vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, Jorge, Buliwyf, maprix, gstamatos, lounik, myiorgos

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Το  doggy θα τον βάλουμε? Και λίγο πιό κοντό από το deck βαμβάκι να βάλεις πάλι παίζει. Και οι βίδες του πολύ καλές ακόμα και για άτεχνους σαν τη μουτσούνα μου.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Συμφωνώ απολύτως και όχι μόνο για την προσθήκη του doggy! Η λίστα έχει ένα σκασμό ατμοποιητές που ούτε οι κατασκευαστές τους δεν τους θυμούνται πια. Για να είναι αυτό το νήμα καλό εργαλείο για τον νέο ατμιστή πρέπει η λίστα να είναι επίκαιρη...


Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Ο Ammit για εμένα. Πιο εύκολος και από serpent mini.

Αποσυνδεδεμένος drummer

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνώ και εγώ με τον συνατμιστη πάνω, Ammit ή και Griffin 25 και 25plus, οτι εχει velocity deck εν γένει. Εμένα πάντως ο Gemini με έκανε "στήστη"!!(συγγνώμη για την λεξηπλασία αλλά...)😉😉😎

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Μέ τήν προϋπόθεση να προσεχτεί το άνοιγμα ,κλείσιμο  τού Τανκ ,ποιό τυφλοσούρτη ΟΤΙΝΑΝΕ ,αντε γειά ,και εύκολο ,με οτι στήσιμο ,από τον Doggy μέχρι τώρα πρωσοπικά εγώ  ΔΕΝ>

Και είμαι και στραβόγερος ,και βαριέμαι να αλλάξω ακόμα  και βαμβάκι στούς άλλους.

ΕΕΕ είναι ο πρώτος που σέ ένα λεπτό εχω περάσει αλλο ,σε οτι μήκος και ειναι ,πάνω κάτω και τέλος.

Διαρροή μηδέν ,βιδάκια αντίστασης μεγάλα  εχω βρει την υγειά μου.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Μιά και τό ανάφερε ο Σάβας και ο πεντάρης μου ακολουθεί.

Ασε που το "σμουθ " του ατμού , δέν παλεύετε απο τόν Doggy.

Να μην ειχε και τίς διαρροές Θεός θα ήταν.
Εχθές το έκανε πάλι το θαύμα του.

Λίγο ξεχάστηκα και άνοιξα παραπάνω τα πετζουγρά ( νά και εγώ λέξη ..:)  = υγρά με αρκετά περισσότερη Pg ) ,και όπως ακόμα μια φορα ,4 ml τού ειχα βάλει 6,33 ml μου έβγαλε στήν φόρμα..

Θεός ετσι? !

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
εγω θαρθω να προσθεσω και τον skyline.πιο ευκολος και απο doggy!!

Taifun GT III δεν υπάρχει στη λίστα και είναι από τους πιο εύκολους.

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Αν ο doggy, ειχε βγει νωριτερα θα χα γλυτωσει κανα 100ρι που χω δωσει για ατμοποιητες που πηγαν συρταρι.  8)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Παρατηρώ ότι όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο κρατάω τον doggy στα χέρια μου... περίπου το 80% της ημερήσιας κατανάλωσης περνάει από αυτόν.
Είναι εκπληκτικό πόσο στεγνός είναι ακόμα κι αν είναι πεταμένος στο τσαντάκι όπως να' ναι. Από την άλλη όσο συνηθίζω το γεμισμα του, τοσο μειώνεται το πρόβλημα (θελεί πολύ απαλό κλείσιμο, ίσα να πατήσει και ξεβιδώνει αμέσως) , ισα ισα που τον γεμίζω τις περισσότερες φορές από το 100μελο μπουκάλι κατ'ευθείαν.... ταχύτητα και ευκολία....
Τον συστήνω ανεπιφύλακτα σε νέο ατμιστή... ευκολο στήσιμο που συγχωρεί λαθάκια, μεγάλες βίδες, φθηνός, συμπαγής (δεν υφίσταται η έννοια της αποσυναρμολόγησης), καθαρίζει εύκολα (απλά τον ανοίγεις και ξεπλένεις βάση και τάνκ-καμπάνα στη βρύση), αντέχει σε ελαφρές τούμπες... παίζει καλά.... τι άλλο να ζητήσει κανείς?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2017, 22:47 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
σημερα εβγαλα απο το συρταρι τον καιφουν4 και ειπα να τον πλυνω και να τον στησω τιμης ενεκεν, μιας που με εβαλε στους επισκευασιμους.
νταξει, βαρεθηκα να λυνω και να στεγνωνω.
ασε που ειχαν πιασει το μισο γραφειο τα κομματια του :idiot1:

αρε doggy...

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Παρατηρώ ότι όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο κρατάω τον doggy στα χέρια μου... περίπου το 80% της ημερήσιας κατανάλωσης περνάει από αυτόν.
Είναι εκπληκτικό πόσο στεγνός είναι ακόμα κι αν είναι πεταμένος στο τσαντάκι όπως να' ναι. Από την άλλη όσο συνηθίζω το γεμισμα του, τοσο μειώνεται το πρόβλημα (θελεί πολύ απαλό κλείσιμο, ίσα να πατήσει και ξεβιδώνει αμέσως) , ισα ισα που τον γεμίζω τις περισσότερες φορές από το 100μελο μπουκάλι κατ'ευθείαν.... ταχύτητα και ευκολία....
Τον συστήνω ανεπιφύλακτα σε νέο ατμιστή... ευκολο στήσιμο που συγχωρεί λαθάκια, μεγάλες βίδες, φθηνός, συμπαγής (δεν υφίσταται η έννοια της αποσυναρμολόγησης), καθαρίζει εύκολα (απλά τον ανοίγεις και ξεπλένεις βάση και τάνκ-καμπάνα στη βρύση), αντέχει σε ελαφρές τούμπες... παίζει καλά.... τι άλλο να ζητήσει κανείς?
Γυαλινο τανκακιιιιιιιιιι :sad_eyes:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Το  doggy θα τον βάλουμε? Και λίγο πιό κοντό από το deck βαμβάκι να βάλεις πάλι παίζει. Και οι βίδες του πολύ καλές ακόμα και για άτεχνους σαν τη μουτσούνα μου.
Έγινε προσθήκη ο Doggy - Ευχαριστώ NekosAthina !!!

εγω θαρθω να προσθεσω και τον skyline.πιο ευκολος και απο doggy!!
Έγινε προσθήκη ο skyline - Ευχαριστώ kostasmoke !!!

Taifun GT III δεν υπάρχει στη λίστα και είναι από τους πιο εύκολους.
Έγινε προσθήκη ο GT III - Ευχαριστώ Stathis1 !!!

KF V5
Έγινε προσθήκη ο KF V5 - Ευχαριστώ savo !!!

Συμφωνώ και εγώ με τον συνατμιστη πάνω, Ammit ή και Griffin 25 και 25plus, οτι εχει velocity deck εν γένει. Εμένα πάντως ο Gemini με έκανε "στήστη"!!(συγγνώμη για την λεξηπλασία αλλά...)😉😉😎

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Έγινε προσθήκη ο Griffin 25 και 25plus - Ευχαριστώ drummer !!!

Ο Ammit για εμένα. Πιο εύκολος και από serpent mini.
Έγινε προσθήκη ο Ammit και ο Serpent mini - Ευχαριστώ leondim77  !!!

....και κάνα-δυο ακόμα.

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2017, 00:39 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
[justify]@nwlis, καλησπέρα κι από εδώ. Στα παραπάνω διαφωνώ ως συμπέρασμα, και μάλιστα ως "χαώδης" / π.χ. λέγαμε για Goon, από γεύση είναι πάρα πολύ καλός, όμως ποτέ δεν θα είναι στις κορυφές των γιγάντων rta ή rda γεύσης και ανάλυσης. / Ποτέ ένας dripper δεν θα γίνει π.χ. Eviva, ας μην πούμε και για πιο βαριά χαρτιά. Ένταση/υπερβολή γεύσης ναι, μπούχτισμα γεύσης ναι, όμως, ανάλυση και καθαρότητα γεύσεων σε τέτοια επίπεδα, ένας dripper δεν θα δει. Μόνο σε υβρίδια ή διπλούς τριπλούς θαλάμους με στάξιμο και μελετημένο σχεδιασμό εισαγωγής αέρα να πάρω κορυφές. / (αυτά πιστεύω εγώ ασφαλώς).[/justify]
Σε αυτες τις αναλυσεις γευσεων που αναφερεις θεωρω μετραει περισσοτερο το υλικο-σχημα του συρματος και τα watt (οχι απαραιτητα μεγαλα νουμερα) και μετα οι διπλοι θαλαμοι κτλ οι οποιοι προσωπικα θεωρω οτι οσο περισσοτερες βολτες κανει ο ατμος μεταξυ συρματος-στοματος τοσο περισσοτερο χανω τη γευση.
Επισης αναφερομουν ειδικοτερα σε συνδιασμο γευσης-ντουμανιου και οχι απλα γευσης..
Εννοειται πως προκειται για κατι εντελως υποκειμενικο το θεμα γευσης!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105895 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro