vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 9 χρήστες
funes, johnath, dkostas, Jorge, Doubt, giorgos1999, bloodlessz, I.P, manoslykos

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 23, 2012, 11:32 »
Υπάρχουν και άλλοι ανώμαλοι δηλαδή;
 :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 23, 2012, 12:35 »
Ω ναι! βαλε αλλον εναν!!!!
Εμεις παιδιά μαλλον ήμασταν πάντα εν δυναμει αντικαπνιστές και δεν το είχαμε παρει χαμπαρι!!!!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #62 στις: Απριλίου 23, 2012, 12:38 »
Και εγώ δεν μπορούσα την κάπνα.
Οπου και αν ήμουν όταν κάπνιζα ήθελα ανοικτά παράθυρα!
Στις καφετέριες καθόμουν έξω εκτός και αν χιόνιζε...

Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 23, 2012, 12:50 »
Θέλαμε καθαρό αέρα για να μπορούμε να τον λερώσουμε με την ησυχία μας.  ;D ;D

Και που είσασταν ρε κρυμμένοι όταν κάπνιζα που με έλεγαν όλοι ανώμαλο;

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 23, 2012, 12:57 »
Μου κάνει κι εμένα εντύπωση.
Κάπνιζα πανω απο 2 πακέτα και δεν με χάλαγαν αλλά αν βρισκόμουν σε χώρο με κάπνα ακόμη και αν δεν κάπνιζα με πείραζε!
Αντε βγάλε άκρη!

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 23, 2012, 14:39 »
Ακριβώς το ίδιο έκανα και εγώ, έξω στα καφέ και στο σπίτι ή μπαλκόνι ή όλα ανοιχτά....

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 23, 2012, 14:40 »
Εχω την ενδύπωσιν, οτι ανοίγει οδός για ένα νέο γκάλοπ!!!!!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 23, 2012, 14:46 »
"Πόσο ανώμαλοι ήσασταν ως καπνιστές;"

 :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος menelaos007

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΟΣ vs ΚΑΠΝΟΣ...1-0
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 23, 2012, 15:44 »
Ως καινουργιος ατμιστης θελω να παραθεσω και γω τις εντυπωσεις μου..
Στις 20 Μαρτιου ηρθε στο σπιτι το πακετο με το το eGo_T που ειχα παραγγειλει οποτε το εβαλα να φορτισει εκανα τα τρια τελευταια κ.τ. που ειχαν μεινει στο πακετο,ανοιξα και το υγρο που ειχα παραγγειλει (Freedom της HALO στα 12mg) και περιμενα :confused1:
Μολις ηταν ολα ετοιμα αρχισα να ατμιζω....στην αρχη ηταν λιγο παραξενο πρεπεινα ομολογησω αλλα μερα με τη μερα το συνηθιζα :yes:
Απο τοτε μετα απο ενα μηνα και κατι δηλ. δεν εβαλαστο στομα μου κ.τ. και ελπιζω να συνεχισω ετσι...
Θα ψαχτω βεβαια και για αλλα η.τ. (απ'οτι εχω καταλαβει ο ego-C ειναι μαλλον καλυτερος ατμο, οπως και ο i-mist) θα δουμε :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 23, 2012, 16:36 »
Εγώ ήμουν μάλλον βιτσίοζος καπνιστής και το τσιγάρο απαγορευόταν ρητώς και δια ροπάλου στο αμάξι.

Κοίτα που δεν είμαι μόνος!!!! Μέχρι και το τασάκι εξαφάνισα από το Seat! Έχω και έναν εξαιρετικό διαλογο από πέρσι το καλοκαίρι:

Ωραιότατο θηλυκόν εν μέσω διαδρομής: "Μπορώ να καπνίσω?"
Εγώ: "Φυσικά. Να σταματήσω κάπου να κάνουμε τσιγάρο ή αντέχεις μέχρι το σπίτι μου?"

Όσο για το γκάλοπ, να γίνει διπλό: "Πόσο ανώμαλος καπνιστής ήσουν και πόσο ανώμαλος ατμιστής είσαι? Εξήγησε!"
Από τα αποτελέσματα βλέπω τον Spectrum να αντλεί υλικό για 6 τουλάχιστον ραψωδίες της Ατμιάδας!!!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 23, 2012, 18:22 »

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 23, 2012, 20:54 »

Απο τοτε μετα απο ενα μηνα και κατι δηλ. δεν εβαλα στο στομα μου κ.τ. και ελπιζω να συνεχισω ετσι...
Θα ψαχτω βεβαια και για αλλα η.τ. (απ'οτι εχω καταλαβει ο ego-C ειναι μαλλον καλυτερος ατμο, οπως και ο i-mist) θα δουμε
Το θετικό ότι δεν ξανάβαλες τσιγάρο, είναι σπουδαίο να προχωρήσεις και σε άλλες αναζητήσεις που
πραγματικά θα σε κάνουν να ξεχάσεις το κ.τ.
Δοκίμασε τώρα να "παίξεις" με ατμοποιητές φθηνούς και αντοχής όπως C CE4+ imist  ;)
Καλή συνέχεια  8) 8)

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 23, 2012, 23:55 »
..Απο τοτε μετα απο ενα μηνα και κατι δηλ. δεν εβαλα στο στομα μου κ.τ. και ελπιζω να συνεχισω ετσι...
Θα ψαχτω βεβαια και για αλλα η.τ. (απ'οτι εχω καταλαβει ο ego-C ειναι μαλλον καλυτερος ατμο, οπως και ο i-mist) θα δουμε :hmmm:

Επειδή προς το παρόν τουλάχιστον είμαι στην πλευρά, του απλά πράγματα, βασικές αγορές, τόσο όσο χρειάζεται να απομακρυνθούμε από το κ.τ., σε αντίθεση με τον Giannis Pap, η δικιά μου η πρόταση είναι υπό μορφή ερώτησης. Αν είσαι καλυμένος με αυτό που έχεις τώρα ή άντε και πήρες και τον ego-C, που μιας και αυτόν χρησιμοποιώ να πω ότι δεν με έχει προβληματίσει προς το παρόν καθόλου, γιατί δεν σταματάς εκεί, αν το ζητούμενο είναι το τσιγάρο και να μην ξανακαπνίσεις; Γιατί να ψαχτείς γενικώς και για άλλα η.τ. όπως ανέφερες; H απορία μου είναι τελείως ειλικρινής, απλή και δεν κρύβει κάποιο υπονοούμενο  :)

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 24, 2012, 00:09 »
Λοιπόν δοκίμασε vg με μέντα χωρίς καθόλου νικοτίνη, η μέντα
προσομοιώνει το χτύπημα και το μούδιασμα της νικοτίνης.
Τίποτε σε τουτο το μάταιο κόσμο δεν είναι εντελώς ακίνδυνο,
όλα τα απολαυστικά πράγματα είτε κάνουν κακό είτε είναι αμαρτίες !
Ακόμα και το περίφημο κοκορέτσι μου (που τελείωσε  :'( ).

 


Εγω παντως μετα και απο αυτη την προτροπή, εδω και μια μερα ειμαι με Μηδενικη 60-40 VG PG και μεντα καλλιτεχνη.  :D  Απο Hardware με βοηθαει αρκετα και ο Rcamizer του Τασου...

Καλη μου επιτυχια.  :))

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 24, 2012, 00:25 »
Επειδή προς το παρόν τουλάχιστον είμαι στην πλευρά, του απλά πράγματα, βασικές αγορές, τόσο όσο χρειάζεται να απομακρυνθούμε από το κ.τ., σε αντίθεση με τον Giannis Pap, η δικιά μου η πρόταση είναι υπό μορφή ερώτησης. Αν είσαι καλυμένος με αυτό που έχεις τώρα ή άντε και πήρες και τον ego-C, που μιας και αυτόν χρησιμοποιώ να πω ότι δεν με έχει προβληματίσει προς το παρόν καθόλου, γιατί δεν σταματάς εκεί, αν το ζητούμενο είναι το τσιγάρο και να μην ξανακαπνίσεις; Γιατί να ψαχτείς γενικώς και για άλλα η.τ. όπως ανέφερες; H απορία μου είναι τελείως ειλικρινής, απλή και δεν κρύβει κάποιο υπονοούμενο  :)
Εγω θα αντιστρεψω την ερωτηση και θα πώ:
γιατι καποιος να μεινει,ειδικά τωρα στην αρχή, σε δυο ατμοποιητες και να μην δοκιμασει όσους περισσότερους μπορει?
Κάθε ατμοποιητης συμπεριφερεται διαφορετικα από εναν άλλον ακόμα και αν ειναι ιδιοι τεχνικα αλλά από άλλη εταιρια.
Σκεψου λοιπον πόσοι διαφορετικοι ατμοποιητες κυκλοφορουν και πόσες δοκιμες μπορουν να γινουν.
Εξάλλου οπως ξερουμε τα υγρα συμπεριφερονται εντελως διαφορετικα ανάλογα με την αρχιτεκτονικη και τη φιλοσοφια που ειναι κατασκευασμενος ο κάθε ατμό.
Από εκει και πέρα λοιπόν ειδικά τωρα στην αρχη επιβάλεται η δοκιμή πολλών ατμοποιητων έτσι ωστε να υπάρχει μια ολοκληρωμένη εικόνα και ετσι να φτασει καποιος και να κατασταλάξει σε έναν δυο η το πολύ τρεις ατμοποιητες.
Δεδομενης  λοιπον της πολυπλοκοτητας μπορεις να εχεις διαφορετικα υγρα για συγκεκριμενους ατμό και όχι ένα υγρό για όλους.Εξάλλου και τα υγρα ακόμα πολλοι τα βαριουνται μετα από λιγο καιρό και ετσι δοκιμαζουν νεα υγρα.Γιατι να μην κανει καποιος το ιδιο και με τους ατμό?
Εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις και CE4 ατμοποιητες να δεις ότι έχουν διαφορά με οτι εχεις δοκιμασει μεχρι τωρα.
Και πού ξερεις, μπορει να ταιριαξουν και καλυτερα με τα υγρά που χρησιμοποιεις. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2012, 00:54 από malamadre »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180365 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35318 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10128 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12