vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 4 χρήστες
john 7, dkostas, ChrisFinny, lounik

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1485 στις: Φεβρουαρίου 15, 2018, 02:55 »
Εγώ θέλω συνταγές για καρμπονάρα Πρόεδρε.
😃

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1486 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 16:41 »
Love Affair (Profiterole)

Δεν υπάρχει πιο ακατάλληλος από εμένα να μιλήσει για υγρό σοκολάτα. Ειδικά για υγρό βασισμένο στην μαύρη σοκολάτα που απεχθάνομαι και να την ατμίζω και να την τρώω. Προφιτερόλ είναι το υγρό και βρίσκω πως είναι αρκετά πειστικό αλλά πολύ πικρό αδελφάκι μου! Σαν σοκολάτα υγείας με σως μαύρη σοκολάτα και κομματάκια πικρής σοκολάτας από πάνω!  :wall:

Κανονικά θα προέτρεπα τους σοκολατοφάγους να κάνουν μια δοκιμή, η συνταγή όμως έχει 13 αρώματα (που προσωπικά δυσκολεύομαι να διακρίνω) και έχω την εντύπωση πως το ίδιο ή πολύ κοντινό αποτέλεσμα θα μπορούσε να έχει κανείς και με μια σαφώς πιο απλή υλοποίηση. Μπορεί βέβαια να ευθύνεται ο δικός μου ουρανίσκος και βρίσκω το τελικό υγρό λίγο μονοδιάστατο, αλλά αυτόν διαθέτω και όχι τον φυγοκεντρικό διαχωριστή του Τρύφωνα. Παρόλα αυτά, τα επί μέρους αρώματα (πλην των αρωμάτων σοκολάτας) είναι αρκετά συνηθισμένα οπότε αν βρίσκονται στο οπλοστάσιο σας και είστε φίλοι της μαύρης σοκολάτας, κάντε μια δοκιμή. Μάλλον δεν θα απογοητευτείτε. Εγώ πάντως ήδη τον άδειασα τον hussar από την σοκολάτα και τον γέμισα με μηλόπιτα για να έρθω στα ίσα μου... :yes:





Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1488 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 17:17 »
Love Affair (Profiterole)

Δεν υπάρχει πιο ακατάλληλος από εμένα να μιλήσει για υγρό σοκολάτα. Ειδικά για υγρό βασισμένο στην μαύρη σοκολάτα που απεχθάνομαι και να την ατμίζω και να την τρώω. Προφιτερόλ είναι το υγρό και βρίσκω πως είναι αρκετά πειστικό αλλά πολύ πικρό αδελφάκι μου! Σαν σοκολάτα υγείας με σως μαύρη σοκολάτα και κομματάκια πικρής σοκολάτας από πάνω!  :wall:

Κανονικά θα προέτρεπα τους σοκολατοφάγους να κάνουν μια δοκιμή, η συνταγή όμως έχει 13 αρώματα (που προσωπικά δυσκολεύομαι να διακρίνω) και έχω την εντύπωση πως το ίδιο ή πολύ κοντινό αποτέλεσμα θα μπορούσε να έχει κανείς και με μια σαφώς πιο απλή υλοποίηση. Μπορεί βέβαια να ευθύνεται ο δικός μου ουρανίσκος και βρίσκω το τελικό υγρό λίγο μονοδιάστατο, αλλά αυτόν διαθέτω και όχι τον φυγοκεντρικό διαχωριστή του Τρύφωνα. Παρόλα αυτά, τα επί μέρους αρώματα (πλην των αρωμάτων σοκολάτας) είναι αρκετά συνηθισμένα οπότε αν βρίσκονται στο οπλοστάσιο σας και είστε φίλοι της μαύρης σοκολάτας, κάντε μια δοκιμή. Μάλλον δεν θα απογοητευτείτε. Εγώ πάντως ήδη τον άδειασα τον hussar από την σοκολάτα και τον γέμισα με μηλόπιτα για να έρθω στα ίσα μου... :yes:

Νομίζω οτι τόσο πολύπλοκες συνταγές θα ήταν καλό να μπαίνουν σε ατμοποιητές με μεγάλα ρεύματα και αέρηδες για να διαβαστούν.
Πρόσφατο παράδειγμα με το strawberry ice cream του βλαδήμιρου το έβαλα  σε σφιχτό ατμο και το μόνο που πήρα ήταν μια χημικίλα άνευ προηγουμένου που πήγαινε για αποφρακτικό.
Το έριξα μετά στον entheon + Avocado και άτμισα μία απο τις καλύτερες φράουλες ever :respect:

Χωρίς να ξέρω το υγρό νομίζω πρέπει να του δώσεις άλλη μία ευκαιρία ή στείλε το να το δοκιμάσω εγώ για εσένα :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1489 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 17:33 »

Θα στο έστελνα ευχαρίστως αν δεν είχα ήδη υποσχεθεί όλα τα σοκολατοϋγρά σε φίλη φανατική σοκολατοφάγο. Τα επόμενα όμως είναι δικά σου! :yes:

Για τον αέρα που γράφεις μάλλον συμφωνώ και γι' αυτό το υγρό το άτμισα σε hussar με το 2,5 πιν και καμιά 25αριά watts. Πολλή πίκρα... :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1490 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 17:45 »
Το υγρό είναι καταπληκτική εξομοίωση προφιτερόλ με πικρή σοκολάτα. Όπως ακριβώς πρέπει να είναι ένα προφιτερόλ που τρως.

Το αν το προφιτερόλ που τρως, είναι εξίσου καλό όταν το ατμίζεις, είναι άλλη κουβέντα, αλλά το υγρό είναι ακριβώς αυτό που λέει. 

Βέβαια αν δεν σου αρέσει η πικρή σοκολάτα, φάε γαλακτομπούρεκο καλύτερα.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1491 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 17:50 »
 :shock_sick_02:

Ούτε το γαλακτομπούρεκο μ' αρέσει. Να μου φτιάξεις μια μηλόπιτα καλύτερα...  :delicious:


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1492 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 17:54 »
Εντάξει για την ποσότητα φημίζεσαι, όχι για την ποιότητα.

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1493 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 17:59 »
Επειδή ξέρω οτι και οι δύο σας ,μαζί και εγώ, γουστάρετε μηλόπιτα (βλέπε angel cry) έχω και ωριμάζουν απο τις 12 του μηνός δύο. Η μία είναι έτοιμη (one shot) kai η άλλη είναι απο το σάιτ της FA . Η μία που έσταξα πάει πολύ καλά η άλλη θέλει χρόνο ακόμα, πιστευω σε καμιά 10 ημέρες θα έχω πολύ καλύτερη εικόνα ;).

Θα σας κρατήσω ενήμερους.

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1494 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 18:07 »
αν περιμένεις αυτη της FA... τζάμπα περιμένεις.

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1495 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 18:09 »
χαχααχαχ την έχεις δοκιμάσει? είναι λίγο έντονο το marzipan αλλά βλέπω και υποχωρεί σιγά σιγά.

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1496 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 18:10 »
:shock_sick_02:
Ούτε το γαλακτομπούρεκο μ' αρέσει. Να μου φτιάξεις μια μηλόπιτα καλύτερα...  :delicious:
Καλά εσύ εκεί που μένεις έχεις τον Αντριά δίπλα και δεν σου αρέσει το προφιτερόλ?? :wall: :wall: :)) :)) :)) :)) :))
Η μηλόπιτα που σου είχα πει δεν σου άρεσε?? ;)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1497 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 18:14 »

Έχω χάσει την μπάλα πια με τα υγρά. Δεν θυμάμαι ρε Χρόνη... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1498 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 20:33 »
Επειδή έχω την μηλοπιτα της FA και δεν τρελάθηκα υπάρχει καμία συμβουλή πως να την φτιάξω η να προσθέσω κάτι για να ατμιζεται?

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1499 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 22:09 »
Μπορείς να βάλεις Cinnamon Danish Swirl V2 της Capella που θα σου δώσει ζύμη και κανέλα. Επειδή τα αρώματα της FA είναι αρκετά δυνατά θα έλεγα να βάλεις ~2% μηλόπιτα και 5% της Capella. Μπορείς να προσθέσεις και λίγη Vanilla Custard (~2-3%) αν σου αρέσει η "υφή" της στα υγρά. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364