vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ηρακλης, Jorge, manoslykos, bloodlessz

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #915 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:44 »
Όταν πρωτομπήκα στο φόρουμ, έβλεπα ενθουσιασμό και πίστη.
Οι λίγοι που τόλμησαν να δοκιμάσουν κάτι νέο και, κόντρα στην "κοινωνική" κοινή γνώμη, αυτή που σε μαθαίνει από μικρό να σκέφτεσαι με ταμπού, μετέδιδαν τον ενθουσιασμό και την πίστη στους νεοεισελθόντες.

Τώρα, διαβλέπω μια "βουλευτοποίηση" των αντίθετων απόψεων:
Δεν μας ενδιαφέρει ΤΙ λέει ο άλλος, αλλά πώς το λέει, πια είναι η προϊστορία του εδώ, πια λέξη η ώρα έλαχε να πληκτρολογήσει στραβά...

Ναι, το νήμα είναι χρήσιμο γι αυτούς που θέλουν να κόψουν το τσιγάρο, αλλά και για τους άλλους.
1) Όλο και κάποια ιδέα θα πάρουμε για την εξέλιξη του ατμίσματος, αν θέλουμε την με την καλή έννοια, εξάπλωσή του.
2) Όλο και κάτι θα μάθουμε για τα κόλπα των πολυεθνικών (έχουν χτυπήσει την πόρτα του ατμίσματος και μπορεί να έχουν κιόλας μπουκάρει)
3) Αν, αύριο, βρεθεί κάποιος τρόπος χωρίς κινδύνους, φτηνός, εύκολος, που θα με απαλλάξει από τον καρκινο-βραχνά, θα ήθελα να το ξέρω - κι ας είμαι ατμιστής, τώρα.

Δεν έχω χρησιμοποιήσει το πράγμα, αλλά, αν μου δοθεί η ευκαιρία, ΦΥΣΙΚΑ και θα το δοκιμάσω.
Από τα μέχρι τώρα συμπεράσματα που έχω βγάλει από την ανάγνωση του νήματος, είναι ότι σε ουδεμία περίπτωση δεν μπορεί να συναγωνιστεί το άτμισμα από την πλευρά της γεύσης, της αίσθησης της απόλαυσης, της οικονομίας, παρά τις τελευταίες εξελίξεις [λες;]
Από την άλλη, μπορεί κάποιοι να βολεύονται με αυτό, έχει και το άτμισμα τα κουσούρια του.

Θυμάμαι όταν με ρώτησαν κάτι γερόντια στο δρόμο, το καλοκαίρι του 2011, "κάνει δουλειά αυτό;"
"Σώθηκα", διότι...
Ό,τι σώζει, σύμμαχος είναι.
Τη λεία θα τη μοιράσουμε μετά την επικράτηση.

Κι αν σκέφτεται κάποιος ότι "μετά την επικράτηση" θα έχουν μερίδιο και οι πολυεθνικές, ας σκεφτεί ότι καλός ατμιστής είναι αυτός που καθαρίζει, στρίβει αντιστάσεις, ανακατεύει, κάνει κάτι, είναι ενεργός.
Ενώ ο iqos χρήστης... όχι.

Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #916 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:45 »
Ευχαριστω steeve. Μια τετοια απαντηση περιμενα για να αναπτερωθει το ηθικο μου. Ελπιζω να εχεις δικιο. Θα ποσταρω και γω σε λιγες μερες για να ενημερωσω τα μελη του φορουμ.
Υ.Γ : Δεν ειμαστε ολοι υπαλληλοι της pmi. Τον τροπο να απαλλαγουμε απο το τσιγαρο ψαχνουμε

Sent from my SM-T230 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #917 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:48 »
Μια επισημη ερευνα εχουμε που να δειχνει οτι ειναι ευεργετικο οπως το ητ?Η ακομα καλυτερο??
Καλύτερο δεν είναι αλλά 2 πόσες σελίδες πριν είναι η παρουσίαση του κ. Φαρσαλινού όπου δείχνει ότι δεν είναι τόσο καλό όσο το η.τ. αλλά πολύ καλύτερο από το κ.τ.
Το pdf είναι ενδεικτικό. Να προσέξετε ιδιαίτερα την ζημιά που κάνει το "καμμένο" στο η.τ. γιατί ξεπερνάει και αυτή του κ.τ.
Καλά τον άλλο εκ Σκύδρας πατρίδας ορμώμενο τι να πω... κρίμα που έχω καταγωγή από εκεί.. Να πάει στο διπλανό χωριό καλύτερα να κάνει εντελώς "φυσικό" κ.τ. - σιγά σίγουρα και αυτό θα είναι καλύτερο από το iqos ε?

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #918 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:54 »
Νομιζω οτι σιγουρα θα κανει λιγοτερη ζημια απο το κτ λογο απουσιας πισσας.Οκ αλλα να το εξισωνουμε με το ητ ειναι λιγο νωρις χωρις να εχουμε συγκριτικες ερευνες σε σχεση με το ητ.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #919 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 00:03 »


Κι αν σκέφτεται κάποιος ότι "μετά την επικράτηση" θα έχουν μερίδιο και οι πολυεθνικές, ας σκεφτεί ότι καλός ατμιστής είναι αυτός που καθαρίζει, στρίβει αντιστάσεις, ανακατεύει, κάνει κάτι, είναι ενεργός.
Ενώ ο iqos χρήστης... όχι.
edited
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:21 από Steve666 »

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #920 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 00:09 »
Αφού θέλεις να το πάμε σοβαρά ας το πάμε. Για το ΗΤ πέρασαν χρόνια και πάρα πολλές έρευνες, για να μάθουμε κατά πόσο είναι πιο "ευεργετικό" απο το ΚΤ. Εσύ μας περιέγραψες ποσο πιο ευεργετικό απο το Η.Τ είναι. Μάλιστα μετα αυτοαναιρείσε οταν βάζεις την έρευνα του κ. Φαρσαλινού. Το IQOS δεν το δοκίμασα και δεν εχω κανένα πρόβλημα να το δοκιμάσω, όταν βγουν βέβαια και οι κατάλληλες έρευνες. 

Υ.Γ. 35 χρόνια γεννήθηκα,έζησα και μεγάλωσα στην Θεσσαλονίκη. Ήρθα Σκυδρα σαν ερωτικός μετανάστης και ηρέμησα.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #921 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 00:17 »
Όχι όχι και πάλι όχι.

Σε καμία περίπτωση δεν είναι πιο υγιεινό το iqos από το η.τ. - απορώ από που συμπέρανες αυτό από τα λεγόμενά μου. Καμία σχέση. Ίσα ίσα τα heets έχουν την επιβάρυνση από τα φυτοφάρμακα λόγω του κανονικού καπνού που έχουν ανεξάρτητα αν "ζεσταίνονται" ή καίγονται και αυτό το θεωρώ ως δεδομένο και μιλάω για το ελάσσων- εννοείται ότι τα heets είναι χειρότερα από κάθε μορφή η.τ. Αντίστοιχα και για τα .net υγρά στο η.τ. (τα παράγωγα καπνού μιλάω).

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #922 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 00:18 »
Έτσι, να έρθουν τα επιχειρήματα στο προσκήνιο.
Κάθε αλλαγή έχει κουσούρια.
Πριν χωριστούμε σε ομάδες (δεν μας παίρνει τώρα) ας ενημερωθούμε. Όσο μπορούμε.
Στηβ, συμφωνώ με κάποια, διαφωνώ με άλλα...
σίγουρα θα υπάρξουν κι άλλες απαντήσεις 
αντιστάσεις δεν στρίβω... πειραματόζωο είμαι, αφού μπήκα στο χορό...

Σε 30 χρόνια, που θα έχουν βγει και οι "μακροχρόνιες", μάλλον αριθμοί θα είμαστε όλοι (κυρίως εγώ, αν κρίνω από τον πληθυντικό). Ας φροντίσουμε τουλάχιστον να βγουν όσο πιο σωστοί γίνονται.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #923 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 00:33 »
@ Spectrum 

Πραγματικά με τιμάει η απάντηση σου και ευτυχώς μπήκες και εσύ και με την απάντηση σου και μόνο έφερες την συζήτηση στα ίσια όπως αξίζει γιατί έχω εκνευριστεί με το να με θεωρούν εκπρόσωπο της PMI κτλ.

Τώρα που συζητάμε έχω απέναντι μου "βιτρίνα" στο σαλόνι μου πάρα πολλά μηχανικά mod (πολλά από τα οποία ήταν για 18350) τα οποία αν μη τι άλλο τα κρατάω για να μου θυμίζουν την ιστορία του η.τ.

Δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι αλλά ο σκοπός μου, επειδή καλώς ή κακώς, δεν μπόρεσα να κόψω το κ.τ. πέραν των 3 ετών όπου το η.τ. μου είχε γίνει χόμπι (αντιστάσεις, υγρά, mod) ήταν να το αντικαταστήσω.

Το Iqos αυτό μου προσέφερε. Δεν μπορεί να μου προσφέρει την χαρά του cloud chasing, των γεύσεων, αλλά να αντικαταστήσει το κ.τ. το κατάφερε τις στιγμές που δεν θα ήθελα η.τ. Αυτό γράφω και αυτό περιγράφω.

(και τις μπριζόλες :D

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #924 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 00:36 »
 :respect: σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #925 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 00:52 »
Συγγνώμη κύριε γενικέ μας που θεωρώ το iquos απάτη.
Συγγνώμη που δεν θέλω να πάρει κόσμο από το η.τ. που θα παραμυθιαστεί από τα εκατομμύρια του μάρκετινγκ και θα νομίζει οτι έχει κόψει το τσιγάρο και έσωσε την υγεία του.
Συγγνώμη που δεν με θεωρώ στην ίδια ομάδα με αυτόν που έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ εμπειρία στο άτμισμα αλλά συνεχίζει το τσιγάρο και το μόνο που έχει να μοιραστεί μαζί μας είναι τι φοβερό είναι το iquos.
Συγγνώμη που νομίζω πως εδώ είναι ατμιστικό φόρουμ και όχι φόρουμ διακοπής καπνίσματος. Να κάνουμε και ένα thread για βελονισμό.
Συγγνώμη που δεν θέλω να εξισώνεται το 95% λιγότερο βλαβερό του κ.τ. με τα μπιχλιμπίδια της Philip Moris της αγνώστου επικινδυνότητας.
Συγγνώμη που τα συμφέροντα είναι τεράστια και δεν με αφήνω να γίνομαι ρομαντικός και ψυχοπονιάρης και δεν πιστεύω τις αγνές προθέσεις κανενός.
Συγγνώμη που δεν είμαστε πλέον 30 άτομα στο φόρουμ όπως τότε παλιά που ήταν όλα μαγικά.
Και κυρίως συγγνώμη που είμαι παθιασμένος και αφήνω το συναίσθημα να με παρασέρνει.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #926 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 01:15 »
Ειμαι της αποψης οτι το νημα αυτο ανοιξε για να ενημερωθουν τα μελη του φορουμ για ενα εναλλακτικο τροπο προσληψης νικοτινης, περα απο το ηλεκτρονικο τσιγαρο. Αφορα αυτους που δυστυχως δεν καταφεραν να κοψουν το συμβατικο τσιγαρο με την χρηση του ηλεκτρονικου.
Λάθος η άποψή σου.
Το νήμα το άνοιξα μόνο και μόνο διότι υπήρχε ο πίνακας αυτός στο φόρουμ
[Εναλλακτικές συσκευές πρόσληψης νικοτίνης]

Και λέει για συσκευές και όχι τρόπο πρόσληψης νικοτίνης (που δεν έχω δοκιμάσει κανέναν και ούτε και με ενδιέφερε ποτέ να δοκιμάσω)

Βρήκα το άρθρο και το αντέγραψα αυτούσιο για να δείξω ότι οι μεγάλοι παίκτες πολεμούν το η.τ με τον τρόπο που ξέρουν φυσικά... με τον καπνό.

Αν δείτε το λινκ στο πρώτο ποστ... δεν υπάρχει καν

Το προιόν δεν το έχω δει καν live, αν μου δοθεί η ευκαιρία φυσικά και θα το δοκιμάσω αλλά είμαι σίγουρος ότι μετά από τις απόψεις των αμιγώς ατμιστών που το δοκίμασαν, μία τζούρα θα είναι αρκετή για να ψάχνω να βρω πως θα καθαρίσω τη γεύση μου :))

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #927 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 03:11 »
Εδω και 2 μερες επεσε στα χερια μου το iqos. Και πιστεψτε με δεν ξανακαπνισα.
Συγνώμη, αυτό τι ακριβώς σημαίνει; Έχουμε νήματα με ανθρώπους που είναι και 7 χρόνια χωρίς τσιγάρο, το να περάσεις χωρίς τσιγάρο κάποιες μέρες είναι για πλάκα στάνταρ στους περισσότερους ατμιστές, ακόμα και όσους δεν παραμένουν. Το "πιστέψτε με δεν ξανακάπνισα" για 48 ώρες είναι σχεδόν ανέκδοτο. Μπράβο σου και μακάρι να σε καλύπτει για πάντα. Αλλά σοβαρά τώρα... :dontknow:

Αν στους έξι μήνες με IQOS είσαι χωρίς τσιγάρο θα έχει ένα νόημα. Πάλι, ως μια προσωπική μαρτυρία ενός ανθρώπου που τον καλύπτει το προϊόν.

[member=7533]drum[/member]

Έχεις δίκιο και μετανιώνω για αυτό αλλά δεν θα κάνω edit. Άλλωστε κατηγορηθήκαμε εμμέσως πλην σαφώς σαν "υπάλληλοι" της PMI.

Λοιπόν κάτι χρήσιμο:

Μετά από 3 χρόνια vaping και κάτι σε κάπνισμα και με iqos διαφορές:

- Σε θέμα υγείας το ίδιο.

Δεν κατάλαβα... :nope:

Θα κάνεις edit μόνος σου για την επίδραση του IQOS στην υγεία;
Δεν ζητάω καν τα στοιχεία για αυτό που ισχυρίζεσαι, ξέρω πως δεν υπάρχουν τέτοια στοιχεία και τα λίγα που υπάρχουν δεν δείχνουν "το ίδιο", αλλά δείχνουν σαφώς πως είναι προτιμότερο το ΗΤ. Από λίγο έως καταιγιστικά προτιμότερο.
Εγώ υποστηρίζω τα λεγόμενά μου με τη έρευνα Φαρσαλινού (ως τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη) που βρίσκεται λίγες σελίδες πριν και λίνκαρα ο ίδιος. Η εταιρία (σοφά) δεν έχει μπει σε τέτοιες συγκρίσεις και έχει καλό λόγο γι αυτό.

Κύριε Γενικέ...καμία διαφωνία σε αυτά που λέτε αλλά εδώ δεν μιλάμε για ένα ένα απλό χόμπι δηλαδή για παράδειγμα τα playstation τα nintendo μας τα RC μας αλλά μιλάμε για την ΥΓΕΙΑ μας. Εγώ μετά λοιπόν από πόσα χρόνια ατμίσματος όπου τα σύρματα που σκουριάζαν και είχαν το τάδε υλικό μέχρι και τα φυτίλια σιλικόνης με νήματα γυαλιού όπως πολύ καλά γνωρίζετε τα οποία έγιναν stainless και japan cotton και τα αρώματα που έγιναν food grade (πριν τι ήτανε? κολόνια grade?), παρατηρώ ότι βγαίνουν οι μεγάλες "καπνοβιομηχανίες" (οι οποίες έχουν ήδη μπουκάρει και στο vaping) οι οποίες όμως είναι στο στόχαστρο των FDA και λοιπών οπότε δεν μπορούν να κάνουν κιχ γιατί αν μη τι άλλο έχουν και διεύθυνση και ΑΦΜ και ευθύνες πλέον πολύ περισσότερες από τότε που θερίζαν τον κόσμο με το κ.τ.
Ο κινέζος στην shenzen province τι ευθύνες έχει? Ποιος θα τον βρει? Οι "γεύσεις" από Βουλγαρία από που ελέγχονται?
Τι θα πει ενεργός χρήστης όπως το γράφετε? Τι θα πει στρίβω αντιστάσεις? Πειραματόζωο?

Τα "φυτίλια σιλικόνης με νήματα γυαλιού" (εφόσον θες να τα πεις έτσι εφετζίδικα να τρομάξουμε) αποδείχτηκαν πολύ προτιμότερα από το τσιγάρο. Το οποίο και ήταν ο σκοπός τους. Στην πορεία βρέθηκαν καλύτερες λύσεις αλλά κι εκείνα μια χαρά έκαναν τη δουλειά τους σε θέματα υγείας συγκριτικά με το κάπνισμα.
Γιατί επιλέγεις να το ξεχνάς αυτό; Χρόνο με τον χρόνο ο κινέζος έβγαινε προτιμότερος από τα προϊόντα των βιομηχανιών με ΑΦΜ και διεύθυνση. Με τα φυτίλια silica (που όχι, δεν είναι σιλικόνη, παλιέ ατμιστή...) και με τα υγρά Dekang, και με τα φτηνά,εξαφανισμένα ego-T και CE, τους πήρε τα σώβρακα στον τομέα υγείας. Γι αυτό είμαστε όλοι εδώ.

Ο "κινέζος" (είναι ντροπή που είναι Κινέζος; ) και οι γεύσεις από Βουλγαρία (δεν φτιάχνουν οι άλλες χώρες; είναι κακές οι γεύσεις από Βουλγαρία; ) έχουν δοκιμαστεί στις μελέτες περί ατμίσματος. Ο μελέτες δεν γίνονται με ειδικά υλικά αγνότερα από της αγοράς, ούτε με... ελβετικά ηλ.τσιγάρα. Άψογα βγήκαν τα κινέζικα σε σχέση με το κάπνισμα. Και καλύτερα βγαίνουν από το IQOS και τώρα. Με απλά, φτηνά υγρά δοκιμάζουν όλοι στις έρευνες, δεν έχουν κάτι ειδικό.

Πειραματόζωο;
Ναι, είμασταν και το λέγαμε. ΚΑΠΟΤΕ. Το πείραμα μας βγήκε πολύ καλό. Τώρα πια, με τόσα στοιχεία, δεν θα το έλεγα. Όταν πάντως ήμασταν πειραματόζωα, οι καπνοβιομηχανίες έφτιαχναν μόνο τσιγάρα, δεν είδα να μας σώζουν με τίποτα θαυματουργό.

Η απλή εμπορική αλήθεια είναι αυτή: Εμείς, τα πειραματόζωα, με τα κινέζικα προϊόντα και τις "βουλγάρικες" γεύσεις γίναμε ο μόνος λόγος που η καπνοβιομηχανία αναγκάστηκε να φτιάξει το IQOS γιατί έχανε λεφτά. Η κακομοίρα, που είναι στο στόχαστρο της FDA και είχε μόνο μερικές δεκάδες εκατομμύρια δολλάρια για lobbying ενώ ο κακός κινέζος με το τίποτα πήγε να την βγάλει στην σύνταξη. Γούτσου-γούτσου... Τι ωραίες εκείνες οι εποχές που έστελναν υπομνήματα στην κυβέρνηση των ΗΠΑ να σκληρύνουν την στάση τους κατά του ΗΤ των κινέζων -τόσο στο στόχαστρο πια, πρέπει να είναι ήρωες που άντεξαν! Τι ωραία που γέμισαν οι εφημερίδες μας με την φωτό του πρωθυπουργού μας δίπλα στο λογότυπο του IQOS, την ίδια ώρα που το άτμισμα εξισώθηκε με το κάπνισμα στην Ελλάδα! Τόσα ζόρια τραβάνε οι κακόμοιροι!

Μας είπες τι προτιμάς και γιατί. Καλά έκανες. Αλλά νισάφι με τα υπόλοιπα!
['Έτρωγες καρκίνο"; Σοβαρά; Ούτε ο Μπεχράκης στα ανεβασμένα του δεν ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο.]

Και το edit να το κάνεις παρακαλώ, γιατί δίνει εσφαλμένη εντύπωση πως το IQOS είναι το ίδιο επιβαρυντικό  στην υγεία με το ΗΤ, πράγμα που δεν βλέπουμε να ισχύει.

Φιλικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2017, 04:49 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #928 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 11:56 »
Δηλαδη εξισωνεις το συμβατικο τσιγαρο με την χρηση του iqos? Ως προς τι ακριβως. Γνωριζεις οτι εχουν τις ιδιες αρνητικες συνεπειες για τον οργανισμο μας?

Sent from my SM-T230 using Tapatalk
Τα περί εξίσωσης ή ίδιων αρνητικών συνεπειών, πως τα διέκρινες από αυτό που έγραψα αναρωτιέμαι.
Είμαστε σε άλλα σύμπαντα, άστο καλύτερα γιατί εσύ πιστεύεις ότι κόβεις το τσιγάρο χρησιμοποιώντας...τσιγάρο :)

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2017, 12:13 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #929 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 12:34 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Δυστυχώς δεν έπιασα τη συζήτηση από την αρχή, όμως όσα πρόλαβα να διαβάσω πιο προσεχτικά, ξαναείδα κι εγώ πως στην ουσία δεν υπάρχει καμία διαφωνία, (απλώς μας αρέσουν οι διαξιφισμοί...). Ξεκινώντας απ’ τον κυρ Φυσικό, όλα τα παραπάνω αξιόλογα μέλη, μόνο τυχαία δεν είναι στο χώρο του ατμίσματος, αξίζει λοιπόν να τα διαβάζουμε κατά την προσγείωσή μας κι όχι στα σύννεφα.[/justify]

[justify]Προσωπικά πάντα, μέχρι και σήμερα ως ατμιστής, απορώ, “τι διάολο, μόνον εγώ ήμουν/είμαι τόσο εξαρτημένος απ’ το τσιγάρο;”, “τι σκατά, μόνον εγώ παλεύω ακόμα τον δαίμονα;”.[/justify]

[justify]Ο νηματοθέτης δεν είναι χθεσινός, πολύ καλά έκανε και ξεκίνησε ένα τέτοιο θέμα. Πρέπει να υπάρχει, τα έχουμε ξαναπεί, ξανά και ξανά. / Με το χέρι στην καρδιά, πριν ελάχιστες ημέρες κάτι στράβωσε και ήμουν ένα βήμα πριν το περίπτερο, έκανα σαν τρελός. / Το IQOS είναι το λιγότερο, δεν θα έχω κανένα κόμπλεξ στο να το δοκιμάσω, όμως με ξέρω καλά, θα είμαι (πάλι) ένα βήμα πριν το περίπτερο (καμελάκια μου γλυκά). / Το κανθαλάκι, το έχω ξετινάξει, (πιστεύω ειλικρινά, όσο λίγοι...), αν είναι να με τσαλακώσει ας με τσαλακώσει, δεν έχω σκοπό να διακόψω το άτμισμα, (θα κυνηγάω τις γριές στο γηροκομείο που θα με στεγάζει, με φρούτα του πάθους). [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix