vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

386 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Jorge

Twitter

Tesla WYE II 215W

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Tesla WYE II 215W
« στις: Μαρτίου 05, 2019, 08:16 »
Αγόρασα πριν 2 εβδομάδες περίπου το WYE II Mod 215w της Teslacigs από ελληνικό κατάστημα.Ότι θα γράψω αποτελεί προσωπική και μόνο γνώμη.Είμαι ήδη κάτοχος του πρώτου WYE 200w - το οποίο έχω λατρέψει - αλλά έχω την "τρέλα" ο κάθε ατμ/τής που έχω να είναι επάνω στο δικό του μόντ οπότε ήθελα ένα ακόμα.Πάμε τώρα στα ουσιαστικά.
ΘΕΤΙΚΑ (+) (Για μένα)
Καλή ποιότητα κατασκευής.
Μικρό βάρος.
Φωτεινή οθόνη.
Άμεσα ρεύματα.
Ευκολία χρήσης του μενού (ίδιο με το WYE 200w)

ΑΡΝΗΤΙΚΑ (-) (Για μένα)
Πορτάκι μπαταριών.(Που παρ΄'ολο που εμπνέει εμπιστοσύνη και με τον χρόνο του παίρνεις τον αέρα είναι κλιπαριστό)
Άβολο στο κράτημα.(Για τα δικά μου χέρια,και σε σχέση με το WYE 200w)
Αίσθηση κουμπού Fire.(Θα ήθελα να εξέχει περισσότερο απο το μόντ ώστε να μην το ψάχνω να έχει μεγαλύτερη διαδρομή και να είναι περισσότερο κλίκι.)

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.
Θα μου άρεσε περισσότερο αν ήταν λίγο μικρότερο σε μήκος και λίγο μεγαλύτερο σε πλάτος,καθώς και αν το fire ήταν ελάχιστα περισσότερο έξω απο το μόντ και είχε καλύτερη αίσθηση.Σε όλο το διάστημα χρήσης - ως ώρας -  δεν είχα κανένα πρόβλημα όλα λειτουργούν όπως πρέπει και ελπίζω να αντέξει σε βάθος χρόνου.Το θεωρώ καλή αγορά αλλά μου αρέσει περισσότερο σε όλα το παλαιότερο WYE 200w.Δεν το βλέπω για μοντ που θα ταράξει την αγορά,αλλά αποτελεί μια καλή και αξιόπιστη πρόταση.
ΧAΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
Μέγεθος: 86mm x 56mm x 30mm
Μπαταρία: 2 ? 18650 (δεν περιλαμβάνονται στην συσκευασία)
Υλικό Κατασκευής: PC και ABS
Βάρος: 72g
Μέγιστη Ισχύς: 7 – 215W
Εύρος αντίστασης: 0.1ohm – 3ohm (KA VW Mode) / 0.05ohm – 1ohm (TC Modes)
Λειτουργίες: KA (VW), TC (SS316, Ni200, Ti), TCR
Taste modes: Normal, Hard, Soft, User
Εύρος θερμοκρασίας: 100 – 300°C / 200 – 600°F
ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ
1 x Wye II 215W
1 x USB Καλώδιο
1 x Εγχειρίδιο χρήσης

ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ.












Ελπίζω να βοήθησα,καλά ατμίσματα σε όλους.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2019, 12:55 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 05, 2019, 12:59 »
Ευχαριστούμε.

Μία τεχνική παρατήρηση μόνο: όταν ενσωματώνουμε φωτογραφίες από το imgur, κάνουμε κλικ επάνω δεξιά και επιλέγουμε "get share links". Μία από τις επιλογές, είναι "BBCode forums". Επιλέγουμε αυτό τον κώδικα και τον κάνουμε επικόλληση στο κείμενο.

Εναλλακτικά, κάνουμε ένα δεξί κλικ στην εικόνα και επιλέγουμε "αντιγραφή διεύθυνσης εικόνας". Μετά επιλέγουμε το 7ο εικονίδιο της δεύτερης σειράς του κειμενογράφου του φόρουμ και την κάνουμε εκεί επικόλληση. Ή, χειροκίνητα, το κάνουμε να μοιάζει με
Κώδικας: [Επιλογή]
[img]https://i.imgur.com/χχχχχχχ.jpg[/img]Στις έφτιαξα εγώ τις φωτό στο παραπάνω. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 05, 2019, 13:08 »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 17, 2019, 22:55 »
Αφού το έχω και εγώ στα χέρια μου σχεδόν δυο βδομάδες τώρα, να πω την γνώμη μου και να ποστάρω 2-3 φωτογραφίες που τράβηξα.

Disclaimer: Το προϊόν δεν το αγόρασα μου το έστειλε η εταιρεία.


Δεν αγόρασα ποτέ το πρώτο WYE γιατί άκουγα και διάβαζα πολλά παράπονα ότι περνάνε υγρά στον πόλο και για το πορτάκι που σπάει σε κάποιους, αν και τελικά νομίζω έχει να κάνει με το πόσο προσέχει ο ίδιος ο ατμιστής τα μοντάκια του. Το συγκεκριμένο συνεχίζει στην ίδια φιλοσοφία με το πρώτο, ελαφρύ και να μοιάζει με «ψεύτικο».

Επειδή ακριβώς μοιάζει ότι σπάει εύκολα και μιας και δεν το πλήρωσα, το έριξα επίτηδες 3 φορές για να δω τι θα πάθει. Τις φωτογραφίες τις τράβηξα μετά. Πτώση πρώτη χαλαρή από το ύψος της τσέπης σε χαλάκι μπάνιου, κανένα σημάδι. Πτώση δεύτερη από το χέρι πάνω στο γραφείο, τίποτα. Τελευταία πτώση πάλι από το ύψος της τσέπης αλλά απευθείας σε πλακάκι αυτή την φορά και πάλι δεν είδα κάτι, δεν έφυγε ούτε το πορτάκι. Εγώ δεν το περίμενα με τίποτα και ήμουν σίγουρος ότι θα κλάψω τουλάχιστον το πορτάκι ή κάποια γωνία. Σίγουρα αν ήθελα να το κάνω να σπάσει θα μπορούσα αλλά σκοπός μου ήταν να δω τι κάνει σε τούμπες σαν αυτές που τρώει ένα μοντ στην καθημερινή ζωή.

Σκέφτηκα πολύ μετά να το τραβήξω βίντεο, for the lols αν θέλει κανείς μπορώ να βγάλω και σε βίντεο πτώση. :tongue_smilie:


Το σημαντικότερο αρνητικό για μένα είναι το πορτάκι για τις μπαταρίες που κλείνει με απλό κλικ. Θα προτιμούσα δύο μαγνήτες γιατί τώρα δεν πρόκειται ποτέ να νιώσω άνετος και κάθε φορά που θα το ανοίγω θα σκέφτομαι ότι μπορεί να σπάσει.

Το σχήμα του μοντ εμένα μου αρέσει και αν είστε από αυτούς που πατάνε το fire με τον αντίχειρα, το κουμπί νομίζω ότι βρίσκεται στην πιο ιδανική θέση που θα μπορούσε να έχει. Κρατώντας το μοντ ανάποδα είναι σχεδόν ακατόρθωτο να καταφέρεις να το πατάς με τον δείκτη οπότε αυτό είναι μια λεπτομέρεια που πρέπει να προσέξετε.

Το κουμπί του fire ανταποκρίνεται απίθανα γρήγορα στο πάτημα και είναι κάτι που δεν περίμενα επίσης. Ίσως και εγώ να το ήθελα ένα τσικ πιο έξω αλλά δεν είναι λόγως αυτός να μην το αγοράσεις. Τα W ανεβοκατεβαίνουν πολύ γρήγορα, αν ενδιαφέρει κανέναν.


Μου ήρθε ως κιτ μαζί με τον Resin, έναν subohm εργοστασιακό. Πολλά ντουμάνια και γεύση στα τάρταρα, αυτό που περιμένεις δηλαδή από έναν τέτοιο ατμοποιητή. Τέτοιοι ατμοποιητές κάνουν καριέρα μόνο στην Αμερική και δεν νομίζω κάποιος να ασχοληθεί μαζί του σοβαρά εδώ.


Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 15, 2020, 03:40 »
[member=20476]zamploutos[/member] μετά από 1 χρόνο και βάλε, τί λέει το μοντάκι? Το κράτησες? Να το χτυπήσω στα 32 ευράκια ?
Ή να προτιμήσω invoke στο 20άρικο? Που ξέρω κιόλας τo πρόβλημα που θα μου βγάλει... :))

Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 15, 2020, 08:48 »
Κι εγώ τόσο το έχω περίπου. Το χρησιμοποιώ καθημερινά. Να πω ότι έχω αλλάξει το καπάκι κι έχω βάλει το πιτσιλωτό που είχε η συσκευασία και το χρώμα του δεν έχει χαλάσει καθόλου.

Το μόνο αρνητικό που έχει, είναι ότι επειδή έχει αυτή την σαν λάστιχο επίστρωση, μετά από μερικές καλές διαρροές, όταν το πιάνεις σου αφήνει στα χέρια την αίσθηση του βρώμικου (δεν ξέρω αν το περιγράφω σωστά). 

Από την άλλη, είναι πανάλαφρο, διαβάζει πάντα σωστά τις αντιστάσεις και έχει (νομίζω) καλή διαχείριση μπαταρίας.

Παρεμπιπτόντως, εάν έχει κανείς κανένα καλό τιπ για το πώς το καθαρίζουμε αυτό ας μην ντραπεί να το πει :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 15, 2020, 09:04 »
Ajax για τα τζάμια

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 15, 2020, 09:09 »
Αόρατο μετά? :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 15, 2020, 10:38 »
Πιθανόν να γίνουν τίποτα πιτσιλιές αόρατες ... :))
Αλλα γενικά το Ajax είναι οτι καλύτερο κατά της μπίχλας που αφήνει η γλυκερίνη .Να το χρησιμοποιείται

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 15, 2020, 11:00 »
[member=17746]paloukaros[/member]
Το παλιό Ajax, με τους δίδυμους ΝτεΜπουρ????
:)) :)) :))

Πλάκα κάνω..... Να το χρησιμοποιείτε το Azax....  Καθαρίζει επίσης και τα τζάμια!!!

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 15, 2020, 11:09 »
Ναι , δίδυμοι ήταν , ο Φρανκ ντε Μπουρ κι ο Ρόναλντ ντε Μπερ :laugh1:
Τρισμέγιστος Μανόλο Μαυρομμάτης...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 15, 2020, 11:44 »
αυτό με το 2πλάσιο αμονιαζόλ...Προσοχή στους κλώνους :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 15, 2020, 12:19 »
[member=20476]zamploutos[/member] μετά από 1 χρόνο και βάλε, τί λέει το μοντάκι? Το κράτησες? Να το χτυπήσω στα 32 ευράκια ?
Ή να προτιμήσω invoke στο 20άρικο? Που ξέρω κιόλας τo πρόβλημα που θα μου βγάλει... :))
Το έδωσα σε φίλο και το χρησιμοποιεί μέχρι σήμερα. Έχει φάει άπειρες διαρροές γιατί ο φίλος δεν μπορεί ούτε βίδα να βιδώσει σωστά και δεν έχει βγάλει κιχ, όλα λειτουργούν ρολόι. Αν ήξερα ότι θα βγει τόσο σκυλί δεν θα του το έδινα. :))

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla WYE II 215W
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 20, 2020, 10:42 »
[member=15342]rosenred[/member] , [member=20476]zamploutos[/member] πολύ καλό φαίνεται, ευχαριστώ μάγκες μου :thumpup:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124034 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias