vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 5 χρήστες
treloneritis, dkostas, manoslykos, teo77, mathimatikos1966

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1155 στις: Απριλίου 28, 2017, 19:40 »
οσο αναφορα το rx2/3 το εχω εδω και ενα μηνα και ειναι φανταστικο.ατμιζω συνεχως και οι μπαταριες μου κραταν 1 ημερα γεματη.προσφατα παρηγγειλα το snowolf 200 plus ειδομεν.

Αποσυνδεδεμένος Thp

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1156 στις: Απριλίου 28, 2017, 20:27 »
οποιος σκεφτεται να παρει τις YOSTA το livepor 160w να μην το σκεφτεται να κλεισει τα ματια και να το παρει   ;D :respect: καλυτερη αυτονομια δεν εχω δει σε μοντακι 

Αποσυνδεδεμένος ekotas

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1157 στις: Απριλίου 28, 2017, 21:03 »
Το αναμένω από εβδομάδα σε κόκκινο. Ευελπιστώ να βγει αστέρι.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2017, 15:47 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος godspeed

  • **
  • 319
  • Φύλο: Άντρας
  • Nicotine-Alcohol Addict! *_*
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1158 στις: Απριλίου 29, 2017, 01:29 »
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις ! 

Με συγχωρειτε κιολας αλλα αυτα ειναι απο τα μικροτερα που μπορεις να βρεις σε μεγεθος? 


μπορει να ειναι καλα κτλ αλλα τα θεωρω ΚΑΚΑΣΧΗΜΑ , σορρυ κιολας....

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1159 στις: Απριλίου 29, 2017, 03:50 »
Καλησπέρα, θα ήθελα βοήθεια σχετικά με την επιλογή καινούργιου mod. Ατμίζω εδώ και αρκετό καιρό, έχω κάποιες βασικές γνώσεις πάνω στο θέμα αλλά σήμερα είχα την τρομερή ατυχία να μου πέσει το mod μέσα σε νερό οπότε και φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω από εδώ και πέρα. Θα ήθελα να μου προτείνετε αν γνωρίζετε κάποιο mod σε τιμή κάτω των 50 ευρώ, σε μαγαζί της Θεσσαλονίκης καθώς είναι επείγον να το πάρω επί τόπου και όχι με παραγγελία. Επίσης θα ήθελα να παίρνει μία μπαταρία και όχι να έχει ενσωματωμένη. Βρήκα το KBox Mini 75W στο Queens αλλά δεν ξέρω αν αξίζει. Γνώμες?
Ολοι πικο γραφουν αντι αλ85, εγω το αλ85 θα προτινα. Η πλακετα του πικο δεν διαβαζει καλα τα ohm. Επισης εχει μεγαλυτερη αυτονομια το αλ85. Απο κει και περα αν το χεις με ενα nautilus mini πχ που δεν σε νοιαζει η μικρη λεπτομερεια στα ohm και δεν βαζεις TC, τελειο ειναι το πικο. Το αλ 85 επισης χωραει και μεγαλους ατμοποιητες ενω το πικο μεχρι 23 ισα ισα. Αναλογα με την χρηση που θες λοιπον διαλεξε. Με τις καμιναδες που εχω και τα στησιματα που κανω, προτιμω αλ85 χωρις σκεψη. Σε γνωστους που ξεκιναν με nautilus mini ομως, προτινω πικο.

@godspeed Οι μπαταριες και η πλακετα με την οθονη πιανουν αρκετο χωρο (ακομη) δυστυχως... Φιλος μου ηθελε 2μπαταρο και του ειπα battlestar και alien. Δεν ηθελε το πρωτο διοτι εχει παλιου τυπου οθονη και το αλιεν δεν του αρεσε μεχρι που το πιασε στα χερια του. Το αλιεν ξανασκεψου το λοιπον, πηγαινε δες τα καπου που εχει ποικιλια. Βγαινει κι ενα Spectrum απο sigelei συντομα (ισως εχει βγει).
edit: Το yosta δεν το σχολιαζω γιατι δεν γνωριζω λεπτομερειες γι' αυτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2017, 03:56 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1160 στις: Απριλίου 29, 2017, 11:01 »
Η γνώμη μου για το al85 είναι διαφορετική. Το θεωρώ απαράδεκτο mod. Εξηγούμαι:
- Σε συνεχόμενεςτζουρες σε 15w το καπάκι της μπαταρία ζεματαει. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχει καλη επαφή ή μπαταρία με το καπάκι, και δημιουργεί ωμική αντίσταση.

- Ο πόλος του τουλάχιστον στο κομμάτι που έτυχε σε μένα διαβάζει αντίσταση ότι ναναι.Εδω μικρή επιφύλαξη γιατί ο ατμοποίησης είναι ο gsl που ο πόλος του έχει θεμα. Στο primo ομως όμως ο gsl είναι ΟΚ.

- Το κουμπί ενώ φαίνεται μεγάλο και βολικό εμένα δεν με βόλεψε καθόλου. Είναι περισσότερο σκληρό από όσο πρέπει και αν δεν το πατάς ίσια ακούγονται κάτι "σκουικ, σκουικ" σαν να πατάς ποντίκι.

-Το βάψιμο οπτικά είναι σαν να το έβαψε η κόρη μου με πινέλο.

-Βαλανε μία τεράστια οθόνη, χωρίς να ξέρουμε τι να την κάνουν. Την γέμισαν με labels και επαναλαμβάνουν πληροφορία για να την γεμίσουν.

- Όταν βγάλει low battery, αν κάνεις πανω από 10-15 δευτερόλεπτα να αλλάξεις μπαταρία χάνει όλες τις ρυθμίσεις. Βαζοντας την καινούργια μπαταρια επανέρχεται σε factory defaults, στα οποία έχει 85w!!! και τρως ένα καμένο κάτσε καλά.

Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1161 στις: Μαΐου 03, 2017, 18:12 »
Λοιπον αυτο που έψαχνα βγηκε... δυστυχως πληρει ολές τις προυποθεσεις (πολος,κατασκευη,τσιπακι) εκτος απο το οτι χωραει 24αρηδες max... Voopoo Drag...
μπορει καποιος να μου προτεινει καλη κατασκευη,πολο και αυτονομια που να χωραει και 26αρηδες ή και παραπανω ? (διμπαταρο μονο). Budget 30-60$ απο εξωτερικο.

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1162 στις: Μαΐου 03, 2017, 18:49 »
οποιος σκεφτεται να παρει τις YOSTA το livepor 160w να μην το σκεφτεται να κλεισει τα ματια και να το παρει ;D :respect: καλυτερη αυτονομια δεν εχω δει σε μοντακι
Το αναμένω από εβδομάδα σε κόκκινο. Ευελπιστώ να βγει αστέρι. Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Διαγραφή άμεσης παράθεσης

Το χρησιμοποιώ σχεδόν δύο μήνες, καθημερινά.
Πανάλαφρο, φθηνό, χωράει 25άρηδες, έχει πολύ καλή αυτονομία, απροβλημάτιστο ως ώρας.
Θα το πρότεινα άνετα για διμπάταρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 03, 2017, 18:56 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1163 στις: Μαΐου 03, 2017, 19:13 »
Ειναι αρκετα φτηνο αλλα στην πρωτη πτωση νερου νομιζω οτι θα ειναι νεκρο και το καπακι δεν ειναι για πολλα πολλα θελω καλυτερη κατασκευη. Οπως το drag by voopoo

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1164 στις: Μαΐου 03, 2017, 20:31 »
Μη περιμένεις το τέλειο σε αυτή την τιμή. Εδώ η Joye βαριέται να φτιάξει τον κονέκτορα. Απλά πάρε έναν κονέκτορα έξτρα όταν σου χαλάσει ο τωρινός και κάνε την αλλαγή. Αλλιώς δώσε παραπάνω και πάρε καμία πιο ακριβή συσκευή... Όχι ότι αξίζει όπως προχωρά η τεχνολογία. Το θέμα είναι να βγάζει ένα χρόνο πλέον.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1165 στις: Μαΐου 03, 2017, 20:48 »
Μεχρι 60$ δεν υπαρχει κατι πιο στιβαρο που να χωραει 25-26mm?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1166 στις: Μαΐου 03, 2017, 20:57 »
Ipv6x, ipv8, παίζει και το minikin v2 της asmodus αλλά δεν ξέρω αν χωράει 26άρη και την τιμή που κυμαίνεται έξω..

Από το ipv6x πάντως εγώ δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος, απίθανο μου βγήκε μέχρι τώρα. :)

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1167 στις: Μαΐου 03, 2017, 23:57 »
Και τα αντίστοιχα sigelei. Fuchai, SPECTRUM. Το τελευταίο sigelei (100) που είχα πάρει ήταν tank... αλλά πάνε και χρόνια. Εγώ νόμιζα ήθελες και software από δίπλα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1168 στις: Μαΐου 06, 2017, 14:46 »
Το χρησιμοποιώ σχεδόν δύο μήνες, καθημερινά. Πανάλαφρο, φθηνό, χωράει 25άρηδες, έχει πολύ καλή αυτονομία, απροβλημάτιστο ως ώρας. Θα το πρότεινα άνετα για διμπάταρο.

Καλη τιμη χτυπησα ενα,εχει καλη αυτονομια; 

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1169 στις: Μαΐου 06, 2017, 17:18 »
Επειδη προκειται να μπω στρατο θελω διμπαταρο με αυτονομια... Το ξερω οτι μια καλη επιλογη ειναι το Livepor αλλα λογω στρατου φοβαμαι οτι θα φαει πτωσεις και κακομεταχειρηση. Κατι πιο ανθεκτικο ξερουμε?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 76 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro