vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, infernity, camber, Aoratix, FaniFox, Ηρακλης, karasarinis

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2985 στις: Απριλίου 01, 2017, 00:38 »
Στην κορεγκα τον βάζουμε τον ατμοποιητη μαζί με τα orings;

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι, τον λύνεις και τον βάζεις όπως είναι σε ποτηράκι με νερό και κορέγκα.

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2986 στις: Απριλίου 01, 2017, 00:46 »
Εγώ προσπαθώ να μην ακουμπάνε και η τροφοδοσία ουσιαστικά να γίνεται με το τριχοειδές φαινόμενο (δηλ. με το "γλύψιμο" του υγρού στα μέταλλα). Όπως κάνουμε και στον fodi ;)
Δεν λέω ότι φταίει αυτό ντε και καλά αλλά δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις!

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2987 στις: Απριλίου 01, 2017, 01:01 »
για να βοηθήσω λίγο όσους δεν έχουν μείνει ικανοποιημένοι, ότι προβλήματα εμφανίστηκαν στον sxk μου (διαρροή από την εισαγωγή αέρα, λίγη ένταση γεύσης, spitback, μπούκωμα) διορθώθηκαν μετά από 2 βδομάδες χρήσης. δεν άλλαξε κάτι στο στήσιμο μου ή στα υλικά που χρησιμοποιώ. τον πλένω με μπανάκι υπερήχων 30 λεπτά κάθε 3 μέρες.
τα αρνητικά που βλέπω ότι παραμένουν/εμφανίζονται είναι ότι κάθε 3 γεμίσματα πρέπει να αλλάζω αντίσταση (το βαμβάκι λασπώνει και πιάνει μάκα το σύρμα με σχετικά καθαρά υγρά, δεν βλέπω κιτρινίλα στο υγρό) και από το γύρνα-γύρνα το δακτυλίδι του AFC έχει μεταφερθεί η τρύπα της εισαγωγής κατά το τερμάτισμα του βιδώματος περίπου 45 μοίρες επιπλέον. ελπίζω να μην σπάσει κάτι.
ντάξει, vfm είναι, όχι όμως απροβλημάτιστος. είχα ξενερώσει στην αρχή, με το πέρασμα του καιρού όμως άρχισε να στρώνει. για την τιμή που κοστίζει, καλός είναι.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.


Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2988 στις: Απριλίου 01, 2017, 01:05 »
Εγώ προσπαθώ να μην ακουμπάνε και η τροφοδοσία ουσιαστικά να γίνεται με το τριχοειδές φαινόμενο (δηλ. με το "γλύψιμο" του υγρού στα μέταλλα). Όπως κάνουμε και στον fodi ;)
Δεν λέω ότι φταίει αυτό ντε και καλά αλλά δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις!
ακριβως ετσι τα φτιαχνω.τους ατμιζω ενα μηνα κ κατι κ τους 2.
τελος παντων δε με χαλα για τα θετικα τους τα παμε μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος arxontas7

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2989 στις: Απριλίου 01, 2017, 01:29 »
Αυτο με την μαυριλα του υγρου στα τελειωματα του το εχω κ εγω στο sxk με βαση FlavourArt αρωμα red ice που ειναι ερυθρο το χρωμα του. Βεβαια το ιδιο το κανει κ ο goblin v1 που εχω ομως στον cloudone που εχω τον γνησιο μου μαυριζει η αντισταση πιανει μακα για την ακριβεια μετα απο 3 γεμισματα αλλα το υγρο στα τελειωματα του μενει οπως φενεται στο μπουκαλακι. Κ λεω μηπως φταινε τα μεταλλα που ο cloudone εχει 316 ατσαλι ενω οι αλλοι δυο ειναι;304.

Αποσυνδεδεμένος KARIGAN

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2990 στις: Απριλίου 01, 2017, 02:02 »
Επιτελους μετα απο ενα και μισο μηνα αναμονης αφιχθει οσκυλακος!!!!!!!!!
Πρωτη προσωπικη εντυπωση αψωγη!!!!

Πρωτο στησιμο με 28αρι 6 σπειρες 2,5 πυρηνα 1,1 ωμ1

Πολυ καλη γευση με γνωστο και πολυδοκιμασμενο υγρο cowboy blend fa!!!

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2991 στις: Απριλίου 01, 2017, 02:41 »
εβαλα την αντίσταση σχεδον 1 χιλιοστο πανω απο την τρυπα του αέρα. Ρε γιατι με δυκολευει στο ρουφα. ρουφαγε αλλα περίεργα......

τον εφτιαξα τωρα. γαβ

βασικα τον εχω δει και δουλευει πιο σωστα οταν το κατω μερος του πυρινα της αντιστασης ειναι στη βαση απο τις βιδες

και ενα περιεργο. οτι αντισταση και να του βαλω. παιζει με λιγα βατ. τις 1.1 με 1.2 στα 12 με 14 ηταν σουπερ. την 1.52 τωρα στα 10 με 11 τραγουδαει. 0.7 στα 15 με 16

Αποσυνδεδεμένος KARIGAN

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2992 στις: Απριλίου 01, 2017, 02:56 »
Δοκιμασε κανενας τα τανκ απο fasttech σε steam tribe????

Kουμπωνουν η οχι ???

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2993 στις: Απριλίου 01, 2017, 02:59 »
Μια χαρά ταιριάζουν

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2994 στις: Απριλίου 01, 2017, 04:03 »
Φίλε Μάκη, Είχα παλιότερα ίδια θέματα σε άλλους ατμό (βγάζουμε το υγρό και το λάθος βαμβακομα από την εξίσωση) και ύστερα από πολλούς πειραματισμους κατέληξα σε δυο πιθανούς λόγους...ένα το σύρμα και δυο η θερμοκρασία!!
Το θέμα (πιθανό θέμα) σύρμα λύθηκε αφού άλλαξα σε SS από κανθαλ...όχι όλα τα κανθαλ αλλά κάποια μου παρουσίαζαν το πρόβλημα!? Εσυ με τι σύρμα παίζεις?? Το καθαρίζεις πριν το στρίψεις, έστω περνώντας το με μια χαρτοπετσέτα??
Το θέμα θερμοκρασία, πάλι το πιθανό θέμα έτσι, το εντοπίζω στις απανωτές τζουράς όπου γενικα ο ατμό αρχίζει και ζεσταίνει με αποτέλεσμα το υγρό (ή ίσως η νικοτίνη) αντιδρά με την αυτή θερμοκρασία με αποτέλεσμα η χρωματική αλλά και η γευστική αλλοίωση...
Πειραματισου λίγο με τα παραπάνω και βλέπουμε... :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2017, 04:19 από Bocler »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2995 στις: Απριλίου 01, 2017, 10:52 »
για να βοηθήσω λίγο όσους δεν έχουν μείνει ικανοποιημένοι, ότι προβλήματα εμφανίστηκαν στον sxk μου (διαρροή από την εισαγωγή αέρα, λίγη ένταση γεύσης, spitback, μπούκωμα) διορθώθηκαν μετά από 2 βδομάδες χρήσης. δεν άλλαξε κάτι στο στήσιμο μου ή στα υλικά που χρησιμοποιώ. τον πλένω με μπανάκι υπερήχων 30 λεπτά κάθε 3 μέρες.
τα αρνητικά που βλέπω ότι παραμένουν/εμφανίζονται είναι ότι κάθε 3 γεμίσματα πρέπει να αλλάζω αντίσταση (το βαμβάκι λασπώνει και πιάνει μάκα το σύρμα με σχετικά καθαρά υγρά, δεν βλέπω κιτρινίλα στο υγρό) και από το γύρνα-γύρνα το δακτυλίδι του AFC έχει μεταφερθεί η τρύπα της εισαγωγής κατά το τερμάτισμα του βιδώματος περίπου 45 μοίρες επιπλέον. ελπίζω να μην σπάσει κάτι.
ντάξει, vfm είναι, όχι όμως απροβλημάτιστος. είχα ξενερώσει στην αρχή, με το πέρασμα του καιρού όμως άρχισε να στρώνει. για την τιμή που κοστίζει, καλός είναι.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.
Και εγώ τον κλώνο της sxk έχω, αλλά δεν έχω παρατηρήσει τίποτα από όλα αυτά τα προβλήματα.
Αλλάζω αντίσταση κάθε εβδομάδα περίπου, το βαμβάκι και η αντίσταση πολύ καθαρά είναι σε γενικές γραμμές. Στήσιμο με microcoil 0.32mm SS, 2.5mm διάμετρο αντίστασης στα 0.65Ω και βαμβάκι kogendo. Η αντίσταση αρκετά ψηλά από την τρύπα του αέρα, 3-5mm.
Toν χρησιμοποιώ είτε με μηχανικό είτε με vw.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2996 στις: Απριλίου 01, 2017, 10:56 »
Κι εγώ με τον ίδιο κλώνο (SXK) χωρίς το παραμικρό πρόβλημα μετά από μήνες χρήσης. Μόνο ένα σπασμένο tank μετά από πολλές πτώσεις.

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2997 στις: Απριλίου 01, 2017, 11:36 »
 Αυτό με το υγρό μου το έκανε για ένα διάστημα ο goblin mini. Πραγματικά δεν έβγαλα άκρη τι το προκαλούσε. Σταμάτησε να το κάνει πλέον από μόνος του. Θα φοβήθηκε μην πάει στα σκουπίδια. Θα πήγαινε γιατί δεν ήταν μαύρισμα αλλά μια περίεργη θολούρα και κατέληγε ένα χρώμα σκατουλοδιαροιοτί αηδιαστικό. Ο doggy δε μου το έκανε όμως.
 Για τις διαρροές δε στο doggy θέλει προσοχή γιατί εύκολα στραβοβιδώνει (αδιόρατα, ελάχιστα διακρίνεται και μόνο μετά που μπαίνει το δαχτυλίδι του αέρα) οπότε δεν εφαρμόζει σωστά η καμπάνα και είναι δικαιολογημένες οι διαρροές. Άσε που θα φαγωθούν τα σπειρώματα του τανκ αν στραβοβιδώσει κάμποσε φορές.

Ατμοευτυχείτε

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2998 στις: Απριλίου 01, 2017, 12:05 »


Αλλάζω αντίσταση κάθε εβδομάδα περίπου, το βαμβάκι και η αντίσταση πολύ καθαρά είναι σε γενικές γραμμές. Στήσιμο με microcoil 0.32mm SS, 2.5mm διάμετρο αντίστασης στα 0.65Ω και βαμβάκι kogendo. Η αντίσταση αρκετά ψηλά από την τρύπα του αέρα, 3-5mm.

μια βδομάδα; :O με πόση χρήση; εννοώ, πόσα ml περίπου σου βγάζει την βδομάδα . στα περίπου 10ml είμαι για αλλαγή.
θα δοκιμάσω και το στήσιμο σου κάποια στιγμή, μόνο Kanthal έχω δοκιμάσει σε διάφορα μεγέθη (ότι είχα εύκαιρο δηλαδή). όσες φορές είχα ψηλά την αντίσταση, είχα μικρή ένταση της γεύσης. όταν την στήνω χαμηλά, έχω πολύ καλή ένταση αλλά φλερτάρει με το μπούκωμα.
(τι εννοώ "μπούκωμα" : υποψιάζομαι ότι λόγω του βαμβακιού cotton bacon επειδή φουσκώνει κλείνει την τρύπα του αέρα, και σε κάθε τζούρα ακούω τον ήχο των μπουρμπουληθρών χωρίς να βλέπω μπουρμπουλήθρες εντός του τανκ και νιώθω ότι τραβάω αέρα με δυσκολία, δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη άλλος ορισμός γι αυτό)
αυτό το λύνω σηκώνοντας λίγο τα βαμβάκια αριστερά και δεξιά στα τελειώματα του πηνίου ώστε να έχει χώρο να αναπνεύσει. δεν ξέρω αν έχει εμφανιστεί και σε άλλον το ίδιο θέμα με το "μπούκωμα".
πάντως καμία σχέση η απόδοση του Ντόγκη συγκρίνοντας την πρώτη μέρα μέχρι τώρα. όπως ξαναέγραψα, όσο περνάει ο καιρός βελτιώνεται. :)

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.


Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2999 στις: Απριλίου 01, 2017, 13:29 »
Το να αλλάζουν χρώμα τα υγρά δεν είναι πρωτοφανές ούτε και σπάνιο, για παράδειγμα στο zest άσε υγρό για 2 + μέρες και θα έχεις πιθανότατα σκουρότερο υγρό. Το φαινόμενο τη αλλαγής χρώματος το συνάντησα επίσης με χαμηλής ποιότητας Kanthal (no name).
 Το να αλλάξει γεύση τώρα ? η οξείδωση της αντίστασης ? Τα ερωτήματα που έχω να κάνω μήπως βοηθήσω και θεωρώντας ότι δεν αλλάζατε υγρό με το ίδιο βαμβάκι :

1. Με SS σύρμα το κάνει αν ναί το κάνει το ίδιο 'η λιγότερο ?
2. Κοιτάξατε τον κεντρικό άξονα για κανένα ίχνος σκουριάς ?

 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix