vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

386 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Ποντικός, Ελένη Π, toliss, maprix, camber

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #765 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 19:45 »
Σημερα αγορασα και το turkish tobacco. Καλο αλλα μετα απο λιγη ωρα ατμισματος στο σπιτι αρχισε να με ενοχλει στο λαιμο και να με κουραζει η καπως εντονη γευση μελιου. Σκεφτομαι να το αραιωσω γιατι ειναι ενδιαφερουσα γευση

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #766 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 19:51 »
@giorgiokatr.  Ποιας εταιριας το turkish φιλε μου?

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #767 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 20:04 »
Sorry! Liqua
Την πατησα παλι γιατι στο καταστημα δοκιμαζεις μια δυο τζουρες αλλα μετα στο σπιτι σε πνιγει το μελι. Ειμαι νεος στο ατμισμα αλλα επειδη θελω κατι καπνικο οχι εντονο, να αφηνει δηλαδη την υπονοια καπνου ξαναγεμισα το nautilo με το agrinio.  Θα δοκιμασω αυριο να αραιωσω το  turkish.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2016, 20:13 από giorgiokatr »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #768 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 20:28 »
Παιδιά εγώ αυτό που θέλω να πω για όλους όσους πρωτοψάχνονται στα καπνικά υγρά και θέλουν τσιγαρίλα/τασακίλα/παπουτσίλα κλπ.
είναι το εξής απλό (και συγγνώμη αν κάποιος άλλος φίλος το έχει ήδη αναφέρει):


Άλλο πράγμα η δοκιμή στο κατάστημα (όπου θα κάνεις κάποιες τζούρες σε x συνθήκες/ποσότητα) και ΑΛΛΟ πράγμα το άτμισμα σπίτι σου (γενικότερα στον χώρο σου),
με τον δικό σου ατμοποιητή, τις δικές σου αντιστάσεις, τη δική σου μπαταρία, κλπ. κλπ.
Και προπαντός είναι άλλο πράγμα όταν το ατμίζεις όλην την ημέρα.
Όταν λέμε άλλο εννοούμε ΑΛΛΟ!


Πολλοί "συνάδελφοι" ενθουσιάστηκαν με κάποια γεύση στο κατάστημα όταν την δοκίμασαν,
και μετά από μισή μέρα άτμισμα στο σπίτι δε μπορούσαν να σταματήσουν το βήχα...

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #769 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 20:57 »
Εγώ πάντως δεν αντέχω τα εντονα αρώματα και αν και μου αρέσουν τα εντονα καπνικα δε τα μπορώ για όλη την ημέρα. Θα δοκιμάσω την αραίωση σε αυτά που μου άρεσαν η θα ψάξω για κάποιο καπνικο που να αφήνει μια απαλή αίσθηση καπνού και να είναι ελαφρύ.
Αυτο που μάλλον θέλω και οποιοι ξέρουν ας μας πουν!!
Ήπιο καπνικό άρωμα, με λιγη γλυκύτητα η και καθόλου, κλασικό καπνικο!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2016, 21:13 από giorgiokatr »

Αποσυνδεδεμένος herco

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #770 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 21:14 »
Ισως καποιο tribecοειδες ?  Tribeca, Bebeca, Smoke, 3bec κλπ 

Παντως σωστα ειπωθηκε λιγο πιο πανω απο τον e-spy οτι δεν υπαρχει σωτηρια με την ερευνα για την αμιγως καπνικη γευση. Αλλιως τα δοκιμαζουμε με τους CE4 στα δοκιμαστηρια και αλλα πραγματα ανακαλυπτουμε σπιτι. Νιωθω πολυ τυχερος που κολλησα με τη Bebeca απο την πρωτη στιγμη - σε αντιθεση με τον κολλητο μου που δοκιμζει 3 μηνες τωρα καπνικα υγρα και δεν εχει βρει τιποτα που να του αρεσει.

Και μια ερωτηση προς τους γνωστες - το Manhatan της Hexocell θυμιζει Bebeca ?

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #771 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 21:21 »
Τα δοκίμασα τα tribeca bebeca και μου φάνηκαν έντονα. Δε μου φάνηκαν ήπια να σου πω την αλήθεια. Μόνο το agrinio μου έχει φανει σαν ήπιο αλλα σήμερα που πήγα να το πάρω είπα να δοκιμάσω κατι άλλο. Ολο και κάτι καλύτερο θα υπάρχει αλλα δε μου βγήκε. Ειναι θέμα γούστου μάλλον και υποκειμενικό σε μεγάλο βαθμο το ζήτημα υγρων.

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #772 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 22:01 »
Το Agrinio σου φάνηκε πιο ουδέτερο καπνικο σε σχέση με τι bebeca?Ωραίο το μπεμπεκα αλλά μου βγάζει έντονο άρωμα και θέλω κάτι πιο ουδέτερο. Αν και την τελευταία εβδομάδα αρχίζω το traditional tobacco tis liqua και το βρίσκω μια χαρά.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2016, 02:49 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #773 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 22:04 »
Ισως καποιο tribecοειδες ?  Tribeca, Bebeca, Smoke, 3bec κλπ 

Παντως σωστα ειπωθηκε λιγο πιο πανω απο τον e-spy οτι δεν υπαρχει σωτηρια με την ερευνα για την αμιγως καπνικη γευση. Αλλιως τα δοκιμαζουμε με τους CE4 στα δοκιμαστηρια και αλλα πραγματα ανακαλυπτουμε σπιτι. Νιωθω πολυ τυχερος που κολλησα με τη Bebeca απο την πρωτη στιγμη - σε αντιθεση με τον κολλητο μου που δοκιμζει 3 μηνες τωρα καπνικα υγρα και δεν εχει βρει τιποτα που να του αρεσει.

Και μια ερωτηση προς τους γνωστες - το Manhatan της Hexocell θυμιζει Bebeca ?


To Manhattan  και  το  Liberty  από Hexocell  είναι  αρκετά  κοντά  στο  bebeca.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #774 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 00:25 »
οτι μ αρεσουν τα RY like δε χωραει αμφιβολια, (με μεγαλυτερη αδυναμια απ τα ετοιμα στο ty4 της tjuice) αλλα ειναι οντως καπνικα?




προσωπικα δε βρισκω καμια ταυτιση αυτων των γευσεων με οποιοδηποτε καπνο, απλα ειναι μια πολυ ωραια γευση.
Ενδιαφερονται ΝΑΙ, ωραια ΝΑΙ νοστιμα ΝΑΙ αλλα καπνος χμμμ... με την καμια!






 τελικα αβυσος η ...ψυχη του ουρανισκου :))

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #775 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 00:38 »
Sorry! Liqua
Την πατησα παλι γιατι στο καταστημα δοκιμαζεις μια δυο τζουρες αλλα μετα στο σπιτι σε πνιγει το μελι. Ειμαι νεος στο ατμισμα αλλα επειδη θελω κατι καπνικο οχι εντονο, να αφηνει δηλαδη την υπονοια καπνου ξαναγεμισα το nautilo με το agrinio.  Θα δοκιμασω αυριο να αραιωσω το  turkish.


Επίσης δεν αντέχω τα έντονα αρώματα. Το turkish tobacco που είναι ένα από τα βασικά μου υγρά το αραιώνω με βάση 70/30 VG/PG σε ποσοστό πάνω από 50% για να έρθει στο επιθυμητό για εμένα. 

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #776 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 00:45 »
@giorgiokatr δοκίμασες το RY69 της atmos?

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #777 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 00:52 »
Τα δοκίμασα τα tribeca bebeca και μου φάνηκαν έντονα. Δε μου φάνηκαν ήπια να σου πω την αλήθεια. Μόνο το agrinio μου έχει φανει σαν ήπιο αλλα σήμερα που πήγα να το πάρω είπα να δοκιμάσω κατι άλλο. Ολο και κάτι καλύτερο θα υπάρχει αλλα δε μου βγήκε. Ειναι θέμα γούστου μάλλον και υποκειμενικό σε μεγάλο βαθμο το ζήτημα υγρων.




Αφου θες διακριτικο αρωμα τυπου ry πας σε TY4 της tjuice.
Δεν ειναι απλα μια ακομη εκδοχη του ry αλλα ενας πολυ καλος συνδυασμος ry με μαυρη ζαχαρη και ξηροκαρπια και δημουργει ενα καταπληκτικο συνδυασμο σε τετοια ποσοτητα αρωματος που δε σε μπουκωνει, αντιθετα θες να το χεις πιπιλα

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #778 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 00:52 »
Ριξτε μια δοκιμή στο royal blend της innovation  ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #779 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 00:54 »
Οχι δεν το είχε @kikas και το είχα στα υπόψιν. Επίσης δεν είχε το primo Verde που ήθελα να δοκιμάσω. Το supreme ωραίο αλλα πολύ έντονο. Επόμενος στόχος να δοκιμάσω West Virginia(Wanted), el Toro, Reserve de Chateaux και black note!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62912 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 968 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem