15:06 »
Αν και άσχετη .........  ;D μετά τη μελέτη που έκανα σκέφτομαι ότι αν μου πούνε από την εταιρία για αντικατάσταση να προτιμήσω αυτόν τον συνδυασμό για να 'χω το κεφάλι μου ήσυχο! Στο μεταξύ ατμίζω με μια απλή συσκευή που μου έδωσαν από το κατάστημα και δεν έχω ανάψει ούτε ένα τσιγάρο τόσες μέρες.

Αποσυνδεδεμένος xrhstosvapegr

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #295 στις: Απριλίου 22, 2017, 15:15 »
και η 0,7 μουφα θανε για μενα δεν εχο ασχολιθη καθολου με την αντισταση αφτη πεζει σε πολι πσιλα βατ και κεει πολι υγρο και πρεπει το υγρο που κανεις αν οχι 0 νικοτινι νανε μεχρι 3 νικοτινι για να μην κεει στον λαιμο για μενα εινε για πνεβμονικιες η 0,7  
εγο με την κλαπτον 1,8 δεν μπορο τα 15 βατ με 12 νικοτινι τηα βορο με 18-24 βατ ε με τιποτα προσοπικα η καλιτερι αντισταση εινε η 1.8 απλη 4,2-5 βολτ . και με καπνικο ιγρο στα 12 βατ 12 νικοτινι απολαφση .και ενα χτιπιμα στο λεμο φοβερο.τορα αμα παρις την 0,7 αντισταση σε καπνικο 12 νικοτινι και το βαλις πχ 20  βατ σε τιναχε το κεφαλι λολ. :laugh1:

πολη ανοτερος ο προτος ναφτιλος χριστηνα αλα αν κανισ την αλαγη θα τουσ πεις τον μεγαλο ναφτιλο με τα 5 μλ χοριτικοτιτα παρε κενα pico mega pou perni bataria 2650 5500mliaberoria kai thase arxodisa

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

αν δεν βρις εκει ναφτιλο 5μλ πιγενε στο μαγαζι zerobaco exoun 500 tetioys θα σου κανουν και καλη τιμη

to zerobaco eine kato athna sthn odo gorge exarxeia stournari.


Διόρθωση Greeklish
Παρακαλούμε: Μην γράφετε Greeklish. Αν έχετε πρόβλημα με το πληκτρολόγιό σας, υπάρχουν αρκετοί μεταφραστές όπως το All Greek to Me ή το Greklish to Greek


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2017, 21:13 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #296 στις: Απριλίου 22, 2017, 15:57 »
Η 0.7 αντισταση παντως μεχρι στιγμης,μετα απο 40 περιπου ml , συνεχιζει ακαθεκτη και απροβληματιστα.......ωραια,γεματη τζουρα και ποοοολυ ωραια γευση!!!!!

Αποσυνδεδεμένος xrhstosvapegr

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #297 στις: Απριλίου 22, 2017, 16:09 »
ti nikotini kanis se posa watt? me thn 0,7
Τι νικοτίνη κάνεις στα πόσα watt; με την 0,7


Διόρθωση Greeklish
Παρακαλούμε: Μην γράφετε Greeklish. Αν έχετε πρόβλημα με το πληκτρολόγιό σας, υπάρχουν αρκετοί μεταφραστές όπως το All Greek to Me ή το Greklish to Greek
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2017, 21:05 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #298 στις: Απριλίου 22, 2017, 16:42 »
10 νικοτινη στα 12 watts

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #299 στις: Απριλίου 22, 2017, 17:02 »
Με την 0.7 στα 12W και βγαίνει ατμός; Περίεργο μου φαίνεται. Στα 14W που την δοκίμασα την πρώτη μέρα, δεν ατμοποιούσε φυσιολογικά. Στα 15 κάτι εκανε. Από τα 16 και πάνω άρχισε να δείχνει τα κάλη της!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364