vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

400 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, stsoulos, thanos1071

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #630 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 20:44 »
Μην το λες, παίζουν και τα w το ρόλο τους: Το odin 101 για παράδειγμα, το άτμισα έως τα 18w (παραπάνω δεν πάω με τπτ) και το μόνο που παίρνω είναι ένα (μέτριο για τα γούστα μου) καπνικό με έντονη φοβερή μυρωδιά φρούτων στο χώρο και στο επιστόμιο.
Κατά γενική ομολογία, αν διπλασιάσεις τα w, αυτή η φοβερή μυρωδιά βγαίνει και σαν γεύση...

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #631 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 20:53 »
Σε τι ατμοιποιητή? πνευμονικό, τσιγαρίσιο, εργοστασικαό,επισκευάσιμο, dripper? Με κανθαλ ή ss ή Nife? Vg/pg?

Αυτό εννοώ πού έιπα ότι έιναι διαφορετικό. Αν ατμίσω το odin στον Kayfuni στα 18 watt με 1.4 θα μου φύγουν τα αφτιά.

Οπότε και τα watt δεν είναι κάπως υποκειμενικό?

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #632 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 20:56 »
Αδερφε, δεν μιλησα πουθενα γικα υγρα εταιριας παρα μονο για το συγκεκριμενο. Δευτερον δεν ειπα οτι θα αποκτήσει σφαιρικη αποψη ο οποιοσδήποτε αυτο γινεται μονο για δοκιμες. Και τέλος εσυ γιατι θιχτηκες?
Διαβαζετε πρωτα κ μετα να απαντατε. Ναι το συγκεκριμενο είναι κατώτερης ποιοτητος για μενα προσωπική ειναι η γνωμη. Που ειδες εσυ την λεξη εταιρεια?
Ο Πανος πιο πανω αναγραφει οτι του αρεσει Γιατί δεν του απαντας για πιο λογο του αρεσει?
lg gflex2
...καλά δεν το έγραψες κι έτσι....διαβάσαμε...:)  
..τελος πάντων... δεν είναι λόγος αντιπαράθεσης.... έχει και κάποια καλά υγρά που κράτησαν αρκετους στον ατμό στην αρχή και για οικονομικούς λόγους...
Σαφώς και είναι προσωπική υπόθεση η γεύση.

κι οι τρείς δίκιο έχετε....όλες οι παράμετροι παίζουν τον ρόλο τους...
έχω 2 5 pawns, ίδιο ακριβώς στήσιμο (στα 4 :P) ίδιο σύρμα- βαμβάκι κλπ,
ίδιο υγρό, άλλο ντριπ τιπ....χαχαχαχα  11 βαττ το ένα....13 βαττ το άλλο....
20 - 25% διαφορά :)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2017, 21:41 από Cruiser79 »

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #633 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 21:30 »
Δεν θίχτηκα.
Ίσως έπρεπε να πείς οτι το RY4 είναι μετριότητα και όχι (μετριότητες), που παραπέμπει σε πολλά υγρά.
Υποτίθεται ότι στο φόρουμ αυτά που γράφουμε , είναι για να βοηθάμε .
Οκ. Εχεις δικιο λαθος ο πληθυντικος

lg gflex2


Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #634 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 21:40 »
Εγώ αγόρασα τον προηγούμενο μήνα τρία 30μελα, συγκεκριμένα:

Maxboro: έντονη και ενοχλητική γεύση μελιού χωρίς να νιώθεις κάτι άλλο που εντούτοις τη συνηθίζουν γρήγορα οι γευστικοί κάλυκες και γίνεται πιο ξεκούραστο. Καπνικό που σε γεμίζει αλλά δεν είναι για μεγάλη διάρκεια.

Manhattan: ελαφρύ καπνικό με μια διακριτική επίγευση γλυκού φυστικιού, άνετα γίνεται ολοήμερο για κάποιον που αρέσκεται σε ξηρούς καρπούς

Lost Atlantis: εμφανής αίσθηση ώριμης μπανάνας, ίσως και με κάτι άλλο, must για τους λάτρεις του συγκεκριμένου φρούτου

Μπορώ να πω ότι μου άρεσαν αρκετά και τα 3 και σίγουρα θα έπαιρνα περισσότερα αν δεν ξεκινούσα ξαφνικά τα DIY, είχα βάλει στη λίστα τα London's Rain, Baba's Bounty και Project Entropy. Ωστόσο, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο που να σου κάνει μπαμ, μάλλον σαν υγρά τα βαριέσαι γρήγορα...

Για κάποιον λόγο τα 9άρια είχαν ένα ανεξήγητα υψηλό χτύπημα, αλλά αναγκαστικά τα πήρα μιας και το 2ο το αγόρασα σε 6άρι πρώτα και δεν ένιωθα τπτ. Υποθέτω λόγω της πολλής vg εμπεριέχεται άρωμα σε μεγάλο ποσοστό κι εμμέσως προστίθεται σε ένα σεβαστό ποσοστό & η pg?:hmmm: Λογικά έτσι θα είναι.

Δεδομένου ότι πλέον ατμίζω μόνο high vg υγρά και φυσικά για λόγους οικονομικούς, μάλλον θα τα είχα για καιρό ως βασικά υγρά αν δεν πήγαινα σε ιδιοκατασκευές.

Αποσυνδεδεμένος jerryy

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #635 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 10:49 »
Καλημέρα. Natura είναι το πρώτο υγρό που ατμισα. Tο Cuban suprime 0.6%. Καπνική γεύση με μια ελαφρύ καραμέλα στο τέλος, κατά τι γνώμη μου. Ωραίο all day υγρό, που δεν κουράζει. Από την ίδια εταιρία δοκίμασα Cappuccino 0.6% με γεύση όντως cappuccino, Tiramisou 0.6%-αρκετά καλο. Και από την Haxocell Deep blue 0.6%, το οποιο με τρέλανε με την γεύση καλοκαίρι που έχει.
Βεβαια, είμαι πολύ καινούρια στο ατμισμα...

Изпратено от моят Turbo-X_pi_4G с помощта на Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #636 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 11:25 »
Μπορείτε οι έμπειροι να περιγράψετε γευστικά το liberty και το manhattan?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #637 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 12:31 »
Καπνικα και τα δύο με έντονη την καμένη ζάχαρη και ξηρούς καρπούς, είναι πολύ κοντά σε γεύση με το bebeca από atmos lab ,και με smoke από after 8.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #638 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 12:35 »
Σε ευχαριστώ. Ψάχνω την καμμένη ζάχαρη. Ποιο από τα δυο την δίνει περισσότερο. Τώρα διάβασα και για το London rain.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #639 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 12:45 »
Στο liberty εγώ δεν κατάλαβα έντονη καμμένη ζάχαρη. Το άλλο δεν το έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #640 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 12:48 »
Στο liberty είναι κάπως πιο έντονη η καμένη ζάχαρη. 

Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #641 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 12:52 »
Οπότε μάλλον οι γευστικοί μου κάλυκες έχουν πρόβλημα στην ανίχνευση της ζάχαρης. :D

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #642 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 12:52 »
Το London rain δε μοιάζει καθόλου με τα άλλα δύο, έχει πιο πολύ καραμέλα ,πολύ ωραίο υγρό. 

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #643 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 12:56 »
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η έντονη καμμένη ζάχαρη.
Πραγματικά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κανένα υγρό που να μου δίνει αυτήν την αίσθηση . Εκτός από το tribeca, αλλά...

Το London rain το βγάζει αυτό;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #644 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 13:41 »
Το London rain  όχι,  δοκίμασε τα liberty , manhattan ,και bebeca , smoke, κάποιο μπορεί να σου αρέσει, το halo tribeca είναι άλλη ποιότητα πολύ πάνω από αυτά τα υγρά. Εγώ ψάχνω δύο χρόνια ένα υγρό που να μοιάζει στο halo freedom και ακόμα δεν έχω βρει. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem