vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, thanos1071, teo77, lagoudakis, Milarepa, maprix

Twitter

Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 20:55 »


Ε ρε πως φαινονται οι νυκοκυρεμενοι αντρες  :thumpup: :thumpup:  Οσον αφορα το ξυδι παντως, υπαρχει βαση, δεδομενου του οτι πολλα υγρα απορρυπαντικα πιατων εχουν σαν βαση τους το ξυδι.

Γρηγόρη, απλά το ξέρω ότι το κάνει...Εγω προσωπικά, μιας και δεν αλλάζω και συχνά γεύσεις στα υγρά μου (ή και να αλλάξω θα είναι όλες παρόμοιες καπνικες), δεν μπαίνω στη διαδικασία να βάλω ούτε σαπουνάδα.
Σκέτο νεράκι, και έτοιμος... ;)


Λευκο ξυδι ναι , ειναι γνωστες οι ιδιοτητες του... Αλλα αν μαθω που ειναι θα πρεπει να κανω και φασινα και απλα....δεν... Ειμαι ανατολιτης :)


Σωστός :thumpup:
Σ'αυτές τις περιπτώσεις ισχύει το : "΄οσο λιγότερα ξέρεις τόσο το καλύτερο" :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 21:00 »
πειτε μου και ενα τροπο μετα να διωχνω την βρωμα απο το ξυδι ναι? :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 21:04 »
4-5 σταγόνες αρκούν για να βγει η όποια μυρωδιά δίχως να μένει και η ξυδίλα.
Ξύδι κανονικό έβαλα εγω.Το υπόλοιπο μπουκαλάκι γέμισε το με νερό.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 21:07 »
Εφη το λευκο ξυδι δεν μυριζει ;)

Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 21:08 »
Τρεις σελίδες για να καταλήξουμε στο ... ξύδι !!!! είπαμε μάρκα ?  :laugh1: :laugh1:
Βαλσάμικο ή μηλόξιδο ?  :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 21:13 »
Εφη το λευκο ξυδι δεν μυριζει ;)

ανατολιτη μου εσυ με τετοιο πλενεις τα πιατα και με ζεστο νερο? :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

εχω θεμα με την μυρωδια του ξυδιου την σιχενομαι......και οπως προειπα με σκετο νερο μου φευγουν οι μυρωδιες εκτος απο το πορτοκαλι που το κανω στο ιδιο μπουκαλι παντα....... ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 21:13 »
πειτε μου και ενα τροπο μετα να διωχνω την βρωμα απο το ξυδι ναι? :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Εφη, γυναικα ουσα, μπορεις να το ψεκασεις με Channel No 5 ή απλα το πετας και αγοραζεις καινουργιο μπουκαλακι  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 21:15 »
σιγα μην χαραμισω το σανελ μου για τα μπουκαλακια......... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
αγοραζω καινουργια και τελειωσε σιγα το κοστος....μπροστα στην σανελ..... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 21:18 »
Σωστή η Εφη. Πέταμα και άλλο. Ειδικα σε αυτα με έντονο άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 22:43 »
Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο εκτός θέματος;;

Αν μη τι άλλο, σανέλ δε χρησιμοποιούν οι κύριοι και δε θέλουμε σκηνές απείρου κάλλους με τις κυρίες τους να τους κυνηγούν γιατί τους πήραν τις κολώνιες για να καθαρίσουν τα μπουκαλάκια. Ας επανέλθουμε στα ξύδια και τα σχετικά.


Αποσυνδεδεμένος GATOS45

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 23:20 »
ανατολιτη μου εσυ με τετοιο πλενεις τα πιατα και με ζεστο νερο? :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

εχω θεμα με την μυρωδια του ξυδιου την σιχενομαι......και οπως προειπα με σκετο νερο μου φευγουν οι μυρωδιες εκτος απο το πορτοκαλι που το κανω στο ιδιο μπουκαλι παντα....... ;) ;)


Στιψε λιγο λεμονακι και ξεπλυνετα και ελα να μου πεις μετα αν μυριζουνε


Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 17:55 »
Ζεστό νεράκι. Αν χρειαστεί τα αφήνω όλη νύχτα (πχ πορτοκάλι που είναι πολύ έντονο). Όταν τελειώσω τα ξεπλένω με απιονισμένο μια φορά να φύγουν ότι άλατα έχουν μείνει και τέρμα.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 22:01 »
εγω θα συστηνα την προσοχη οταν χρησιμοποιουμε απορρυπαντικα, καθως θελουν πολυ καλο ξεπλυμα για να φυγουν!

ειδικα σε στενα μπουκαλακια πρεπει κανεις να ειναι προσεκτικοτερος.. ;)


κι εγω χλιαρο τρεχουμενο νερακι, για τις πιο βαριες περιπτωσεις ισως και λιγο μουλιασμα πρωτα... το ξυδι δεν ακουγεται κακη ιδεα, απλα μεχρι τωρα δε μου χρειαστηκε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 22:20 »
Παλιά που χρησιμοποιούσα αρώματα είχα σοβαρό πρόβλημα να πλύνω τα μπουκαλάκια και να φύγει το άρωμα,
ειδικά με κείνο το πορτοκάλι. :yes: :yes:
Πλύσιμο ξανά και ξανά με απορυπαντικό πιάτων.
 
Τώρα που δεν χρησιμοποιώ αρώματα  ένα καλό πλύσιμο με σκέτο καθαρό νεράκι και τα πλαστικά μου μπουκαλάκια
είναι έτοιμα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Τροποι πλυσιματος των πλαστικων και γυαλινων μπουκαλακιων
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 23:15 »
με καθαρό οινόπνευμα.βάζω μέσα το χτύπα λίγο κ άδειαζω.το αφήνω 5 λεπτά να φύγει το πολύ μετά του βάζω φωτιά να καεί ότι έχει μεινει μέσα.κ σε 5 λεπτά είναι έτοιμο.ούτε μυρωδιά ούτε τίποτα.


εγώ όλα τα περνάω με οινόπνευμα συνέχεια.ειδικά εκεί που ακουμπάει το στόμα μου το κάνω τουλάχιστον 5-6 φορεσ την μέρα.


αν σασ είναι ακριβό το καθαρό στα τζάμπο έχει 70βαθμούς οινόπνευμα με λίγο άρωμα χαμομηλι μέσα.δεν είναι καθόλου ενοχλητικό κ φεύγει μετά από λίγο.2εύρο 400μλ έχει.εγώ το δουλεύω πολύ αυτό.κ για τα χέρια μετά που θα φτιάξω υγρό.κ αν πέσει υγρό στα ρούχα μου το ρίχνω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4682 498350 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:05
από e-akapnos
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης