vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 8 χρήστες
JohnDag, manoslykos, Milarepa, bloodlessz, tibolaso, dvelev, ΨΗΛΟΣ, Sergios

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4065 στις: Ιουνίου 28, 2017, 01:23 »
Το τανκ πρέπει να σφίγγει και καλό είναι να σφίγγει κι αρκετά μέχρι εκεί που δεν πάει άλλο. Αν το έχεις χαλαρό επίτηδες απλά για να το ξεκουμπώσεις εύκολα όταν έρθει η ώρα, σιγά-σιγά θα χαλαρώνει ολοένα και πιο πολύ μέχρι που να βρεθείς με δυσάρεστες εκπλήξεις διαρροών.

Και με τανάλια να το σφίξεις δε χρειάζεται να βγάλεις κανένα δαχτυλίδι μετά, αυτά είναι λάθη του πρωτάρη (το έκανα τις πρώτες 2 εβδομάδες που τον είχα). Οτιδήποτε μπορεί να χωρέσει στην τρυπούλα του airflow (alen, συνδετήρας κλπ) ξεσφίγγει επί τόπου με μια κίνηση στην αντίθετη κατεύθυνση. Είναι υπόθεση υποδεκάτων του δευτερολέπτου. Να δούμε πόσες φορές θα το γράψουμε ακόμα, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί να ζορίζεστε έτσι.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4066 στις: Ιουνίου 28, 2017, 01:48 »
απλά γιατί ο καθένας όπως βολεύεται καλύτερα...
εσένα σε βολεύει να βάζεις μοχλό για να ξεβιδώσεις, εμένα όχι, τον άλλον χαλαρό σφίξιμο, τον άλλον πολύ σφίξιμο.
τιπς για όλα τα γούστα λοιπόν....τίποτα δεν είναι πανάκεια :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4067 στις: Ιουνίου 28, 2017, 04:38 »
Απο που συνεπαγεται οτι αν το εχω χαλαρο, θα ξεσφιξει απο μονο του και θα εχω διαρροες; Εξι χρονια δε μου συνεβη ποτε και κυκλοφορω μονιμα με δυο και τρια μοντ κι ατμοποιητες.
Το ακριβως αντιθετο μου εχει συμβει, αλλα κι αυτο πολυ σπανια. Να σφιξω κατα λαθος λιγο παραπανω και με τη χρηση να σφιξει κι αλλο. Η με τη θερμοκρασια λογω χρησης, αν υπαρχει τετοια περιπτωση. Λεμε τωρα...

Βεβαια, αν εσυ καταλαβαινεις οτι ζοριζομαστε να ξεβιδωνουμε ευκολα το τανκ κι αυτο σε παρακινει να γραφεις και να ξαναγραφεις, ωστε να μας... ξεζορισεις, τι να σου πω... δικαιωμα σου να σφιηγγεις με ταναλιες και να ανοιγοκλεινεις με μοχλικα συστηματα, δικαιωμα σου και να μας το επαναλαμβανεις τακτικα.... οπως λεει κι ο απο πανω μου, οπως βολευεται ο καθενας!

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4068 στις: Ιουνίου 28, 2017, 13:11 »
Καταρχάς για τον doggy μιλάμε, δεν ήξερα ότι κυκλοφορεί 6 χρόνια στην αγορά.  :o Δεν είναι θέμα βολέματος, λέμε τι κάνουμε όταν έχει σφίξει και πρέπει να ξεκουμπώσει. Δύο επιλογές έχεις σε μια τέτοια περίπτωση: ή βγάζεις δαχτυλίδι και ζορίζεσαι με χέρια, καλώδια και τα συναφή (αυτά δεν έγραφες σε προηγούμενα ποστ αν δε με απατά η μνήμη μου?) ή βάζεις οποιονδήποτε μοχλό στο airflow για να ξεβιδώσεις με λίγη αντίσταση στην αντίθετη κατεύθυνση. Μεταξύ των 2 νομίζω είναι προφανές ποιο είναι το πιο γρήγορο και βολικό.

Αν έχεις βρει τη χρυσή τομή στο βίδωμα και μπορείς να ξεβιδώσεις με το χέρι χωρίς κάποιο βοηθητικό, τότε οκ. Αμφιβάλλω όμως, κι αν το καταφέρεις μια φορά στο σημείο που πρέπει δεν το καταφέρνεις πάντα. Όσον αφορά τα σπειρώματα του τανκ, αυτά χαλαρώνουν περισσότερο με τον καιρό. Στους δικούς μου SXK παρατηρώ ότι μετά το σφίξιμο και με λίγη μόνο ταλαιπωρία (τσέπη, τσαντάκι κλπ) μπορώ μετά να τους γυρίσω μέχρι και μισή στροφή αν δεν τους έχω σφίξει γερά.

Σφίξ'το τέλος πάντων σαν άνθρωπος χωρίς να σε απασχολεί το μετέπειτα ξεβίδωμα και δοκίμασε ένα ποδαράκι συνδετήρα στο airflow, θα δεις πόσο πιο γρήγορα θα κάνεις τη δουλειά σου έτσι. Αν επιμένεις να βγάζεις δαχτυλίδια και να βάζεις καλώδια, θα χάνεις χρόνο & θα ταλαιπωρείσαι χωρίς λόγο.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4069 στις: Ιουνίου 28, 2017, 13:26 »

κανει για doggy,αλλα και για δεξιωσεις στο δεξι σαν κοσμημα

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4070 στις: Ιουνίου 28, 2017, 14:15 »
Στους δικούς μου SXK παρατηρώ ότι μετά το σφίξιμο και με λίγη μόνο ταλαιπωρία (τσέπη, τσαντάκι κλπ) μπορώ μετά να τους γυρίσω μέχρι και μισή στροφή αν δεν τους έχω σφίξει γερά.
Ειδικά αυτό το συμβάν μου είχε τύχει στις αρχές μέχρι που κατάλαβα ότι συνέβαινε ΜΟΝΟ όταν στραβοβίδωνε το τανκ οπότε με λίγο ζόρι "ίσιωνε" και έμοιαζε πλέον λίγο ξεβιδωμένο!

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4071 στις: Ιουνίου 28, 2017, 14:32 »
Καταρχάς για τον doggy μιλάμε, δεν ήξερα ότι κυκλοφορεί 6 χρόνια στην αγορά.  :o Δεν είναι θέμα βολέματος, λέμε τι κάνουμε όταν έχει σφίξει και πρέπει να ξεκουμπώσει. Δύο επιλογές έχεις σε μια τέτοια περίπτωση: ή βγάζεις δαχτυλίδι και ζορίζεσαι με χέρια, καλώδια και τα συναφή (αυτά δεν έγραφες σε προηγούμενα ποστ αν δε με απατά η μνήμη μου?) ή βάζεις οποιονδήποτε μοχλό στο airflow για να ξεβιδώσεις με λίγη αντίσταση στην αντίθετη κατεύθυνση. Μεταξύ των 2 νομίζω είναι προφανές ποιο είναι το πιο γρήγορο και βολικό.

Αν έχεις βρει τη χρυσή τομή στο βίδωμα και μπορείς να ξεβιδώσεις με το χέρι χωρίς κάποιο βοηθητικό, τότε οκ. Αμφιβάλλω όμως, κι αν το καταφέρεις μια φορά στο σημείο που πρέπει δεν το καταφέρνεις πάντα. Όσον αφορά τα σπειρώματα του τανκ, αυτά χαλαρώνουν περισσότερο με τον καιρό. Στους δικούς μου SXK παρατηρώ ότι μετά το σφίξιμο και με λίγη μόνο ταλαιπωρία (τσέπη, τσαντάκι κλπ) μπορώ μετά να τους γυρίσω μέχρι και μισή στροφή αν δεν τους έχω σφίξει γερά.

Σφίξ'το τέλος πάντων σαν άνθρωπος χωρίς να σε απασχολεί το μετέπειτα ξεβίδωμα και δοκίμασε ένα ποδαράκι συνδετήρα στο airflow, θα δεις πόσο πιο γρήγορα θα κάνεις τη δουλειά σου έτσι. Αν επιμένεις να βγάζεις δαχτυλίδια και να βάζεις καλώδια, θα χάνεις χρόνο & θα ταλαιπωρείσαι χωρίς λόγο.
εγω παντως οπου παει ο ντογκυ παει και αυτο μαζι ( χωρις τα κεραμικα ) αλλιως αδειασε ο ντογκυ και δεν το εχω??δεν ξαναγεμιζει ..... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4072 στις: Ιουνίου 28, 2017, 16:20 »
εγώ επειδή μάλλον είμαι τυχερός... δεν χρησιμοποιώ ..so far...τίποτα, βιδώνει - ξεβιδώνει χωρίς υποβοήθηση,
βγάζοντας μόνο το δαχτυλίδι αέρα το οποίο βέβαια κάνει νανοσέκοντς για να βγεί....
έτσι δεν αγχώνομαι μην ξεμείνω απο τσιμπιδάκια και τα τοιαύτα όταν είμαι έξω... ;)

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4073 στις: Ιουνίου 28, 2017, 16:54 »
να ρωτησω κατι μιας κ δεν ειμαι κατοχος....μπορει να εχω τζουρα σχετικα σφιχτη πνευμονικη με τον ντογκυ....εχει καμμια σχεση με την τζουρα του Hussar με το 2,5 πιν κ ανοιχτο το airflow  ?

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4074 στις: Ιουνίου 28, 2017, 17:34 »
Ειδικά αυτό το συμβάν μου είχε τύχει στις αρχές μέχρι που κατάλαβα ότι συνέβαινε ΜΟΝΟ όταν στραβοβίδωνε το τανκ οπότε με λίγο ζόρι "ίσιωνε" και έμοιαζε πλέον λίγο ξεβιδωμένο!
Στις αρχές μού στραβοβίδωνε 5 στις 10 φορές, μετά μαλάκωσε αρκετά και πλέον το κάνει σπάνια οπότε και δε χρειάστηκε να βάλω το spare που υποτίθεται ήταν καλύτερο από το μητρικό. Μόλις τον μαθαίνεις πάντως το καταλαβαίνεις αμέσως από την αίσθηση που θα σου δώσει στο βίδωμα αν θα στραβοβιδώσει και δεν το συνεχίζεις αλλά το κάνεις από την αρχή.  :)

Τα τανκάκια μου έχουν μαλακώσει σε σημαντικό βαθμό και στο τσαντάκι στον δρόμο πάντα θα χαλαρώσουν λίγο & θα θέλουν κάμποσο σφίξιμο για να έρθουν στη θέση τους ξανά. Αν το αφήσω σιγά-σιγά θα ξεβιδώνει ολοένα και πιο πολύ.

να ρωτησω κατι μιας κ δεν ειμαι κατοχος....μπορει να εχω τζουρα σχετικα σφιχτη πνευμονικη με τον ντογκυ....εχει καμμια σχεση με την τζουρα του Hussar με το 2,5 πιν κ ανοιχτο το airflow  ?

Όχι, ούτε κατά διάνοια! Έχει από τις πιο σφιχτές τζούρες ο σκύλος και με ανοιχτό τον αέρα. Άσε κιόλας που μόλις συνηθίσεις την τζούρα του, μετά ακόμη κι έναν άτμο που έβρισκες σφιχτό θα σου φαίνεται αεράτος.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4075 στις: Ιουνίου 28, 2017, 19:22 »
Αν έχεις βρει τη χρυσή τομή στο βίδωμα και μπορείς να ξεβιδώσεις με το χέρι χωρίς κάποιο βοηθητικό, τότε οκ. Αμφιβάλλω όμως, κι αν το καταφέρεις μια φορά στο σημείο που πρέπει δεν το καταφέρνεις πάντα. Όσον αφορά τα σπειρώματα του τανκ, αυτά χαλαρώνουν περισσότερο με τον καιρό.

Χαλαρά. Πέντε μήνες κοντά τώρα, τα πάντα όλα μόνο με το χέρι. Η βάση του Doggy ξεβιδώνει από το mod μόνο για μπανάκι και αλλαγή σύρματος. Με το σπείρωμα του τανκ, καμμία χαλάρωση - κουμπώνει σαν την πρώτη μέρα.

Με το που βρεις αντίσταση στο βίδωμα του τανκ πάνω στη βάση, σταματάς. Το μόνο που προσέχεις είναι να μην στραβοβιδώσεις ( αλλά και αυτό εύκολο είναι - σε οδηγεί υποδειγματικά η αίσθηση ). Εννοείται πως το o-ring της βάσης το αφαιρούμε - δεν προσφέρει τίποτα ( ο Doggy είναι ο άρχοντας της ανυπαρξίας διαρροών ).

Η αναπλήρωσή του πρέπει να διαρκεί 10 δεύτερα; 15, βαριά βαριά;

Αυτά, και τα παραπάνω δεδομένα προκύπτουν απο κλώνο sjmy & γνήσιο.

Ύ.Γ. Ο Doggystyle δεν είναι ότι υπάρχει στην αγορά εδώ και έξι χρόνια. Ο άνθρωπος εννοούσε πως έξι χρόνια καταπιάνεται με ατμοποιητές που βιδώνει και ξεβιδώνει τανκ, χωρίς πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4076 στις: Ιουνίου 28, 2017, 19:48 »
Αυτά, και τα παραπάνω δεδομένα προκύπτουν απο κλώνο sjmy & γνήσιο.

Εγώ όμως έχω SXX που έχει διαφορετικό τανκάκι. Ίσως διαφέρει από τον sjmy σε αυτόν τον τομέα και να γίνονται πιο εύκολα αυτά που περιγράφεις στον τελευταίο, δεν είμαι κάτοχός του για να το επιβεβαιώσω. Προτιμώ να τον βιδώνω χωρίς να σκέφτομαι πού σταματάει και μετά να τον ξεβιδώνω με βοηθητικό, σιγά τα ωά.  :)

Ύ.Γ. Ο Doggystyle δεν είναι ότι υπάρχει στην αγορά εδώ και έξι χρόνια. Ο άνθρωπος εννοούσε πως έξι χρόνια καταπιάνεται με ατμοποιητές που βιδώνει και ξεβιδώνει τανκ, χωρίς πρόβλημα.

Το ξέρω ότι αυτό εννοούσε, αλλά δε με ενδιαφέρει τι είχε στην τσέπη της 6 χρόνια και με τι κυκλοφορούσε. Εδώ μιλάμε ξεκάθαρα για τον Doggy και την εργονομία του.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4077 στις: Ιουνίου 28, 2017, 20:43 »
γι αυτό λέμε..ο καθένας όπως βολεύεται ρε παιδιά.... :)

Αποσυνδεδεμένος drdemos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μεγαλύτερη αποικία της Ελλάδας ήταν η Κίνα...
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4078 στις: Ιουνίου 28, 2017, 21:07 »
Έχουμε αναφέρει όλους τους πιθανούς και απίθανους τρόπους ξεβιδώματος.
Όλοι είναι σωστοί.
Ας διαλέξει ο καθένας όποιον τον βολεύει ρε παιδιά και ας σταματήσουμε επιτέλους να προσπαθούμε να πείσουμε τους υπόλοιπους ότι αυτός ή ο άλλος τρόπος είναι πιο εύκολος, πιο γρήγορος, πιο πρακτικός ή οτιδήποτε άλλο και ας εστιάσουμε σε πιο ουσιαστικά πράγματα του doggy

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4079 στις: Ιουνίου 28, 2017, 21:10 »
Σαν το σκύλο που κυνηγάει την ουρά του εχει γίνει το νημα του "σκύλου "  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 94 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix