vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1170 στις: Αυγούστου 18, 2017, 10:43 »
Υπάρχει θέμα με το mobile version; Τις τελευταίες δυο μερες μου δείχνει by default το desktop version σε iPhone

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1171 στις: Αυγούστου 18, 2017, 12:22 »
Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Ούτε έχουμε κάνει κάποια επέμβαση στο theme.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1172 στις: Αυγούστου 22, 2017, 14:47 »
Όταν γράφω μήνυμα που περιέχει μια σειρά χωρίς κείμενο (κενή) το δημοσιευμένο μήνυμα την έχει καταργήσει κι αναγκάζομαι να κάνω τροποποίηση.

Σοβαρό δεν είναι, μάλλον ενοχλητικό.
 
Τώρα δεν συνέβη πάντως...μήπως συμβαίνει μόνο όταν το μήνυμα ξεκινά με παράθεση;

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1173 στις: Αυγούστου 22, 2017, 14:59 »
μήπως συμβαίνει μόνο όταν το μήνυμα ξεκινά με παράθεση;
Ακριβώς.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1174 στις: Αυγούστου 22, 2017, 15:00 »
Κάνεις τροποποίηση και ξαναβάζεις την σειρά και μετά την κρατάει. Αλλά είναι λίγο εκνευριστικό.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1175 στις: Αυγούστου 22, 2017, 15:01 »
Όταν γράφω μήνυμα που περιέχει μια σειρά χωρίς κείμενο (κενή) το δημοσιευμένο μήνυμα την έχει καταργήσει κι αναγκάζομαι να κάνω τροποποίηση.

Σοβαρό δεν είναι, μάλλον ενοχλητικό.
 
Τώρα δεν συνέβη πάντως...μήπως συμβαίνει μόνο όταν το μήνυμα ξεκινά με παράθεση;
κκκ

λλλ

μμμ
(Τεστ). Δεν έγινε. Ούτε θυμάμαι να μου έχει συμβεί.
Τώρα δοκίμασα και αλλαγή παραγράφου (δυο φορές enter)
και αλλαγή γραμμής (δυο φορές shift +
enter).
Με chrome.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1176 στις: Αυγούστου 22, 2017, 15:21 »
Σε μας τους... μαυρόγατους, συμβαίνει! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1177 στις: Αυγούστου 22, 2017, 21:40 »
κκκ

λλλ

μμμ
(Τεστ). Δεν έγινε. Ούτε θυμάμαι να μου έχει συμβεί.
Τώρα δοκίμασα και αλλαγή παραγράφου (δυο φορές enter)
και αλλαγή γραμμής (δυο φορές shift +
enter).
Με chrome.
Με chrome, σε android.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1178 στις: Αυγούστου 26, 2017, 11:51 »
Πολύ καλό και χρήσιμο και πρακτικό και απαραίτητο το "Με ανέφεραν".
Αλλά
Μερικοί κάποιας ηλικίας (απότι μου έχουν πει, εγώ δεν) διαβάζοντας "Με ανέφεραν", αγριεύονται.
Σε όσους έχουν περάσει απτά ελληνικά στρατά, έχει παρατηρηθεί το αυτό αγρίεμα.
Ο Μπαμπινιώτης βέβαια είναι απόλυτος (ένας Μπαμπινιώτης δεν θα μπορούσε να είναι κάθετος), ότι είναι ο πλέον σωστός όρος που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί.
Λαμβάνοντας υπόψη τα ανωτέρω, θα πρότεινα δίπλα στο "Με ανέφεραν" να μπει μια σημείωση.
Μια διευκρίνιση, κάτι του τύπου:
"Το Με ανέφεραν δεν είναι κατανάγκη για κακό. Ενημερώνει ότι κάποιος απάντησε ή σχολίασε ή χρησιμοποίησε ένα μήνυμά σου.  Αν είναι για καλό ή κακό, άλλο θέμα, δεν μειώνει όμως κατακαθόλου ότι κάποιος διάβασε το  μήνυμά σου και μπήκε στον κόπο να ασχοληθεί μαζί του. Σου υπενθυμίζω ότι τα πάντα στο φόρουμ αφορούν μηνύματα και όχι πρόσωπα. Μην είσαι κότα, αντιμετώπισέ το με θάρρος και κοινωνικότητα. Σου υπενθυμίζω επίσης ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις σε τίποτα, ειδικά αν δεν έχεις ερωτηθεί προσωπικά. Να έχεις μια ευχάριστη και δημιουργική μέρα."

Σας ευχαριστώ που προβληματιστήκατε δημιουργικά Σαββατιάτικο.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1179 στις: Αυγούστου 26, 2017, 14:14 »
Δεν είναι πιστεύω δυσλειτουργία, ίσως είναι έλλειψη ή απλά δεν ξέρω πώς γίνεται. Αν γράψω ένα ποστ και αλλάξω γνώμη και δε θέλω να το ανεβάσω, διαγράφοντας το περιεχόμενο μου βγάζει μήνυμα λάθους ότι δεν υπάρχει περιεχόμενο και παραμένει στην εισαγωγή μηνύματος. Η μόνη λύση που έχω  βρει είναι κάνοντας back στον browser. Το δεύτερο που μπορεί να το κάνει υποθέτω μόνο συντονιστής, είναι το να ανεβάσω κάποιο ποστ που άλλαξα γνώμη και θέλω να το διαγράψω. Το μόνο που μπορώ είναι μέσω τροποποίησης που μπορώ να γράψω κάτι άλλο ή να κάνω επιλογή διακριτής διαγραφής και επισήμανση του γιατί το διαγράφω.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1180 στις: Αυγούστου 26, 2017, 14:24 »
Για το πρώτο είναι όπως τα λες... κάνεις back και είσαι οκ... δεν είναι δυσλειτουργία

Για το δεύτερο πρώτα σκεφτόμαστε και μετά γράφουμε

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1181 στις: Αυγούστου 26, 2017, 14:48 »
Αφού πήγες στην εισαγωγή μηνύματος, λογικό να μένει εκεί, ακόμη κι αν διαγράψεις όλο το μήνυμα.
Δεν μπορεί να γνωρίζει αν θα το ξαναγράψεις χωρίς τα μπινελίκια ή θα δώσεις τόπο στην οργή, σε άλλο φόρουμ.

Η τροποποίηση θέλει προσοχή και τακτ, γιατί κάποιοι μπορεί να έχουν πατήσει φατσούλες στο μήνυμα.
Μην σου μπαίνουν ιδέες, η Διαχείριση βλέπει και το πριν την τροποποίηση.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1182 στις: Αυγούστου 26, 2017, 16:02 »
[member=2878]tsiv[/member] ευχαριστώ για τη συμβουλή πρώτα να σκέφτομαι και μετά να γράφω. Το πρόβλημα κάποιες φορές είναι ν' αναιρέσεις το μήνυμα μόλις το στείλεις. Το gmail για παράδειγμα, επειδή διαπίστωσε το πρόβλημα, δίνει δυνατότητα αναίρεσης για κάποια δευτερόλεπτα. Λίγο, αλλά αρκετό γι' αυτό που λέω. Άρα η απάντηση είναι απλά ότι δεν γίνεται, χωρίς ειρωνικές (όπως τις εξέλαβα) συμβουλές ανεπάρκειας σκέψης κατά το γράψιμο του ποστ.

[member=10440]microchip[/member] εννοείται ότι η διαχείρηση θα το βλέπει. Αυτό που έχω κάνει μια φορά στην παρουσίαση του Skyline clone ήταν ότι είχα παραλήψει κάποιο κομμάτι, το συμπλήρωσα με τροποποίηση στο αρχικό ποστ και στη συνέχεια έκανα παραπομπή ξανά στο αρχικό με επισήμανση ότι έχει προστεθεί κάτι. Αυτό όμως δεν είναι αυτό που είπα.
Το διευκρινίζω γιατί φαίνεται ότι δεν έγινε κατανοητό. Δυνατότητα αναίρεσης μηνύματος για πχ 3". Αν δεν γίνεται ή αν απλά δε θεωρείται σκόπιμο για λόγους πολιτικής του φόρουμ να μην γίνεται, η απάντηση είναι απλή. Δεν γίνεται διότι κρίνουμε πιό σωστό να εμφανίζεται και το αρχικό ποστ και η τυχόν αλλαγή του με παραπομπή στο αρχικό, ή ενδιαφέρον, θα το εξετάσουμε στο μέλλον. Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1183 στις: Αυγούστου 26, 2017, 16:09 »
πατάς τροποποίηση
σβήνεις το αρχικό κείμενο και γραφεις:
παρακαλώ να διαγραφή γιατί έχω κάνει λάθος
η κάτι τέτοιο
και πατάς αναφορά ώστε να το δει κάποιος συντονιστής πιο σύντομα
μετά από λίγο το μήνυμα θα διαγραφει

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1184 στις: Αυγούστου 26, 2017, 16:12 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μια διευκρίνιση: το ποστ το αφήνεις τροποποιώντας το με διακριτή διαγραφή, ή απλά το σβήνεις και γράφεις αυτά που μου λες;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364