vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1950 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:01 »
οταν τελειωνει το υγρο,δεν εχεις προβλημα με τοσο κοντα τα βαμβακια?

πως τα παει ο doggy,με λεπτα συρματα?θα ηθελα καποια στιγμη να τον βαλω πανω στο προβατακι μου.

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1951 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:07 »
Και εγω πιστευω ειναι θεμα τροφοδοσιας. Προσωπικα το τμημα του βαμβακιου που βρισκεται κατω απο το βελακι του Μακη το πιεζω να παιρνει στροφη προς τα μεσα, να πηγαινει δηλαδη κατω απο το ντεκ και να μην ειναι καθετο απο πανω μεχρι κατω οπως φαινεται να το εχει ο golden33 στη φωτο. Τροφοδοσια αψογη απο το πρωτο στησιμο ;)
Ακριβώς με τον ίδιο τρόπο στήνω και εγώ και δεν έχω πρόβλημα. Θα δοκιμάσω και αυτό που λέει ο Μάκης.


@vag21

Μια χαρά.Στήνω μόνιμα με SS 30AWG 25mm.

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1952 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:14 »
Σου βάζω την φωτό σου.

Μέχρι εκεί που δείχνει το βελάκι θα φτάνει το βαμβάκι.

Κάνε κλικ στην φωτό για μεγέθυνση
Παράθεση
οταν τελειωνει το υγρο,δεν εχεις προβλημα με τοσο κοντα τα βαμβακια?
...
Αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ για το τελείωμα του υγρού. Επίσης, σε σχέση πάντα με το συγκεκριμένο κόψιμο του βαμβακιού, παίζει κάποιο ρόλο το πόσο πηκτό ή όχι είναι το υγρό και τα λίγα watt;

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1953 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:20 »
Και να τελειώνει το υγρό ο ατμοποιητής ποτέ δεν είναι σε όρθια θέση.

Πάντα γέρνει, οπότε είτε θες είτε δεν θες τροφοδοτείται.

Μέχρι 80%VG δεν είχα πρόβλημα τροφοδοσίας, αρκεί το βαμβάκι να μην είναι στριμωγμένο στις υποδοχές του ντεκ και μέσα στην αντίσταση.

Tα Watt πάνε ανάλογα με το σύρμα που χρησιμοποιείς.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1954 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:21 »
Το ίδιο προβληματισμό-κόψιμο είχαμε και στον Fodi F2 και άδειαζε τελείως ;) 

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1955 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:23 »
Από το σημείο που δείχνει ο Μάκης στην φωτό και κάτω εγώ το κόβω διαγώνια να γίνει μυτερό, έτσι δεν υπάρχει κανένα θέμα.
Πιστεύω ότι τέτοια προβλήματα προέρχονται από υπερβολικά πυκνό βαμβάκι στα αυλάκια,

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1956 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:26 »
Μάκη ευχαριστώ για την απάντηση. Για τα watt δεν το έθεσα σωστά. Θέλω να πω ότι δεν θα έχω πρόβλημα κόβοντας το βαμβάκι όπως προτείνεις στα 10watt που περίπου παίζω (εφόσον βέβαια είναι όλα τα άλλα σωστά) ενώ θα τροφοδοτείται καλύτερα στα π.χ. 20watt.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1957 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:28 »
Για τα καμένα στο ξαφνικό και ετσι και αλλιώς ,εκείνο που ο απίστευτα έξυπνος ,καταπληκτικός,ανεξερεύνητα όμορφος εγκέφαλος μου ,και τα δεδομένα του απο παλιά ,μετά απο εκτενή ανάλυση και παραμετροποίηση .........ΟΚ STOPPPPPPPPPP !

....Καλάααα ρε ταλιμπάν ,μην πώ και καμοιά κουβέντα....

Κα'ι'φουνιδες κλπ με ειχαν αυτώσει στο καμένο τον κα"ι"μένο ,ανάλογα και με τό ποσοστό VG.

Από την μέρα που άρχισα να τα ξύνω καλά ( τα βαμβάκια όλων τών τύπων ),και έχοντας περάσει σφιχτούτσικα το βαμβάκι απο την αντίσταση ΤΕΛΟΣ.
Το χτένισμα να ξεκινά λίγο μετά την αντίσταση ,αλλά να μην φεύγει ( οπότε μειώνετε ) βαμβάκι μέσα στον κύλινδρο ,τής αντίστασης  ,και απο τίς 2 μεριές φυσικά.
μετά κόβουμε εκεί που πρέπει ( ανάλογα τον ατμο) ,και αφαιρούμε τα "ξέφτια "

Μετά το χτένισμα ( ξύσιμο στο βαμβάκι πονηρά μυαλά ) ,στον 4 & 5 π.χ τόν Kaifun ( όπως και σε αλλους αλλά ΙΔΙΚΑ σε αυτούς ) Τελος τα καμένα...( ΔΕΝ "στομώνουν" ,τροφοδοτούν καλύτερα την αντίσταση )

ΤΥΧΑΙΟ.....Ισως. αλλά.........

Ξύστε τα καλά ,και στήν χειρότερη αν δεν θα πετύχει...
Αμα όμως κάτσει ....
Αυτα


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1958 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:29 »
Προτιμότερο πάντως είναι το βαμβάκι να φτάνει μέχρι κάτω. Χωρίς βέβαια να είναι υπερβολικά πολύ.

Αποσυνδεδεμένος SCK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1959 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:34 »
Τα ίδια με caros κι εγώ, αναφορικά με το βαμβάκι. Οπως και να έχω στήσει, πρόβλημα υπο-υπερτροφοδοσίας ΚΑΝΕΝΑ απολύτως. Και πλέον τα σκυλάκια μου έγιναν 5 (sjmy από 3fvape) ζωή να 'χουν, ώστε κι αυτά να μη νιώθουν...μοναξιά κι εγώ να μπορώ να έχω τα αγαπημένα υγρά μου ετοιμοπόλεμα.    :fight_shot_bandana:  :tongue-eyes:

Αποσυνδεδεμένος Golden33

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1960 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:34 »
Και εγω πιστευω ειναι θεμα τροφοδοσιας. Προσωπικα το τμημα του βαμβακιου που βρισκεται κατω απο το βελακι του Μακη το πιεζω να παιρνει στροφη προς τα μεσα, να πηγαινει δηλαδη κατω απο το ντεκ και να μην ειναι καθετο απο πανω μεχρι κατω οπως φαινεται να το εχει ο golden33 στη φωτο. Τροφοδοσια αψογη απο το πρωτο στησιμο ;)
Και εγω μεχρι τωρα ετσι εστηνα αλλα το καψουλι το ετρωγα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1961 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:45 »
Δεν ξέρω τι λέτε για τα βαμβάκια, εγώ είμαι στο 4ο τανκ με φουλ βαμβάκι και 70vg και πάει τρένο, όπως οτιδήποτε κι αν έχω δοκιμάσει ως τώρα!


Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1962 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:49 »
Και εγώ σαν του ribot το βάζω το βαμβάκι και δύο μήνες που ατμίζω doggy πάει τρένο σε  γεύση και άριστη τροφοδοσία  και καμία διαρροή! 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1963 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:55 »
Ε ναι, σιγά μην καθόμαστε να μετράμε το βαμβάκι και στον ντόγκυ τώρα! Το κάναμε για άλλους αυτό, εδώ δε χρειάζεται. Κόβεις κι αν περισσέψει και λίγο το σπρώχνεις προς τα μέσα και τέλος, αρκεί να περνάει αφράτα από τα λούκια κι απ' το πηνίο. Ο ατμοποιητής είναι πραγματικά ότι πιο εύκολο έχω συναντήσει ποτέ!

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1964 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 22:59 »
Πάμε τώρα στο επόμενο θέμα που είναι ο ζεστός ,εως πολύ ζεστός ατμός ( ανάλογα το Drip-tip ) ,klp klp klp.

AtoTip for Drip-Tip

Στήν φωτό τόν βλέπουμε με μια κουμούτσα ,( απο Aerotank Mega απομεινάρι ) ,και "αλφαδολάστιχο " ( οκ ποιό μικρό ) ,που το προμηθευόμαστε απο οπουδήποτε πουλάνε τέτοια.

Έβαλα για την φωτογραφία ένα μακρύ κομμάτι για να φαίνεται καλλίτερα ,αλλά πρακτικά και τo μισό να είναι ,και ποιό λιγο κάνει δουλειά ( με διαφορετικό αποτέλεσμα ,και ατμό ανάλογα του μήκους )

Τέρμα τα καμένα χείλια .
2 χρόνια σε ατμο που έκαιγαν σώθηκα.
Αν δε πάει και μακριά η βαλίτζα του μήκους ,αντι καυτό ατμο και χτύπημα και φτού υγρό ,δροσερός ,ποιό απαλός ,και ποιό lite έρχεται.

Και σε μέγεθος ναργιλέ μπορεί να το έχετε σπίτι ,και να μην κουράζετε το χέρι να το σηκώνετε απο την ξάπλα του κρεβατιού,

Πάρτε καλλίτερα ενα δύο Drip μαζί σας ,το λάστιχο δοκιμάζετε επι τόπου ( στο κατάστημα ) ,να αγκαλιάζει σφυκτούτσικα το Drip tip.
Τσάμπα είναι.
Και τα χείλη ουτε φουσκάλες ουτε πρόβλημα..Εξάλλου δεν αναπτύσσονται μεγάλες θερμοκρασίες.

Υ.Γ Οι δοκιμές ειναι ευθύνη αυτών που τίς κάνουν.
     Εγώ μπορεί να είμαι ΤΡΕΛΛΟΣ και να λέω οτι θέλω.
     Σκεφτόμαστε ,κοιτάμε αν εχει λογική ,και με προσοχή  
     τα πάντα.
Μεγάλα παιδιά ήμαστε έτσι?
Τίποτα δεν καταπίνουμε αμάσητο .:)



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix