vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

376 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, thanos1071

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος zorlac

  • **
  • 143
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #690 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 11:38 »
Ασχετο, μιας & πρωην καπνιστης στριφτου, παιζει καμια προσομοιωση σε καποιο/α υγρο/α που να φερνει στο Old Holborn?
Δοκίμασε το earth tobacco από ατμόσφαιρα. http://www.atmosfaira.com/earth-tobacco.html

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #691 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 11:41 »
Η e-cig.gr έδωσε ευκαιρία και σε εμας τους Βόρειους να δοκιμάσουμε τα υγρά της πρώτο-χέρι. Αν δεν ήταν αυτό, δεν ξέρω αν θα είχα την διάθεση να επιχειρήσω δοκιμή μέσα στη σωρεία των υγρών που υπάρχουν, αν και κατά καιρούς έχω πέσει πολλές φορές στη σελίδα της, κουρασμένος απο γλυκά, ξινά και παρδαλά υγρά, αλλα τεράαααστιο μενου γγμτ....

Όμως η έκπληξη ήταν πολύ ευχάριστη. Πέρασα αργά και λίγο πριν το κλείσιμο, σε ύφος -βιάζομαι-και-θέλω-να-δοκιμάσω-ολα-τα-υγρά-στον-λιγότερο-χρόνο-γίνεται;
Ίσως σε δύο εβδομάδες και με το ρεφίλ του καταστήματος να κρατήσω και σημειώσεις...  :laugh1: Αν και το κατάστημα απο Οκτώβριο θα διαθέτει όλη την γκάμα των αρωμάτων και πιθανώς και νέων που έχει προτείνει ο Γιώργος, η παλέτα των υγρών ήταν έκπληξη ματαξαναλέω, για το εύρος στα καπνικά ! Παρόλο που πραγματικά βιαζόμουν, μερικούς ατμο μπορεί και να τους άδειασα...  :))

Στο ζητούμενο, αν το δει κανεις χωρίς να ξεχωρίσει τις σειρές (White-Red-Black) ,  στα καπνικά, είναι σαν πληκτρολόγιο πιάνου! Με διαβάθμιση και με μικρές διαφορές, φτάνεις απο το ελαφρύτερο στο βαρύτερο και πιο γεμάτο.
-Απο αυτά που δοκίμασα το ACE ήταν το πιο βαρύ δυνατό/γεμάτο κι όπως ακριβώς μου άρεσε το τσιγάρο, γεμάτη και καθαρή γεύση, ούτε χόρτο, ούτε χαρτί.
 Μου θύμισε τα Prince που ήταν και το αγαπημένο μου ΚΤ. Το Prince το άρωμα δεν ειχε φτάσει ακόμα όμως :(  .
-Ακολούθησε το Old Harbor που δίνει μια πολύ καλή αίσθηση του καπνου του στριφτου, τσιγάρο με φρέσκια και δυνατή μεν αλλά μαλακή επίγευση, ίσως σπάει και με κάποιο φρουτο αρκετά χαμηλά .
 -Τo Royal Cigar ξενίζει λίγο, νομίζω περισσότερο στα τσιγαρίσια παρά σαν-πούρο στην ένταση, αλλά το διακριτικό πετροκέρασο το κάνει αρκετά ευχάριστο αλλα ίσως όχι για συνεχές μπάφιασμα, όπότε ίσως γι αυτό πέφτει στα πούρα. Θα μπορούσε να βγει κάτι απο More σαν επιτομή, αλλα πάλι όχι τόσο δυνατό.
-Stevens! πολύ καλό τσιγαράκι!! 
 -RY4 διακριτικό με ελαφριά βανιλίτσα, επίσης Light κι αυτή.
-Hellas Mint, η μέντα είναι πολύ διακριτικά τοποθετημένη και το κάνει αρκετά ευχάριστο τσιγαρίσιο.
-Mary Jane, μπαίνει δίπλα στο RY4 γλυκίζοντας χωρίς βανίλια  :)
Ουφ, και μετά τα πούρα.. Divino σαν να άνοιξες κουτί απο πούρα. Το μελάκι πιο διακριτικό απο άλλες εταιρίες, αλλα κλέβει κι εδώ λίγο στο τερματισμό. To βάζεις με τα καλά εύκολα!  :)

Βασικά επειδή πάλι βιάζομαι  :)) ;) , αλλα και κυριότερα γιατί δεν κράτησα σημειώσεις -υπήρξαν υγρά και μπλεντς που ξεχώρισα αλλα που δεν θυμαμαι ταμπέλα-,
 τα σημεία που μου άρεσαν ήταν η διακριτικότητα των αρωμάτων και κάτι που δίνει την εντύπωση μιας αρκετά σχολαστικής επιλογής συστατικών και συνταγών.  Σε επίπεδο DIY μου έδωσε αρκετή τροφή για σκέψη.

edit Τα δοκιμαστικά ήταν όλα σε αξιότιμους Delta ατμο
και με νικοτίνη 6mg που για εμένα που ατμιζω ψηλότερα διψήφια ποσοστά κουράζει λίγο. Αυτό βέβαια είναι κάτι αναπόφευκτο σε όλα τα flavor test bars
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 19:53 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #692 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 18:18 »
Σχεδόν όλοι όταν πρωτοξεκινήσαμε το άτμισμα ψάχναμε για γεύση που θα ήταν όσο πιο κοντά στο κτ και φυσικά στη μάρκα του κτ που καπνίζαμε, κάτι που είναι απόλυτα λογικό.
Μετά από μερικούς μήνες που ο οργανισμός έχει καθαρίσει από την τασακίλα αρχίζει το ψάξιμο για άλλες γεύσεις, πχ φρούτα, γλυκοκαπνικά κτλ.
Εγώ αυτό που διαπίστωσα στον σχετικά μικρό διάστημα που ατμιζω (1 1/2 χρόνο) είναι οτι υγρό με γεύση κτ απλά δεν υπάρχει...

Με γεύση τσιγάρου, όχι. Με γεύση καπνού τσιγάρου όμως, υπομονή: Σε καμιά δεκαριά μέρες ευελπιστώ να έχω ανεβάσει σεντόνι!!!

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #693 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 07:39 »
Τρύφωνα για δώσε κάνα hint, teaser! Τί ετοιμάζεις πάλι;

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #694 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 12:16 »
εχω την εντυπωση οτι θα μας πει για τα black notes.εχω διαβασει τοσα καλα reviews αλλα δεν εβαζα παραγγελια λογω ακριβων μεταφορικων.οποτε ελπιζω να ειναι αυτα...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #695 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 12:35 »
Αυτά είναι παιδιά. Έχω ήδη δοκιμάσει τα τρία από τα οκτώ και μέχρι στιγμής έχω μείνει κατάπληκτος. Την υπομονή σας ζητάω γιατί τα δοκιμάζω σε τρεις ατμοποιητές και μου τρώει μια μέρα το καθένα.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #696 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 12:54 »
Το πιο καπνικό με την έννοια σαπίλα/τασάκι, για μένα είναι το primo verde της t-juice.
Το σιχαίνομαι, το έχω στο συρτάρι για να μου θυμίζει πως μύριζα όταν κάπνιζα..

Το αγαπημένο μου καπνικό από την άλλη ( χωρίς γλυκά κλπ ) είναι το cigarillos από el toro.
Δυνατό, δεν βρωμάει τασάκι και απολαμβάνω μερικά μλ σαν αλλαγή από τα γλυκά/φρουτένια.

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #697 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:08 »
ξερεις αν θα τα φερει κανεις Ελλαδα?


Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #698 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:34 »
Το cigarillos είναι καλό αλλά έχει μία όξινη επίγευση περίεργη. Το puros είναι επίσης καλό. Αναμένουμε για τα black notes.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #699 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 16:35 »
ξερεις αν θα τα φερει κανεις Ελλαδα?

Δεν θα στοιχημάτιζα σε αυτό για τρεις λόγους

α) Πρόκειται για μικρή παραγωγή και δεν ξέρω αν θα μπορούσαν να καλύψουν ζήτηση σε χονδρική.
β) Πρόκειται για καπνικά υγρά μόνο, τα οποία ενώ έχουν πολλά κοινά στοιχεία μεταξύ τους, θέλει εκπαιδευμένο ουρανίσκο για να ξεχωρίσεις διαφορές σε όλα και όχι μόνο σε δυο τρία. Πολύ μπακαλίστικα, πάρτε τα el toro και ανεβάστε τα επίπεδο.
γ) Είναι πανάκριβα. Σε ελεύθερη σύγκριση, τα Five Pawns στην Αμερική κοστίζουν $27.50 ενώ εδώ €29. Αυτά κοστίζουν στην Αμερική $29.00 άρα φαντάζομαι ότι εδώ θα ξεπερνούσαν τα €32.00.

Μόλις ανεβάσω το review την άλλη εβδομάδα, ευχαρίστως να τα συζητήσουμε όλα αυτά στο νήμα τους, ας το κρατήσουμε καθαρό αυτό για λιγότερο εξειδικευμένα υγρά με άρωμα καπνών...


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #700 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 20:53 »
παιδια καποιο καπνικο αρωμα η καπνικη γευση για  ιδιοκατασκευη υπαρχει?σκεφτομουν το smoke αλλα διαβασα οτι πολλα αποτελεσματα ειναι  υποτονικα,ηθελα καποιο''γκουρμε''καπνικο να αποδιδει ποιο ιδιαιτερα αρωματα,το αγαπημενο μου και να ξεχωριζει καπνικο αλλα με υπεροχη για τα γουστα μου συνταγη καπνικου ειναι το brother earth απο halcyon haze,ξερετε αν μπορουμε να το ιδιοκτασκευασουμε?θεωρω πως η γευση του ειναι πολυ ιδιαιτερη.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #701 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 22:02 »
Καθαρές καπνικές γεύσεις (χωρίς όμως την άσχημη τασακίλα) είναι και τα reserve de chateaux No1 & No2 της lamda.
Λογικό βέβαια αφού προέρχονται από απόσταξη φύλλων καπνού.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #702 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 22:36 »
ναι ειδα και τις αξιολογησεις που εγιναν για τα συγκεκριμενα υγρα και απο εσενα thenetpote και απο cruizer και θελω πολυ να τα δοκιμασω.αλλα για καθημερινο αυτου του στυλ μιας και η τιμη δεν βοηθαει για everyday use υπαρχει καποια καλη συνταγη η ετοιμο αρωμα με καποια επιπεον πολυπλοκοτητα του στυλ lamda και brother earth η μονο καποιομονοτονο καπνικο και τελος?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #703 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 23:43 »
δεν θυμάμαι αν έχει κάτι στις συνταγές του kostas44, ρίξε μια ματιά.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #704 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 23:48 »
εχεις δικιο τσεκαρω crime scene..!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem