vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, camber, giorgos1999, Doubt, Tazz, Jorge

Twitter

Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 17, 2012, 11:29 »
Ντρουν πριν 10 λεπτα...το κουδουνι!...
και μου ηρθε...








Αντε να δω πως θα κάνω το πρώτο setup αφου ειναι και ο πρώτος μου επισκευάσιμος.... :laugh1: :laugh1: :laugh1
και ενα ευχαριστώ στα παιδια απο Health-smoke για την αψογη αποστολη.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2012, 11:37 από palmas »

Αποσυνδεδεμένος PanosLion

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 17, 2012, 12:51 »
Περιμένω να διαβάσω εντυπώσεις απο όσους το αγόρασαν,μιας και εχω καποιους ενδιασμους...για παράδειγμα,στην τελευταια φωτογραφία,το δεύτερο κομμάτι απο αριστερά,αυτό που κρατάει το φυτίλι με το mesh,ποσο γερή κατασκευή είναι;Στην φωτογραφία μοιάζει να ειναι απλα σφινωτο...Και γενικότερα ποσο γερή κατασκευή φαίνεται στα χέρια των τυχερών που το αποκτήσανε...

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 17, 2012, 14:01 »
Επειτα απο μια ωρα ατμισματος κ χωρις να εχω εμπειρια σε επισκευασιμους αφου ειναι κ ο πρωτος μ...εχω να πω οτι φενεται παρα πολυ καλη η κατασκευη κ τα μεταλλα του!εχει βαρος...κατι π μ αρεσει,η αντισταση η πρωτη π φτιαχνω μ βγηκε 2.6ω κ με μπαταρια ego παει μια χαρα!αυτα μεχρι στιγμης!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 17, 2012, 14:14 »
Περιμένω να διαβάσω εντυπώσεις απο όσους το αγόρασαν,μιας και εχω καποιους ενδιασμους...για παράδειγμα,στην τελευταια φωτογραφία,το δεύτερο κομμάτι απο αριστερά,αυτό που κρατάει το φυτίλι με το mesh,ποσο γερή κατασκευή είναι;Στην φωτογραφία μοιάζει να ειναι απλα σφινωτο...Και γενικότερα ποσο γερή κατασκευή φαίνεται στα χέρια των τυχερών που το αποκτήσανε...

Δεν μου φάνηκε σφηνωτο, δοκίμασα να το βγάλω αλλά δεν φαινόταν να κουνιέται, δεν το ζόρισα πολύ όμως μη πάθει καμμια ζημιά οπότε δεν παίρνω και όρκο. Θα προτιμουσα να είναι
σφηνωτό πάντως ώστε να μπορώ να το αντικαταστήσω (εχω στοκ καρφιών απο παλιά ego-T) αν για οποιοδήποτε λόγο παθει ζημιά.

Γενικά φαινεται στιβαρός αλλά ακόμη νωρίς είναι για να πώ με σιγουριά... (δεν μου έπεσε κατω ακόμη!)

Αποσυνδεδεμένος PanosLion

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 17, 2012, 14:19 »
Θυμάμαι απο τον  i-mist η βάση που κρατάει το φυτιλι στην καμπάνα ειναι σφινωτό,σε 2 καμπάνες μου βγήκε και ηταν δύσκολο να κάτσει πάλι στη θέση του.όταν λες φίλε μου όμως οτι έχει βάρος,μ'αρεσει πραγματικά.Ανοξείδοτο είναι έτσι;όχι αλουμίνιο...

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 17, 2012, 14:29 »
Αλουμυνιο δεν πρεπει να είναι...αλλα καλητερα να σου απαντησει καποιος που να το γνωριζει αυτο.... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 17, 2012, 14:30 »
 :)   χαλκός επιμεταλλωμένος είναι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 17, 2012, 14:43 »
Αυτο που θέλω να πω οτι ο pkiriakos εχει απόλυτο δικιο σε αυτό :
 ΣΗΜΕΙΩΣΗ

Το σωστό μήκος για το πλεγματάκι τροφοδοσίας είναι ένα cm και δύο mm.Και ακόμη ένα mm το υπολειπόμενο φιτιλάκι που βρέχει την αντίσταση.
β.Το καρφάκι τροφοδοσίας είναι υπερβολικά μακρύ με αποτέλεσμα να εισχωρεί βαθιά στο τάνκ και αν δεν προσέξει κάποιος αυτό εχει σαν αποτέλεσμα να σπρώχνει το επίσης μακρύ πλέγματάκι με το φιτιλάκι.Στην περίπτωση αυτή το φιτιλάκι αντί να γλύφει την αντίσταση τροφοδοτώντας με το απαιτούμενο υγρό μπουκώνει με περίσσιο υγρό την αντίσταση.Δεν πυρώνει στον απαιτούμενο βαθμό και έτσι έχουμε μικρή ατμοποίηση.Τονίζω πάντως οτι αν δεν κουνηθεί το φιτιλάκι τροφοδοσίας ο εν λόγω ατμοποιητής λειτουργεί τέλεια.Οπότε το μόνο που έχουμε να προσέξουμε είναι κατά την εισαγωγή του τάνκ να μην υπάρξει καμμία μετακίνηση.

επειδη αυτη την στιγμη δεν εχω καποιο μετρο,χαρακα για να κάνω το setup που είπε...
δεν εχω και πολυ καλη τροφοδοσια απο το ενα φυτιλι στην αντισταση,με ενα τσιμπιδακι προσπαθω να το βρω(την σωστή απόσταση)...μια το βρισκώ μια το χάνω...(σε αλλαγή tank)(4μλ σε 3 ωρες  ;D)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 17, 2012, 15:12 »
Ακριβώς τα ίδια "κόλπα" χρειάζεται στον χειρισμό του και ο Α2...
Αν το πλεγματάκι τροφοδοσίας μπαίνει εφαρμοστά (ούτε σφιχτά, ούτε να κολυμπάει) τότε δεν κινείται. Χρειάζεται να βρείς το συγκεκριμένο πάχος. Το φυτιλάκι τροφοδοσίας είναι το πιο δύσκολο κομμάτι στο σετάρισμα, η αντίσταση είναι παιχνιδάκι.
Τελικά φαίνεται να είναι πανομοιότυπη συσκευή.... Νομίζω ότι όσοι έχουν DLG πρέπει να συμβουλευτούν το θέμα για τον Α2-Τ, θα βρούν πολλές πληροφορίες....

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 17, 2012, 16:31 »
Ακριβώς τα ίδια "κόλπα" χρειάζεται στον χειρισμό του και ο Α2...
Αν το πλεγματάκι τροφοδοσίας μπαίνει εφαρμοστά (ούτε σφιχτά, ούτε να κολυμπάει) τότε δεν κινείται. Χρειάζεται να βρείς το συγκεκριμένο πάχος. Το φυτιλάκι τροφοδοσίας είναι το πιο δύσκολο κομμάτι στο σετάρισμα, η αντίσταση είναι παιχνιδάκι.
Τελικά φαίνεται να είναι πανομοιότυπη συσκευή.... Νομίζω ότι όσοι έχουν DLG πρέπει να συμβουλευτούν το θέμα για τον Α2-Τ, θα βρούν πολλές πληροφορίες....

μια ματια στα του Α2 θα βοηθησει σιγουρα.
μια φορα αν πετυχεις το φυτιλακι τροφοδοσιας, μετα το σεταρισμα ειναι πραγματικα πανευκολο.
κ δε χρειαζεται συνεχεια αλλαγμα το πλεγμα. εγω με το ιδιο πλεγμα κ αλαγμα μονο στο φυτιλακι ειμαι πανω απο 2 βδομαδες. δεν χαλαει με τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 17, 2012, 17:20 »
εγω με το ιδιο πλεγμα κ αλαγμα μονο στο φυτιλακι ειμαι πανω απο 2 βδομαδες. δεν χαλαει με τιποτα.
Το πρώτο το έκανα "σώβρακο"  :idiot1: είμαι με το δεύτερο αλλά και αυτό το στραπατσάρισα λίγο μέχρι να το στρίψω.... καιιι δεν έχω άλλλοοοοοοοο!!! :'( :'( :'( :'( :'(

Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 17, 2012, 18:42 »
Εγώ θα δοκίμαζα το εξής ,θα άφηνα και απο τις 2 άκρες της αντίστασης φυτίλι ,πλέγμα και μέσα στο καρφί διπλό

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 17, 2012, 19:54 »
Είναι λίγο δύσκολο αυτό να το πετύχεις... θα είχε ενδιαφέρον  :hmmm:
Με προβληματίζει το φυτίλι της αντίστασης που με το κόψιμο τόσο κοντά, ψιλοθρυματίζεται....

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 17, 2012, 20:00 »
Το πρώτο το έκανα "σώβρακο"  :idiot1: είμαι με το δεύτερο αλλά και αυτό το στραπατσάρισα λίγο μέχρι να το στρίψω.... καιιι δεν έχω άλλλοοοοοοοο!!! :'( :'( :'( :'( :'(

Αν θελεις πλεγμα , στειλε pm , εχω μπολικο να σε βολεψω.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ατμοποιητής τύπου Α2-τ από Health Smoke by D.L.G
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 17, 2012, 23:05 »
Σε ευχαριστώ pseiras :thumpup:
Περιμένω το mesh της ομαδικής και μέχρι τότε προσέχω το κομματάκι που μου έχει μείνει ως κόρη οφθαλμού. Αν χρειαστεί θα σου στείλω μήνυμα....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10020 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478667 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy