vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

54 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, lagoudakis, ZoeM

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Καλησπερα σκεφτομαι να κανω το μεγαλο βημα και να παω σε επισκευασιμο σκοπευω να παραγγειλω το istick 50w απο ft και λεω να παρω τον κλωνο kayfun lite plus five pawns απο vapesin γενικα σαν πρωτος επισκευασιμος αξιζει ; Απο χτυπημα ντουμανι γευση  καταναλωση τι λέει; σκοπευω να παιζω σε αντιστασεις κοντα στα δυο ohm, τεσπα αν εχετε να προτεινεται και καποιον απο ft ο οποιος να δουλευει απροβληματιστα (χωρις να χρειαζεται να αλλαχτει καποιο o-ring η οτιδηποτε ) πειτε. Ευχαριστώ
Μια χαρα ειναι και οι δυο... και της vapesin ερχεται ετοιμος... εγω τον ειχα παρει απο ft και εκανα καποιες μετατροπες στον five pawns... o lite ειναι εξαισιος απο το κουτι του... αλλα τον καλο κλωνο 1.1

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Έγινε προσθήκη ατμοποιητή με φυτιλοαντίσταση :


by Gus Mods - Phenomenon Atomizer RBA

Αποσυνδεδεμένος Άκης Παπ

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα, 
σκέφτομαι να αγοράσω επισκευάσιμο ατμοποιητή και μιας και είμαι αρχάριος λέω να πάω στον Kayfun lite plus. Με μια μικρή έρευνα αγοράς τον βρίσκω γύρω στα 60 ευρώ. 
Στο παρακάτω site όμως η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Γνωρίζει κανείς εαν έχει κάποια διαφορά με τους άλλους?3
http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=128_93&product_id=551

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Φίλε Άκη, ο ατμοποιητής του link δεν είναι αυθεντικός - είναι κλώνος. Γι' αυτό και η τόσο μεγάλη διαφορά. ;)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Και στην περίπτωση που ενδιαφέρεσαι για κλώνο, μπορείς να τος βρεις ακόμα πιο φθηνά εδώ
(δες και όλες τις επιλογές που σου βγάζει δεξιά εκεί που λέει "model")

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω επισκευάσιμο ατμοποιητή και μιας και είμαι αρχάριος λέω να πάω στον Kayfun lite plus. Με μια μικρή έρευνα αγοράς τον βρίσκω γύρω στα 60 ευρώ. Στο παρακάτω site όμως η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Γνωρίζει κανείς εαν έχει κάποια διαφορά με τους άλλους?3 http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=128_93&product_id=551
Για την τιμη και την ποιοτητα που εχει ο γνησιος αξιζει να μην πας σε κλωνο 

Αποσυνδεδεμένος Άκης Παπ

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Δεν το κατάλαβα ότι ήταν κλώνος. Έχει όλα τα διακριτικά της svoemesto.
Μπορείς να μου προτείνεις σύρμα και φυτίλι ή βαμβάκι δεδομένου του ότι δεν έχω ξανασχοληθεί και θέλω κάτι εύκολο? Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Παιρνεις kanthal A1 συρμα απο 0,28-0,32mm και βαμβακι kon gen do και ξεκινας 

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Kanger Subtank Mini v.2...δε το βλεπω στις επιλογες...Φοβερος και συνχωρει τα οποια λαθη....Δεν εχω καμια τρελη συλλογη λιγους εχω αλλα πραγματικα νομιζω οτι εχει πολυ ευκολο σεταρισμα...

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Από mainstream:
Subtank Mini

Από "σοβαρούς":
Kayfun V5
Kayfun Mini V3
Expromizer παλιοί
Erl και ίσως Squape RS
(με τη συγκεκριμένη σειρά)

...και όχι μόνο σε ευκολία στησίματος, αλλά αναπλήρωσης, λυσίματος κ.α.



Προσωπικά -ακόμη και τώρα- αδυνατώ να καταλάβω πως οι περισσότεροι
συνεχίζουν να προτείνουν για εύκολο τον Kayfun Lite Plus. Αυτό το "συχγωρεί"
εγώ ποτέ δε το βίωσα και μάλιστα έκανα πολύ καιρό να το στήσω σωστά (έβαζα
λίγο βαμβάκι ή την αντίσταση πολύ κοντά στη τρύπα). + το μεγαλύτερο του μείον,
το να πρέπει να αδειάσεις τα υγρά για να έχεις πρόσβαση στην αντίσταση = τεράστιο
NO GO για μένα, ειδικά στην εποχή μας που υπάρχουν τόσοι και τόσοι άλλοι.

Αποσυνδεδεμένος bluefinikas

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Αν και καινουργιος ατμιστης σχετικα αποφασισα να παω σε ενα επισκευασιμο ατμοποιητη απο τωρα. Ο λογος ειναι η αυξημενη ενασχοληση μου με το ηλεκτρονικο, η καλυτερη γευση που θα μου δωσει, το κοστος αναλωσιμων-αντιστασεων και το οτι απεκτησα και δευτερο μοντακι και θα ηθελα να το αξιοποιησω... Λοιπον τωρα εχω τον crown της uwell πολλα ντουμανια ο συγκεκριμενος και αρκετα καλη γευση θα ελεγα.
Θελω λοιπον ο επισκευασιμο ς να εχει: Καλη γευση, Καλο airflow(δεν με ενδιαφερουν και τοσο τα ντουμανια καθως εχω τον crown για αυτο τον σκοπο-αν και θα ελεγα οτι μου αρεσει το πολυ ντουμανι!), οσο το δυνατο ευκολωτερο στησιμο αν και πιστευω οτι με χρονο που σπαταλω με την ενασχοληση μου θα το μαθω γρηγορα... 
Εχω βαλει στο ματι τον avocado 24, τον wismec theorem και το goblin mini...Εχω την εντυπωση ομως πως για αυτα που θελω ο avocado υπερτερει και εχει και μεγαλυτερη χωρητικοτητα.
Οι οποιες προτασεις δεκτες, μπατζετ εως 50 ευρο(αγορα απο εξωτρικο εκτος εαν η διαφορα ειναι μικρη απο ελληνικα μαγαζια π.χ. avacado).
Τα φωτα σας λοιπον...

Τους ίδιους ατμοποιητές είχα ως δίλημμα και εγώ. Κατέληξα στον αβοκάντο. H ρύθμιση τoυ airflow του wismec είναι άβολη για μένα, οπως και ο τρόπος που ανοίγει για να έχεις πρόσβαση στο deck. Η μέθοδος αναπλήρωσης έχει επίσης ένα θέμα αν γεμίζεις με  μπουκαλάκι χωρίς πιπέτα ή σύριγγα. Ο goblin δεν έχει έλεγχο ροής υγρών και η ρύθμιση εισαγωγής αέρα στην βάση δεν μου αρέσει καθόλου. Έχω την αίσθηση (για να μην πω βεβαιότητα) οτι οι εταιρίες βγάζουν εσκεμμένα μοντέλα με ατέλειες για να έρθει μετά η version 2 που τα διορθώνει όλα. 

Ο αβοκάντο είναι ήδη στην δευτερη έκδοση. Έχουν φτιάξει την μέθοδο αναπλήρωσης υγρού και έχει το velocity style deck, που καθομολογουμένως είναι πιο βολικό να στήνεις αντιστάσεις, εδικά αν είσαι αρχάριος. Θα έχει σίγουρα και τα αρνητικά του και αυτός βέβαια. Το κεραμικό πχ που βάζεις όταν στήνεις μονή αντίσταση δεν κουμπώνει καλά. Δεν τον έχω δοκιμάσει, δεν ξέρω πως αποδίδει, απλά αναφέρω το σκεπτικό που με οδήγησε στην επιλογή μου βλέποντας μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά και βίντεο στο youtube. Καλύτερα θα ήταν να πουν την γνώμη τους και όσοι τους έχουν στην κατοχή τους βέβαια.
 
Στην gearbest θα βρεις τον goblin στα 19$ τον theorem στα 23$  και στη fasttech τον avocado στα 26$ με τον κωδικό ΜΑΡ. Υποψην ότι ο τελευταίος έχει διάμετρο 24 χιλιοστά οπότε έλεγξε αν και πως θα κάθεται στο μοντάκι που πήρες αν καταλήξεις σε αυτόν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2016, 02:34 από κεραμιδόγατος »

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Από mainstream:
Subtank Mini

Από "σοβαρούς":
Kayfun V5
Kayfun Mini V3
Expromizer παλιοί
Erl και ίσως Squape RS
(με τη συγκεκριμένη σειρά)

...και όχι μόνο σε ευκολία στησίματος, αλλά αναπλήρωσης, λυσίματος κ.α.



Προσωπικά -ακόμη και τώρα- αδυνατώ να καταλάβω πως οι περισσότεροι
συνεχίζουν να προτείνουν για εύκολο τον Kayfun Lite Plus. Αυτό το "συχγωρεί"
εγώ ποτέ δε το βίωσα και μάλιστα έκανα πολύ καιρό να το στήσω σωστά (έβαζα
λίγο βαμβάκι ή την αντίσταση πολύ κοντά στη τρύπα). + το μεγαλύτερο του μείον,
το να πρέπει να αδειάσεις τα υγρά για να έχεις πρόσβαση στην αντίσταση = τεράστιο
NO GO για μένα, ειδικά στην εποχή μας που υπάρχουν τόσοι και τόσοι άλλοι.
Πολύ κουφο να προτείνεις Erl από Kayfun Lite Plus!
Εχω και τους 2 και είναι μερα με την νυχτα σε ευκολια στησίματος, ο Erl αν δεν εχεις τελειωσει σχολη κομμωτικης για  να κουρεψεις το βαμβακι και φυσικα να πετυχεις την ακριβη ποσοτητα πλυμιριζει ο τοπος!
Ενταξει ο  Kayfun Lite Plus εχει το θεμα με το βιδακι και ότι πρεπει να κουβαλας κατσαβιδι αλλα συγχωρει τα παντα,τον προτεινα σε 2 εντελος newbies και μεσα σε 10 λεπτα τους εδειξα τι και πως για στησιμο-γεμισμα,και φυσικα περιμενα να με παρουν κανα τηλ. να με ξαναρωτησουν για τα τι και τα  πως ,ποτε δεν χτυπησε το τηλ.!

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Θα συμφωνησω με τον valsam. Για νεους ατμιστες ο kayfun lite plus ειναι οτι καλυτερο και το κυριοτερο, συγχωρει λαθη που αλλοι ατμοποιητες δεν κανουν.
Σε οσους νεους τον εχω συστησει δεν ειχαν κανενα προβλημα. Προσωπικη γνωμη παντα. Αυτα !  

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Σήμερα πλέον, νομίζω ότι ο Kayfun Mini V3 είναι η πλέον ενδεδειγμένη λύση με μοναδικό σημείο προσοχής το κλείσιμο των υγρών για το γέμισμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro