vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, antiklitos140, manoslykos, camber

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2655 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 17:42 »
Παιδιά εγώ έχω δοκιμάσει το Black Fire πριν περίπου ενάμιση χρόνο.
Εμένα δεν μου άρεσε προσωπικά γιατί ήταν πολύ βαρύ καπνικό.
Η μυρωδιά του μου θύμισε το άρωμα που σου μένει στο χέρι όταν πιάνεις κάτι καπνισμένο από φωτιά με χαρτί, δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα.
Δεν θυμάμαι ποσοστό που είχα βάλει γιατί έχει περάσει πολύς καιρός.

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2656 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 18:19 »
Υπαρχει περιπτωση να χαθηκε η παραγγελεια ή κατι τετοιο??

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2657 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 18:24 »
Επειδη εψαχνα ενα βαρυ καπνικο,για να το εχω σαν καπνικη βαση και να το  χρησιμοποιω σε μιξεις με αλλα αρωματα ,ειπα να το παρω μιας και σε ξενο σαιτ με reviews το αναφεραν καλο για αυτη τη δουλεια

Μαλιστα εγραφαν οτι εχει εντονη "καπνιστη" γευση,σαν καμενο ξυλο ,η σαν την μυρωδια του καρβουνου
Μου φανηκε ενδιαφερον και ευτυχως το βρηκα απο το καταστημα που ψωνιζω ,μιας και δεν ειναι πολυ ευκολο να το βρεις
Ανοιγω λοιπον το μπουκαλακι να το μυρισω και BOOM!

Ατοφια,γνησια,ακριβεστατη μυρωδια καπνιστου Bacon.BACON!!!

Ελπιζω μετα την ωριμανση να στρωσει και να δωσει αυτα για τα οποια το αγορασα και θα επανελθω για εντυπωσεις

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2658 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 14:24 »
Παιδια θελω να μου πειτε μερικα ελληνικα καταστηματα αξιοπιστα που να εχουν γνησια υγρα της flavourart. Για ετοιμα υγρα μιλαω.

Θελω επισης να εχουν τα εν λογω καταστηματα και υγρα velvet (δηλαδη να μην εχουν pg τα υγρα)

Ηθελα να παραγγειλω απο fabvape αλλα μου ειπαν στο τηλεφωνο πως τα flavourart που εχουν ειναι με 50-50% pg και vg.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2659 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 14:40 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16044.0.html
θα σου πει με ποια συνεργαζεται..και ισως μπορει να σου στειλει και ο ιδιος......
αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι θα σου πει τα μαγαζια.....λογικα!!!!!!


αν και εχει καιρο να ακουστει μαιμουδια με τα υγρα αυτα.........!!!!
επισης στον πινακα του εμπορου θα δεις και πως αναγνωριζεις τα γνησια.....

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2660 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 16:41 »
Δεν νομιζω να πει με ποια συνεργαζεται.

Το ρωτησε και ενας αλλος φιλος

Παράθεση
Θα ήθελα λοιπόν ζητήσω-προτείνω την ανάρτηση σε αυτό ή σε κάποιο άλλο νήμα σας, ενός πίνακα που να διασαφηνίζει από ποιά καταστήματα -φυσικά ή e-shop - μπορούμε να προμηθευτούμε τα προϊόντα της FA, βάσεις, αρώματα και έτοιμα υγρά. Ως ιδιώτες καταναλωτές εννοώ κι όχι ως έμποροι αφού οι τελευταίοι θέλω να πιστεύω μόνο από εσάς πλέον προμηθευονται. (Δεν νομίζω ότι αντιτίθεται στους κανόνες του forum, το έχω δει και σε σελίδα άλλου κατασκευαστή).

και ο εκπροσωπος εδωσε ως απαντηση αυτο

Παράθεση
Σε ότι αφορά τα σημεία πώλησης των προιόντων μας δηλαδή το πελατολόγιο μας είναι περιουσιακό στοιχείο της εταιρείας διανομής και δεν είναι προς δημοσίευση.

Ειδα λιγο πως αναγνωριζονται τα γνησια βεβαια. Αλλα επισης απο αυτα που διαβασα καταλαβα πως η μαιμουδια παει φουλ! Χρησιμοποιουν δηλαδη το ονομα flavourart σε υγρα που φτιαχνουν μονοι τους.

Και σαν νεος χρηστης φοβαμαι μην την πατησω...

Για αυτο σας ρωτω σαν πιο εμπειρους να μου πειτε αξιοπιστα καταστηματα που να εχουν γνησια υγρα.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2661 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 19:47 »
Ηθελα να παραγγειλω απο fabvape αλλα μου ειπαν στο τηλεφωνο πως τα flavourart που εχουν ειναι με 50-50% pg και vg.
Έχω πολύ καιρό να πάρω έτοιμα υγρά FA και ο λόγος ήταν ότι περιείχαν αποκλειστικά VG που δίνει ελάχιστο χτύπημα για μένα. Δεν ξέρω αν τώρα η αντιπροσωπεία φέρνει μόνο 50-50 πάντως στο site της fabvape λέει ότι είναι σκέτη VG "Κατασκευάζονται από 4 μόνο υλικά : USP VG (εγκεκριμένη βρώσιμη φυτική γλυκερίνη), νερό, φυσικά αρώματα παραγωγής FlavourArt, και νικοτίνη επιλογής σας". Ίσως  η περιγραφή έχει ξεμείνει από τον παλιά εποχή...

Πάντως αν το fabvape σου είπε ότι είναι πλέον 50-50 μη το ψάχνεις άδικα. Μια αναλογία φέρνει η αντιπροσωπεία και μ' αυτή προμηθεύει τα συνεργαζόμενα καταστήματα.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 20:01 από camber »

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2662 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 23:31 »
πάντως και ο επίσημος αντιπρόσωπος αναφερει μόνο vg


http://www.smokeeverywhere.gr/GR/index.php?option=com_content&view=article&id=34&Itemid=107

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2663 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 01:00 »
Αύριο πρώί, δε κάνεις και μια ερώτηση στο replace smoke? Φέρνει flavor art, και σε μεγάλη ποικιλία απ' ότι θυμάμαι....
Κι εγώ δεν παίρνω έτοιμα πια, οπότε....  :dontknow:  Πάντως παλιότερα υπήρχαν, με βάση traditional και με βάση velvet, γιατί όχι και τώρα.... ?

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2664 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 02:43 »
Το Fabvape να σας πως την αληθεια με τα flavourart λιγο μου τα μπουρδουκλωσε.

Καταρχην δεν εχει σχεδον κανενα διαθεσιμο αλλα λεει σε 2-3 εργασιμες. Ειχα ρωτησει και την 1η φορα που παρηγγειλα και τοτε μου ειχαν πει πως θα τα σταματησουν αν δεν κανω λαθος... Σημερα η κυρια που μιλησα (διαφορετικο ατομο απο την προηγουμενη φορα) μου ειπε παλι πως δεν υπαρχει σε ολα διαθεσιμοτητα κλπ και μου ειπε επισης και για 50-50 pg-vg.

Απο οτι καταλαβα μαλλον θελουν να τα σταματησουν. Δεν ξερω γιατι...



Τωρα οσον αφορα τα flavourart εχω βρει σε καποια μαγαζια τα traditional (περιεχουν και pg) και τα velvet (μονο με vg).
Π.χ. κοιταξτε εδω
http://www.e-tsigaro.com/products/category/FlavourArt/16

Αυτο το μαγαζι τι λεει? Μπορω να το εμπιστευτω?

Τωρα βεβαια αν ο επισημος αντιπροσωπος φερνει μονο με vg οπως λεει ο angelin, αυτοι που σκατα το βρηκαν και με pg?


Εσεις ρε παιδια απο που ψωνιζεται flavourart?


Υ.Γ. Ευχαριστω τα παιδια που μου εστειλαν pm αλλα επειδη ειμαι καχυποπτος (ισως υπερβολικα) θα προτιμουσα τις προτασεις τους να τις γραφουν δημοσια. Χωρις παρεξηγηση ε?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 02:51 από cruskro »


Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2666 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 03:31 »
Τελευταία αγορά που έκανα το καλοκαίρι από Dr Antismoke είχαν τα αυθεντικά νέα σφραγισμένα μπουκαλάκια της FlavourArt.

To hlektroniko-tsigaro που αναφέρει πιο πάνω ο φίλος john67 έχει δικές του συσκευασίες. Η FA τους έχει στη λίστα εξουσιοδοτημένων μεταπωλητών αλλά προφανώς τα φέρνει σε μεγάλες ποσότητες και τα συσκευάζει μόνος του. Πάντως όσες φορές πήρα δεν είχα πρόβλημα.

Αυτά είναι τα αυθεντικά μπουκαλάκια της FlavourArt
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 03:50 από camber »

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2667 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 04:12 »
Δεν θελω να παρω υγρα που την εκανε την συσκευασια το καταστημα. Θελω γνησια κατευθειαν απο το εργοστασιο ιταλια.

Το replacesmoke ειναι ok? Γιατι εχει και δωρεαν μεταφορικα με μολις 29 ευρω παραγγελια.

Και για το e-tsigaro θα ηθελα καποια γνωμη αν εχει παρει κανενας. Μου αρεσε το site κλπ αλλα δεν εχω ακουσει τιποτα για αυτο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2668 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 12:13 »
To e-tsigaro από όσο γνωρίζω, φέρνει έτοιμα συσκευασμένα από την Ιταλία. Ξέρω ότι είχαν κάποια θέματα με το εργοστάσιο, το οποίο κάποιες φορές έδειξε ασυνέπεια στην κάλυψη της ζήτησης, αλλά έχω σταματήσει να ασχολούμαι με τη συγκεκριμένη εταιρεία (εκτός από κάτι υπόλοιπα αρωμάτων που διαθέτω) και δεν μπορώ να πω ότι γνωρίζω κάτι περισότερο από τους προλαλήσαντες.

Αποσυνδεδεμένος alexan985

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2669 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 21:18 »
Μπορείτε να μου προτείνετε 3-4 αρωματάκια της ΦΑ που έχετε καταλάβει και από προσωπική εμπειρία αλλά και από φίλους οτί είναι τα καλύτερα της εταιρείας? (το ξέρω ότι είναι υποκειμενικό το θέμα παρόλαυτα θα ήθελα τη γνώμη σας)
Προτιμώ φρουτάκια και γλυκά, όχι καπνικά και όχι σκέτο καφέ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix