vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 10 χρήστες
ramon, Jorge, Buliwyf, Αράπης, I.P, camber, Sergios, thebull, Milarepa, grag

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος drummer

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ! Στην πρώτη ευκαιρία θα τον τσιμπήσω! Αλήθεια που τον βρήκατε 38?

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Η λίστα έχει μείνει λίγο πίσω.... στο 2012!!!

Για μενα ο πιό εύκολος, χωρίς διαρροές και με ευκολία στο στήσιμο
μέχρι στιγμής, γιατί κάθε μέρα βγαίνουν καινούριοι, ειδικά τώρα τελευταία,
είναι ο Kanger Subtank Mini.
Τον έχω σχεδόν χρόνο τωρα, και όποιον κι αν εχω δοκιμάσει, αυτός πάντα είναι εκεί για παν ενδεχόμενο!!

Αποσυνδεδεμένος drummer

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Επανέρχομαι στο θέμα!
Ετοιμάζομαι να παραγγείλω έναν kanger subtank mini v2.
Είδα από αλλα νήματα ότι παίζουν θέματα με κάποια σπιρωματα mods...
Θα έχω θέμα με το cuboid μου? Έχει κανείς τον ίδιο συνδιασμο?

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Αν και ρωτάς σε λάθος θέμα.

Δεν υπάρχει -πλέον- κανένας λόγος να πάρεις Subtank Mini
(πριν κανά χρόνο υπήρχε), πόσο μάλλον καινούργιο (αν το
βρεις μεταχειρισμένο κανά 20€ κάτι γίνεται). Υπάρχουν -πλέον-
άπειροι καλύτεροι είτε επισκευάσιμοι, είτε με εργοστασιακές.
(άμα ψάξεις λίγο στο forum θα βρεις μπόλικες προτάσεις).

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Έχω δοκιμάσει να στήσω μόνο τον παλιο expromizer και τον kayfun v3 mini.
Ο πρώτος έχει τον χώρο του να τον παλέψεις, ο δεύτερος, επίσης παλεύεται, αλλά θέλει καλή όραση και ικανότητες στο κέντημα! Αυτά από την πολύ μικρή εμπειρία μου. :yes:

Αποσυνδεδεμένος drummer

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Νόμιζα ότι ήμουν στο σωστό topic... Συγγνώμη αν έκανα λάθος...
Παραπάνω είχα ξεκινήσει με ποστ περί του θέματος ότι ένας έμπειρος ατμιστης μου είχε προτείνει για εισαγωγή στους επισκευασιμους τον toptank με την λογική ότι έχει και επισκευασιμο κομμάτι και έτοιμες εργοστασιακες κεφαλές...



Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Kanger Subtank mini...απλα σκυλι!!! Και πολυ ευκολος στο στησιμο!!

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ παίζω με ton wotofo serpent mini και τον βρίσκω πολύ πολύ εύκολο ειδικά για εμένα που δεν έχω ιδέα από επισκευάσιμους και βαριέμαι. Τα coils θα είναι πάντα pre-made.
Θα ήθελα όμως ένα ντεκ το ίδιο  εύκολο με λίγο λιγότερο airflow που να δουλεύει καλύτερα με coils γύρω στο 1 ohm και να έχει καλύτερη κατανάλωση από τον serpent mini.
Δεν είμαι δύσκολος και ατμίζω τα πάντα. Έχω cubis (και pro), Triton (και τον 2), Triton Mini, Nautilus, Cleito...... 
Αν πρέπει να γίνω συγκεκριμένος, θα ήθελα μια ενδιάμεση τζούρα. Προς το ανοιχτή θα έλεγα, όχι τέρμα τσιγαρίσια. 

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Τελικά και εγώ στην ενδιάμεση, πουρίσια (ας το πούμε) τζούρα έχω κατασταλάξει. Έχοντας δοκιμάσει μερικούς, θα σου πρότεινα να δεις Tilemahos V2 Plus (ή X1) και Kayfun 5. Και στους δύο, το στήσιμο είναι εξαιρετικά απλό και σε γενικές γραμμές, είναι μια άνετη τσιγαρίσια έως σφιχτή πνευμονική (restricted lung hit). Ωστόσο, και οι δύο έχουν προφανώς ρύθμιση εισαγωγής αέρα, ώστε να τον φέρεις στα μέτρα σου. 

Αποσυνδεδεμένος drummer

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Κατέληξα στον Toptank της kanger.
Αν και παιδευτηκα λίγο μέχρι να βρω, πως και πόσο θα βάλω το βαμβάκι(Έφαγα καμμενο-σύννεφο!) Τελικά δούλεψε και πολύ ωραία! Και με το ετοιμο coil που είχε πάνω μαλιστα!
Γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημενος από αυτόν τον ατμοποιητη.
Το επόμενο βήμα αφού μάθω να στήνω θα είναι ένας Gemini rta νομίζω αλλά θα δούμε μέχρι τότε.

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
ο expromizer δεν συγκαταλεγεται στους ευκολους?
παρακολουθησα  να δειχνουν το στησιμο σε καταστημα και μου φανηκε σχετικα απλος(δεν ξερω να στηνω αλλα θελω να μαθω και φυσικα ν αγορασω)

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Το ποιο ευκολο στησιμο ειναι σε οποιονδηποτε απλο dripper.
Απλα πανευκολο και αποτελεσματικο.

Μονο που τα RDA με επεστρεψαν στο τσιγαρο...
Απλα επρεπε να φτασω να δοκιμασω να σκαω συννεφα δεξια και αριστερα και να κανω full circle για να επιστρεψω εκει που ανηκω.
Russian 91% λοιπον (οκ, κλωνος),απλοτητα, ευχρηστια, γευση, απολαυση.
Παρηγγειλα απο fasttech.
Κλωνο V5?
Μπα.
Kayfun Lite.
Τι με νιαζει το juice control αφου δε το χρειαστηκα ποτε και το top fill οταν γεμιζω τον Russian μια φορα τη μερα.
Εχει παει μπροστα η γευση και δεν το πηρα χαμπαρι;
Δε νομιζω, ολο γκαντζετακια δεξια και αριστερα και το τελικο αποτελεσμα το ιδιο.
Φυσικα δεν εχω την εμπειρια για να στηριξω τις αποψεις μου.
Απλα τις ριχνω εκει εξω,ενδεικτικα για το τι σκεφτομαι αυτη τη στιγμη.
Το μονο που μπορω να πω με βεβαιοτητα ειναι οτι τα συννεφα και τα βατ δεν ειναι απαραιτητα αναβαθμιση και δεν ειναι κατι που συγκινει τους παντες.
Σφιχτες τσιγαρισιες τζουρες, γευση που κανεις το κεφαλι πισω και απολαμβανεις λες και φτανεις σε οργασμο και στησιμο πλεον με κλειστα ματια χωρις εκπληξεις και Καλο Καλοκαιρι!
Στα 7 Watt ;)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
ο expromizer δεν συγκαταλεγεται στους ευκολους? παρακολουθησα να δειχνουν το στησιμο σε καταστημα και μου φανηκε σχετικα απλος(δεν ξερω να στηνω αλλα θελω να μαθω και φυσικα ν αγορασω)
Για μενα ναι ειναι στους ευκολους ο expromizer 

spyros1

Καλημέρα.
Εγώ θα πρότεινα κατι σε επισκευάσιμο μεν αλλά να πέρνει και έτοιμες αντιστάσεις.
Έτσι ώστε μέχρι να μάθει να στήνει να βάζει και μια έτοιμη μέσα να του περνάνε  οι :angry_orange: και να ξαναπροσπαθεί.;)
Γιατί εάν είναι νέος στο άτμισμα με τον καθαρά επισκευάσιμο ατμο παίζει και το σενάριο να τον "φυτέψει"... :( κάποια στιγμή (εάν δεν μπορέσει να τον φέρει σε λογαριασμό) και να ξαναρχίσει χειρώτερα το κοινό τσιγάρο...  :)  

Eπίσης θέλω να συμπληρώσω ότι είναι βασικό στους επισκευάσιμους ατμο ο χρήστης να έχει κάποια επαφή με εργαλεία στην ζωή του.
Εάν δεν έχει την παραμικρή σχέση με τα εργαλεία - κατσαβίδια κλπ γνώμη μου είναι να μην πάρει ποτέ επισκευάσιμο ατμο παρα μόνο ατμο εργοστασιακούς.... :( Γιατί την υπολοιπη ζωή του θα του φταίνε οι κλώνοι, οι κατασκευαστές, τα μέταλα,οι αντιστάσεις, τα βαμβάκια.... :(Όλα τα άλλα εκτός της δικής του απειρίας.
Αυτά όλα που γράφω τα έχω δει "σε όλο το μεγαλείο τους" με γνωστούς κ φίλους.... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2016, 08:26 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Εγώ αγαπητοί φίλοι είμαι της άποψης πως μπορούν όλοι, κυριολεκτικά όλοι. Όπως η κλωστή στη βελόνα. Κολλήσεις κόσμημα, και δέκα δέκα τα pins κι οι cpu, από συνταξιούχο χομπίστα, μοντελιστής με θητεία ελάχιστων εβδομάδων. Κοπέλα ατμίστρια, να βάζει τα γυαλιά σε πολλούς συμβουλάτορες (στο πόδι, μέσα σε κατάστημα, και να στήνει για πλάκα), και προσωπικά να πω πως σαν ατμιστικούς οδηγούς έχω γυναίκες ατμίστριες. Φίλοι ατμιστές που δεν ήξεραν τι είναι το δοκιμαστικό κατσαβίδι. Και πολλά ακόμα παραδείγματα. Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο και αγάπη γι' αυτό που κάνεις. [/justify]

[justify]Ακόμα μία μικρή ένσταση. Η γεύση. Αχ η ρημάδα η γεύση. Μακάρι να ήταν ίδια παντού. Θα καθαρίζαμε στο φτερό όλα τ' ατμιστικά μας τρεχάματα.[/justify]

[justify]Να συνοψίσω με τα λίγα που έχω δει μέχρι σήμερα, με 1 μόνο κουβέντα. Υπάρχουν εκεί έξω αμέτρητοι επισκευάσιμοι οι οποίοι είναι παιχνίδι σε χέρια νεοεισερχόμενου. Προσωπικά δεν άργησα να δω, πως το άτμισμα δεν είναι μόνο μία υπέροχη λύση, είναι κι ένας μαγικός κόσμος όπου θα σε ανταμείψει με το παραπάνω. [/justify]



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105993 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro