vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, yorgoss, Jorge, manoslykos

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #810 στις: Μαΐου 16, 2017, 22:23 »
Τόσο μαζί, που μόλις κοίταξα κάτω από το γραφείο μπας και κυκλοφορεί κανένα τριχωτό ζούδι με γυαλιά...  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #811 στις: Μαΐου 16, 2017, 22:26 »
Λοιπον για να βαλουμε λιγο τα πραγματα στην θεση τους.
Πρωτάκια,εκτακια και τελειόφοιτοι θα υπαρχουν παντου και σε ολα τα φορουμ.
Το θεμα ειναι το τι λεει ο καθε ενας στην ταξη του . ;D
Πχ δεν θα δεχτω καποιον "νεο" να γυρισει και να μου πει σημερα,τωρα.... οτι το ΗΤ ειναι δυσκολο.
Γιατι απο την στιγμη που δεν γνωρισες τα παλουκια καλο θα ειναι να μην λες τπτ. :'(
Δεν θα δεχτω απο ενα παλαιο χρηστη να μου λεει ντροπη σου που προτεινες το iqos σε εναν καπνιστη σαν καλυτερη λυση. :wall:
Γιατι......εμαθα να ξεχωριζω αυτον που θελει να ασχοληθει πραγματικα με το ΗΤ σε σχεση με αυτον που το ηθελε για να ατμιζει οπου απαγορευοταν το κτ η ακομα για δοκιμη....για πλακα. :yes:
Οκτώ χρονια στο φορουμ  και ακομα μαθαινω απο καινουργιους διαφορα που δεν ειχα τον χρονο να ασχοληθω η απλα γιατι βαρεθηκα να κυνηγαω καθε πινακα και καθε καινουργιο μηνυμα.
Η λυση ειναι προτου πατησουμε αποστολη μηνυματος διαβαζουμε 3-4 το μηνυμα μας.
Αν ειμαστε σιγουροι οτι δεν προσβαλουμε κανεναν δεν το παιζουμε τζαμπα μαγκες η ξερολες τοτε παταμε αποστολη.
Τοσο απλα .
τα ΣΕΒΗ μου

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #812 στις: Μαΐου 16, 2017, 22:36 »
Η μείωση του καπνίσματος είναι βασικά αποτέλεσμα μια τεράστιας πολύχρονης παγκόσμιας προσπάθειας. Πέρα από αυτό, το άτμισμα είναι καταγεγραμμένο πως την επιτάχυνε αρκετά. Μάλιστα σε περιοχές που αντιμετωπίστηκε όπως το τσιγάρο (για παράδειγμα στη Νέα Υόρκη) η έντονη μείωση των τελευταίων χρόνων επιβραδύνθηκε άμεσα, πράγμα που δείχνει την δυναμική του.
Θεωρείται το άτμισμα απειλή; Αν κρίνω από τα συνεχή άρθρα στο Forbes για την οικονομία του ΗΤ και τις προβλέψεις πως με αυτό τον ρυθμό σε 4 χρόνια οι ατμιστές θα ξεπερνούν τους καπνιστές στις ΗΠΑ... ναι, μια χαρά εμπορική απειλή είναι. Γι αυτό και εδώ και χρόνια έχουν κάνει συγκεκριμένες κινήσεις οι καπνοβιομηχανίες για να περιορίσουν αυτή την απειλή.

Κι όμως, γενικά δεν αναθεματίζουμε το προϊόν. Βασικά, περισσότερες είναι οι διαμαρτυρίες πως το αναθεματίζουμε παρά οι απόλυτες αρνητικές αντιδράσεις. Αν κάνει λιγότερο κακό από το τσιγάρο ας υπάρχει ως εναλλακτική, θα βοηθήσει κόσμο. Πέρα από αυτό δεν μπορούμε να μην επισημάνουμε τα προβληματικά του σημεία σε σχέση με το άτμισμα (το οποίο, ναι, αντιμετωπίζει συγκεκριμένο πόλεμο από τις εταιρίες που παράγουν τέτοια προϊόντα).

Το IQOS δεν βλάπτει το ΗΤ. Η μητρική εταιρία που το παράγει, το βλάπτει εδώ και χρόνια.
Η ύπαρξη καπνού κάνει σίγουρη την μεγαλύτερη επιβάρυνση σε σχέση με το άτμισμα -οι πρώτες καμπάνες ακούστηκαν από έρευνα ανταγωνιστικής καπνοβιομηχανίας, αλλά αυτό δεν παίζει ρόλο, είναι λογικό και αναμενόμενο να είναι πιο επιβαρυντικό από το ΗΤ.

Οπότε το IQOS είναι μια χαρά προϊόν. Το πρότεινα κι εγώ σε άνθρωπο που δοκίμασε τρεις φορές το άτμισμα αλλά δεν τα κατάφερε λόγω αλλεργίας και σε PG και σε VG. Αλλά χρησιμοποιείται σαν δούρειος ίππος από πολύ δυνατά λόμπι που ταυτόχρονα πιέζουν για περιορισμό του ατμίσματος. Αυτό δεν είναι συνωμοσιολογία, είναι γεγονότα που οι "αγανακτισμένοι" από τις αντιδράσεις μας συνατμιστές δεν γνωρίζετε.

Αλλά είναι λυπηρό να τα γνωρίζουν και να τα αναφέρουν άνθρωποι που δεν σχετίζονται με το άτμισμα (ας πούμε, ο σκηνοθέτης του A Billion Lives δεν καπνίζει, ούτε ατμίζει: απλά του κίνησε το ενδιαφέρον το φαινόμενο) και οι ίδιοι οι ατμιστές να θεωρούν φανατικούς όσους τα αναφέρουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2017, 23:07 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #813 στις: Μαΐου 16, 2017, 22:41 »
Η Phillip Morris εκανε μια επενδυση χωρις να είναι σιγουρη ότι θα της βγει.(ηταν προφανης η αγωνια των στελεχων σε μια μας συζητηση το 2014).
Πρωτα πηρε το οκ μετα από 5ετη κλινικη μελετη για "ΥΓΙΕΙΝΟ ΠΡΟΙΟΝ" !!!!
Στοχος της είναι το 4% παγκοσμίως ΤΩΝ ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ να παει στο IQOS.
Αυτή είναι η εικονα ,απλη και λιτη.
Πετρος

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #814 στις: Μαΐου 16, 2017, 22:51 »
Από το να καπνίζεις τον κλασσικο καπνο , φαινεται καλο υποκαταστατο.
Προτιμοτερο όμως ,  καλύτερα,  να γίνεις ατμιστής :)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #815 στις: Μαΐου 16, 2017, 22:53 »
Ναι Πέτρο, κάπως έτσι είναι.
Αλλά η εικόνα γίνεται λίγο πιο περίπλοκη από το εξής:
Αλλό το 4% από 2 δις καπνιστές (ας πούμε) κι άλλο το 4% από 1 δις επειδή το άλλο 1 δις το έριξε στο άτμισμα!
Οπότε από τη μια φτιάχνουμε κάτι "υγειινότερο" για την πελατεία μας αλλά από την άλλη προσπαθούμε να μην πάει η πελατεία μας σε κάτι ακόμα πιο υγειινό, γιατί πλέον δεν θα είναι πια δική μας πελατεία και δεν θα αγοράζει ημίμετρα.

Σε πρώτο επίπεδο ίσως είναι κρίμα να στρεφόμαστε κατά του IQOS ως προϊόντος. Καλό είναι, επιλογές προσφέρει,
Σε δεύτερο επίπεδο... ας είμαστε και λίγο ψυλλιασμένοι πως υπάρχει τίμημα σε όλο αυτό.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #816 στις: Μαΐου 16, 2017, 23:07 »
Oταν εγινε ο σχεδιασμος (2008) δεν υπηρχαν......ατμιστες!!!!
Αρα το 4% ηταν για 2δις καπνιστες.
Φυσικα ο χρονος θα δειξει.
Πετρος

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #817 στις: Μαΐου 16, 2017, 23:16 »
Υπηρχαν ατμιστες το 2008 αλλα ηταν κατι σαν τις καρετα -καρετα  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #818 στις: Μαΐου 16, 2017, 23:25 »
Πρόσφατα δοκίμασα από άτομο σε κοινή παρέα το μαραφέτι της P.M.
Έκανα όλο κι όλο 2 τζούρες.

Ένα θα πω : Μια βλακεία και μισή!
(ίδια βρώμα με το τσιγάρο, με απλά λιγότερο έντονη "γεύση", όχι γιάννης γιαννάκης δηλαδή)

Στην ερώτησή μου δε, γιατί δεν αγοράζεις ηλεκτρονική συσκευή ατμίσματος να σωθείς, τι γυρνάει και μου λέει;
Όλοι κάνουν ηλεκτρονικό τσιγάρο, αυτό θα κάνω και εγώ;  :))

Του λέω αυτό το επιχείρημα δηλαδή βελτιώνει την υγεία σου;
Ναι, μου λέει, όλοι έχουν αυτά τα μαραφέτια στο χέρι το ίδιο θα πάρω και γω;

Αντιλαμβάνεστε λοιπόν πως εταιρείες όπως η P.M. στοχεύουν σε αγνώμονες καπνιστές και άτομα που θέλουν να κρατάνε στο χέρι τους κάτι που φαινομενικά τους διαφοροποιεί από τη νέα και ουσιαστικότερη τάση, αυτήν του ατμίσματος.
Κατ' εμέ είναι θέμα χρόνου να "ξεφτίσει" η συσκευή της P.M. αλλά μέχρι τότε θα κάνουν οι ιθύνοντές της τα αδύνατα δυνατά να την πλασάρουν σαν status symbol. Αυτοί που θα πέσουν στην παγίδα είναι καπνιστές με μία όμως κοινή ιδιότητα όλοι τους :
Αντιρρησίες συνείδησης.
Και αυτό γιατί προσωπικά αποκλείω να υπάρχουν άτομα που δεν έχουν ακούσει ποτέ για το άτμισμα.

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #819 στις: Μαΐου 17, 2017, 01:26 »
Μα και βέβαια έχουν ακούσει...

Και δυστυχώς ακριβώς αυτοί οι "αντιρρησίες" καπνιστές εξακολουθούν είναι οι πλέον ερειστικοί απέναντι στους ατμιστές...

Δηλαδή κατά βάση άκουσαν (ή και δοκίμασαν κάποιοι...) δεν τους άρεσε, δεν το έψαξαν και πολύ περισσότερο, βγάζει προϊόν η ΡΜ (αυτήν ξέρετε αυτήν εμπιστεύεστε...) οπότε ψηφίζουν δαγκωτό και εύκολα από κει και πέρα θεωρούν πως είναι σε θέση να νουθετούν.

Προσωπικά δεν έχω γνωρίσει ούτε ένα χρήστη IQOS (εκτός φόρουμ εννοώ - γιατί εδώ τουλάχιστον μπορούμε να ανταλλάσουμε κάποια επιχειρήματα και να τα τεκμηριώσουμε ει δυνατόν μέσω αναφοράς συνδέσμων και πηγών για παράδειγμα...) που να μη θεωρεί δεδομένο πως το IQOS είναι σαφώς πιο υγιεινό από το άτμισμα "χημικών".

Δηλαδή δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα ας πούμε εν έτει 2017 - και ευτυχώς που μια καπνοβιομηχανία ήρθε επιτέλους να δώσει τα φώτα της για να γλιτώσουν κάποια πνευμόνια από τη στροφή προς τη χημεία του ατμού...

Αυτή ακριβώς είναι η τυπική στάση που έχω συναντήσει μέχρι στιγμής "εκεί έξω" - και φυσικά αποφεύγω συστηματικά να εμπλακώ σε οποιαδήποτε ανώφελη συζήτηση με τέτοια άτομα...

Δε θα τους πείσω αλλά ούτε και εκείνοι θα με πείσουν.

Γενικά δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν - είμαστε όλοι ενήλικες και υπεύθυνοι για τις επιλογές μας - αλλά παρατηρώ ότι κατά κανόνα οι μη καπνιστές φίλοι / γνωστοί μου βλέπουν πολύ πιο θετικά το γεγονός ότι ατμίζω σε σχέση με τους καπνιστές ή τους χρήστες IQOS - και αυτό με έχει εκπλήξει ομολογουμένως...

Ειδικά όμως μέσα στο φόρουμ των ατμιστών θεωρώ παράλληλα δικαίωμα και υποχρέωσή να εκφράζουμε τα συμπεράσματα στα οποία μας έχει οδηγήσει η προσωπική εμπειρία σε συνδυασμό όμως πάντα με την εμπεριστατωμένη θεωρητική ενημέρωση...





« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2017, 02:09 από Fany Xou »

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #820 στις: Μαΐου 21, 2017, 14:37 »
Εγώ παιδιά το παρήγγειλα. Πριν περίπου 5~7? χρόνια σταμάτησα το κάπνισμα (εποχές μηχανικών mod και dripper που έχω ακόμα σαν συλλογή) - και άρχισα το άτμισμα σερί. Ενώ στην αρχή είχα απογοητευτεί από τις παιδικές ασθένειες του H.T. είχα όντως σκοπό να το κόψω το κ.τ. και ειδικά όταν βγήκαν τα υγρά τύπου "el-toro" είχα ενθουσιαστεί με την γεύση τους η οποία ήταν πραγματικά ανώτερη σε αίσθηση από το κ.τ. Κάποια στιγμή όμως πέρσι στις διακοπές, μία το κοψίδια μία τα λοιπά στην θάλασσα αισθάνθηκα ότι το Η.Τ. και το maintenance του (γιατί el-toro κ.λ.π. δεν κάνεις με μαμά αντιστάσεις ...) άρχισε να μπαίνει εμπόδιο στις δραστηριότητες μου .. και δυστυχώς από τότε μέχρι πριν 2 εβδομάδες έκανα κ.τ... :(

Τώρα που το ξαναγύρισα στο η.τ. πάλι κάνω κ.τ. με σκοπό να ελαττώσω δραστικά την χρήση του στα απολύτως απαραίτητα 3~5 τσιγάρα την ημέρα. Τώρα παίζω με μαμά αντιστάσεις πλέον γιατί δεν έχω ούτε χρόνο ούτε διάθεση να στήνω και να φτιάχνω υγρά και απλώς ελπίζω το iqos να αντικαταστήσει αυτά τα 3~5 (ενίοτε και 10 αλλά όχι 2 πακέτα που έκανα) κ.τ.

Ιδού λοιπόν (για μένα) τα φυσικά εκχυλίσματα των υγρών που έκανα χωρίς να αλλάζω βαμβάκια και αντίσταση κάθε λίγο.

Ναι ξέρω την γεύση του Μινώταυρου δεν θα την φτάσει τίποτα και ποτέ..

Το iqos είναι απλά μια συσκευή dry herb που λέμε και τίποτα περισσότερο ή λιγότερο.

My 0,2 $

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #821 στις: Μαΐου 21, 2017, 14:56 »
Κοψίδια, παΐδια, θάλασσα και δεν ξέρω τί άλλο δεν τα θεωρώ ικανά να σε κάνουν να καπνίσεις - ατμίσεις οτιδήποτε. Είναι (σε πολύ μικρότερη έκταση) το να γουστάρω τρελά τα e-books αλλά να φοβάμαι στην παραλία την άμμο. Αν σου αρέσει το κ.τ. θα το καπνίσεις με οποιαδήποτε δικαιολογία, όπως θα ατμίσεις και η.τ. αντίστοιχα. Μετά από πολλά χρόνια καπνίσματος το σταμάτησα "μαχαίρι" και ατμίζω χωρίς να αισθάνομαι κάποιον λόγο να απολογηθώ ή να πείσω κάποιον να το κάνει. Σέβομαι τον καπνιστή και δεν ατμίζω εκεί που απαγορεύεται το κάπνισμα και δεν βγάζω λόγους για τις συνέπειες του παθητικού καπνίσματος. Όπως λέγαν και οι δικοί μου "κάθε αρνί απ' το μπατζάκι του κρέμεται".

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #822 στις: Μαΐου 21, 2017, 17:46 »
Καλά μην κολλάς στις λέξεις. Η διαφορά του η.τ. από το κ.τ. είναι η ευκολία που το ανάβεις. Π.χ. o λόγος που το γύρισα σε μαμα αντιστάσεις και υγρά ήταν αυτός. Από χόμπι έγινε μανούρα και στην αδύναμη στιγμή πήγα στο κ.τ. Από την άλλη ποτέ δεν ξέχασα τα οφέλη του η.τ. και επειδή άρχισα να διαπιστώνω ότι πλέον το κ.τ. έχει το αντίκτυπό του στην υγεία μου ξεκίνησα το η.τ. πάλι - απλώς θέλω να αντικαταστήσω το κ.τ. με κάτι λιγότερο κακό όπως πιστεύω ότι είναι το iqos. Τι βρίσκεις παράλογο σε αυτό?  :confused1:

Αντί το πρωί με το καφέ να κάνω ένα δύο κ.τ. ας κάνω αυτό το μούφα κ.τ. Και ναι παραδέχομαι ότι με τα αρνιά και τα παϊδάκια π.χ. δεν μου πάει να κάνω bubblegum γεύση και ούτε θα ξεπαραδιαστώ με 10 αντιστάσεις την ημέρα για να κάνω ΝΕΤ υγρά. Το ίδιο και κολλητός που ατμίζει χρόνια και έχει και κατάστημα αλλά το τσιγάρακι το σκάμε παρέα καμιά φορά. Δεν έχω καταλάβει που διαφωνείς? Την εμπειρία μου περιγράφω.

Δεν βλέπω όμως κανέναν να μιλάει για τα εν λόγω υγρά όπως μιλάει τώρα για αυτό. Φυσικά αυτά σαν e-liquids ήταν καλά ε?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2017, 17:51 από Steve666 »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #823 στις: Μαΐου 21, 2017, 17:54 »
Τίποτα παράλογο. Απλά λάθος forum.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #824 στις: Μαΐου 21, 2017, 18:05 »
Υποθέτω ότι αν έγραφα ότι παίζω με RX200 και arctic v8 mini με hive, tiger snake κτλ.. και έχω 40 μηχανικά και άλλους τόσους dripper στην βιτρίνα στο σαλόνι θα ήμουν στο σωστό forum -πάντως είμαι στο σωστό ΝΗΜΑ νομίζω. Στο οποίο σωστό forum αν ο σκοπός ήταν το η.τ. να είναι η διακοπή του καπνίσματος και στην συνέχεια του ατμίσματος δεν θα είχε μείνει κανείς εδώ στο τέλος... Για κοιταχτείτε κάποιοι στον καθρέπτη. Όπως το άτμισμα είναι καλό αλλά και χόμπι άλλο τόσο ο καπνός σαν γεύση είναι κακός αλλά και επιθυμητός για κάποιους. Δεν θέλω να το κόψω με τα παρόν δεδομένα αλλά θέλω να το ελαττώσω στο μίνιμουμ ή έστω με το λιγότερο κακό.

Υπάρχουμε και εμείς η τρίτη κατηγορία βλέπεις που κάνουμε τα τσιγαράκια μας - πολύ λιγότερα από ότι κάναμε μέσω Η.Τ. αλλά έχουμε και γούστα ώρες ώρες όπως ένα τσιπουράκι. Κατανοητό? Οπότε στην περίπτωση κάποιων γυρίστε το σε μπύρα χωρίς αλκοόλ. Ίδια γεύση δεν είναι?  ;)

Και όχι δεν τα παίρνω από την PMI.

@modivin σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα αλλά είμαι σχετικά παλιός εδώ απλώς κάνω lurk και όχι Post.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2017, 18:23 από Steve666 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix