vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, John015, white varadero, axilleaspro

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1590 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 00:06 »
Θα συμφωνήσω για Τηλέμαχο , πανευκολος με κορυφαία απόδοσή, συν ότι συνχωρει και τα λαθη.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1591 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 01:21 »
Τον aromamizer ο λόγος που τον βγάζω εκτός είναι η υπερβολικά αεράτη τζούρα. Ο Crius έχει ρύθμιση και τον σκέφτομαι σοβαρά..

Ημουν μεταξυ των δυο Aromamizer Rdta - Crius, κατεληξα με τον Aromamizer παροτι και εγω δεν ηθελα πολυ αερατη τζουρα  :idiot1:
αλλα μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την ποιοτητα κατασκευης του και απο τις αποδοσεις των γευσεων συγκρινεται στα ισια με πολυ καλους Rda.
Στον Crius για εμενα εδινε αρκετους ποντους 1) ο τροπος που ανοιγει απο επανω για την συμπληρωση υγρου  :thumbup_move_2: 2) το velocity deck που απεκτησε στην τελευταια του εκδοση  V3 (αλλα και ο aromamizer διαθετει το velocity deck σαν extra) 3) το ρυθμιζομενο airflow... σε αντιθεση με τον aromamizer οπου προσωπικη αποψη είναι το χειροτερο μειον του ο τροπος ρυθμισης του αερα με τα 2 λαστιχενια band ενα με 2 τρυπες και ενα με 4, αυτο με τις 2 ελευθερες  τρυπες περιοριζει αρκετα τον αερα παντως.. οπως και να εχει και οι δυο προοριζονται για παρομοια στησιματα.
Αυτα που με κερδισαν τελικα στον Aromamizer RDTA ηταν 1) η πολυ καλη αποδοση των γευσεων 2) κατασκευη 3) γνωμες κριτικες βιντεο και προσωπικα συμπερασματα απο αυτα που ακουσα διαβασα και ειδα και για τους 2.
Εχω ακουσει πολυ καλα λογια και για τον Cthulhu V2 νομιζω ολοι κυμαινονται περιπου στο ιδιο κοστος

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1592 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 13:53 »
Παιδιά τελικά αγόρασα τον bellus της Ud...Είδα 1-2 βίντεο και έπειτα τον έστισα...Άψογος και πολύ καλή γεύση...Διαρροές που διάβασα δεν είχα.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1593 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 15:17 »
Παίδες, ο crius είναι διαθέσιμος πουθενά Ελλάδα;

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1595 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 22:10 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!


Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι με istick 40w και nautilus mini. Είμαι αρκετά ικανοποιημένος, είναι εύκολος, αποδοτικός και με καλή ποιότητα ατμοποιητής αλλά σκέφτομαι να κάνω την κίνηση και να πάρω επισκευάσιμο. Πέρασα από vapeland, όπου μου προτείναν χωρίς σκέψη kayfun lite plus (καλός φάνηκε) αλλά δοκίμασα και τον squape rs (πολύ πολύ καλός!). Επίσης έχω δει λίγο και τον subtank mini από φίλο, αλλά δεν δοκίμασα. Θα ήθελα να ρωτήσω τι θα προτείνατε γιατί ψάχνοντας λίγες μέρες στο φόρουμ, ιντερνετ, βίντεο, κλπ χάθηκα με τα άπειρα μοντέλα, συνδυασμούς και απόψεις. Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να πάρω αρκετά καλύτερη/καθαρή γεύση (είμαι και λίγο περίεργος με τις αντιστάσεις και θέλω να τις αλλάζω συχνότερα) και να υπάρχει και μία "σχετική" ευκολία στο στήσιμο/αντιστάσεις.


Διορθωση μεγεθους γραμματοσειρας.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2015, 23:34 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1596 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 10:18 »
Φίλε immuner επειδή έχω ακριβώς το ίδιο σετ (istick 40w και ναυτιλο ) και δεν μπορώ πνευμονικες, ζεστές και αερατες τζούρες πριν κάνα 5μηνο αγόρασα ένα kfl+ και είμαι πλήρως ικανοποιημενος.
Χρησιμοποιώ και τους δύο ακόμα αφού η γεύση και η ευκολία του ναυτιλου τον κάνουν ιδανικό για ταξίδια και εκδρομές που βαριέμαι να κουβαλάω τα κοπτοραπτικα για τον kfl. Σε μερικά υγρά μη σου πω ότι τον προτιμώ από τον καυφουν  (ιεροσυλία θα με φάνε! !!!).
Τον squape δεν έχω την δυνατότητα να τον δοκιμάσω λόγω οικονομικού μεγέθους και εννοώ σαν δοκιμή να τον έχω σπίτι καμιά βδομάδα και να τον ζήσω στο στήσιμο στο γέμισμα στην αλλαγή γεύσης .
Ο subtank είναι φτιαγμένος για πνευμονικες τον είχα κάνα 2 βδομάδες πριν πάρω τον kfl+ ,με τις εργοστασιακες κεφαλές δεν μπορούσα τον ζεστό ατμό, με το rba κομμάτι λίγο καλύτερα αλλά δεν τα βρήκαμε και τον πουλησα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris76

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1597 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 10:30 »
Συμφωνώ με τον προλαλλήσαντα, ο KL+ είναι ιδανικός για να μπείς στο κλαμπ των επισκευάσιμών και θα σε ικανοποιήσει τόσο σε γεύση όσο και σε χτύπημα.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1598 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 16:54 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έχω συνειδητοποιήσει ότι όλο αυτό μπορεί να καταλήξει αρκετά ακριβό σπορ και δεν έχω καμία διάθεση να το παρακάνω.
Το θέμα είναι ότι δοκιμάζοντας τον kfl δε μου φάνηκε κάτι εντυπωσιακό, ενώ πχ στο squape  ενθουσιάστηκα. Μπορεί να είναι και το στήσιμο όμως.
Θα προτείνατε να τον αγοράσω (kfl) από ελληνικό κατάστημα ώστε να με βοηθήσουνε και στα πρώτα υλικά; Vapeland μου είπανε 75 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1599 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 17:39 »
Καλησπερα και Χρονια Πολλα.
Ο kayfun στη vapeland κοστιζει 60 € στο site της, απο 75 € αρχικη τιμη. Τοσο τον πηρα και εγω απο εκει, πριν ενα χρονο. Ειναι τελειος για πρωτο επισκευασιμο.

http://www.vapeland.gr/kayfun-lite-plus?search=kayfun%20lite

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1600 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 03:10 »
Καλησπερα και Χρονια Πολλα, kayfun v4 tobeco 35 euro και συναγωνίζεται σχεδόν όλους τον 100+ euro, λεγόμενους  Greek atomizer  :))

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1601 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:15 »
Καλημέρα σε όλη την παρέα και χρόνια πολλά! Καλη χρονιά! :)
Σκέφτομαι για αγορά κλώνο από FT κάποιον επισκευάσιμο σε στυλ Kayfun.
Έχω ήδη τον KFL+ και ψάχνω κάτι παρόμοιο. Έχετε να προτείνετε κάτι?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Σκέφτηκα και για κλώνο phenomenon, τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1602 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:23 »
Polygrafe, εγω την εχω καταβρει σε γευση με τον (Nectar Tank) https://www.fasttech.com/p/2830800. Αν κανεις φυσιολογικες αντιστασεις (1.5/2.0ohm) & παιζεις μεχρι 10/11w τοτε στον συστηνω ανεπιφυλακτα. Παιρνει καπου 4ml υγρο, γεμιζει πανευκολα απο πανω & οποιαδηποτε στιγμη διορθωνεις την αντισταση σου χωρις να αδειαζεις το τανκ. Τον εχω & τον χρησιμοποιω καθημερινα...  O0

*Το μονο που χρειαζεται ειναι να παρεις 2 βιδουλες ss & εισαι κομπλε

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1603 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:32 »
Σ΄ ευχαριστώ! Φαίνεται καλός κι εύκολος :) .
Τα βιδάκια που ανέφερες είναι ανταλακτικά προαιρετικά?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φαντάζομαι ότι έχει κάπως σφικτή τζούρα όπως Kayfun σωστά?

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1604 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:38 »
Ειναι πανευκολος φιλε, εγω τον πηρα ως πρωτο επισκευασιμο να φανταστεις & μετα πηρα για καβαντζα τον kfl  :) Βιδακια μπορεις να βρεις & εδω αλλα καλυτερα αν κανεις παραγγελια απο ft τον ατμοποιητη, μου ειπαν οτι κανουν αυτα https://www.fasttech.com/product/2284803 τα οποια τα εχεις & καβαντζα για αλλους ατμοποιητες κιολας. Θα τα βαλω στην επομενη παραγγελια μου...

Εχει & σφιχτη & αερατη τζουρα αναλογα τα γουστα (εγω προτιμω την σφιχτη παντως)

Παιρνεις & ενα ανταλλακτικο τανκ & εισαι κομπλε https://www.fasttech.com/product/3723000

Αν θες δες ειχα γραψει για τον ατμοποιητη μολις τον παρελαβα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24526.msg905195.html#msg905195
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2016, 13:17 από Tzenamo »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix