vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

423 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, tibolaso, Milarepa, gama, Xxristos, ZoeM, Buliwyf, ThioVag, I.P

Twitter

Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 17:11 »
Ο ΛΑΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΤΑ ΜΕ YIHI CHIP!!!!!!  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 18:25 »
η αληθεια ειναι οτι το περιμενω ,,αν και με αυτα που ακουω εχει φοβηθει το ματι μου ,,,

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 20:04 »
Μάστορα, ο φίλος ψάχτηκε πολύ, είναι ηλεκτρονικός και τα χέρια του "πιάνουν καλά". Είναι αυτός που μου έσωσε την κατάσταση με τον μαγνήτη στο κάλυμμα στο SnowWolf mini. Το έλυσε και το έκανε βίδες το Treebox, για να δούμε τις εσωτερικές διαστάσεις της πλακέτας, και να ψαχτούμε για το αν μπορεί να του βάλει άλλη πλακέτα. Η πλακέτα του δεν αναφέρει επάνω κάποιον συγκεκριμένο κωδικό, και με γκουγκλάρισμα δεν μπορέσαμε να βρούμε τίποτα.  :dontknow:

Οι διαστάσεις της πλακέτας είναι στα 1,8 x 6,1 εκατοστά αν θυμάμαι καλά, και από Yihi που κοιτάξαμε, η μόνη πλακέτα που φαίνεται να ταιριάζει αρκετά καλά, είναι αυτή με το τσιπάκι SX350J.

(Image removed from quote.)


Η οθόνη από το SX350J φαίνεται να ταιριάζει γάντι, ενώ η πλακέτα έχει το πλεονέκτημα ότι το μικρό τμήμα με το fire μπορεί να μετακινηθεί πάνω-κάτω, για να κάτσει στο επιθυμητό ύψος. Το μόνο που χρειάζεται, είναι να φαγωθεί από πάνω και από κάτω, εσωτερικά το ξύλο στο Treebox, για να χωρέσει το μεγαλύτερο μήκος της SX350J, που είναι κάπου στα οκτώ εκατοστά συνολικά.  ;)

Όλα αυτά τα ψάχναμε, επειδή ο φίλος το γουστάρει πολύ το μοντάκι και δεν θέλει να το αποχωριστεί. Τώρα που είδε ότι το μοντάκι ατμίζει μια χαρά με τον TFV4 mini, προς το παρόν το έχει παντρέψει μαζί του, και ατμίζει τους δύο Subtank mini με το VTC mini που έχει.  :)






μηπως πρεπει να λαβετε υποψην και το usb που δεν εχει ?

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 22:14 »
Στις περισσότερες πλακέτες το USB κύκλωμα είναι έξτρα οπότε μπορεί να αφαιρεθεί απλά ξεκολλωντας το. Εφόσον είναι ηλεκτρονικός το παλικάρι σίγουρα θα ξέρει.☺

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 22:16 »
αν τα καταφερει ,ενδιαφερομαι!!αρκει να ξερω ποσο παει το μαλλι αχαχαχα,μιαλμε για την τελευταια πλακετα ετσι ?εχει ενσωματωμενο usb ...
https://e-dym.pl/nowosci/1785-yihiecigar-sx350j-v2.html

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 22:21 »
Το USB  που βλέπεις να βγαίνει κάθετα από την πλακέτα είναι λογικά πάντα έξτρα κυκλωματακι που είναι κολλημένο στην κυρία πλακέτα και συνδέεται εννοείται με τις απαραίτητες επαφές.. Αν κόψεις τις επαφές και το ξεκολλήσεις προσεκτικά λογικά βγαίνει.. Ηλ. Μηχανικός σπουδάζω βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος.. Ακόμα πτυχίο δεν.. Νωρίς είναι ακόμα

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 22:23 »
Αν βρεθεί κάποιος να επιβεβαιώσει ή να διορθώσει αυτά που είπα καλοδεχουμενος δεν έχω το αλαθητο του πάππα

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:08 »
μα δεν τα εβαλα για να αντικρουσω αυτα που ειπες ,και εγω δεν εχω σπουδασει ,αλλα κατι που ειναι συνδεμενο μπορει και να βγει ,ειμαστε συμφωνοι σε αυτο απλα σου εδειξα την πλακετα ,μηπως τελικα μπορει να μπει αυτη ,μιας και ψηνομαι και εγω για την μοντα !!

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:18 »
Προς θεού δεν θεώρησα ότι διαφωνείς ή οτιδήποτε.. Απλά πάντα όταν δεν είμαι σίγουρος 100% δεν επιμένω.. Πιστεύω ότι στα χέρια κάποιου ηλεκτρονικού μπορεί να γίνει η μοντα.. Απλά αν υπάρχει και κάποιος με γνώσεις παραπάνω στο θέμα ας πει μια γνώμη - άποψη για να το σιγουρεψουμε τουλάχιστο στη θεωρία :-)

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:20 »
μαλλον πρπει να ανοιξουμε καινουριο νημα γιατι θα μας τα κανουνε δελιτ τα μυνηματα χαχαχαχα,απλα το usb στην συγκεκριμενη πλακετα δεν παιζει το ρολο της φορτισης αλλα του upgrade  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:24 »
Ο φίλος που έχει το Treebox, προς το παρόν έχει εγκαταλείψει την ιδέα της αλλαγής πλακέτας. Μία SX350J θα κοστίσει πάνω από 60 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Επιπλέον, τίποτα δεν θα διασφάλιζε το φίλο μου ότι θα πετύχαινε το εγχείρημα, αν το επιχειρούσε. Όσον αφορά τη θύρα USB, λογικά ισχύει αυτό που λέει ο φίλος skevos95, θα υπάρχει η δυνατότητα να αφαιρεθεί.

Όσον αφορά όμως το ακριβές ταίριασμα της οθόνης με τα πλήκτρα +/-, και ειδικά με το πλήκτρο fire της πλακέτας SX350J που είναι σε ψηλότερο σημείο από την εργοστασιακή πλακέτα, αλλά και γενικότερα, εάν δηλαδή υπάρχει αρκετό περιθώριο εσωτερικά στο Treebox για να φαγωθεί το ξύλο και να χωρέσει η πλακέτα με το SX350J, αυτό μόνο ο πρωτομάστορας SEB θα μπορούσε να μας το πει με σιγουριά...  :)

Και τέλος του off topic παιδιά, έχουμε όντως ξεφύγει τελείως...
 

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 00:20 »
αυτα τα κουμπια του τα εχω ερωτευτει...που μπορουμε να τα βρουμε ρε παιδια αν ξερει κανεις?
zarko μια ερωτηση ο φιλος σου το  πουλαει το κουφαρι του μοντ?χαχαχα


Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 01:01 »
αν ο φίλος σου δεν το θέλει πάντως θα το ήθελα. στείλτε μου πμ....




Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 02:49 »
Βρε σεις, θα με τρελλάνετε;!  :))

Γιατί δεν το αγοράζετε μόνοι σας κατευθείαν από εδώ; Στα 45 ευρώ τιμή μόλις και άμεσα διαθέσιμο...  ;)

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 03:37 »
Δική μου παράλειψη, ξέχασα να ενημερώσω για τα νεότερα.

Αργότερα το βράδυ της ίδιας μέρας, το Treebox του φίλου μου ξαναζωντάνεψε, το πώς ακριβώς έγινε αυτό δεν το ξέρω. Αυτό που του κάνει όμως από τότε, είναι το εξής: ο φίλος έχει ατμοποιητές δύο Subtank mini και έναν TFV4 mini. Και με τους δύο Subtank το Treebox συμπεριφέρεται πολύ περίεργα, και αδυνατεί να ατμίσει σωστά, μεταβάλλει συνεχώς την αντίσταση που βλέπει, και δίνει περίεργα ρεύματα, λες και νομίζει ότι φοράει ατμοποιητή με έλεγχο θερμοκρασίας. Το μοντάκι συμπεριφέρεται το ίδιο, τόσο με τις καινούριες στρογγυλές κάθετες αντιστάσεις των 0.5Ω για τους Subtank, όσο και με τις παλαιότερες, τις τετράγωνες. Ενώ το προηγούμενο διάστημα, το μοντάκι δεν είχε κανένα πρόβλημα με τους Subtank mini.

Το κουφό είναι ότι με τον TFV4 mini το Treebox ατμίζει μια χαρά, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.  :o :dontknow:

Στον TFV4 mini φοράει την μονή επισκευάσιμη κεφαλή στα 0.75Ω.




δεν ξερω αν ο subtank mini εχει ρυθμιζομενο πολο.αν εχει ας παιξει λιγο βιδωμα ξεβιδωμα μηπως.......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279186 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias