vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

376 επισκέπτες, 10 χρήστες
takoulas, Mimhsdr, Takis D.M, dkostas, bloodlessz, ZoeM, Jorge, Milarepa, lounik, Drulic

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #705 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 23:53 »
θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από το belly dance.
Το crime περιέχει RY4 asian που δεν αρέσει σε όλους.




edit : στο belly dance αν αυξήσεις τα αρώματα κατά 50% θα έχεις ενα πολύ δυνατό καπνικό.


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #706 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 00:02 »
ok αν και με τις παρασκευες υγρων δεν το πολυ εχω καθως δεν εχω πολυ διαθεση να κανω μιξεις γι αυτο σκεφτομουν καποιο ετοιμο αρωμα καπνικο αλλα να εχει και το κατιτις του απο γκουρμεδια..!αλλα ευχαριστω για την διευκρινιση!αν και το earth brother με ικανοποιει απολυτα καθως εχει και το καπνικο του και το καστανο του δινει υπεροχη γευση με την ψημενη ζαχαρη,με εχει εντυπωσιασει..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #707 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 00:35 »
αν σε ενδιαφερει να κανεις κάποια οικονομία στα χρήματα που ξοδεύεις για υγρά, οι ιδιοκατασκευές είναι μονόδρομος.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #708 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 01:22 »
ισχυει γιαννη και κανω αρκετα ml καθημερινα δεν συμφερει συνεχεια ετοιμα.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #709 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 22:18 »
εχετε δοκιμασει το soho και smoke x ποιο προτιματε?σαν καπνικο αλλα να μην πολυ πικριζει επισης χρειαζονται πυραζινη γιατι νομιζω διαθετουν ηδη η κανω λαθος?καποια συγκριση υπαρχει απο καποιον που τα εχει δοκιμασει και τα 2 αρωματα?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #710 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 22:32 »
αν θελεις να πας αναμεσα σε αυτα τα δυο θα σου ελεγα για αρχη το smokex  ή ακομα το σκετο smoke  υπαρχουν και σε αρωματα απο και και περα εχω στο νημα μου λιγο περισσοτερο περιπλοκα υγρα συνταγες που αν εχεις μερακι θα γουσταρεις πολυ .. οπως ειπε και ο Μητσος  το BellyDance, AfterWork , Dominion, LadyBeka θα σου κανουν κλικ αλλα και αλλα που υπαρχουν

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #711 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 22:44 »
καλα κωστα οι συνταγες σου ειναι απιθανες και μονο που τις βλεπω!!αν πωλουσες ετοιμα αρωματα θα ημουν everyday πελατης!αλλα αυτη την στιγμη δεν εχω το χρονο γι αυτο κοιτουσα για ετοιμα αρωματα αλλα να εισαι σιγουρος οτι θα τα παλεψω στο κοντινο μελλον να τα φτιαξω!επισης απο που μπορω να προμηθευτω τα αρωματα,εννοω ενιαια αγορα τα αρωματα που χρησιμοποιεις δεν τα βρισκω ολα μαζι σε καποιο μαγαζι να μην αγοραζω απο εδω και απο κει..τα διαθετι καποιο?

Αποσυνδεδεμένος elefadas

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Διχως αυριο....
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #712 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 07:44 »
Καλησπερα συνανρωποι ατμισται... ψαχνω αρωμα καπνικο ξηρο αγλυκο να ζεχνει απο αρωμα καπνου και τσιγαριλα ενα πραμα. Μεχρι στιγμης κανο primo verde t-juice σε βαση umami media στα 9mg... οχι κ ασχημο δε λεω αλλα θελω το λιγο κατι παραπανο... γιαυτο λεω μπας κ το μπλεξω με καμια βαση dirty η να βαλω καμια πυραζινη να το ανεβασω λιγο... εχετε καμια καλυτερη προταση?? Εχω δοκιμασει virginia,latakia,πουρα χαβανας,πολλες εταιριες δε λεω νοστιμα τα γλυκα π.χ. το ambrosia της after τρομερο το κανω αλλα μετα απο 2-3 πιτογυρα δε κολανε τα μελια και οι καραμελες που παρατηρω και σε ολα τα υπολοιπα καπνικα πλιν primo....αρωματα παντα

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #713 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 08:42 »
Μην το κάνεις αυτό με την πυραζίνη και την dirty. Θα βγει μια αηδία. Το primo verde είναι άρωμα NET (Naturally Extracted Tobacco) και είναι ο ορισμός του καπνού. Η πυραζίνη από την άλλη δίνει γεύση ξηρών καρπών και εμείς καταχρηστικά λέμε πως έχει γεύση τασάκι. Αν τα αναμείξεις το ΝΕΤ θα χάσει τον ιδιαίτερο χαρακτήρα του. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια αλλά η γνώμη μου είναι πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αυξήσεις την ποσότητα του αρώματος, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τις αντιστάσεις. Έτσι και αλλιώς τη γεύση του τσιγάρου ΔΕΝ θα την ξαναβρείς όσο και να προσπαθείς. Η πίσσα και το καμένο χαρτί και χιλιάδες άλλες βλαβερές ουσίες, έχουν κι αυτά τη δικιά τους γεύση

Δοκίμασε και το cubano της ίδιας εταιρίας

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #714 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 09:53 »
To cubana είναι ίδια φιλοσοφία με το primo


μόνο που είναι πιο γλυκό λόγω της καρύδας


Φίλε μου προσπάθησε και σκέτη βάση 50/50


που ξέρεις καμία φορά μπορεί να σου κάτσει.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #715 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 10:17 »
Σχετική τσιγαρίλα, θα βρεις σε El Toro Virginia & Guevara όπως και στα Natura 7 Foglie & Tony Montana.

Μετά πάμε σε πιο ακριβές λύσεις, που προϋποθέτουν και αναμονή καθώς δεν κυκλοφορούν Ελλάδα. Και πάλι, τσιγαρίλα δεν έχουν αλλά ατόφια γεύση καπνού.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #716 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 11:22 »
Για τον elefandas.
Δοκιμασε φιλε μου και το Eastern Blend απο T-Juice ειναι καλο καπνικο για μενα και απο τα λιγα που πηρα για δευτερη φορα ενω το Primo Verde δεν μου εκατσε για ολοημερο.Το  Eastern Blend ειναι για ολη την μερα χωρις την τραχυτητα του  Primo Verde.

Αποσυνδεδεμένος elefadas

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Διχως αυριο....
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #717 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 17:40 »
Cubano το δοκίμασα δεν...όπως και el toro cigarrillos(καλό αλλά ψάχνω αρωμα μόνο) όπως και απο βάση σκέτη προτιμώ το primο αυτό που θα δοκιμάσω και ευχαριστώ όλους σας παιδιά ειναι το eastern blend που λέει ο Γιάννης και κάποια στιγμη θέλω να δοκιμάσω και το usa Silver holy juice αλλά δεν το βρίσκω αθηνα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #718 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 18:02 »
Το primo verde είναι άρωμα NET (Naturally Extracted Tobacco) και είναι ο ορισμός του καπνού
Θα κάνω μια μικρή αλλά σημαντική διόρθωση. Το Primo Verde δεν είναι NET. Δεν φτιάχνεται από εκχύλιση καπνών. Φτιάχνεται με προσθήκη υπερσυμπυκωμένου Tobacco Absolute που προέρχεται μεν από τον καπνό αλλά με άλλες διαδικασίες. περιέχει άλλες ουσίες και του γίνεται διαφορετική χρήση (ελάχιστες ποσότητες σαν πολύ δυνατό άρωμα).
Περισσότερες πληροφορίες βρήκα εδώ:
Tobacco Absolute (the NET redheaded stepchild)

Νομίζω πως η χαρατηριστική τασακίλα/σταχτίλα είναι ίδιον του TA. Ξέρω πως το χρησιμοποιούν και άλλες εταιρίες αλλά ποτέ δεν έψαξα για λεπτομέρειες. Elefadas, ίσως αξίζει ένα ψάξιμο για να βρεις τις σχετικές εταιρίες και να εντοπίσεις τα υγρά τους. Κάποια αναφέρονται στο λινκ που έβαλα αλλά είναι σχετικά παλιό.

Αποσυνδεδεμένος elefadas

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Διχως αυριο....
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #719 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 22:05 »
Μάλιστα... Οπότε μήπως ξέρει κάποιος πού θα βρω καθαρή ΤΑ (tobacco absolute) από Ελλάδα? Η μόνη που βρήκα είναι αυτή https://www.azurevaping.com/puretobaccoabsolute.html και 1-2 παρομοιες. 20 ευρώ τα 15ml χωρίς μεταφορικα θα ανεβάσει αρκετα το κοστος οπότε αρχικά θα ανεβάσω τη δοσολογία του primo στο 18% κ βλεπουμε...αν είν καλό κ το eastern blend - holy ισως τα μπλεξω μεταξύ τους.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364