vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

47 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, ZoeM, manoslykos, camber, karasarinis

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος HellasPit

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2490 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 22:14 »
Έκανα και εγώ το κολπάκι με την corega και τώρα δεν υπάρχει καθόλου γεύση :(
Το άφησα μια ώρα, το ξεπλυνα 5  λεπτά γεμάτα και τώρα τίποτα....

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το ιδιο επαθα κι εγω. Βαλτο να βρασει πολυ πολυ πολυ καλα μεσα σε γαλα αρκετη ωρα (θα φουσκωνει αλλα μη μασας, βγαζε το απ' τη φωτια για να κατσει). Μετα βαλτο να βρασει με σκετο νερο για να καθαρισει καλα κι εισαι ετοιμος. Μην ξεχασεις να αφαιρεσεις οτιδηποτε δεν ειναι μεταλλικο.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2491 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 22:23 »
Παρε απο 3fvape να εισαι σιγουρος. Χρειαζεται λιγη υπομονη μεχρι να παραλαβεις αλλα, εκτος του οτι ειναι μιση τιμη απ' τα δικα μας, εχεις και το κεφαλι σου ησυχο.
Εκτός της καλύτερης τιμής, τι επί πλέον όφελος έχουμε αν τον αγοράσουμε από την 3Fvape; Αν δηλαδή τον αγοράσουμε από το μπιχλιμπίδι ή την zerobacco γιατί δεν έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο; Αντιθέτως οι αγορές από την Κίνα εμπεριέχουν ένα οικονομικό επί πλέον ρίσκο διότι, αντίθετα με τα προηγούμενα χρόνια, το τελωνείο κοπανάει πλέον μερικές φορές. Μπορεί να είναι λιγοστές οι περιπτώσεις που το τελωνείο σταματάει πακέτα, για μένα όμως είναι η μία από τις δύο τελευταίες μου παραγγελίες... :yes:


Τουλάχιστον στη φωτό το κουτί τους ηταν ιδιο με το δικό μου που ειναι της sxk! Έψαξα να βρω την δημοσίευση αλλα μάλλον ξεπούλησε κ την κατέβασε !
Δεν λέω ότι σίγουρα είναι ο κλώνος του κλώνου. Λέω ότι ένας τύπος στο Φου Μπου δεν έχει κάποια φήμη να προστατέψει και είναι πιθανότερο να μου την φέρει από ότι ένα μαγαζί που και αύριο στην ίδια διεύθυνση θα βρίσκεται. Θεωρώ πως το ρίσκο δεν αξίζει και καλύτερα να ψωνίσω από την Κίνα και να διακινδυνεύσω το τελωνείο ή από ένα μαγαζί στην Ελλάδα πιο ακριβά και να έχω το κεφάλι ήσυχο και να μην ξεροσταλιάζω δύο μήνες στα δύο ταλαίπωρα νήματα (της αναμονής και των τελωνείων)!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2492 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 22:59 »
H 3vape πάντως έχει από τους πιο ποιοτικούς κλώνους που έχω πίασει στα χέρια μου.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2493 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 23:24 »
Όπως και να τον μαγειρέψεις, μετά σιγουρέψου ότι στέγνωσες όλα τα εξαρτήματα τις επαφές τις φωλιές των σπειρωμάτων κλπ.

Αποσυνδεδεμένος HellasPit

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2494 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 23:32 »
Εκτός της καλύτερης τιμής, τι επί πλέον όφελος έχουμε αν τον αγοράσουμε από την 3Fvape; Αν δηλαδή τον αγοράσουμε από το μπιχλιμπίδι ή την zerobacco γιατί δεν έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο; Αντιθέτως οι αγορές από την Κίνα εμπεριέχουν ένα οικονομικό επί πλέον ρίσκο διότι, αντίθετα με τα προηγούμενα χρόνια, το τελωνείο κοπανάει πλέον μερικές φορές. Μπορεί να είναι λιγοστές οι περιπτώσεις που το τελωνείο σταματάει πακέτα, για μένα όμως είναι η μία από τις δύο τελευταίες μου παραγγελίες... :yes:

Δεν λέω ότι σίγουρα είναι ο κλώνος του κλώνου. Λέω ότι ένας τύπος στο Φου Μπου δεν έχει κάποια φήμη να προστατέψει και είναι πιθανότερο να μου την φέρει από ότι ένα μαγαζί που και αύριο στην ίδια διεύθυνση θα βρίσκεται. Θεωρώ πως το ρίσκο δεν αξίζει και καλύτερα να ψωνίσω από την Κίνα και να διακινδυνεύσω το τελωνείο ή από ένα μαγαζί στην Ελλάδα πιο ακριβά και να έχω το κεφάλι ήσυχο και να μην ξεροσταλιάζω δύο μήνες στα δύο ταλαίπωρα νήματα (της αναμονής και των τελωνείων)!  :yes:
Σε οτι εχει να κανει με τα δικα μας μαγαζια αναφερομουν μονο στην τιμη.(συν του οτι υπαρχει μεχρι στιγμης μονο ο sxk και οχι ο sjmy)  Το ρισκο ειχε να κανει με τους ατμο που πουλαει ο καθενας για παρτη του.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2495 στις: Μαρτίου 01, 2017, 16:34 »
ρε τον σκύλο!!!



ωραίος ρε

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2496 στις: Μαρτίου 01, 2017, 16:37 »
με υγρό ή πατιλίκωσες πουθενά?

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2497 στις: Μαρτίου 01, 2017, 16:39 »
Καλά δεν το προσέχεις καθόλου?? Σου δάγκωσε το μοντάκι και το έγδαρε!! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2498 στις: Μαρτίου 01, 2017, 17:36 »
Μετά από τα διθυραμβικά σχόλια για τον doggy που διάβασα, αποφάσισα να τον αποκτήσω και εγώ. Αυτό που όμως δεν μπορώ να καταφέρω, είναι να ξεβιδώσω το top cap, το δαχτυλίδι δηλαδή που βιδώνει με την καμπάνα στο πάνω μέρος του τανκ. Καμία ιδέα?

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2499 στις: Μαρτίου 01, 2017, 17:39 »
Το πεντάλεπτο δούλεψε μια χαρά για μένα όπως αναφέρθηκε και από άλλους ατμιστες

Κρατάς το δαχτυλίδι με το ένα δάχτυλο, βάζεις το πεντάλεπτο στην καμπάνα και γυρνάς

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2500 στις: Μαρτίου 01, 2017, 17:41 »
Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βιδωσεις απέξω την καμπάνα και σιγά σιγά ίσως ξεκολλήσει.
Μην σε προβλημάτιζει πάντως γιατί θα χρειαστεί να βγει όταν θέλεις να αλλάξεις τανκ που θα έχει σπάσει. Αν είναι σπασμένο τότε θα βγει πολύ εύκολα  ;)

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2501 στις: Μαρτίου 01, 2017, 20:09 »
Σήμερα παρέλαβα κι εγώ τον δικό μου SXK. Το πάνω δαχτυλίδι δε μπόρεσα να το βγάλω. Έκανα ένα γρήγορο στήσιμο, χωρίς να δώσω ιδιαίτερη προσοχή στο βαμβάκι. Όλα special. Άψογος. Πήρα μόνο αυτόν μαζί μου και βγήκα έξω. Δε με προβλημάτισε καθόλου. Όταν γύρισα είχε αδειάσει το τανκάκι κι είπα με την ευκαιρία να βγάλω το δαχτυλίδι, λες κι υπήρχε λόγος. Το έβγαλα, αλλά τι το'θελα!!!! Από κει και πέρα μπουρμπουλήθρες και διαρροές φουλ!! Άλλαξα βαμβάκι 5-6 φορές μήπως κι έφταιγε αυτό, είδα video και φωτογραφίες, αλλά τίποτα. Τελικά πληκτρολογώντας εδώ τη λέξη μπουρμπουλήθρα ,κάπου βρήκα την απάντηση, σχετικά με το σφίξιμο της καμπάνας, είδα και δυο post πιο πάνω για το εικοσάλεπτο και όλα κομπλέ. Ωραίος ο μικρός, μ' εντυπωσίασε !!! Μάλλον θα είναι ο βασικός μου, κυρίως εκτός σπιτιού.

Edit: το μόνο που με χάλασε λίγο είναι ότι αφήνει αρκετό κενό, πάνω στο μοναδικό μηχανικό mod που έχω (SMPL V2)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2017, 20:18 από JOHNLFC66 »

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2502 στις: Μαρτίου 02, 2017, 13:24 »
Έχω ένα σύρμα 28ga twisted, πως λέτε να το στήσω;

και γενικά που μπορώ να βρω πληροφορίες για το twisted? Δλδ ποσα ohm Θα βγει η αντίσταση και σε τι watt να ατμιζω
Απότι έχω καταλάβει τα ohms πάνε /2 σε σχέση με το απλό, αλλά για τα watt?

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2503 στις: Μαρτίου 02, 2017, 13:37 »
Σημαντικό ρόλο παίζει το βήμα συστροφης Twist pitch
Δες εδώ
http://www.steam-engine.org/coil.html?p=roundmulti&str=2


Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2504 στις: Μαρτίου 02, 2017, 13:39 »
Έλα ρε.. δεν ήξερα ότι αυτή η σελίδα έχει πληροφορίες και για twisted. Ευχαριστώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix