vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ

Αποσυνδεδεμένος johnpetr

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
υπαρχει νομος που να απαγορευει την χρηση ηλ.τσιγ. σε δημοσιους και κλειστους χωρους? ρωταω γιατι χθες συγκεκριμενα αναρτησαν ανακοινωση στο χωρο εργασιας μου(οδηγος αστικου λεοφωρειου) η οποια λεει οτι θα υπαρχουν και ποινες απο τους παραβατες ,ωομος ταδε...κτλ.
αν γνωριζει καποιος νομικα αν ισχυει  παρακαλω να γραψει για να μπορεσω και εγω να αντιπαρατεθω απεναντι σε οποια συγκρουση εργασιακα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 04, 2012, 16:58 »
Συναδελφε,που την ειδες αυτη την ανακοινωση?Σε αμαξοστασιο ή μεσα στο λεωφορειο?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 04, 2012, 17:01 »
Μου έτυχε και μένα σε δημόσια υπηρεσία αλλά και στον χώρο της σχολής μου να λένε πως απαγορεύεται και το η/τ με βάση ότι διέπει απ το νόμο για το κ/τ.
Αυτό γίνεται μέσω εγκυκλίων απ το Υπ. Υγείας.
Τώρα αν ισχύει ή όχι δε γνωρίζω.Δηλαδή αν πράγματι τους στέλνουν εγκύκλιο ή απλά το άκουσαν-είδαν απ τα ΜΜΕ.
Έχω ζητήσει γραπτώς πάντως να δω τη περίφημη εγκύκλιο για το η/τ απ τη σχολή μου...ακόμη περιμένω...
 :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2012, 17:10 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος johnpetr

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 04, 2012, 17:03 »
Συναδελφε,που την ειδες αυτη την ανακοινωση?Σε αμαξοστασιο ή μεσα στο λεωφορειο?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
ΣΤΟ ΑΜ/ΣΙΟ (Αν.Λιοσιων) εσυ σε ποιο εισαι?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 04, 2012, 17:04 »
Τους ηλίθιους...
Είχα δει πολλούς οδηγούς με η.τ. και μάλιστα είχα πιασει και κουβεντα με μερικους, και οι άνθρωποι ήταν πολύ ανακουφισμένοι
με το η.τ. γιατί κακά τα ψέμματα εκτονώναν λίγο το άγχος του να οδηγάς μεσα στην πόλη.



Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 04, 2012, 17:04 »
Εγω αυτο που ξερω ειναι πως απο το καιρο που εγινε η βαβουρα με τον εοφ εχει απαγορευτει το η.τ οπως και το κ.τ σε δημοσιους χωρους.Τωρα αυτο που δεν ξερω ειναι αν ξεχωριζουν τα η.τ που δεν εχουν νικοτινη αλλα αυτο νομιζω οτι ειναι κομματακι δυσκολο...

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Re: Απ: Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 04, 2012, 17:08 »
ΣΤΟ ΑΜ/ΣΙΟ (Αν.Λιοσιων) εσυ σε ποιο εισαι?
Ειμαι στο αμαξοστασιο Ελληνικου.Αποψε που θα μπω μεσα θα κοιταξω στις ανακοινωσεις.Γραφει και τιποτα  συγκεκριμενα για το λεωφορειο ή το αναφερει γενικα σε ολους τους χωρους εργασιας?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 04, 2012, 17:22 »
of topic αλλα το Η/Κ τι ειναι? Το ΗΚ-11 που ειχαμε στο στρατο?  ;D

Αποσυνδεδεμένος andyapos

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • ζητειτσι kick στα 80 watt
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 04, 2012, 17:33 »
παρόλο γιωτας αλλα ενοπλος  νομίζω οτι ενοεί ηλεκτρονικό κάπνισμα

Αποσυνδεδεμένος liapakos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την στιγμή,πριν γίνει ανάμνηση...
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 04, 2012, 17:33 »
Μου έτυχε και μένα σε δημόσια υπηρεσία αλλά και στον χώρο της σχολής μου να λένε πως απαγορεύεται και το η/τ με βάση ότι διέπει απ το νόμο για το κ/τ.
Αυτό γίνεται μέσω εγκυκλίων απ το Υπ. Υγείας.
Τώρα αν ισχύει ή όχι δε γνωρίζω.Δηλαδή αν πράγματι τους στέλνουν εγκύκλιο ή απλά το άκουσαν-είδαν απ τα ΜΜΕ.
Έχω ζητήσει γραπτώς πάντως να δω τη περίφημη εγκύκλιο για το η/τ απ τη σχολή μου...ακόμη περιμένω...
 :bye:

την ειδα εγω φιλε..τουλαχιστον για τα λυκεια,αναφερει πως απαγορευεται το ητ καθως το υ.παιδιας θελει να αποτρεψει τους μαθητες απο οποιαδηποτε μορφη καπνισματος. Ετσι ακριβως! χωρις επιχειρηματα,χωρις τιποτα.. και απ οτι ρωτησα τον δ/ντη μου,μου ειπε πως ισχυει και για τις σχολες/πανεπιστημια.

Αποσυνδεδεμένος andyapos

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • ζητειτσι kick στα 80 watt
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 04, 2012, 17:56 »
παιδιά μπριζώθηκα και ψάχνω εδώ και 1,5 ώρα για εγκύκλιο απαγόρευσης του η/τ απο το υπουργείο παιδείας και δεν βρίσκω τίποτα. Μόνο αρθρα ότι ΘΑ και ΚΑΠΟΤΕ που αφορούν υπουργείο υγείας.... Άμα βρεί κάτι κάποιος ας ποστάρει

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 04, 2012, 19:17 »


Προσέξτε την τελευταία πρόταση...

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 04, 2012, 19:27 »
την ειδα εγω φιλε..τουλαχιστον για τα λυκεια,αναφερει πως απαγορευεται το ητ καθως το υ.παιδιας θελει να αποτρεψει τους μαθητες απο οποιαδηποτε μορφη καπνισματος. Ετσι ακριβως! χωρις επιχειρηματα,χωρις τιποτα.. και απ οτι ρωτησα τον δ/ντη μου,μου ειπε πως ισχυει και για τις σχολες/πανεπιστημια.


Φαντάζομαι το σκηνικό:
Αναρχικοί να σφάζονται με χρυσαυγίτες πασοκτζήδες να ξυλοκοπουνται με νεοδημοκράτες συριζαίοι να παιζουν σφαλιάρες με κουκουέδες
πρυτάνεις να γρονθοκοπουνται με καθηγητές, μολοτοφ να σκάνε γυρω γύρω
και ξαφνικά να σκάει ένας καμαρωτός καμαρωτός με το η.τ. του και όλοι να σταματουν το ξύλο και το σαματά, να τον κοιτάζουν καλά καλά και τη γενική βουβαμάρα
να τη σπάει μια φωνή απο καπου στο βάθος που να λέει: "αυτό φίλε απαγορέυεται!!!"  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος PanosLion

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ Η/Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 04, 2012, 20:33 »
Σχεδόν έχουν ξεχάσει για την καπνοαπαγόρευση κ.τ. και τους έπιασε ο πόνος για το η.τ....ρε ουρτ....!!!

Αποσυνδεδεμένος johnpetr

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Ειμαι στο αμαξοστασιο Ελληνικου.Αποψε που θα μπω μεσα θα κοιταξω στις ανακοινωσεις.Γραφει και τιποτα  συγκεκριμενα για το λεωφορειο ή το αναφερει γενικα σε ολους τους χωρους εργασιας?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
γραφει για τους οδηγους λεοφ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8447 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180835 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34086 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537088 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085486 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12