vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1035 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 18:04 »
40 μέρες και 1000 περίπου ποσταρίσματα πίσω, έκανα την πρώτη παρουσίαση του SJMY κλώνου. 40 μέρες και 1000 ποσταρίσματα μετά, κι αφού ο μικρός έχει επάξια καταλάβει τη θέση ενός από τους βασικούς μου ατμοποιητες δίπλα σε original phenomenon, kfl+ και κλώνο cloudone δηλώνω ότι τουλάχιστον για μένα δεν υπάρχει προς το παρόν ατμοποιητής με καλύτερη σχέση τιμής / απόδοσης. Επίσης, δεν υπάρχει πιο εύκολος σε στήσιμο επισκευάσιμος, γεγονός που τον καθιστά τον ιδανικότερο για να μυηθεί ένας αρχάριος στον μαγικό κόσμο των επισκευάσιμων και μάλιστα χωρίς καμία διαρροή! Έχω δοκιμάσει πάνω του ένα σκασμό διαφορετικά στησίματα και σύρματα. Με ΟΛΑ, απέδωσε πολύ καλά, αποδεικύοντας το πόσο ιδιοφυής είναι η σχεδίασή του. Σε όλους τους φίλους που τον παρέλαβαν και τον απολαμβάνουν (αλλά και στους φίλους που γκρινιάζουν για τα "κουσούρια" του), εύχομαι καλή χρονιά και να συνεχίσουν να τον απολαμβάνουν για πολύ καιρό ακόμα!



ΥΓ. Το μόνο παραπάνω που θα ζητούσα από τον μικρό, είναι ένα μεταλλικό τανκ. Απολύτως τίποτα άλλο! 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1036 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 18:06 »
......................... Ο δικός μου έχει ένα θέμα ξεκολλάει το μεταλλικό δαχτυλίδι που είναι πάνω στο τανκ και βιδώνει η καμπανα. Χθες το βράδυ μου ξεκόλλησε όταν ήμουν για πότο και η καμπάνα άρχισε να πηγαίνει πέρα δώθε ακόμα και έτσι ατμιζε κανονικά ΧΩΡΙΣ διαρροή τον δουλεύω με κανθαλ 0,28 6 σπείρες σε 2mm πυρήνα
Δεν ξεκολλαει. Απλά δεν έχει βιδωθεί σωστά. Αναφέρθηκε και σε προηγούμενα σχόλια. Δεν είναι πρόβλημα. Αρκεί να το βιδώσεις καλά.

Αποσυνδεδεμένος marios kon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1037 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 18:13 »
Νομιζω δεν εχει σπειρωματα θα το κοιταξω τωρα και θα ενημερωσω. Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1038 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 18:15 »
Ναι, έχει. Κοίταξέ το καλύτερα, δεν είναι κολλημένο, έχει ξεβιδωθεί. Θέλει όμως καλό και σφχτό βίδωμα.

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1039 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 20:13 »
ωραιος

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1040 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 21:25 »
να ζητησω συγνωμη αν σας χαλασαμε την φιεστα την γιορτη.
γιατι ετσι αντιδρασατε ξαφνικα κ λειτουργειτε κ τελειως ισχυρογνώμων κ σαν να παρεξηγηθηκατε.
κεφαλαια,τονισμενες με μαυρο προτασεις.οκ καταλαβαμε τουμπεκα λοιπον.γιατι μερικοι σαν εμενα δεν τους περνει να παρεξηγηθουν η να εκνευριστουν γιατι αν το επιτρεψω το μετανιώνω λογο μη σωστης διαχείρισης του θυμου.
α) Χαλάρωσε.
β) Κεφαλαία βάζουμε σε κάθε αρχή πρότασης. Όσοι ξέρουμε ορθογραφία και συντακτικό. Τονισμένα βάζουμε όταν θέλουμε να... ε... γκχμ... τονίσουμε.
γ) Μάλλον τίποτα δεν καταλάβατε ( πληθυντικός μεγαλοπρέπειας;;; ) Ότι έγραψα δεν έχει να κάνει καθόλου με τον ατμοποιητή. Μα καθόλου. Έχει να κάνει με όλα τα υπόλοιπα. Αυτά που δεν καταλάβατε.
δ) Για να καταλάβετε (λέμε τώρα) ακόμα κι εγώ στην δική μου αξιολόγηση αρνητικότατο το βρήκα το γέμισμα από κάτω. Παραθέτω το απόσπασμα:
06. Αναπλήρωση υγρού:
Εδώ θα τα χαλάσουμε λιγάκι. Ένας ατμοποιητής που κυκλοφορεί στην αγορά τέλη του 2016, θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να έχει αναπλήρωση (και) από πάνω. Τρόποι υπάρχουν, ένα παράδειγμα είναι ο Cloud. Αυτό δεν σημαίνει πως η τροφοδοσία από κάτω είναι προβληματική, κάθε άλλο. Μια χαρά είναι, πανεύκολη, και πιο απροβλημάτιστη από πολλούς άλλους που γεμίζουν από κάτω. Είναι όμως βαρετή, τζάμπα κουραστική, και σίγουρα αναχρονιστική.

ε) Χαλάρωσε. Ειδικά αν δεν μπορείς να διαχειριστείς τον θυμό σου. Δεν είναι το σπίτι σου εδώ.

ΥΓ: Τώρα που δεν είχε τονισμένα γράμματα τα καταλάβατε καλύτερα;



( κι οποιος παρεξηγηθει, παρεξηγηθηκε)
Λάθος άνθρωπος παρεξηγήθηκε (αν παρεξηγήθηκε).
Το κείμενό μου δεν απευθυνόταν σε σένα.
Παρεξηγιάρη.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1041 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 21:30 »
κ γιατι δεν το λες τοση ωρα ΡΕ?
εχω λιωσει στο κλαμα..........αει σιχτηρ. μαζοχα.

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1042 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 21:31 »
Επιτέλους!!!!!!
Μια μέρα μετά από το πρέπον με τον έφερε κι εμένα ο Αη Βασίλης.
Στήσιμο (μετά το πλύσιμο) με 32mm Α1 και 2άρη πυρήνα. Το βαμβάκι όπως όπως  και ... black flag enriched. Χμμμμ.... καλό αλλά μετά από δυό τρεις απανωτές τζουρίτσες σα να το χάνουμε λίγο...
Ξανά. 2,5 πυρήνας και προσοχή στο βάμβακα. Περασμένος καλά στα αυλάκια και κάτω.
Ουάου!!!!!!!!
Και σιγά την εμπειρία που έχω... Την επόμενη θα του πετάξω ένα ευρώ να στηθεί μόνος του.
Χαλάλι η ψιλοταλαιπώρια με τον συνδετήρα στην οπή του αέρα για να ξεσφίξω το τανκ! Δεν πίνει fodiσια άλλωστε.
Αξίζει παιδιά! Ευχαριστώ που με ξεσηκώσατε!

Υ.Γ.: Αν πρέπει να γκρινιάξω για κάτι... αυτό το drip tip που προτείνουν οι 3fvapάδες όπως ήρθε πήγε στο συρτάρι. Απαράδεκτο!

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1043 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 22:08 »
το μήνυμα σου e-spy ηταν πραγματικα μεγαλειώδες.
τερμα εριστικος.
αυτο το χαλαρωσε 2 φορες σε παρακαλω πολυ μη μου το ξαναγραψεις,σε παρακαλω πολυ παρα πολυ,σιγουρα δε θα μου το ελεγες 2 φορες κ δε θα μου εκανες υποδείξεις για το σπιτι μου επισης στο μιλητο οποτε μη τα γραφεις κιολας.οπως επισης να με (κοροιδευεις).αν δεν κανω λαθος το προφιλ με τα μηνυματα ειναι ανοιχτα,εμπα δες οτι δεν εχεις να κανεις με καποιον που προκαλει φασαρια.
επισης εσυ σιγουρα σαν τρομερα πιο εμπειρος απο τον καθενα στα φορουμ θα πρεπει να γνωριζεις οτι ο γραπτος λογος γινετε μαχαιρι κ προκαλει πολυ περισσοτερο απο οτι live οπου μπορει κ απλα να γελαγαμε μετα.
εγω ενιωσα εναν τροπο που ζωντανα δε θα τον επετρεπα.
εριστικοτατος.  

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1044 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 22:28 »
αυτο το χαλαρωσε 2 φορες σε παρακαλω πολυ μη μου το ξαναγραψεις,σε παρακαλω πολυ παρα πολυ
Θα σεβαστώ την επιθυμία σου και τα παρακάλια σου. Δεκτόν.

σιγουρα δε θα μου το ελεγες 2 φορες κ δε θα μου εκανες υποδείξεις για το σπιτι μου επισης στο μιλητο οποτε μη τα γραφεις κιολας
Μη βάζεις και στοίχημα. Επίσης δεν σου έκανα καμία υπόδειξη για το σπίτι σου.
Μην τρελαθούμε κιόλας. Μάθε να διαβάζεις.

εμπα δες οτι δεν εχεις να κανεις με καποιον που προκαλει φασαρια.
Μπήκα. Και είδα. Καμία φασαρία. Ήσυχος σαν αρνάκι.
Όπως σε αυτό εδώ το μήνυμα για παράδειγμα.
Ούτε κεφαλαία, ούτε μπινελίκια, ούτε υποδείξεις, ούτς κραυγές, ούτε τίποτα.
'Οπως τα λες ακριβώς. Θεούλης.

θα πρεπει να γνωριζεις οτι ο γραπτος λογος γινετε μαχαιρι κ προκαλει πολυ περισσοτερο απο οτι live οπου μπορει κ απλα να γελαγαμε μετα.
Να και κάπου που θα συμφωνήσουμε.
Ας το λήξουμε λοιπόν όμορφα και ωραία.
Είμαστε και off-topic (πλέον). Φτάνει.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1045 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 22:41 »
και τα παρακάλια σου.
Μη βάζεις και στοίχημα. 
Μάθε να διαβάζεις.
πραγματι δεν βγαζει πουθενα με τον γραπτο λογο.
δε θα μπορουσαμε να μην το ληξουμε αλώστε ομορφα κ ωραια.οποτε φυσικα κ τελειωσε.
οσο για το μηνυμα μου καλα εκανες κ το εκανες λινκ κ εδω.σε ευχαριστω.
 

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1046 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 22:58 »
Επειδή ακόμη να τα βρω με την γεύση του  είπα να του ρίξω κάθετο στήσιμο μπας και πάρω αυτό που θέλω..
Kanthal a1 28 awg ,σε ένα κατσαβιδακι που ταίριαζε ακριβώς στην τρύπα του αέρα , καμιά δεκαριά σπείρες, το βάζω αλλά σαν να ακουμπούσε στις βίδες.. no atomizer..πολύ μικρό το deck..
Βρίσκω ένα άλλο, να ήταν 1.8; 1.6; θα σας γελάσω..καμιά δεκαριά σπείρες και τοποθέτηση.

Dry burn  για hot spots,εδώ δυσκολεύτηκα λίγο γιατί δεν είχα με τι να πιέσω το coil..Τελικά με ένα τσιμπιδάκι για τα φρύδια(κρυφά από το πρόσωπο) την έκανα την δουλειά..οργανικό βαμβάκι αυτό που είναι σε pads  αλλά το σκληρό μέρος(την φλούδα)  σε κασκόλ way

Γεμίζω δένω,10 watt γι αρχή..χμμμ κάπως καλύτερα..11watt,12watt πολύ καλύτερα
Σαν να καλυτέρευσε η γεύση αλλά δεν ξέρω αν είναι λόγω του διαφορετικού βαμβακιού ή placebo effect

Σε οριζόντιο γίνεται πιο αερατος, για σφιχτή πρέπει η ρύθμιση να είναι σχεδόν κλειστή και επίσης θα ήθελα να δοκιμάσω κάθετο με χαμηλότερα ohm 










Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1047 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 23:03 »
Από fast ποιον προτείνεται?Έχει 5 doggy,ο ένας λέει και για γυάλινο tank(λάθος)?
Και δυο ειδών ανταλλακτικά tank.

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1048 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 23:09 »
Έκανα για πρώτη φορά δυο σερί σεταπ σε 2μμ πυρήνα, ούτε δυό ώρες δεν τα κράτησα, νομίζω με πήγε πίσω σε γεύση.
Άλλη φορά δεν ξανκατεβαίνω από 2,5μμ πυρήνα και 0,32μμ σύρμα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1049 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 23:14 »
Από fast ποιον προτείνεται?Έχει 5 doggy,ο ένας λέει και για γυάλινο tank(λάθος)?
Και δυο ειδών ανταλλακτικά tank.

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αν ενδιαφέρεσαι για σφιχτή τζούρα τότε τον sxk
αν θέλεις ελαφρώς πιο αεράτη τον sjmy
εγώ πήρα αυτόν και είναι πολύ καλός
https://www.fasttech.com/products/6238000
για τανκακια δεν ξέρω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 68 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix