vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 2 χρήστες
Lazy Dog, dkostas

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #480 στις: Μαρτίου 26, 2017, 23:23 »
χαχα Θεός! 1-0

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #481 στις: Μαρτίου 26, 2017, 23:29 »
και μόνο που το υπάρχει page IQOS Empire μια αηδία μου έρχεται 
και ερώτηση αυτό γιατί έχει page και όχι κλειστό group; 
πώς ενώ είναι καπνικό προϊόν διαφημίζεται ανοικτά;

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #482 στις: Μαρτίου 27, 2017, 00:05 »
Προφανώς διότι το page δεν το έφτιαξε η ίδια η Philip Morris, αλλά ένας απλός χρήστης.
Επίσης υπάρχουν και ατμιστικά pages ή groups που είναι επίσης ανοιχτά. Δεν είναι όλα κλειστά.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #483 στις: Μαρτίου 27, 2017, 00:12 »
Μεγάλη φλωριά είναι η θερμάστρα. +1 στον joe .

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #484 στις: Μαρτίου 27, 2017, 00:28 »
Από ότι βλέπω στο CNBC προσπαθούν να πουλήσουν στην Ιαπωνία. Στη χώρα της Japan tobacco. Θα πέσει γέλιο.

Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #485 στις: Μαρτίου 27, 2017, 00:48 »
Εχει πουλησει ηδη 3 εκατομμυρια συσκευες στην Ιαπωνια απο περυσι τον Απριλιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #486 στις: Μαρτίου 27, 2017, 02:39 »
Φίλοι συνατμιστές. Επειδή βλέπω ότι το συνεχίζετε το θέμα του IQOS, θα ήθελα να καταθέσω την άποψή μου.
Είμαστε σε μια δεξαμενή από δισεκατομμύρια ανθρώπους, που συνεχώς ανανεώνεται, και που
α) μας αρέσει ή είμαστε εθισμένοι στη νικοτίνη ή
β) μας αρέσει ή " τη βρίσκουμε" να βάζουμε και να βγάζουμε ατμό ή καπνό από το στόμα μας και
γ) μας αρέσει ή έχουμε τη συνήθεια να απασχολούμε τα χέρια μας με τη διαδικασία του ατμίζειν ή καπνίζειν
δ) Επιθυμούμε διακαώς να σταματήσουμε το κ.τ, δοκιμάσαμε πολλούς τρόπους αλλά  ΔΕΝ μπορούμε   
 διαφορετικά να ξεφύγουμε από το κ.τ

Για να ικανοποιήσουμε τα παραπάνω, χρειαζόμαστε και ζητάμε εργαλεία και υλικά.
Και όπου υπάρχει η ζήτηση, υπάρχει και η προσφορά. Και την καλύπτουν οι πολυεθνικές.
Ενας " Ομιλος επιχ/σεων " εξ ορισμού δραστηριοποιείται από τη ναυτιλία και ποδοσφαιρικές ομάδες μέχρι αλυσίδες από σουβλατζίδικα και ότι άλλο θέλεις.
Ενας Ομιλος που ασχολείται ΚΑΙ με προιόντα καπνού θα ήταν βλακώδες να αφήσει από τα επιχειρηματικά του πλάνα το Η.Τ, τα IQOS ή οτιδήποτε άλλο που ενδιαφέρει τους ανθρώπους της δεξαμενής που προανέφερα.
Και μη σας γελάει κανένας. Οι επιχειρηματικοί Ομιλοι, μόνον από χαζούς δεν στελεχώνονται.
Είμαι βέβαιος ότι η Phillip Morris και οποιαδήποτε "Μορρις" είναι πανέτοιμοι να παρουσιάσουν τις δικές τους προτάσεις και για το Η.Τ. Είναι πολλά τα λεφτά Αρη, για να αγνοήσουν. Αλλιώς θα ήταν ιεροκήρυκες.

Τώρα  σε ότι αφορά εμένα τον ατμιστή που ήμουν πρώην καπνιστής σχετικά με το IQOS.
Επέλεξα το Η.Τ για συγκεκριμένους λόγους, όπως και ο καθένας μας (Υγεία, Οικονομία, Πίεση από την οικογένεια για καθαρό από μυρωδιές σπίτι, Ελευθερία -μέχρι πρότινος - ικανοποίησης την ανάγκης-χόμπυ σε όλους τους χώρους και... και... και ....                                          
Αν πάψουν να υπάρχουν οι λόγοι που επέλεξα το Η.Τ , τότε φυσικά θα υπάρχει επαναεπιλογή του μέσου κάλυψης των αναγκών μου.  Αλλά δεν το βλέπω με το IQOS ή με άλλα καπνικά προιόντα .

Και , εν κατακλείδι, αυτή η συνεχιζόμενη συζήτηση για το IQOS όπως εξελίσσεται , μου θυμίζει συζήτηση με έντονες αντιπαραθέσεις μάλιστα, φανατικών Χορτοφάγων (Vegetarians),  
για το πόσο ψημένη πρέπει να είναι μία μοσχαρίσια μπριζόλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2017, 03:18 από PGIOURSIS »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #487 στις: Μαρτίου 27, 2017, 05:49 »
Εγώ ένα δεν καταλαβαίνω.

Στο youtube υπάρχουν άπειρα βιντεάκια να μας δείχνουν τη λειτουργία του,λες και πρόκειται για οδήγηση αεροπλάνου ενώ
όλο και όλο είναι ένα κουμπάκι,μας δείχνουν σε όλα το μπροστικό μέρος του τσιγάρου μετά από τη χρήση και σε κανένα μα
κανένα δεν είδα να δείχνει την κατάσταση του φίλτρου μετά από την πλήρη χρήση ενός τέτοιου τσιγάρου,ανοίγοντάς το
και βάζοντάς το δίπλα σε ένα ανοιχτό αχρησιμοποίητο φίλτρο.

Τη Μαρία Νεφέλη επειδή την έχω γνωρίσει και από κοντά την εμπιστεύομαι σε αυτό που λέει ότι το φίλτρο είχε αλλάξει
χρώμα μετά από μία πλήρη χρήση.Μπορεί να ήταν λίγο υπερβολική στην έκφρασή της αλλά πιστεύω ότι είδε το φίλτρο
να έχει αλλάξει χρώμα έστω και αν δε είχε γίνει σκούρο καφέ.
Από την άλλη τι εμποδίζει τον φίλο παραπάνω να κόψει να ανοίξει ένα φίλτρο μετά από μία πλήρη και κανονική χρήση και
να μας δείξει το εσωτερικό του,όχι μόνο το έξω μέρος του αλλά και το μέσα μέσα το οποίο έρχεται πρώτο σε επαφή με τον
καπνό,το οποίο όπως ισχυρίζεται είναι άσπρο σαν το γάλα, δίπλα σε ένα ανοιγμένο φίλτρο ενός άλλου αχρησιμοποίητου
τσιγάρου.

Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το ρητό του γνωστού νησιού πρώτο να μην παρεξηγηθώ :) και δεύτερο γιατί σέβομαι
το φίλο Μιχάλη. :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2017, 05:54 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #488 στις: Μαρτίου 27, 2017, 07:56 »
Το έχω ξαναγράψει πριν κάνα δίμηνο, αλλά σας το επαναφέρω για να με θυμάστε όταν γίνει πραγματικότητα.. 


Όσον αφορά τα άλλα, απλά και αυτές οι εταιρείες αναγνωρίζουν την αγορά και βλέπουν πως το κάπνισμα θα πεθάνει , αργά η γρήγορα, απλά επειδή υπαρχουν ήδη δισεκατομμύρια πελάτες, δεν μπορούν απλά μια μέρα να βγούν και να πουν αυτό που σας πουλάγαμε τόσα χρόνια είναι μ@##κία, πάρτε αυτό.. Βγάζουν τώρα το iquos με γέμιση κανονικό τσιγάρο, μετά θα του βάλουνε και αρώματα, μετά δεν θα βάζεις τσιγάρο μέσα αλλά αμπούλα με καπνό  , μετα θα βγάλουν και σκέτη ατμοσυσκευή και σιγα σιγά τσουκου τσουκου  σε καμιά 10ριά 20 χρόνια που θα πεθαίνουν η παλιοί και γεννιούνται καινούργιοι θα μεταφέρουν το πελατολόγιο τους στο ηλεκτρονικό πλήρως.. Αυτό Για τα ήδη μεγάλα τσιγαροbrand .. Ταυτόχρονα μέσω θυγατρικών οπως η PM θα αγοράζουν και κλασσικές ατμοεταιρίες..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #489 στις: Μαρτίου 27, 2017, 08:02 »
Εγώ πιστεύω ότι δε θα πρέπει να κατακρίνουμε οποιαδήποτε συσκευή δίνει στον καπνιστή μια εναλλακτική μέθοδο "ασφαλέστερης" πρόσληψης νικοτίνης και δεν επηρεάζει τους τριγύρω του μη καπνιστές, γιατί βοηθάει στην μείωση του κινδύνου από τα βλαβερά συστατικά του κ.τ.
Σίγουρα κάποιες μέθοδοι είναι λιγότερο βλαπτικές από κάποιες άλλες αλλά ας μη ξεχνάμε ότι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, οπότε κάποιος που δεν πετυχαίνει τη διακοπή του κ.τ. με το άτμισμα, μπορεί να την πετύχει με κάποια άλλη εναλλακτική τεχνολογία.
Ας μη γίνουμε φανατικοί μόνο μίας μεθόδου που ταίριαξε σε εμάς και ας μην αποπαίρνουμε όποιους χρησιμοποιούν κάτι διαφορετικό.


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #490 στις: Μαρτίου 27, 2017, 09:43 »
Προσωπικά συμφωνώ απόλυτα. Δεν νομίζω ότι χωρούν αντιπαλότητες ανάμεσα σε ανθρώπους που τουλάχιστον έχουν κοινό στόχο. Να κόψουν το συμβατικό τσιγάρο. Το ότι θα πρέπει βέβαια να επισημανθούν και να επισημαίνονται καθημερινά προς τη κοινωνία, οι διαφορές των ατμιστών με τους χρήστες τέτοιων συσκευών και αυτό το πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #491 στις: Μαρτίου 27, 2017, 09:52 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά σεβαστές όλες οι απόψεις από μένα. :thumpup:

Απλά επειδή θεωρώ πως το ηλεκτρονικό τσιγάρο μου έκανε τόσο μεγάλο καλό που με απάλλαξε μετά από 35 χρόνια
από το καρκινοτσίγαρο,βρήκα την υγειά μου,χαίρομαι καθημερινά όσα μου είχε στερήσει νομίζοντας και έχοντας την
ψευδαίσθηση ότι μου χάριζε απόλαυση,όποιος τολμάει να πει κάτι αντίθετο για το άτμισμα τον θεωρώ αντίπαλο με
την καλή έννοια. :)

Να ένα πράμα επειδή είμαι Παναθηναϊκός σαν κόκκινο πανί ας πούμε. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #492 στις: Μαρτίου 27, 2017, 10:11 »
Από την άλλη τι εμποδίζει τον φίλο παραπάνω να κόψει να ανοίξει ένα φίλτρο μετά από μία πλήρη και κανονική χρήση και
να μας δείξει το εσωτερικό του,όχι μόνο το έξω μέρος του αλλά και το μέσα μέσα το οποίο έρχεται πρώτο σε επαφή με τον
καπνό,το οποίο όπως ισχυρίζεται είναι άσπρο σαν το γάλα, δίπλα σε ένα ανοιγμένο φίλτρο ενός άλλου αχρησιμοποίητου
τσιγάρου.

Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το ρητό του γνωστού νησιού πρώτο να μην παρεξηγηθώ :) και δεύτερο γιατί σέβομαι
το φίλο Μιχάλη. :respect:
Όπως ξαναέγραψα..2-3 σελίδες πριν..
Το τελικό φίλτρο μένει εντελώς λευκό. 
Η πλαστική πτυχωτή ταινία στο εσωτερικό του φίλτρου που χρησιμεύει για να αφαιρεί τους υδρατμούς
από το εισπνεόμενο αερόλυμα παίρνει ένα υποκίτρινο χρώμα, το τελικό όμως φίλτρο παραμένει εντελώς λευκό.
Τώρα το πως ισχυρίστηκα (σύμφωνα με τα λεγόμενα σας) ότι το μέσα φίλτρο που έρχεται σε επαφή με τον καπνό είναι άσπρο σαν το γάλα αυτό είναι δική σας επινόηση.
Δεν έχω να αποδείξω τίποτα και σε κανέναν αλλά με όλο το σεβασμό κουβέντες που δεν έχω πει θα σας παρακαλούσα να μη βάζετε στο στόμα μου..
Βρείτε ένα φίλο σας ή ένα γνωστό σας και κάντε μόνος σας τα πειράματά σας και με το φίλτρο και με τη μέθοδο της χαρτοπετσέτας και με όποιο άλλο τρόπο επιθυμείτε μιας και εγώ δεν είμαι εδώ για να προμοτάρω την Philip Morris ανεβάζοντας φωτογραφίες από το εσωτερικό των φίλτρων της. Τις διαπιστώσεις μου τις έχω κάνει και τις κρατάω για τον εαυτό μου.

Έχω πολύ σοβαρότερες δουλειές από το να ανεβάζω εικονίτσες φίλτρων μιας πολυεθνικής.
Ψάξτε στο site τους όπου έχουν αναρτημένες και ελεύθερες όλες τους τις έρευνες τους για το συγκεκριμένο προϊον
για να βρείτε τις απαντήσεις σας.

Καλημέρα

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #493 στις: Μαρτίου 27, 2017, 10:39 »
Κώστα (@Drakos)  μη με παρεξηγείς. :)
Απλά και τα φόρουμ ορισμένες φορές λειτουργούν ένα πράμα σαν το facebook.Στηρίζουμε τον κολητό με την καλή
έννοια πλην όμως δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτε και με τα υπόλοιπα μέλη.

Σέβομαι την άποψή σου και πιστεύω όσα λες από τη στιγμή που δεν έχω κάποια γνώση για το συγκεκριμένο εργαλείο.
Μακάρι να σε βοηθήσει να απαλλαγείς τελείως από το καρκινοτσίγαρο όπως βοήθησε εμένα το η.τ.

Για μένα πάντως το ηλεκτρονικό τσιγάρο θα είναι η κορυφή. :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #494 στις: Μαρτίου 27, 2017, 10:50 »
Όχι δεν σε παρεξηγώ Γιώργο, μου επιτρέπεις φαντάζομαι τον ενικό μιας και δεν είμαστε και πολύ μακριά στα χρόνια.. :) ;D

Απλά δεν θέλω να μεταφέρονται αλλιώς αυτά που λέω.
Όλοι άλλωστε παλεύουμε να απεξαρτηθούμε από το κτ και πιστεύω πως οι περισσότεροι από εμάς δεν είμαστε ούτε ιδιοκτήτες μαγαζιών ηλεκτρονικού τσιγάρου ούτε δουλεύουμε στον Παπαστράτο και τη Philip Morris..για να έχουμε συμφέροντα. Όλων μας ο σκοπός είναι ένας. Να απαλλαγούμε από το τσιγάρο.

Την καλημέρα μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9163 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364