vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 7 χρήστες
white varadero, dkostas, manoslykos, Teokoro, ThioVag, camber, Jorge

Twitter

Αίτημα ακρόασης προς την Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων

Αποσυνδεδεμένος lakis3

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • The Only One ALIVE !!!
Απ: Αίτημα ακρόασης προς την Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 15:15 »
 :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:
Πόση υπομονή ακόμα πριν εκραγώ απέναντι σε "ανθρωπάκια" που κυριολεκτικά παίρνουν αποφάσεις στα "όρθια"?
Πόση υπομονή ακόμα πριν εκραγώ απέναντι σε "τυχάρπαστους" που αποφασίζουν για ζητήματα ζωής-θανάτου σε κάποιο διάλειμμα της μίζερης ζωής τους?
Πόση υπομονή ακόμα πριν εκραγώ απέναντι σε "τιποτένιους" που πραγματικά αναλαμβάνουν τεράστιες ευθύνες με τις υπογραφές τους (μνημόνια) και όταν τα βρουν δύσκολα τις μεταβιβάζουν σε άλλους?
Πόση υπομονή ακόμα....
Patience is a virtue που λεν και στο χωριό μου λεν όλοι.
Ναι να κάνω υπομονή με κάποιον που ενδιαφέρεται να "μάθει", να "ζυγίσει" τις αποφάσεις του, να "καταλάβει" την προσπάθεια των άλλων και να αναλάβει οποιαδήποτε ευθύνη του αναλογεί μαζί με τις συνέπειές του.
Έτσι μάλιστα. Να κάνω υπομονή.
Αλλά όχι με αυτά που βλέπω και ζω καθημερινά από αυτούς τους "ανθρώπους".
Φτάνει πια!!!!

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Αίτημα ακρόασης προς την Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 15:23 »
ποσο δίκιο έχεις φίλε μου.... :-\

Αποσυνδεδεμένος lakis3

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • The Only One ALIVE !!!
Απ: Αίτημα ακρόασης προς την Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 15:31 »
Δυστυχώς φίλε Ηλία το δίκιο είναι κάτι το οποίο:
Δεν μπορώ να το φάω
Δεν μπορώ να το δώσω για να πάρω γάλα το παιδί μου
Δεν μπορώ να το δώσω αν αρρωστήσω για να γίνω καλά
Δεν μπορώ να το κάνω κάτι έτσι ώστε να κάνω χαρούμενη την οικογένειά μου
Δεν μπορώ......
Δεν μπορώ......
:(

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αίτημα ακρόασης προς την Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 13:17 »
Δυστυχως η μεγαλυτερη ζημια που προκαλειται απο ολες αυτες τις απαγορευσεις που ερχονται ή που ετοιμαζονται δεν ειναι οτι θα μας κανουν τη ζωη πιο δυσκολη ή οτι θα μας ανεβασουν το κοστος ατμισης.
Ειναι οτι δημιουργουν κλιμα και υποσκαπτουν τη συνειδηση του κοσμου που ηταν ηδη παραπληροφορημενος.
Οποιοσδηποτε δεν ατμιζει με ειδε με το ατμο στο χερι η συζητηση ηταν παντοτε η ιδια:
"Αυτο γιατι το κανεις;"
ΕΓΩ:"Τι εννοεις;"
"Αφου ειναι χειροτερο απο το τσιγαρο"
ΕΓΩ:"Γιατι ειναι χειροτερο απο το τσιγαρο, τι ζημια κανει το ατμισμα ακριβως;"
"Α δε ξερω ετσι εχω ακουσει" 
Την τελευταια φραση εχω βαρεθει να την ακουω.
Απο αυτη τη φραση καταλαβαινετε οτι οι ηλιθιες απαγορευσεις στη χωρα μας δημιουργουν και ενισχυουν την εντυπωση του οτι το ατμισμα ειναι βλαβερο οπως το τσιγαρο και μαλιστα χειροτερο.
Και εκει ειναι το εγκλημα του καθε Ξανθου και του καθε Πολακη που εξυπηρετουν συμφεροντα αδιαφορωντας για το λειτουργημα που εχουν αναλαβει.
Περισυ το Υπουργειο Υγειας δεν εκανε καμια απολυτως εκστρατεια για τον αντιγριπικο εμβολιασμο.
Το αποτελεσμα ηταν να εχουμε ρεκορ θανατων απο ιωσεις (150+) ΧΩΡΙΣ να εχουμε καμια επιδημια, ενω τις δυσκολες χρονιες που εσκασαν μυτη οι νεες βαριες ιωσεις (H1N1,γριππη Χοιρων κλπ) και εγινε μεγαλη εκστρατεια εμβολιασμου ειχαμε πολυ λιγοτερες απωλειες.
Ο Ιατρικος Συλλογος εστειλε επιστολη ζητωντας εξηγησεις απο τουν Υπουργο και ευθυνες για το θανατο τοσων ανθρωπων και γιατι δεν εγινε καμια ενημερωση/εκστρατεια περισυ για τον εμβολιασμο.
Δεν ξερω με τι ασχοληθηκαν οι Ξανθος/Πολακης περισυ, ξερω ομως με τι ΔΕΝ ασχοληθηκαν.
Απο'κει και περα τιποτε δε μου κανει εντυπωση πια απο φερεφωνα φαρμακοβιομηχανων και τσιγαραδων.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180543 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237382 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12