vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

373 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, dkostas, camber, panoskapa, Ελένη Π, treloneritis

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #675 στις: Απριλίου 28, 2017, 11:53 »
Δοκίμασα και εγώ αυτήν την καινούργια πατέντα shake and vape. Ρίχνοντας δύο 10ml 20mg/ml boosters σε ένα 30αρι london rain που σημαίνει ότι βγάζει 8mg νικοτίνη και σύνολο 50ml υγρού. Κόστος 14 ευρώ. 

Καλύτερα να το αφήσετε ένα 24ωρο τουλάχιστον πριν την άτμιση. Ικανοποιητικότατο το αποτέλεσμα ειδικά άμα υπολογίσει κάποιος το κόστος.

Ήδη και άλλες εταιρείες κάνουν αυτή την πατέντα και από ότι μου είπαν θα αρχίσει και η Liqua.


Αποσυνδεδεμένος Mario66

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #676 στις: Απριλίου 28, 2017, 16:09 »
Αγόρασα και εγώ 2 υγρά shake and vape με 10ml nic booster και μου βγήκε 40ml υγρού με 5mg νικοτίνη στα 9€(εξαιρετική τιμή για τα νέα δεδομένα).
Τα υγρά αυτά είναι το tribeca-soho και το project entropy, και μπορώ να πώ ότι έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος όσον αφορά το τελικό αποτέλεσμα.
Το project entropy ήταν από τα λίγα υγρά της  εταιρείας που το έπαιρνα και σε 30μελο πριν, μιας και δεν μου άρεσαν τα περισσότερα που είχα δοκιμάσει(τα μόνα που μου άρεσαν ήταν το liberty,το london rain,το maxboro και φυσικά το project entropy).Τώρα πλέον προστίθεται σε αυτά που μου αρέσουν και το tribeca-soho το οποίο είναι πράγματι αυτό που λέει και το όνομα του:κάτι μεταξύ tribeca και soho.

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #677 στις: Μαΐου 01, 2017, 14:05 »
Δοκίμασα και εγώ αυτήν την καινούργια πατέντα shake and vape. Ρίχνοντας δύο 10ml 20mg/ml boosters σε ένα 30αρι london rain που σημαίνει ότι βγάζει 8mg νικοτίνη και σύνολο 50ml υγρού. Κόστος 14 ευρώ.

Καλύτερα να το αφήσετε ένα 24ωρο τουλάχιστον πριν την άτμιση. Ικανοποιητικότατο το αποτέλεσμα ειδικά άμα υπολογίσει κάποιος το κόστος.

Ήδη και άλλες εταιρείες κάνουν αυτή την πατέντα και από ότι μου είπαν θα αρχίσει και η Liqua.
μπορεις να μ πεις πως υπολογιζουμε την νικοτινη που θα εχει μεσα; :P
διαιρουμε την συνολικη νικοτινη με τα συνολικα ml χωρις ομως το μηδενικο? :P

Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #678 στις: Μαΐου 01, 2017, 17:02 »
Νομίζω σε όλα αυτά τα shake and vape έχεις κάποιους περιορισμούς στην νικοτίνη που μπορείς να επιλέξεις, δεν είναι το ίδιο με ιδιοκατασκευή δικών σου υγρών από το μηδέν όπου μπορείς να υπολογίσεις ακριβώς την νικοτίνη που θέλεις. Μπορείς να δεις εδώ στον πίνακα τις διαθέσιμες επιλογές σε νικοτίνη που μπορείς να έχεις

https://www.altersmoke.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/natura-mix-shake-vape/natura-virginia-mix-shake-vape-detail

Οπότε εγώ βάση αυτού του πίνακα έριξα δύο 10ml 20mg/ml νικοτίνη ώστε να πάρω τα 8mg στα 50 ml.

Αλλά και πάλι δεν θα έχει την ίδια ακρίβεια με κατασκευή δικών σου υγρών. Είμαι και εγώ περίεργος η αλήθεια είναι ποιοι είναι οι περιορισμοί/προβλήματα με τα shake and vape. Αν μπορούσε να μας διαφωτίσει κάποιος.


Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #679 στις: Μαΐου 01, 2017, 18:16 »
πηρα το tribeca and soho να δω οντως αν ειναι tribeca.. πρωτη φορα δοκιμασα natura...10 νικοτίνη 60 ml υγρου.όλα μαζί 21 ευρω

φοβερο υγρο.δεν μ εχει δημιουργησει κανενα θέμα..
αλλα η halo πως δεν της εχει κανει θεματα σχετικα με το ονομα; η εστω η εταιρία που βγαζει το soho;

Αποσυνδεδεμένος ector

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • άντε να λύσουμε και να ατμίσουμε
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #680 στις: Μαΐου 01, 2017, 19:12 »
Τα ατμιζω αρκετο καιρο και γενικα ειμαι ευχαρηστιμενος θα ελεγα απο την ετερια αυτη. Πριν 15 μερες αγορασα το LEMON TART MIX SHAKE & VAPE. Αμεσως απογοητευτικα απο την παααααρα πολη εντονη γευση λεμονιου, οσο για ταρτα μαλων ξεχασανε να την βαλουνε μεσα....... Επεμηνα ομως και το αφησα 10 μερες να ωριμασει με πολλες αναδευσεις.....το αποτελεσμα ηταν να εχει καλλιτερευσει αρκετα αλλα η λεμονιλα παρεμενε πολυ εντονη....  Το επομενο βημα ηταν να το αδειασω σε ενα βαζακι τυπου bebelac (που το θημυθικα αυτο? !!!!) και να το αφησω περιπου 15 ωρες.... και...... ΝΑΙ επιτελους ατμιζετε αρκετα αυχαρηστα θα ελεγα πλην ομως ειναι διαφορετικο απο το lemon tart που οι περισσοτεροι εχουμε δοκιμασει....ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ θελει ΚΑΙ αυτο την αναλογη ωρημανση.....

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #681 στις: Μαΐου 01, 2017, 22:49 »
@Haruspex

σε ευχαριστω πολυ για τον πινακα :) θα στραφω και εγω στο shake and vape διοτι δεν αξιζει οικονομικα να δινω < 5 ευρω για 10mlελα...
+ οτι δεν ξερω χριστο απο το να κανω απο το αρχικο σταδιο δικο μ υγρο χΔ

οσον αφορα το golden virgina,φτανει στην γευση που σου αφηνει το υγρο στο καπνικο;

Υ.Γ. γ@μ@μ@ν@ ευρωπη με τους δασμους και τις νομοθεσιες σου...


πιπέρι...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2017, 22:53 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #682 στις: Μαΐου 02, 2017, 01:13 »
Δεν έχω κάνει την Virginia γεύση τυχαία το έβαλα σαν παράδειγμα, το london rain ατμίζω για λίγο λιγότερο από μία βδομάδα τώρα και είμαι ικανοποιημένος και δεν με έχει κουράσει.

Το ιδανικό είναι να πας σε ένα μαγαζί που να έχει αυτά τα υγρά και να τα δοκιμάσεις εκεί, μόνο έτσι μπορείς να ξέρεις τι θα σου αρέσει. Το καλό είναι ότι έχουν μεγάλη ποικιλία όλο και κάτι θα βρεις πιστεύω.

Μην ξεχάσεις να το αφήσεις τουλάχιστον 24 ώρες, 48 ακόμη καλύτερα. Θέλει τον χρόνο του να ωριμάσει. Εγώ θα τα αγοράζω και θα τα φτιάχνω 2-3 μέρες πριν μου τελειώσει το προηγούμενο που είχα.

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #683 στις: Μαΐου 02, 2017, 13:01 »
Σε αυτά τα mix & shake έχει προσθέσει κανείς βάση και όχι τα booster που δίνουν ?
Π.χ. Αν σε ενα τέτοιο αρωμα προσθέσω βάση με 12mg νικοτίνη ξέρουμε τι αποτέλεσμα θα έχουμε όσον αφορά ποσοστό νικοτινης, ένταση αρωματος?  :hmmm:

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #684 στις: Μαΐου 02, 2017, 15:21 »
Τα mix & shake είναι βάση και άρωμα. Τα booster είναι  βάση και νικοτίνη. Δηλαδή δεν είναι σκέτο άρωμα.
Εξού και η γκρίνια περι άτονων υγρών σε μεγάλα ποσοστά νικοτίνης ( μεγαλύτερα των 6mg νικοτίνης)

Αποσυνδεδεμένος odysseas01

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #685 στις: Μαΐου 04, 2017, 11:41 »
Τίμιο υγρό το tribeca-soho.50 ml 6 mg νικοτίνη στα 10 ευρώ.Value for money θα έλεγα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος NBJOGA

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #686 στις: Μαΐου 04, 2017, 11:58 »
....Ήδη και άλλες εταιρείες κάνουν αυτή την πατέντα και από ότι μου είπαν θα αρχίσει και η Liqua.
Από που έχεις μάθει κάτι τέτοιο ?

Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #687 στις: Μαΐου 04, 2017, 13:48 »
Από μαγαζί με η.τ.

Στην Ρωσία ήδη υπάρχουν 

https://ritchy.ru/catalog/liqua-shake-and-take


Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #688 στις: Μαΐου 05, 2017, 02:04 »
παντως μεχρι τωρα την φραουλα κ την λεμονοταρτα που εχω δοκιμασει αξιζουν τα λεφτα τους...να ξερετε οτι ειναι εντονα αρωματα και σηκωνουν τρελη αραιωση...την λεμονοταρτα την εκανα 150 ml μια χαρα και την φραουλα 200 ml(εδω λιγο το παρατραβηξα,αραιωσε αρκετα..)

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #689 στις: Μαΐου 05, 2017, 10:21 »
εγω πηρα camel με 5αρα νικοτινη και ενα αλλο με φρουτα φαση ibiza και αυτο με 5αρα νικοτινη 40mlελα το καθενα για τον αδερφο μου που μπαρκαρει και θελει ναχει καβατζα χΔ και τσιμπησα και για μενα bounty 50mlελο 8αρας νικοτινης..

συνολο 130ml-33 ευρω που αν επαιρνα 130ml ετοιμο υγρο με 6ευρω το καθενα θα εβγαινε στα 78ευρω, holy shit  :wall: :wall:

συμφαιρει πολυ αυτη η πατεντα... bounty που δοκιμασα παρα την 8αρα νικοτινη εχει πολυ ωραια γευση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62881 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3661 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 963 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem