vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

246 επισκέπτες, 11 χρήστες
I.P, goran, Sergios, Jorge, tibolaso, Buliwyf, ZoeM, Mimhsdr, manoslykos, Olga68, Milarepa

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 18:39 »
Ο πανω-κατω-σέντονος απαντά:

α) Διότι δεν μπορούν. Αν μπορούσαν (νόμιμα) θα το έκαναν ήδη.
β) Διότι καμία σοβαρή εταιρία δεν θα έδινε τα προϊόντα της στα περίπτερα.
γ) Για να μην παρεξηγηθούμε, μιλάμε για συσκευές ατμίσματος, όχι υγρά.
δ) Εφόσον ξέρεις λοιπόν κάποιο τέτοιο ψιλικατζίδικο, για ρώτα τον αν τα αγόρασε νόμιμα, με τί τιμολόγιο, από πού ακριβώς, και ως τί αναγράφονται στην απόδειξη λιανικής που θα σου κόψει (αν σου κόψει).
ε) Εδώ το πανελλήνιο έμαθε ότι ο papoys αγόρασε το δικό του από το... παζάρι του Σχιστού, τα ψιλικατζίδικα μας μάραναν...
στ) Ουπς, ξέχασα, για νόμιμα μιλάμε, ε;

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 19:04 »
β)Η Νομπάκο δηλαδή δεν είναι σοβαρή εταιρία?
δ)Η απόδειξη λιανικής αναγράφει "είδος 24%"

Λοιπόν...

Η γυναίκα μου έχει ψιλικατζίδικο.
Να σε πληροφορήσω λοιπόν ότι μπορεί να πουλάει ΟΤΙ θέλει αρκεί να είναι συσκευασμένο.
Δεν μπορούμε δηλαδή να πουλάμε φέτα βαρελίσια , ζαμπόν χύμα , ελιές χύμα κ.λ.π κ.λ.π

Τεσπα πολύ το ανέλυσα και είμαι και οφφ.

Απλά κόλλησα που είπες ότι ΔΕΝ μπορούν.

Μπορούν και παρα-μπορούν ;)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 19:23 »
α) Δεν θέλεις να σου πω τη γνώμη μου για τη Nobacco. Αλήθεια.
β) Στα υπόλοιπα δεν μου απάντησες αλλά όντως είμαστε off-topic.
Αν ανοίξει αλλού σχετική συζήτηση μπορούμε να το συνεχίσουμε εκεί. ;)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 20:05 »
α)Δεν με ενδιαφέρει η γνώμη σου και κανενός για την όποια εταιρία. Μόνο η δική μου.
β)Απαντώ σε ότι με ενδιαφέρει.

Δεν με νοιάζει αν θα ανοίξει σχετική συζήτηση διότι δεν θα συμετάσχω - δεν ενδιαφέρομαι για το σπορ του εμπόρου η.τ ;) :bye:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 20:37 »
Αν δεν σε ενδιαφέρει η γνώμη κανενός άλλου παρά μόνο η δικιά σου, τι κάνεις στο φόρουμ;
Γιατί δεν μιλάς με τον καθρέφτη σου μόνο; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #185 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 20:58 »
α)Δεν με ενδιαφέρει η γνώμη σου και κανενός για την όποια εταιρία. Μόνο η δική μου.

Ξαναδιάβασε τι έγραψα και μετά ψάξε για αντιπαράθεση ;D
Πρέπει να με ενδιαφέρει η γνώμη σου π.χ για την apple? ή για τη Fiat? ή για την ΙΟΝ? ή για την DKNY? ή για ότι...
Πάμε λίγο χαλαρά δεν σε έπιασα και από το λαιμό... ;)
Όσο για το τι κάνω στο φόρουμ... :o
Έ όχι δα... :peace1:

Αποσυνδεδεμένος manthos355

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #186 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 11:32 »
το δοκιμαζω εδω και  10 μερες δεν εχω φλεγματα εχω κοψει το κανονικο εδω και 1.5 χρονια δεν εχει ντουμανια εχει ωραιο χτυπημα και φτανει αυτο...ειμαι χρηστης ηλεκτρονικου παραλληλα αλλα η γευση καπνου που εχει ειναι πολυ ελαφρια και ωραια ειμαι σε διλημμα γιατι ατμιζω και ολας.. και μπορει να καταλληξω σε αυτο.. δευτερον δεν το εχεις πιπιλα κανεις καμια δεκαρια και εισαι καλλυμενος μυριζει ελαχιστα..τωρα ποιο ειναι ποιο ασφαλες απο τα δυο δεν ξερω.... αλλα εχει ωραιο χτυπημα στον λαιμο.. εχει γλυκερινη νικοτινη προπυλενογλυκολη και γευση καπνου ..αν δεν εχεις μπαταρια το τσιγαρακι αυτο δεν αναβει με αναπτηρα.... εχει φυλλα καπνου χοντροκομμενα μεσα  και ενα φιλτρακι απο καρυδα και ζαχαροκαλαμο κατι τετοιο επισης εκανα ευρενα και διαβαζα διαφορα περι υγεις.. ποιο ειναι ποιο ασφαλες κανεις δεν ξερει ακομα και απο το ηλεκτρονικο δεν ξερουμε σιγουρα τα πολλα αρωματα και βατ δεν κανουν καλο καθολου αυτο το λενε ολοι..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2016, 12:04 από manthos355 »

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #187 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 12:18 »
Φιλε μου ο καθενας κανει οτι νομιζει με την υγιεια του. Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι απο το ιδιο μαγαζι που πουλαει καρκινο εν γνωση του χωρις τυψεις δεν αγοραζω τιποτα. Οταν μας το παιζουν φιλοι απο μπροστα και απο πισω χρηματοδοτουν χαλκευμενες ερευνες, στηνουν μεχρι και τον ΠΟΥ και δεν καθονται με ανοιχτα χαρτια να μιλησουν τους θεωρω ντε φακτο εχθρους. Αν τωρα καποιοι νομιζουν οτι ο λυκος γινεται αρνακι  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #188 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 12:34 »
το δοκιμαζω εδω και  10 μερες δεν εχω φλεγματα εχω κοψει το κανονικο εδω και 1.5 χρονια δεν εχει ντουμανια εχει ωραιο χτυπημα και φτανει αυτο...ειμαι χρηστης ηλεκτρονικου παραλληλα αλλα η γευση καπνου που εχει ειναι πολυ ελαφρια και ωραια ειμαι σε διλημμα γιατι ατμιζω και ολας.. και μπορει να καταλληξω σε αυτο.. δευτερον δεν το εχεις πιπιλα κανεις καμια δεκαρια και εισαι καλλυμενος μυριζει ελαχιστα..τωρα ποιο ειναι ποιο ασφαλες απο τα δυο δεν ξερω.... αλλα εχει ωραιο χτυπημα στον λαιμο.. εχει γλυκερινη νικοτινη προπυλενογλυκολη και γευση καπνου ..αν δεν εχεις μπαταρια το τσιγαρακι αυτο δεν αναβει με αναπτηρα.... εχει φυλλα καπνου χοντροκομμενα μεσα  και ενα φιλτρακι απο καρυδα και ζαχαροκαλαμο κατι τετοιο επισης εκανα ευρενα και διαβαζα διαφορα περι υγεις.. ποιο ειναι ποιο ασφαλες κανεις δεν ξερει ακομα και απο το ηλεκτρονικο δεν ξερουμε σιγουρα τα πολλα αρωματα και βατ δεν κανουν καλο καθολου αυτο το λενε ολοι..

Δεν έχεις φλέγματα γιατί έχεις κόψει το κανονικό (με το ηλεκτρονικό να φανταστώ) όπως λες εδώ και 1,5 χρόνο, γιατί το αναφέρεις σε σχέση με το συγκεκριμένο προϊόν; :hmmm: Όσο για το χτύπημα μια χαρά υπάρχουν ατμοποιητές που το παρέχουν άπλετα.

Κάνεις λάθος όσο αφορά στην ασφάλεια. Γνωρίζουμε ότι το ηλεκτρονικο είναι 95% τουλάχιστον ασφαλέστερο του κανονικού. Δε μπορεί, σε όλη την έρευνα που έκανες κάπου θα έπεσε και το μάτι σου σε αυτό το δεδομένο. Αυτό για το οποίο δε γνωρίζουμε τίποτα είναι αυτό το νέο προϊόν το οποίο χρησιμοποιεί παρεμπιπτόντως καπνό, στον οποίο δε γνωρίζουμε τι βάζουν οι καπνοβιομηχανίες.

Τώρα αν εξακολουθεί να σου αρέσει τόσο η γεύση του τσιγάρου παρόλη την πληθώρα των διαφορετικών γεύσεων που υπάρχουν στο ηλεκτρονικό και έχεις και τη σχετικη οικονομική άνεση, σκέψου σοβαρά αν θέλεις μετά απο 1.5 χρόνο ατμιστής (να φανταστώ) να επιστρέψεις στον καπνό παίρνονταςς τα ρίσκα σου με κάτι εντελώς άγνωστο ως προς τις επιπτωσεις του στην υγεία.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #189 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 12:45 »
[justify]Ήρθε ξανά στην επιφάνεια το θέμα και θα ήθελα να ρωτήσω όσους το δοκίμασαν: βρε παιδιά, δεν κάηκε ακόμα το μηχανάκι; Αν κρίνω την κατηγορία καπνιστή που ήμουν, το λέω με βεβαιότητα, θα το διαλύσω το γκατζετάκι από την πρώτη εβδομάδα. Τι να μου κάνουν 10, 20 ή 30 τζούρες, όταν μόνο στον καφέ κάπνιζα 15 τσιγάρα; Πόσο θα με κρατήσει μακριά απ' το κ.τ. όταν ξέρω από τώρα πως είναι καπνός αυτό που έχει; πρέπει να είμαι βιτσιόζος καπνιστής για να το επιλέξω αντί για το κ.τ. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #190 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 12:53 »
Ενα ακόμη βασικό μείον του συστηματος της Philip morris είναι το κόστος χρησης αν ήσουν βαρυς καπνιστής.
Εγω πχ που καπνιζα απο 2 ως και 3 πακετα την ημέρα τις δυσκολες ημέρες, εφόσον το πακετο ανταλλακτικα τσιγαρα έχει κόστος 4 ευρω θα ήθελα 8-12 ευρω την ημέρα(!) ακόμη και αν είναι απόλυτα υγιεινό, ητοι απο 30Χ 8 = 240 ως 30 Χ 12 = 360 ευρω το μήνα! 

Οχι ευχαριστώ πολύ, δεν θα πάρω με τίποτε, δεν μπορω να κανω τετοια έξοδα πια.

Αποσυνδεδεμένος Clopyright

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • My Jeckyl doesn't Hyde...
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #191 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 13:00 »
το δοκιμαζω εδω και  10 μερες δεν εχω φλεγματα εχω κοψει το κανονικο εδω και 1.5 χρονια δεν εχει ντουμανια εχει ωραιο χτυπημα και φτανει αυτο...ειμαι χρηστης ηλεκτρονικου παραλληλα αλλα η γευση καπνου που εχει ειναι πολυ ελαφρια και ωραια ειμαι σε διλημμα γιατι ατμιζω και ολας.. και μπορει να καταλληξω σε αυτο.. δευτερον δεν το εχεις πιπιλα κανεις καμια δεκαρια και εισαι καλλυμενος μυριζει ελαχιστα..τωρα ποιο ειναι ποιο ασφαλες απο τα δυο δεν ξερω.... αλλα εχει ωραιο χτυπημα στον λαιμο.. εχει γλυκερινη νικοτινη προπυλενογλυκολη και γευση καπνου ..αν δεν εχεις μπαταρια το τσιγαρακι αυτο δεν αναβει με αναπτηρα.... εχει φυλλα καπνου χοντροκομμενα μεσα  και ενα φιλτρακι απο καρυδα και ζαχαροκαλαμο κατι τετοιο επισης εκανα ευρενα και διαβαζα διαφορα περι υγεις.. ποιο ειναι ποιο ασφαλες κανεις δεν ξερει ακομα και απο το ηλεκτρονικο δεν ξερουμε σιγουρα τα πολλα αρωματα και βατ δεν κανουν καλο καθολου αυτο το λενε ολοι..
Με 1,5 χρονο αποχή απο το τσιγάρο λογικό ειναι να μην έχεις φλέματα. Χτύπημα μπορεις να παρεις με εναν καλο ατμοποιητή και υγρό με πολλή νικοτίνη, και παλι θα φτάνει αυτο. Οσον αφορα το πιο ειναι πιο καλο για την υγεια, για το ηλεκτρονικο τσιγάρο υπαρχουν απειρες ερευνες που το αποδεικνύουν. Τωρα για την γευση υπαρχουν δεκάδες υγρα καπνικά να διαλέξεις, με πολύ καλύτερη γευση απο το σαπακι της Phillip Morris. Τώρα το τι θα διαλέξεις, αν θελεις μεινε στο σαπάκι. Αφού το λένε και όλοι (μου θυμιζεις κάτι γιαγιάδες που λένε έτσι ειναι, το πε και η τηλεοραση), και αφου εμπιστευεσαι τον εμπορο που με το δεξι χέρι σου σερβίρει στεγνά τον καρκινο και τον θάνατο, και με το αριστερό σου λεει παρε αυτο το θαυματουργο πραγματακι (για το οποιο δεν εχει γινει καμια ερευνα, και περιέχει μέσα αμφιβολου ποιότητας καπνο που δεν ξερεις τι χημικά εχει) για να σωθείς απο το δεξι μου χέρι (στο οποιο θα ξαναγυρίσεις αν δεις οτι το σαπακι δεν σου κανει) διάλεξε οποιο νομιζεις. Δεν εχεις καταλάβει οτι ο σκοπος για αυτο το πραγματακι ειναι πρωτον να μεινεις πελάτης της Morris και της καθε Morris, και δευτερον να ξαναγυρισεις πανευκολα στο συμβατικό τσιγάρο. Τωρα απο εκει και πέρα δική σου η αποφαση τι θα κανεις με την υγεια σου και τους πνευμονες σου. Δικά σου τα γενια, δικά σου και τα χτένια.

Υ.Γ.1: Ελα παραδέξου το, μέσα στον 1,5 έκανες και τσιγαράκι στην ζούλα.
Υ.Γ.2: Γράφτηκες στο forum σήμερα, και το πρώτο σου post ειναι για να διαφημίσεις το σαπάκι της Morris. You kidding me;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2016, 13:17 από Clopyright »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #192 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 13:11 »
Εντάξει, δεν πρέπει ν' αποπαίρνουμε γνώμες και καταστάσεις, προσωπικά δεν θα είχα θέμα να το δοκιμάσω αλλά ξέρω από τώρα πως θα το διαλύσω. Απλώς μου κάνει εντύπωση, από τη μία, δεν έχει καμία σχέση με το άτμισμα η πορδίτσα, και από την άλλη, είναι ένα βρασμένο τσιγάρο; Αν δεν πάω στο άτμισμα, τότε καλύτερα το καμελάκι.  

Αποσυνδεδεμένος Clopyright

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • My Jeckyl doesn't Hyde...
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #193 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 13:19 »
Joe δες το Υ.Γ.2 μου και θα καταλαβεις γιατι τον πήρα απο τα μουτρα :P

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #194 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 13:21 »
γιατι ο τίτλος λέει ακαπνου ομος;
ακαυστου δε θα έπρεπε να λέει, η κάνω λάθος;
γιατι καπνό βγάζει, απλα δεν καίγεται.ν

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem