vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 4 χρήστες
apollwnas21, Jorge, manoslykos, infernity

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1770 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 15:33 »
Μάγκες obs crius ή ud bellus; Για γεύση περισσότερο :hmmm:
bellus.. :thumpup:
billow v2 ,subtank
 

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1771 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 13:13 »
Τρεις μήνες στο ατμισμα με πρώτο επισκευάσιμο τον Τηλέμαχο v2 plus είμαι στην αναζήτησή του δεύτερου.
Προϋπόθεση το εύκολο στήσιμο και γέμισμα,πολυ καλή ποιότητα κατασκευής,τι θα προτείνατε;

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1772 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 14:25 »
subtank, taifun.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1773 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 15:43 »
Περίμενε και λίγο παραπάνω για τον Kayfun V3 mini. Ακούγονται όλο θετικά αν και λίγο νωρίς ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος dagalis1

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1774 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 19:26 »
καλησπερα παιδια θα ηθελα τα φωτα σας για τους συγκεκριμενους....
https://www.fasttech.com/products/3455700
https://www.fasttech.com/products/3903000
https://www.fasttech.com/products/4163800


τον τελευταιο χρονο ατμιζω με Authentic KangerTech SUBTANK Mini αποκλιστηκα και ειπα να κανω μεταβαση σε ενα απο αυτους τους 3 λογο οτι απο βδομμαδα ερχετε το cuboid και θα ασχοληθω με τον ελεγχο θερμοκρασιας..βασικα μου αρεσει να στεινω με μονη αντισταση αλλα γιατι οχι να δοκιμασω και την διπλη καπνιζω και με σφικτη τζουρα αλλα και αερατη αναλογα τα κεφια. καθε βοηθεια δεκτη ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1775 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 19:38 »
Ας ξεκινήσουμε με τα βασικά.. Αν παραγγείλεις από FT από εβδομάδα δεν έρχεται τπτ.. Αρχές - μέσα Μαρτίου να περιμένεις, καθ ότι οι Κινέζοι έχουν μια πρωτοχρονιά να γιορτάσουν..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Όσον αφορά τους ατμοποιητές, ο Bellus που έχω, είναι δυνατός, εύκολος στο στήσιμο, αρκετή έως πολλή γεύση, ντουμάνια επίσης αρκετά (αλλά μην περιμένεις subtank), και αν μάθεις και ένα δυο κολπάκια για να γλυτώσεις κάτι δάκρυα στο γέμισμα, θα είσαι ευχαριστημένος.. :D :thumpup: Μπορείς επίσης να δεις άπειρα εδώ

Για τον cthulhu θα σου πεί ο alximisths που μας έχει πρήξει εδώ  :idiot1: , πόσο του αρέσει  :))

gia ton ehpro θα σε γελάσω..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2016, 19:48 από Psitgr »

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1776 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 04:05 »
Για τον Bachelor δεν έχω ιδέα, ή κακός είναι ή απλά μου ξέφυγε. Εάν θές κάτι σε Mouth to lung που να τα κάνει όλα και να δουλεύει σίγουρα πας μάλλον για το νεο Kayfun V3 mini. O κλώνος του phenomenon είναι επίσης πολύ καλός https://www.fasttech.com/products/0/10019123/3982000-phenomenon-lite-styled-rta-rebuildable-tank αλλά ίσως παραέχει λίγο airflow (για κάποιον που κάνει και mouth to lung και πνευμονικές.

O bellus έχει το κακό οτι δεν στήνεται τελικά σωστά σε κανένα review, το βαμβάκι θέλει κόψιμο στην μέση του καναλιού (αυτό το πιάσαν κάποιοι) και tις αντιστάσεις του δεν πρέπει να τις βαράει ο αέρας στο πλάι αλλά να βλέπεις απο το airflow μόνο το κάτω μέρος της αντίστασης. 'Ετσι ο αέρας  έρχεται απο κάτω και  διαχέεται  ώπος σε όλα τα φυσιολογικά rta.
Σε περιορίζει αρκετά στο build σου πάντως ο χώρος και οι τρύπες του deck, βγάζει πλέον φοβερή γεύση αλλά σίγουρα δεν είναι ο ποιο φιλικός ατμοποιητής που φτιάχτηκε ποτέ, άσε που κάτι πουλάκια λένε για V2 σχετικά σύντομα.

O Cthulhu V2 είναι πολύ καλός αλλά θα πήγαινα για τον griffin https://www.fasttech.com/products/0/10019096/3974600-authentic-geekvape-griffin-rta-rebuildable-tank

Εάν θες mouth to lung και πνευμονικές η καλύτερη λύση είναι πάντα να πάρεις 2 ατμοποιητές, έναν για την κάθε δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1777 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 15:28 »
Άργησα να απαντήσω γιατί έλειπα αλλά θα μπω δυναμικά.

Καταρχάς να σου πω ότι σε σχέση αυτών των τριών ο Cthulhu έχει τη μεγαλύτερη χωρητικότητα μιας που παίρνει κοντά στα 0.5 ml στην αντίσταση σε σχέση με τον Bellus τα συνολικά του ml είναι μετρημένα με σύριγγα στα 5.2.
Λοιπόν πριν σου πω για τον ατμό που έχω κάνει φανατικό κίνημα να σου πω ότι και οι τρεις έχουν ίδιες γεύσεις με λίγο καλύτερη ο Cthulhu και αυτό το ανέφεραν άτομα που έχουν τον Bellus.

Bachelor

Αυτός ο ατμό μου θυμίζει πάντα ένα τρελό hangover, έχει ένα θεματάκι στο γέμισμα μιας που ανοίγει 7 στις 10 στη τσέπη με ότι συνεπάγεται αυτό.
Έχει μονή αντίσταση που με δυσκολία θα μπορέσεις να κάνεις την αντίσταση μιας που βιδώνει στο όρθιο, οπότε αν σου βγει λίγο μεγάλο το σύρμα ξανά ξεβίδωσε ξανά κόψε ξανά στήσε, άσε δε θέλω να το σκέφτομαι. Έχει μεγάλες εισαγωγές υγρού που για να το γεμίσεις πρέπει να κάνεις συμφωνία με τους βαμβακοπαραγωγούς στη Θεσσαλία.
Έρχεται με extra glass και τρία χρώματα o-rings μαύρο, άσπρο και γαλάζιο... κόκκινο δεν έχει οπότε τρώει Χ από μένα :idiot1: .

Παίρνει 4ml
 
Bellus V2

Αυτό το μωρό που ακούει στο όνομα "Χαριτωμένος" στα λατινικά, για αρχή έρχεται με extra glass, αντιστάσεις, βαμβάκι.
Όπως είπα έχει πολύ δυνατή γεύση μιας και ήμουν κάτοχος του αλλά για πολύ λίγο γιατί είχα διαρροές (ναι τότε ήμουν μικρός δεν ήξερα) νύν κάτοχος πολύ καλός μου φίλος που κοιτάω να του τον ψειρίσω.
Χωράει σχεδόν τα 4.5 ml  μαζί με 0.3 η αντίσταση, φτάνει δικαίως κοντά στα 5 ml.
Σε κάθε γέμισμα έχει μικρές πιέσεις από τη φλάντζα που συγκρατεί τα υγρά και μικρές τρύπες εισαγωγής υγρού με αποτέλεσμα εγώ που έχω πάρκινσον να δημιουργό αριστουργήματα, έχει λίγο άτσαλη εισαγωγή αέρα, μιας που ο δημιουργός του δεν είχε αποφασίσει που θα κάνει τρύπα και πλάκωσε να τρυπά.
Σε αναγκάζει να κάνεις διπλή αντίσταση και σου δίνει ας το πούμε μια τάπα να κλείνεις τη μια τρύπα, πράγμα που παρατήρησα ότι πολλές φορές είχε διαρροές από εκεί, οπότε 99% διπλή αντίσταση.
ΔΕΝ ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΤΑ O-RINGS ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΤΥΛΙΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟΣ :thumpdown:
 
Cthulhu V2

Θα μπορούσα να γράφω δυο μέρες, θα μπορούσα να σου πω πόσο βλαμμένος είμαι στον εγκέφαλο και πως κάνω μπάνιο μαζί του γιατί δεν τον αποχωρίζομαι ποτέ, θα σου πω όμως ένα, έχει κόκκινα o-rings :respect: .
Για αρχή παίρνει 4.7 ml + 0.5 η αντίσταση, αίσιος φτάνει στα 5.2, έχει άνετο γέμισμα που ακόμα και έξω να χύσεις (το υγρό) το μαζεύει η δίπλα τρύπα.
Έχει ρύθμιση αέρα, ρυθμιστή υγρού, πατάει στον περιβόητο Kayfun, έχει δυο ντεκ ένα μονό και ένα διπλό για τις ατελείωτες νύχτες επικοινωνίας με ινδιάνους μέσω σήματα ατμού.
Γεμίζει από πάνω και έχει εγκοπές εκτόνωσης για να αποφεύγεις τις διαρροές.
Έρχεται με extra: drip tip, glass (είναι κάπως σαγρέ), ντεκ διπλό, o-rings (και ναι εδώ υπάρχει και κόκκινο :dance2: ).
Το στήσιμο του δεν θα μπορούσε να ήταν παρά παιχνιδάκι μιας που το μονό ντεκ είναι style Kayfun και το διπλό δένει με αλεν που το κάνει όμορφο και εύχρηστο.
Έχει φοβερή γεύση μιας που σου δίνει δυνατότητα να δώσεις όσο υγρό θες εσύ, όσο αέρα, έχει ωραία διαδρομή μέσα από την καμπάνα που αποφεύγεις τα dry hit, μεγάλο drip tip για δυνατές πνευμονικές, σου δίνει τη δυνατότητα για τσιγαρίσιες μιας που μπορεί να γίνει αρκετά σφιχτή η τζούρα του.
Δεν θα πω άλλα, θα σου πω μόνο πως για 27 δολάρια (απο 38 με το κουπόνι MAP) είναι η καλύτερη money for value.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1778 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:12 »
Για τα o rings μας είπες, πως θα σβήσουμε εκείνο το χταπόδι δεν μας είπες..  :swimming: :happy_roll_01:

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1779 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:16 »
Τον πετάς στη σχάρα και λίγο λεμονάκι μια καράφα και φεύγεις μπουσουλώντας, μπορείς να φανταστείς πως μετά το χταπόδι θα το βλέπεις για Bellucci.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1780 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 19:22 »
Ο griffin??τον έχει δοκιμάσει κανείς ?

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1781 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 19:28 »
Toν περιμενω τις επομενες μερες να 'ρθει! Παντως ακουγονται κορυφαια σχολια για τον συγκεκριμενο...

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1782 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 19:29 »
Και εγώ έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια αλλά στο fasttech δεν έχει ούτε μια κριτική και με ανησύχησε λίγο .μακάρι να τον έχει πάρει κάποιος από εδώ να μας πει λίγα λόγια

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1783 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:03 »
Καλημέρα κι από μένα παιδιά!


Έχω κλείσει ένα μήνα και κάτι πολύ ψιλά στον ατμό και ξεκίνησα κούτσα κούτσα να βλέπω βιντεάκια για επισκευάσιμους, πως στήνουμε αντιστάσεις, βαμβάκια, καθαρισμούς αντιστάσεων κλπ. Θα το ψάξω ακόμα, δεν το συζητώ. Θα κατέβω και Χανιά σε καμιά βδομάδα που έχω ένα παλιό φίλο που έμαθα ότι έχει αρκετό καιρό στο Η.Τ. και στους επισκευάσιμους και θα με βοηθήσει κι αυτός. Αλλά μέχρι τότε θέλω να 'χω ένα μπούσουλα και μερικές προτάσεις για να δω και βιντεάκια πάνω στον/στους συγκεκριμένους ατμοποιητές για να μάθω καλύτερα. Για αρχή δεν θέλω να πάω σε sub ohm. Έχω τον εργοστασιακό μου προς το παρόν για αυτή τη χρήση, μετά που θα έχω μάθει να στήνω, να κάνω, να ράνω, το βλέπουμε και για sub ohm επισκευάσιμο.
Λοιπόοοοοον... τι θα προτείνατε για μεγάλη καλή τζούρα με πολύ καλή γεύση (τα θέλω όλα δικά μου ε? :-[ ). Οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμούσα ανυπέρβλητα.  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1784 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:19 »
ριξε μια ματια στους KFL+ και EVIVA.τσιγαρισιες τζουρες αψογη γευση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix