vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 6 χρήστες
azzazel, FaniFox, Milarepa, white varadero, Jorge, manoslykos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #720 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:17 »
θα προτεινα eviva εχει καλη φημη κ ότι κοντράρεται σε γευση με το kayfun v4 αλλα με λιγα ακομα ευρω μπορεις να τον μετρατεψεις σε dripper κ  το στυλ του είναι πραγματικα  εντυπωσιακο , φυσικα τον kayfyn v4 οπου είναι ότι πιο καινοτομο στην κατηγορια του με περγαμινες κ μετα  θα σ ελεγα κ τον lite ο οποιος εινια πιο δοκιμασμένος μια πιο ασφαλη αγορα ως προς την αποδοση του ...μιας κ θα πας για αυθεντικο θα προτεινα να προσπαθήσεις να εχεις κ ο ιδιος γνωμη βλεπωντας όλα οσα θες στο χερι σ ώστε να αποφασισεις

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #721 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:19 »
Eviva κομπλε και με ενα clear εχεις ντριπατο τανκατο και στα υπολοιπα τελειος ......προσωπική γνωμη και αφου εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα και τα κοαλα  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #722 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:23 »
Βαγγέλη δεν είναι πιο "ιδιότροπος " στο στήσιμο ο  Eviva? (κυρίως λόγω μειωμενου χώρου λόγω του κεραμικου )

Sent from my LG-D802


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #723 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:24 »
Το κεραμικο το εχω βγαλει σχεδον απο τις πρωτες μερες και δεν εχω το παραμικρο παραπονο με το μεταλλικοπου σου αφηνει απλετο χωρο για παιχνιδια

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #724 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:26 »
Lemo 2.  Άριστη επιλογή κατά την προσωπική μου άποψη. Νέα κυκλοφορία, θα είναι διαθεσιμος τις αμέσως προσεχείς ημέρες

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #725 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:32 »
 τον eXpromizer τον έχεις δοκιμάσει;;

εύκολο στήσιμο, πολύ ντουμάνι, ικανοποιητικό χτύπημα, καλή γεύση … και πολύ οικονομικός σε τιμή αλλά και σε υγρό  :thumpup: 

 

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #726 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:39 »
Το κεραμικο το εχω βγαλει σχεδον απο τις πρωτες μερες και δεν εχω το παραμικρο παραπονο με το μεταλλικοπου σου αφηνει απλετο χωρο για παιχνιδια


 :thumpup:


Τον έχω στα υπόψιν (και αυτόν  :)) )

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #727 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:39 »
Εviva με κλειστα ματια.Γευση στο θεο,ντουμανι οσο πρεπει,ευκολια στο στησιμο,και απο ευκολο γεμισμα,αλλο τιποτα :yes: !!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #728 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:58 »
Σε τετοιου ειδους ερωτησεις , συνηθίζω να ξεκινώ με την ιδια προταση:

Απο 100 ατμιστες , θα δεις 100 διαφορετικες αποψεις.Οποτε μπορω να φέρω γνωμη μονο για το προσωπικο μου γουστο και να γραψω βαση της δικης μου παντα εμπειριας.
Χωρις να αναιρω κανενα συνατμιστη , θα γραψω και 'γω τις προτασεις μου , εχοντας γνωση απο τους ατμ/τες που περασαν απο τα χερια μου.


EVIVA και Tηλεμαχος.


Και οι δυο ειναι πραγματικα για γέλια σε οτι αφορα το στησιμο τους.
Οσο για το κεραμικο του EVIVA που λες .... :tongue_smilie: ....... ειναι τρομερα πιο ευκολο απο το στησιμο του Ismoka Magoo .
Ετσι κι αλλιως το κεραμικο στον EVIVA ειναι σταθερο μεσα στη βαση του deck και σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ.Kαμια σχεση με το στησιμο ατμοποιητων με κεραμικο.   Τοσο γελοία ευκολοΑκομα και με το SS cap (αντικαταστατης του κεραμικου) , που κανει τον EVIVA παιχνιδακι αφου καταργεί το κεραμικο , καλυτερη γευση απο αλλοατμοποιητη ............. :nope: :nope: :nope: .
Μονο ο Τηλεμαχος ειναι σαν ευκολια στησιματος , αποδοση γευσης και ντουμανιου αναλογος με τον EVIVA.

Μπροστα στον Kayfun lite/lite plus V2 και V4 , ειναι ατμοποιητες που μαθαινεις μεσα σε μια νυχτα ολα τα χούγια τους.

Kαι σαν γευση......καμια σχεση........ ;)

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #729 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:59 »
Εγώ αν έδινα τόσα χρήματα θα έπαιρνα φενομενο εγώ ακούσει τα καλητερα για την γευση του που είναι το κυριότερο για εμένα

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #730 στις: Μαρτίου 28, 2015, 17:00 »
παντως το πιο ευκολο στησιμο που εχω δει το εχει ο heron...με μονο μειονεκτημα δε βλεπεις το υγρο αλλα οκ απλα οταν μενεις το καταλαβαινεις στην αλλαγη γευσης και ντουμανιου

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #731 στις: Μαρτίου 28, 2015, 17:05 »
αν πας σε αυθεντικο .. θα σου ελεγα να πας σε Κ4 κλωνο και αν δεις οτι τα βρισκεται προχωρας σε αυθεντικο .. αν δεν τα βρειτε εχασες μονο 20 ευρω .. αν παρεις αυθεντικο κομματι απο την αρχη υπαρχει και το 30% και ισως περισσουτερο να μην τα βρειτε για πολλους λογους .. (αυτο απευθύνεται σε ολους τους επισκευασιμους)
 
Αλλιως αν θελεις ενα αυθεντικο απο την αρχη .. πας σε kayfun lite plus  απο την αρχη με ολα αυτα τα χαρακτηριστικα που ειπες πριν ...


θα συμφωνήσω με τον Κώστα. Δες πόσα μέλη του φόρουμ έχουν klp και πόσοι έχουν τα άλλα μοντέλα που αναφέρονται και θα καταλάβεις.

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #732 στις: Μαρτίου 28, 2015, 17:05 »
Ταπεινή μου άποψη είναι να αποφύγεις τον Kayfun v4. Έχει αρκετά προβλήματα και κάποια στιγμή ίσως χρειαστείς ανταλλακτικά η να πληρώσεις κάποια αναβάθμιση στο εργοστασιακό μοντέλο.


Θα συμφωνήσω να περιμένεις τον Lemo 2 να βγούν τα πρώτα review.


Επίσης ακούγονται πολύ καλά λόγια για τον Phenomenon και είναι και ελληνικός.


Μην πας σε Kayfun Lite Plus γιατί σε κάποια φάση μπορεί να θέλεις περισσότερο αέρα, ή να βαρεθείς το γέμισμα από κάτω. Επίσης μπορεί να σου σφυρίζει.


Όλα τα παραπάνω γιατί θέλεις αυθεντικό και το χρήματα ειδικά για τον Kayfun v4 είναι πάρα πολλά για τα όποια προβλήματα παρουσιάζει.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #733 στις: Μαρτίου 28, 2015, 17:16 »

θα συμφωνήσω με τον Κώστα. Δες πόσα μέλη του φόρουμ έχουν klp και πόσοι έχουν τα άλλα μοντέλα που αναφέρονται και θα καταλάβεις.




Γιαννη μου αυτο δεν μπορεις να το παρεις σαν βαση για να αγορασεις εναν αυθεντικο καλο ατμ/τη. 
Παρα πολλοι εχουμε τον Kayfun lp/lpv2 και τον Kayfun V4 , αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι και ο καλυτερος. Και μαλιστα οι περισσοτεροι εχουμε κλωνο αυτων των ατμ/των πλεον , ενω το παλικαρι ζηταει αυθεντικο.
Ειχα τον KlpV2 και δεν ειχε καμια σχεση η γευση του με τους ατμ/τες με κεραμικο.
Για να μη παμε σε καποια αλλη κατηγορια που πραγματικα εχεις την πιο αναλυτικη γευση απο ολους τους αλλους.  Μιλαω φυσικα για τους ατμ/τες genesis.
Λιγοι εχουμε πλεον genesis , αλλα ακομα και παλαιας κοπης , αυτοι οι ατμ/τες δεν παίζονται στη γευση , σε σημειο ακομα και να καταντουν κουραστικοι.
Ποσοι απο εδω μεσα εχουν NextGen / Rocket / Sat22 / Nauhalon κλπ. κλπ. κλπ.

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #734 στις: Μαρτίου 28, 2015, 17:19 »
 :party_beer_01:  eviva

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix