vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #480 στις: Μαΐου 23, 2018, 11:23 »
Άσε τους έρωτες με τους Ολλανδούς εσύ και κάνε αυτό που σου είπα!  :))
To πρώτο πράγμα που θα κάνω το απόγευμα θα είναι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #481 στις: Μαΐου 23, 2018, 11:52 »
Εντάξει συμφωνώ υπάρχουν shake & vape υπέροχα, όπως και έτοιμα υγρά αναπλήρωσης.

Όμως και οι συνταγές που φτιάχνουμε είναι γευστικότατες και σε τελευταία ανάλυση, τουλάχιστον οι παλιοί θα συνεχίσουμε και με σκέτη βάση, άντε να ρίξουμε και λίγες σταγόνες άρωμα.

Θα μου πείτε ότι εγώ δεν είμαι ο μέσος καταναλωτής και θα έχετε δίκιο....

Προφανώς αυτοί που δεν πρόκειται να μπλέξουν με D.I Y. (η πλειοψηφία των ατμιστών) θα κατευθύνουν την αγορά. :yes:
Το θέμα Μαρία μας, δεν είναι το πως θα συνεχίσουμε οι κάπως πιο παλιοί ατμιστές. Το θέμα είναι πως θα παραμείνουν οι νεοεισερχόμενοι και οι "μεσοπρόθεσμοι". Ένα από τα "παιχνίδια" με τα οποία μπορεί να ασχοληθεί κάποιος, είναι οι συνεχείς δοκιμές υγρών. Όπως είδαμε, η πλειοψηφία των έτοιμων υγρών, πέθανε. Που οι εποχές που ερχόταν 50 διαφορετικά υγρά κάθε μέρα στα καταστήματα και για να τα δοκιμάσεις, έπρεπε να πέσουν υπερωρίες!
Μια χαρά είναι η σκέτη βάση και είναι το κύριο υγρό μου κάτι χρόνια τώρα. Δεν μπορούμε όμως να περιμένουμε ότι θα το αντιμετωπίσουν όλοι έτσι, πόσο μάλλον οι πιο φρέσκοι στο σπορ...

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #482 στις: Μαΐου 23, 2018, 12:40 »
Μπορει να κλεινω 7.5 χρονια στον ατμο αλλα αν δεν εχω την επιλογη της γευσης δεν ξερω πως θα αντιδρασω
ο μοναδικος λογος που εφυγα απο το τσιγαρο και αρχισα το ατμισμα ηταν η εναλλαγη γευσεων.

και πες οτι εγω επειδη ειμαι παλιος στο ατμισμα θα βρω μια ακρη να το κανω υποφερτο
αυτον που σκεφτεται να αρχισει η αυτον που μολις εχει ξεκινησει εχω στο μυαλο μου
γιατι οι περισσοτεροι θα γυρισουν στο τσιγαρο και για αλλη μια φορα θα εχουμε αποτυχει ως κοινωνια

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #483 στις: Μαΐου 23, 2018, 12:50 »
Για να μην μαυρίζουμε το θέμα πριν την ώρα του, αυτό το οποίο εγώ συμπεραίνω από αυτή την εγκύκλιο και την αναφορά στα DIY/SnV, είναι ότι στην ουσία από θέματα ελέγχων, θέλουν να τα εντάξουν στα "έτοιμα".

Δηλαδή όσον αφορά το θέμα συσκευασίας, προώθησης, πώλησης σε ανήλικους, κοινοποίησης συστατικών και πολύ φοβάμαι διασυνοριακών πωλήσεων.

Πολύ φοβάμαι ότι αν τελικά αποφασίσουν να ακολουθήσουν το ιταλικό μοντέλο, θα πρέπει να ανασκευάσουν την επίσημη απάντηση του ΥπΥγ ("και τι μας νοιάζει εμάς τι κάνουν οι Άγγλοι?") σε "Μας νοιάζει και πολύ μάλιστα τι κάνουν οι Ιταλοί, οι Ιταλοί κΣέρουν, έχουν και Φεράρες και ντολτσεγκαμπάνα, και φίατ, και βέσπα και πίτσες και εσπρέσους και μπερλουκόσνι, και μονικαμπελούτσι, και τσίτσο, και φράνκο"...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #484 στις: Μαΐου 23, 2018, 12:58 »
Άσε τους έρωτες με τους Ολλανδούς εσύ και κάνε αυτό που σου είπα! :))
Εγώ αγαπάω το υποκατάστημα Μασσαλίας... :tongue_smilie:


Περισσότερα...αρώματα εδωδά:
https://www.yelp.com/biz_photos/tom-pouce-marseille

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #485 στις: Μαΐου 23, 2018, 13:11 »
Κάποιος στο ΦουΜπου ανέφερε ότι ήρθε σε SnV η σειρά 10* της Odin by BW.
Στα Alter Ego.
To 101 μου άρεσε πολύ σε έτοιμο.

(Image removed from quote.)
Στη σελίδα τους πάντως δεν υπάρχουν ακόμα τα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #486 στις: Μαΐου 23, 2018, 13:15 »
Γιατί άραγε ... ;)
Πλάκα θα έχει η τιμή των 120ml snv μπουκαλιών που είδα στην φωτογραφία.Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #487 στις: Μαΐου 23, 2018, 13:30 »
Τηλέφωνο σε Alter Ego:
Η τιμή έιναι 16.90, 60ml. Στο site όντως δεν υπάρχουν, υπάρχουν σε κάποια καταστήματα.
Όχι όλη η σειρά ακόμα. Το 101 πάντως έχει έρθει. ;D

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #488 στις: Μαΐου 23, 2018, 15:16 »
Ωραιο το τεντυ μποι με ενα μηνα ωριμανση αλλα ή δεν μου εχουν βαλει μανταρινι μεσα ή εχει ανεβει πολυ η ταρτα και το κρυβει.

Συνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #489 στις: Μαΐου 23, 2018, 15:26 »
Πέφτει γρήγορα το μανταρίνι,θέλει ατμισμα στις 4-5 μέρες για να το πιάσεις

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #490 στις: Μαΐου 23, 2018, 15:31 »
Τηλέφωνο σε Alter Ego:
Η τιμή έιναι 16.90, 60ml. Στο site όντως δεν υπάρχουν, υπάρχουν σε κάποια καταστήματα.
Όχι όλη η σειρά ακόμα. Το 101 πάντως έχει έρθει. ;D
Τώρα είναι καλό νέο όντως.Αν είναι κοντά και σε γεύση με το 10μελο έχουμε πρόβλημα.Ρε τι έχουμε πάθει με τα snv.Δεν προλαβαίνουμε να τα βάζουμε σε σειρά αγοράς και βγαίνουνε κι άλλα.Για να δούμε!

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #491 στις: Μαΐου 23, 2018, 20:54 »
Προφανώς αυτοί που δεν πρόκειται να μπλέξουν με D.I Y. (η πλειοψηφία των ατμιστών) θα κατευθύνουν την αγορά. :yes:
Νεφέλη, έτσι έλεγαν και για τα SnV οτι πως θα τα φτιάχνουν και είναι δύσκολο κτλ. αλλά μόλις είδαν οτι τσούζει το 10μελο όλοι γίνανε μίξερ. Να είσαι σίγουρη οτι αν ξεφύγουν οι ήδη ξεφεύγα τιμές στα SnV οι ζυγαριές και οι σύριγγες θα πέσουν σύννεφο :))

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #492 στις: Μαΐου 23, 2018, 21:02 »
To εύχομαι, γιατί διαβάζω ότι θα πάρει η μπάλα και τα αρώματα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #493 στις: Μαΐου 23, 2018, 21:09 »
Και αν πάρει η μπάλα τα αρώματα θα ψάχνουμε όλοι καλές συνταγές με αρώματα FA η όποια αλλά είναι σούπερ συμπηκνωμενα και παίρνουν μεγάλη αραιωση

AFK


Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #494 στις: Μαΐου 23, 2018, 21:13 »
Πάντως η Flavour Art εδώ και καιρό αναγράφει στις ετικέτες της ότι τα αρώματά της προορίζονται για τρόφιμα, αν σημαίνει κάτι αυτό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 278 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34500 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556816 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181533 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538080 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238653 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1128 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139103 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz