vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, FaniFox, Aoratix, Ηρακλης, karasarinis, Jorge, manoslykos

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #930 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 14:22 »
Μπορείτε να διαφωνείτε όσο θέλετε, αλλά μερικά πράγματα είναι αντικειμενικά ρε παιδιά. Το γέμισμα του cloud είναι παιχνιδάκι με ΟΛΑ τα μπουκαλάκια με πλαστική ή σιλικονένια μύτη και φυσικά αυτά με τη βελόνα. Με πιπέτα γεμίζει εύκολα αν αυτή είναι μυτερή όπως στα Halo, DeLucas κ.λπ. Αν είναι όπως η πιπέτα της Atmos, με το κάπως στρογγυλό τελείωμα, τότε ναι, υπάρχει πρόβλημα.
Με τέτοια πιπέτα όμως μόνο ο Εviva, ο Skyline και οι Nextότι γεμίζουν άνετα και όσοι γεμίζουν από κάτω. Ακόμη κι οι Τηλέμαχοι ζορίζονται και μπουκώνουν.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #931 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 14:34 »
Με πιπέτα (μυτερή) εγώ τα κάνω όλα χάλια στον Cloud, οπότε γεμίζω από κάτω όπως στον Phenomenon και είναι παιχνιδάκι.



Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #932 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 14:37 »
καλά εσύ είσαι τσαπατσούλης :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #933 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 14:45 »
Εγώ ακόμα δεν μπορώ να πω τίποτα ακόμα γιατί τους έχω μόνο 24 ώρες

Στάλθηκε από το LG-H440n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #934 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 14:53 »
Και εγω απο χτες ειμαι κατοχος και τον δύο κλωνων (SXK ο doggy). Τους εστησα στα γρηγορα και συμφωνω με τον kotso.
Ασε που εφαγα ξενερωμα με τον doggy. Εκτος εκανε μια ψιλοδιαρροή με ζεστό υγρο απο την τρυπα του αερα (μαλλον ειχα βαλει λιγο βαμβακι, το αλλαξα μετα και δειχνει ενταξει τωρα), ο ατμος (ή το αεροσολ σωστοτερα, οπως επισημανε ο Dr Φαρσαλινος) ειναι πολυ ποιο ζεστός απο του cloud.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #935 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 15:19 »
στον doggy περνεις διαρροή με πολυ βαμβακι η λιγο;μια φορα ισως λεω να εβαλα παραπανω,δηλαδη το βαμβακι κατεβαινε εως την βαση του ντεκ κ το γυρναγα κ λιγο απο κατω κ πηρα μια συνεχομενη ακατασχετη διαρροη καποια στιγμη που αδειασε το μισο τανκ στην χαρτοπετσετα μεχρι να ξεβιδώσω κ να τον λυσω.τωρα εχω βαλει θεωρητικά λιγο,δηλαδη ισα που αγγιζει το ντεκ βρεγμενο κιολας,εδω περνω ποοοοολυ μικρες υγρασιες.εχω στησει κ με 0 διαρροες αλλα δε θυμαμαι κ την ακριβεια που ειχα φτιαξει το βαμβακι.
εγω βεβαια εχω κ μια επισης ελαχιστη υγρασια στο κατω μερος προς το mod κ αυτο διοτι το απαραδεκτο λαστιχο στον αερα καθως κ ο επισης τρομερα απαραδεκτος τροπος λυσιματος αλλα κ εξαγωγης επανατοποθετησης του δαχτυλιδιου του αερα το εχουν πληγωσει (το πρωτο γ...θηκε day one).περιμενω βεβαια καργα λαστιχα να εχω.
https://www.fasttech.com/p/2167600
φυσικα εχει να ανταγωνιστει εναν μελο3μινι με τις 1,8 τριτον κ για αυτο κ ειναι ο κυριος ατμοποιητης μου αλλιως θα τον ειχα χαρίσει αν δεν ηταν τοσο καλος σε χτυπημα κ mtl τζουρες.
επισης εαν ο αυθεντικος δεν ειναι καλυτερος στην καθημερινη ευκολια λυσε δεσε κ αξιοπιστος δε μπορω να φανταστω πως στον κορακα κοστιζει 150 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #936 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 15:36 »
Με πιπέτα (μυτερή) εγώ τα κάνω όλα χάλια στον Cloud, οπότε γεμίζω από κάτω όπως στον Phenomenon και είναι παιχνιδάκι.


(Image removed from quote.)
Τότε να βγάζεις τελείως την πάνω ροδέλα και να ακουμπάς την πιπέτα απευθείας στο oring της τρυπούλας. Από το να ξεβιδώνεις το τανκ, πάλι πιο γρήγορα θα γεμίζεις.
Απορώ πάντως τι τις θέλετε τις πιπέτες! Αυτό το σύρε κι έλα από το μπουκάλι στον άτμο, δε σας σπάει τα @@? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #937 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 16:08 »
Ασε που η τελευταία σταγόνα.... μενει πάντα στην πιπετα... :))

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #938 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 16:17 »
Λογικά δεν έχεις σφίξει το σύστημα καμινάδα-τανκ και δεν είναι τελείως στεγανό. Χρησιμοποίησε ένα κομμάτι ύφασμα για να σφίξεις καλά την καμινάδα από μέσα όπως δείχνει στο βιντεάκι της animodz. Δεν έχει σημασία το μήκος του βαμβακιού για διαρροή (εκτός και είναι υπερβολικά κοντό).
Ο Doggy γεμίζει το ίδιο γρήγορα σχεδόν με το Φαινόμενο σε λιγότερο από 10-20 δευτερόλεπτα και με μπουκάλι ακόμα (αν ξεβιδώσει το τανκ με την μία, με το κόλπο που έχει αναφερθεί)
Το δαχτυλίδι του αέρα θέλει ελαφρά περιστροφή κατά την αφαίρεση και τοποθέτηση και λίπανση στο ορινγκ.
Από το airflow βλέπω συχνά τον ατμό να κάνει επιστροφή και να υγροποιείται τελικά πάνω στο μοντ.
Ο cloud είναι κορυφή σε γεύση, υλικά κτλ ίσως πιό δύσκολος στους χειρισμούς και στο σεταπ για VG ειδικά αλλά τι σημασία έχει και οι δύο είναι εξαιρετικοί ατμοποιητές.
Επίσης ένα διάστημα 10 15 ημερών είναι απαραίτητο για να βγεί συμπέρασμα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #939 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 17:09 »
...
επισης εαν ο αυθεντικος δεν ειναι καλυτερος στην καθημερινη ευκολια λυσε δεσε κ αξιοπιστος δε μπορω να φανταστω πως στον κορακα κοστιζει 150 ευρω.
Προφανώς τα υλικά κατασκευής του αυθεντικού, συμπεριλαμβανομένου και του tank, είναι καλύτερα. Από εκεί και πέρα η αναπλήρωση γίνεται με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που γίνεται και στον κλώνο. Προσωπικά πιστεύω ότι τα 150 € είναι σχετικά πολλά. Αλλά και αυτό μπορεί να είναι υποκειμενικό.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #940 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 17:43 »
σε βιντεο παρουσιασεις αρκετων ελληνικων ατμο στο youtube οπως π.χ tilemahos armed θα δεις πολλες κλαιουσες στα σχολια να αποδοκιμαζουν την τιμη λεγοντας κ ατακες του τυπου (ελληνα πολλα ζητας,επερνα 5 αλλους)κ.α.κ αναρωτιεμαι πως ενα κατασκευασμα αριστης μηχανικης σαν αυτον που ανεφερα κοστιζει 130 κ ακουγετε λογικη η αγορα του απλου σε βαθμο σχεδιαστικης τεμπελιας doggy;
χιλια συγνωμη για το off topic σχολιο,δε το συνεχιζω απλα θα ηθελα χωρις να προσβαλω κανεναν να περασω την γνωμη μου η οποια δεν φερει τυμπανοκρουσιες κ βεγγαλικα ευτυχιας για τον ατμοποιητη μας.
ο κλωνος ειναι ενας καλος τιμιος ατμοποιητης για τα λεφτα του.μεχρι εκει,ουτε πονταλακι παραπερα.
η 2ρη προσπαθεια μου θα ειναι ενας fodi f2 καθως φθηνος αυθεντικος κ διαφορετικος για δοκιμη.
(ακομα προσπαθω να χωνεψω το λαστιχο τριχα στον αερα κ την μη υπαρξη stop στο αέναο γυροβολι του δαχτυλιδιου του,που θα παει ισως οταν σταματησει να μου σπαει τα αρ..ια καθε φορα που τελειωνει το υγρο που δε το νομιζω,ελπιζω στον fodi να με κανει να το ξεχασω). 

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #941 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 18:23 »

Παράθεση
αναρωτιεμαι πως ενα κατασκευασμα αριστης μηχανικης σαν αυτον που ανεφερα κοστιζει 130 κ ακουγετε λογικη η αγορα του απλου σε βαθμο σχεδιαστικης τεμπελιας doggy;


Less is more. Αυτό που βαφτίζεις τεμπελιά, άλλος το βλέπει ως άριστη έκφραση μινιμαλισμού.

Τι να τους κάνεις ατμοποιητές με πάμπολα o-rings και parts  (που δεν πα να 'ναι και χειροποίητα
ή άξια βραβείου στην μηχανική ή οτιδήποτε) όταν κάτι τόσο απλό σαν τον Doggystyle σε ικανοποιεί
πολύ περισσότερο; Αυτή η ικανοποίηση, αυτό το επίτευμα δεν πρέπει να πληρωθεί; Η πρέπει να
κοστίζει λιγότερο γιατί τα υλικά κατασκευής είναι λιγότερα/φθηνότερα; Δεν πληρώνεις τα υλικά, αν
είναι έτσι πάνε αγόραστα και φτιάξτο μόνος σου. Πληρώνεις το τελικό προϊόν πακέτο με ό,τι σου
προσφέρει. Άμα δεν τον καταννοείς αυτό, άμα τη ζωή τη ζεις "με το κιλό", δεν θα καταλάβεις ποτέ. 
Και μη χ3s0 κι όλας, δε χρειάζεται όλοι να καταλαβαίνουν τα πάντα σε αυτή τη ζωή, ούτε και να τα ζουν.

Σκόρπιες σκέψεις τα παραπάνω. Επίσης:
1. δεν καταλαβαίνω άπειρα πράματα γύρω μου & 
2. με τον doggy, μέχρι τώρα δεν τα βρήκαμε...

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #942 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 18:54 »
ΦΥΣΙΚΑ κ πρεπει να κοστιζει λιγοτερο.ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ,κ ο ναυτιλος τοτε να ξεκιναγε 100 ευρω δε το καταλαβα;ο μακακας της παρεας ειναι;
ΟΛΑ στον τεχνικο τομεα απο αμαξια μεχρι μιξερ εξαρτονται απο το κοστος των υλικων μαζι με το αποτελεσμα.ειναι ενας καλος mtl ατμο κ αυτος που ανεφερα μιας κ ξεκινησαμε ετσι προσφερει μια γκαμα εναλλακτικων τροπων ατμισματος τι συγκρινεις;
οι κινεζοι του εδωσαν την πραγματικη σωστη τιμη του.
παρε παλετα κ βαλε πανω ενα καλο στρωμα κ κανε υπνο σαν πουλακι.μινιμαλ κ τα μυαλα στα κάγκελα,ΑΛΛΑ την παλετα θα στην πουλησω σε τιμη κρεβατιου για να μινιμαλισω κ την τσεπα σου. 

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #943 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 19:04 »
Έχω και τους δύο γνήσιους (άσχετα αν γράφω εδώ και όχι στο έρημο νήμα του γνήσιου Doggy :-\ ).
Ο Doggy είναι σε αποκλειστική χρήση τώρα πια, μόνο και μόνο με την τροφοδοσία του με ξεπερνάει.
Μετά τα αρχικά "ατέρμονα" καντήλια για το δακτυλίδι έγινε σιγά σιγά ο πιό εύκολος πιό γρήγορος και πιό σίγουρος ατμοποιητής που έχω και με κορυφαία γεύση.
Εφόσον τα αποτελέσματα είναι συγκρίσιμα η περίπλοκη υλοποίηση δεν είναι ούτε καλύτερη ούτε αποτέλεσμα καλύτερου σχεδιασμού σε σχέση με την απλή.
Τώρα για τις τιμές, τι λέτε; αφού παίζουμε στην κατηγορία "Χόμπυ-Ελεύθερος χρόνος" κοστολογείται η καλή διάθεση η ευχαρίστηση και λοιπά;

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #944 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 19:21 »
αδελφε απλα ειπα την αποψη μου οσον αφορα την τιμη.
εαν παρεξηγηθηκα ζητω συγνωμη δεν θελω κανεναν να κρινω η να κοροιδεψω για την αγορα του,δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος κ ουτε θα γινω ξαφνικα.
κ ζητω ξανα συγνωμη αλλα τα σχολια μου ειναι κ αποτελεσμα του γεμισματος που εκανα παλι το μεσημερι.για την αποδοση πιστευω τα εχω γραψει.ειμαι διχως εμπειρια αλλα η τζουρα που κανω ειναι ΤΟΠ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix