vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, manoslykos, Milarepa, Sergios, nXtLs, th3ofilos

Twitter

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 05, 2012, 23:57 »
Μετά από πολλά έτη συναλλαγών με Δημόσιες "Υπηρεσίες" λόγω επαγγέλματος, θα πω το εξής για τις εγκυκλίους:

Οι εγκύκλιοι δεσμεύουν τους υπαλλήλους, αλλά όχι τους συναλασσόμενους. Οι εγκύκλιοι που δεν συνοδεύονται από γνωμάτευση του ΝΣΚ, μπορούν άνετα να αμφισβητηθούν με την απειλή αναφοράς, προσφυγής κλπ. Οι Νόμοι που αφορούν το Διοικητικό Δίκαιο, εννοούν αυτό ακριβώς που λένε, με την στενή τους ερμηνεία(α+β+γ=αβγ!!!) Κάθε άλλη ερμηνεία, εκτός αν αυτή προέρχεται από ΣτΕ, είναι παράνομη!

(δεν έπρεπε να το διαβάσω καν αυτό το θέμα, τσίτωσα και πρέπει να βρω έναν εφοριακό να ξεσπάσω!!!!)

Πω, πω, τι ατάκα είπες!!! Ξέσπασε και για μένα!!! Ν΄αγιάσει το στόμα σου!!!
@ timeco. Θα εκτιμούσα βέβαια περισσότερο να ασχολείται το υπουργείο με την πλημμελή άσκηση καθηκόντων του 90% των εκπαιδευτικών και όχι με τα η.τ. τους. Διότι, σαν μητέρα, στέκομαι περισσότερο στο κακό παράδειγμα που δίνουν στα παιδιά μας με την τεμπελιά τους και την αδιαφορία τους να μεταφέρουν στα παιδιά την επιθυμία για γνώση. Το τι κάνουν στο διάλειμμά τους, πολύ λιγότερο με αφορά. Πίστεψέ με, ο καλός εκπαιδευτικός κάνει και τον πιο κακό μαθητή να κρατήσει ανοιχτό το βιβλίο του μισή ώρα παραπάνω. υπάρχουν ακόμη τέτοιοι, αλλά σε λίγο θα καταντήσουν προστατευόμενο είδος.

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 06, 2012, 00:08 »
petra, δεν διαφωνώ με την άποψή σου. Αλλά είναι άλλο θέμα. Θα ήταν άραγε αποδεκτό αν είχαμε άριστους εκπαιδευτικούς και κάπνιζαν όλα τα παιδιά?? Και στο θέμα της εκπαίδευσης έχω κάθετη γνώμη πως την παιδεία ενός παιδιού την διαμορφώνει κατά 90% το οικογενειακό του περιβάλλον και το υπόλοιπο 10% εξωοικογενειακοί παράγοντες(σχολείο, φίλοι ...). Από την άλλη, αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό.. :bye:

Αποσυνδεδεμένος bill888

  • **
  • 336
  • Φύλο: Άντρας
  • μωλον λαβε
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 06, 2012, 00:13 »
petra, δεν διαφωνώ με την άποψή σου. Αλλά είναι άλλο θέμα. Θα ήταν άραγε αποδεκτό αν είχαμε άριστους εκπαιδευτικούς και κάπνιζαν όλα τα παιδιά?? Και στο θέμα της εκπαίδευσης έχω κάθετη γνώμη πως την παιδεία ενός παιδιού την διαμορφώνει κατά 90% το οικογενειακό του περιβάλλον και το υπόλοιπο 10% εξωοικογενειακοί παράγοντες(σχολείο, φίλοι ...). Από την άλλη, αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό.. :bye:
οντος :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 06, 2012, 01:14 »
Στα Δικαστήρια καπνίζουν όλοι ελεύθερα πόσο μάλον να ατμίζουν.

Πριν λίγες μέρες μια ηλικιωμένη έκανε παρατήρηση σε κάποιους που κάπνιζαν έξω ακριβώς από αίθουσα δικαστηρίου, φώναξε έναν αστυνομικό, ο οποίος χαμηλόφωνα και συνομωνητικά είπε να πάνε λίγο πιο πέρα για να μην αρχίζει να φωνάζει η ηλικιωμένη.
Για πείτε μου τώρα τι συνέπειες μπορεί να έχει κάποιος που καπνίζει σε δημόσιο χώρο. Πόσο μάλον αν ατμίζει,όταν όλο το δικαστικό μέγαρο πλέον ντουμανιάζει. Μη τρελλαθούμε. Αν είναι εργαζόμενος μόνο μπορεί να έχει πειθαρχικό ή κάτι τέτοιο.
Εγώ ατμίζω παντού όταν δεν κρατιέμαι, απλά το κάνω διακριτικά γιατί δεν έχω όρεξη να δίνω εξηγήσεις σε όσους διαμαρτύρονται

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 06, 2012, 01:15 »
Έγω ατμιζω κανονικα σε κλειστους χωρις κανενα προβλημα ως τωρα.  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 06, 2012, 01:21 »
Tο αποφευγω παντου, γιατι δεν γουσταρω να προσπαθω να εξηγησω σε κατι κολλημενους.

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 06, 2012, 01:24 »
Παιδια εγω που ειναι να παρω το τρενο για να κατεβω απο Θεσσαλονικη στον Βολο και απο κει το αεροπλανο για Γερμανια, μπορει καποιος να μου απαγορεψει το ατμισμα ειτε στο τρενο ειτε στο αεροπλανο;

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 06, 2012, 01:50 »
Όπως κατάλαβες από τα προηγούμενα , ανάλογα ποιος θα σε δει, πώς θα αντιδράσει κλπ. Καλύτερα, αν δεν μπορείς να το αποφύγεις, να το κάνεις διακριτικά είναι η γνώμη μου. Εγώ στο τρένο θα ήμουν πολύ πιο άνετη, διακριτική όμως πάλι, στο αεροπλάνο θα το απέφευγα όσο μπορούσα

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 06, 2012, 03:17 »
τελικα ολα εξαρτωνται απο το ποσο ικανοποιητικο ηταν σεξουαλικα το προηγουμενο βραδυ του καθενος που θα συναντησεις  ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 06, 2012, 11:55 »
Ελλαδάρα αθάνατη! Γεννιέται το παιδί από γονείς καπνιστές, μεταφέρεται σε αυτοκίνητο με τη μαμά, το μπαμπά, τον παπού, τη γιαγιά να καπνίζουν. Πάει σχολείο και ο καθηγητής ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΤΜΙΖΕΙ γιατί μεταφέρει κακά πρότυπα στο παιδί!

I rest my case κύριε πρόεδρε!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 06, 2012, 12:20 »
οσο κι αν ξεκουράσεις το κασόνι σου αυτή ειναι η Γκρίκ Ριάλιτυ!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 06, 2012, 18:01 »
Στα σχολεία που υπάρχουν ανήλικοι,συμφωνώ και εγώ.  :yes:
Αλλά σε σχολές που όλοι είναι άνω των 18ετών δεν υπάρχει καν νόημα την ώρα που δε κάνουν κάτι όχι απλά για το κ/τ αλλά και για άλλα πράγματα... ;)   :angry_orange:
Στη μαστούρα ΟΛΟΙ είναι υπέρ,δυστυχώς και έτσι θέλουν τους νέους.  :wall: :wall:




Ελλαδάρα αθάνατη! Γεννιέται το παιδί από γονείς καπνιστές, μεταφέρεται σε αυτοκίνητο με τη μαμά, το μπαμπά, τον παπού, τη γιαγιά να καπνίζουν. Πάει σχολείο και ο καθηγητής ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΤΜΙΖΕΙ γιατί μεταφέρει κακά πρότυπα στο παιδί!

I rest my case κύριε πρόεδρε!


Αυτό θα πει ειρωνεία  ;D

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 06, 2012, 18:21 »
ελλαδα εδω καλη η.τ  ;D

Αποσυνδεδεμένος johnpetr

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 06, 2012, 19:39 »
Ας γίνουμε όλοι έμποροι καινα αρχίσουμε να πουλάμε τρέλα. θα μας λένε αυτο απαγορεύεται και θα λέμε το ίδιο και ο καφές σου γιατί αχνίζει


 :thumpup: :happy_roll_01:

Αποσυνδεδεμένος liapakos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την στιγμή,πριν γίνει ανάμνηση...
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 07, 2012, 02:48 »
Στα σχολεία που υπάρχουν ανήλικοι,συμφωνώ και εγώ.  :yes:
Αλλά σε σχολές που όλοι είναι άνω των 18ετών δεν υπάρχει καν νόημα την ώρα που δε κάνουν κάτι όχι απλά για το κ/τ αλλά και για άλλα πράγματα... ;)

αυτο ειναι το κακο με τα ελληνικα σχολεια..Αλλα και ενηλικος να εισαι,δεν σου επιτρεπουν να καπνιζεις καβατζωτα.Ολος ο συλλογος καπνιζει,αλλα αν δουνε μαθητη αμεσως γινεται χαμος...την αλλη φορα με πιασανε με τσιγαρο και μου ζητησαν να παρουν τηλεφωνο να ενημερωσουν...τους εδωσα τον αρι8μο του κινητου μου και εφυγα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8468 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180879 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10412 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12