vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #900 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:09 »
Εγώ από ότι καταλαβαίνω ότι αν έβγαζε ο ΚΑΡΕΛΙΑΣ τον Karelia Naytilomenos X ατμοποιητή με το Assos mod 75 watt πάλι τον ίδιο πόλεμο θα έτρωγε.

Προφανώς στηρίζουμε κινέζους....


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #901 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:10 »
Σιγά μην απειλούμαι από το iquos. :laugh1:

Τους αναποφάσιστους που διαβάζουν το φόρουμ για να αποφασίσουν σκέφτομαι και θα δουν αυτά που γράφετε, και θα αποφασίσουν να πάρουν αυτή την μπούρδα και θα νομίζουν οτι έκοψαν το κάπνισμα, επειδή έχουμε κάτι καλόπαιδα εδώ να το υπερασπίζονται σθεναρά, από την καλή τους την καρδιά βεβαίως βεβαίως.

Όχι να στηρίξουμε τον Philip και τον Morris. Τους χρωστάμε περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #902 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:12 »
το iqos είναι ένα ατμιστικό προϊόν υπό την έννοια ότι χρησιμοποιεί pg για να βγάλει τον ατμό από κανονικά φύλλα καπνού 
Αληθεια χρησιμοποιει PG δεν το ειχα διαβασει που το λεει αυτο?

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #903 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:13 »
Το iqos ειναι του διαβολου! Ειναι τυχαιο οτι το χρησιμοποιει ο Steve666;
Προτεινω να φωναξουμε παπα να κανει κανενα ευχελαιο στο νημα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #904 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:15 »
Εγώ από ότι καταλαβαίνω ότι αν έβγαζε ο ΚΑΡΕΛΙΑΣ τον Karelia Naytilomenos X ατμοποιητή με το Assos mod 75 watt πάλι τον ίδιο πόλεμο θα έτρωγε.

Προφανώς στηρίζουμε κινέζους....
εγω τους στηριζω παραδοσιακα... ειμαι Κομμουνιστής. ;)
απο την αλλη τα εξαγορασμενα της  philip morris, ποτε δεν τα συμπαθησα.
καθαρα πολιτικοι οι λογοι μου δλδ.... για να καταλαβεις τη σκεψη μου.

Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #905 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:19 »
Ειμαι της αποψης οτι το νημα αυτο ανοιξε για να ενημερωθουν τα μελη του φορουμ για ενα εναλλακτικο τροπο προσληψης νικοτινης, περα απο το ηλεκτρονικο τσιγαρο. Αφορα αυτους που δυστυχως δεν καταφεραν να κοψουν το συμβατικο τσιγαρο με την χρηση του ηλεκτρονικου. Ερωτω λοιπον αν υπαρχουν μελη του φορουμ, εκτος του steeve, που χρησιμοποιουν καιρο το iqos. Ποια ειναι η αποψη τους.
Δεν θα ξαναποσταρω στο νημα εκτος κι αν μου απαντησει καποιος επι του θεματος.

Sent from my SM-T230 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #906 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:21 »
Σιγά μην απειλούμαι από το iquos. :laugh1:

Τους αναποφάσιστους που διαβάζουν το φόρουμ για να αποφασίσουν σκέφτομαι και θα δουν αυτά που γράφετε, και θα αποφασίσουν να πάρουν αυτή την μπούρδα και θα νομίζουν οτι έκοψαν το κάπνισμα, επειδή έχουμε κάτι καλόπαιδα εδώ να το υπερασπίζονται σθεναρά, από την καλή τους την καρδιά βεβαίως βεβαίως.

Όχι να στηρίξουμε τον Philip και τον Morris. Τους χρωστάμε περισσότερα.
Είναι εμφανές ότι για τύπους σαν και εσένα το άτμισμα είναι θέμα status και προφανώς προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι είσαι L33Τ και φυσικά οι λέξεις παπαστράτος κλπ. είναι κόκκινο πανί.

Είπαμε είσαι "vaper" όπως λέμε "rapper" και δεν σε ενδιαφέρει φυσικά να διακόψεις το κάπνισμα ή μάλλον να το κάνεις αλλά να είσαι και cool...

Φυσικά την μελέτη του κ. Φαρσαλινού όταν "άτμιζες" τις σιλικόνες με γυαλί τις έχεις γράψει εκεί που δεν έχει μελάνι...

Ομοίως όταν αλλάζεις αντίσταση κάθε 15 χρόνια με το υγρό μαύρο πλέον...

Πρόβλημα σου αλλά μάλλον είσαι νέος ατμιστής που δεν είχε γνωρίσει καν τα cartridges τότε.

Εγώ κάνω iqos και το κάθε iqos καθημερινά εδώ και 6 μήνες μετά από 3 χρόνια άτμισμα και 1 χρόνο κάπνισμα και πλέον στα "ντέρτια" μου κουμπώνω arctic v2 στα 100 watt να γουστάρω με το earth brother.

Το ποιος έχει ατζέντα βέβαια είναι εμφανές... ::)

Σεβαστές όμως όλες οι απόψεις από εμένα αλλά έλεος δεν δουλεύω για κανένα παρά μόνο για εμένα.

Γιατί στις απαντήσεις σου εμμέσως πλην ΣΑΦΩΣ αυτό υπονόησες.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:27 από Steve666 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #907 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:27 »
χαλασε η συζητησουλα...
αρχισαν οι χαρακτηρισμοι... ραπερ, ταπερ, πατερ....

γειαααα :bye:

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #908 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:30 »
Με το που άρχισε η ιστορία με τα τελωνεία... τσουπ να σου η συζήτηση για το iqos. Ίσως και να φταίω εγω με τις θεωρίες συνωμοσίας μου.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #909 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:31 »
Αχ δεν ξέρεις πόσο μου χρειαζόταν μια ανάλυση χαρακτήρα στις εντεκάμισι το βράδυ. Έπεσες και σε όλα μέσα βρε μπαγάσα. Τι διάολο, κάμερα έχεις βάλει?

Άντε θα τα ξαναπούμε όταν βρεθεί ο επόμενος να πει οτι δεν του άρεσε το iquos.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #910 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:31 »
Και βεβαια εσυ φταις,πες μας τωρα που εχεις κριμενα ολα τα δεματα που κατασχεθηκαν ;D

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #911 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:36 »
Με το που άρχισε η ιστορία με τα τελωνεία... τσουπ να σου η συζήτηση για το iqos. Ίσως και να φταίω εγω με τις θεωρίες συνωμοσίας μου.
..εχω ραμματα για τη γουνα σου.... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #912 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:36 »
[member=7533]drum[/member] 

Έχεις δίκιο και μετανιώνω για αυτό αλλά δεν θα κάνω edit. Άλλωστε κατηγορηθήκαμε εμμέσως πλην σαφώς σαν "υπάλληλοι" της PMI.

Λοιπόν κάτι χρήσιμο:

Μετά από 3 χρόνια vaping και κάτι σε κάπνισμα και με iqos διαφορές:

- Σε θέμα υγείας το ίδιο.
- Σε θέμα γεύσης καλύτερο και από το τσιγάρο - μεταδίδει το iqos κάπως τα "αλκάλια" του καπνού στο στόμα (μάλλον γιατί υπάρχουν).
- Είναι πιο ακριβό από το η.τ. ακόμα και με τις τελευταίες χρεώσεις στο η.τ.
- Πιο απλό - hazzle free που λέμε.
- Μικρή ποικιλία γεύσεων όπως στο κ.τ.
- Σε θέματα υγείας είναι ευεργετικό όπως το η.τ.
- Ίσως πιο "ευεργετικό" γιατί δεν προκαλεί βήχα όπως η πρώτη τζούρα της ημέρας σε όσους χρησιμοποιούν πνευμονικούς ατμο τουλάχιστον.
- Σε θέματα Q&A είναι ανώτερο - δεν θα βρεις heet από ... τάδε χώρα - ακόμα τουλάχιστον.

Όπως και να έχει αντί να καπνίζω και να ατμίζω κάνω iqos και ατμίζω.

Αυτό ήθελα να πετύχω και το πέτυχα. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αλλά αυτό είχα γράψει ότι ήθελα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:42 από Steve666 »

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #913 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:41 »
Μια επισημη ερευνα εχουμε που να δειχνει οτι ειναι ευεργετικο οπως το ητ?Η ακομα καλυτερο??

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #914 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:42 »
Που να ήσουν και υπάλληλος δλδ τι θα εγραφες.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix