vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

105 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, zalaros, manoslykos

Twitter

Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #570 στις: Μαΐου 07, 2017, 11:11 »
15 μερες αναφέρουν οι ίδιοι και έχουν δίκιο.
Εχεις μεγάλη ποσότητα από αυτο;

εφτιαξα 100μλ


διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2017, 12:17 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #571 στις: Μαΐου 07, 2017, 11:43 »
Το είπα γιατί εξασθενεί συντομότερα από τα υπόλοιπα. Αν φτιάχνεις ποσότητα για κάνα δίμηνο καλά είναι, μετα το δίμηνο παρατήρησα εξασθένηση. 
Δεν ειναι ότι δεν ειναι καλό, απλά χάνεται λίγο η ένταση. 

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #572 στις: Μαΐου 07, 2017, 12:04 »
οποτε 15μερες ωρημανση σε 19% αραιωση το κανζι 100μλ που εφτιαξα ε mimi;

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #573 στις: Μαΐου 07, 2017, 12:30 »
Ναι, όμως δοκίμασε το και στην εβδομάδα, μπορει να σου κάνει. Εγω ειμαι υπερ της μεγάλης διάρκειας ωρίμανσης, εως και της πολύ μεγάλης εδω που τα λέμε.
Ρίχτου ενα τσεκάρισμα στη βδομάδα και βλέπεις αν αξίζει το δεκαπενθήμερο μετά.

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #574 στις: Μαΐου 07, 2017, 13:36 »
Έχω φτιάξει το boss reserve και είναι στις 6 βδομάδες τώρα και δεν έχω πάρει ούτε σταγόνα για δοκιμη αλλά κάτι μου λέει ότι το θέλει το 2μηνο του

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος XanderT

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #575 στις: Μαΐου 07, 2017, 15:54 »
Καλησπέρα σε όλους :)

Σκέφτομαι να αγοράσω κάτι καινούργιο και θα ήθελά τη γνώμη σας.. :thumpup:

Το Biscuit Eater που ετοιμάστηκε μπορώ να πώ οτι βγήκε πολύ ωραίο (προσωπική άποψη).
Το Lemon Tart είναι πολύ ωραίο, το έχω δοκιμάσει και έχει έτοιμο ένας φίλος και φτιάχνει κιάλο! :tongue_smilie:
(Mother's Milk, Unicorn Milk εχω δοκιμάσει επίσης απο FB, αλλά εμένα με κουράζουν μέσα στη μέρα..)

Η προσοχή μου λοιπόν έχει πέσει πολύ στο Kanzi μιας και καλοκαιριάζει και πιστεύω θα είναι ιδανικό και δροσερό..

Υπάρχει κάποιος που να έχει φτιάξει / δοκιμάσει το Kanzi να μου πει αν όντως αξίζει?
Αν είναι κάτι δροσερό και ξεκούραστο για να ατμίσει κανείς? Διακρίνονται οι γεύσεις?
(Έχω διαβάσει οτι σε σχέση με το original δεν είναι το ίδιο, αλλά θα μπορούσε να θεωρηθεί πολύ καλο αυτόνομα.)


Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #576 στις: Μαΐου 07, 2017, 20:06 »
Το kanzi ειναι πολυ καλό γλυκό φρουτένιο υγρό. Δεν ξέρω αν εχει νόημα να το πάρεις σε ποσότητες των 500ml όμως, θα αρχίσει να χάνει πριν κάνεις καν το 1/3.
Ειναι ευκολο να το φτιάξεις, με τεσσερα αρώματα σε κοντινα ποσοστα, και με λίγο χρόνο ωρίμανσης. Εγω το κάνω μόνος μου, 100ml τη φορά.

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #577 στις: Μαΐου 07, 2017, 21:01 »
Τετοια χαωδη διαφορα απο βαση σε βαση?
Τα 500μλ λεμονοταρτα που εφτιαξα με συνδεμος λετε να φυγουν νεροχυτη.... :eyesplash: :wall:
Μια χαρά είναι. κι εγώ με VG συνδέσμου το έχω κάνει και είναι από τα αγαπημένα μου αυτό τον καιρό. Επίσης ξεκίνησα να το ατμίζω απ την πρώτη βδομάδα  ;D

Αποσυνδεδεμένος XanderT

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #578 στις: Μαΐου 07, 2017, 21:16 »
Το kanzi ειναι πολυ καλό γλυκό φρουτένιο υγρό. Δεν ξέρω αν εχει νόημα να το πάρεις σε ποσότητες των 500ml όμως, θα αρχίσει να χάνει πριν κάνεις καν το 1/3.
Ειναι ευκολο να το φτιάξεις, με τεσσερα αρώματα σε κοντινα ποσοστα, και με λίγο χρόνο ωρίμανσης. Εγω το κάνω μόνος μου, 100ml τη φορά.

Κατάλαβα.. 
Ναι ίσως το δοκιμάσω έτσι τότε σε ποσότητα 100-150ml. Ειδικά άμα θέλει και λίγο χρόνο..
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!!  :thumpup: :)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #579 στις: Μαΐου 07, 2017, 21:24 »
Biscuit Eater

Το έφτιαξα εντελώς by the book. Αραίωση 20% (παρόλο που το έφτιαξα 70/30 PG/VG, για να γίνει έντονο) και ωρίμαση σχεδόν δύο μήνες. Η δοκιμή έγινε σε unfollow, kanthal 0,28 mm, πυρήνα 2,0 mm, 6 σπείρες, βαμβάκι cotton bacon και 10-11 watts (στήσιμο που μου ταιριάζει απολύτως σε όλα τα υγρά). Ε λοιπόν πιο βαρετό υγρό δεν έχω ατμίσει! Δεν ήταν κακό ή αηδιαστικό όπως άλλα που έχω δοκιμάσει κατά καιρούς αλλά δεν ήταν τίποτα. Περίεργο γιατί το κύριο άρωμα της συνταγής είναι η Vanilla Custard V1 της Capella που μου αρέσει πολύ και σκέτη. Αντί λοιπόν τα υπόλοιπα αρώματα να δώσουν κάτι παραπάνω, μοιάζει σαν να αφαίρεσαν και γεύση και άρωμα. Είναι γεγονός πως έχω περίεργους γευστικούς κάλυκες αλλά η σύγκριση γίνεται με δικές μου δοκιμές άλλων υγρών όχι με τα λεγόμενα άλλων φίλων εδώ στο φόρουμ που διαθέτουν ουρανίσκους για Όσκαρ. Η ουσία είναι πως το άρωμα μπήκε κατευθείαν στη λίστα των υγρών που δεν θα ξαναγοράσω και έπεσα για ύπνο.

Αλλά...

Ο αθεράπευτος γλυκατζής ξύπνησε την άλλη μέρα το πρωί με έμπνευση. Μήπως να έβαζα λίγο sweetener; Μήπως λίγο παραπάνω από απλώς λίγο; Αυτό και έκανα. Το φλόμωσα στο γλυκαντικό. Δεν μπόρεσα να μετρήσω ακριβώς τις σταγόνες γιατί έπεφταν πολύ γρήγορα αλλά πρέπει να ήταν τουλάχιστον 20-25 σε 50 ml έτοιμου υγρού. Το ανακάτεψα, το άφησα μία μέρα ήσυχο και μετά έκανα δοκιμή στο ίδιο ακριβώς στήσιμο. Για να μην σας κουράσω με πολλά λόγια, θα πω απλώς ότι έπαθα την πλάκα μου με την προς το καλύτερο αλλαγή (προς το τέλειο θα έλεγα...) και το Biscuit Eater μπήκε στην λίστα με τα αγαπημένα μου υγρά. Συνεπώς και στην λίστα για μελλοντικές αγορές από τον Boss (σημειώνεις Χρόνη; )...

:thumpup:

Αυτά έγραψα την πρώτη μέρα δοκιμής του biscuit eater και όχι δεν έχει αλλάξει τίποτα. Απλώς ήταν πολύ νωρίς και δεν είχα προφτάσει να δω τα αρνητικά του υγρού. Το αρνητικό δηλαδή, γιατί ένα είναι μόνο αλλά είναι αρκετά σημαντικό ειδικά για τεμπέληδες επισκευαστές σαν εμένα. Πριν λοιπόν δοκιμάσω το biscuit eater, θεωρούσα πως το πιο βρώμικο υγρό ήταν το relax με κοντινό δεύτερο το supreme. Μετά την δοκιμή του biscuit eater, θεωρώ πως και τα δύο αυτά υγρά είναι καθαρά σαν βάση! Δύο ml biscuit eater άτμισα και το βαμβάκι και η αντίσταση ήταν μία άμορφη κατάμαυρη μάζα από άκρη σε άκρη. Σαν να τα είχα βουτήξει σε καυτή πίσσα! Τέτοιο πράγμα δεν είχα ξαναδεί και αποφάσισα να δοκιμάσω σε άλλον ατμοποιητή με παρόμοιο στήσιμο. Έστησα λοιπόν στον doggy και έκοψα τα βαμβάκια κοντά να μην ακουμπάνε στο πάτωμα. Μετά από 2-3 ml η εικόνα της αντίστασης ήταν η ίδια με το προηγούμενο στήσιμο στον unfollow. Για να μην πολυλογώ, έκανα μερικά στησίματα ακόμα σε άλλους ατμοποιητές και τα αποτελέσματα ήταν παντού τα ίδια. Βέβαια εγώ πρόσθεσα και μπόλικο sweetener στην συνταγή πράγμα που μάλλον έκανε το υγρό πιο βρώμικο. Από την άλλη μεριά όμως το υγρό μου ήταν 70/30 PG/VG πράγμα που σημαίνει πως οι περισσότεροι από σας που κάνετε υγρά με υψηλή VG θα έχετε ένα ακόμα πιο ζόρικο τελικό υγρό. Το συμπέρασμα είναι πως το biscuit eater θέλει πολύ δουλειά από μέρους μας και ενδείκνυται μόνο γι' αυτούς που τους αρέσει πάρα πολύ. Δυστυχώς μου αρέσει πάρα πολύ... :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος AC/DC

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #580 στις: Μαΐου 07, 2017, 23:24 »
Παράθεση
Παράθεση από: AC/DC στις Σήμερα στις 10:39
Παράθεση
Τετοια χαωδη διαφορα απο βαση σε βαση?
Τα 500μλ λεμονοταρτα που εφτιαξα με συνδεμος λετε να φυγουν νεροχυτη.... (Image removed from quote.) (Image removed from quote.)
Μια χαρά είναι. κι εγώ με VG συνδέσμου το έχω κάνει και είναι από τα αγαπημένα μου αυτό τον καιρό. Επίσης ξεκίνησα να το ατμίζω απ την πρώτη βδομάδα  (Image removed from quote.)
Οπως ειπα και σε προηγουμενο post απεσπασα μερικα μλ και τα ατμιζω στον αμμιτ με kanthal clapton 0.6 om. :Yummy:
πολυ λεμονι και καπου στο βαθος ταρτα...Η λεμονοταρτα ειναι ακομα αγουρη(δευτερη εβδομαδα)
Το καλο ειναι οτι μ'αρεσει...Γλυτωσαμε το νεροχυτη :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #581 στις: Μαΐου 08, 2017, 00:58 »
Βέβαια εγώ πρόσθεσα και μπόλικο sweetener στην συνταγή πράγμα που μάλλον έκανε το υγρό πιο βρώμικο...
Πόσο δηλαδή;

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #582 στις: Μαΐου 08, 2017, 08:41 »
Δεν μπόρεσα να μετρήσω ακριβώς τις σταγόνες γιατί έπεφταν πολύ γρήγορα αλλά πρέπει να ήταν τουλάχιστον 20-25 σε 50 ml έτοιμου υγρού.

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #583 στις: Μαΐου 09, 2017, 08:38 »
Μετά από 22 μέρες και με την προσθήκη 0,8ml graham cr. (tpa) +1ml biscuit (inw) έχω να πω ότι έφυγε η πολύ λεμόνια και έχω αρκετή τάρτα/μπισκότο.Νομιζω όμως ότι θέλει άλλες 15 μέρες σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος jimmy08

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #584 στις: Μαΐου 09, 2017, 09:22 »
Μα τι κανουν οι Εγγλεζοι; Την προηγουμενη Τριτη εκανα την παραγγελια και ακομα δεν τα εχουν στειλει.

Τοση πολλη δουλεια εχουν; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias