vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

382 επισκέπτες, 12 χρήστες
Aoratix, dkostas, Tem, TasMan, panoskapa, aenaos, Jorge, camber, yorgoss, antiklitos140, ZoeM, Milarepa

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #375 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 16:33 »
Παιδια , γνωμη μου ειναι οτι το προσδοκώμενο ειναι ενα υγρο που να χει γευση ιδια με το τσιγαρο χωρις τις βλαβερες ιδιότητες του κανονικου τσιγαρου  κ τετοιο εγω τουλαχιστον δεν εχω βρει, ειμαι επιεικείς γιατι καταλαβαινω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα, αλλα πιστευω αν δεν βρεθει κατι τετοιο δεν θα προχωρήσει η ολη φαση!!!   :(

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #376 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 16:42 »
Για εμένα το προσδοκώμενο δεν είναι η γεύση του τσιγάρου.Για να μην πω πως δεν έχει κάποια ιδιαίτερη γεύση το κ.τ. και με πείτε φανατικό.
Απλά στο άτμισμα προτιμώ τις γεύσεις αυτής της κατηγορίας επειδή είναι του γούστου μου,όχι γιατί μου θυμίζουν κ.τ.

Προσωπική άποψη.

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #377 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 16:57 »
Για οσους γυρισαμε απο το κ.τ στο ηλεκτρονικο για θεμα υγειας, για να βελτιωσουμε την ζωη μας πιστευω οτι το προσδοκώμενο ειναι ενα υποκατατστατο του κ.τ χωρις τις βλαφτικες  συνεπειες αυτου!!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #378 στις: Μαρτίου 01, 2013, 02:26 »
Για να μη βγούμε εντελώς οφτόπικ, μάλλον αυτό που εννοούμε λέγοντας "τσιγαρίσιες γεύσεις" στα υγρά, είναι το αντίστοιχο του "καπνιστού" που χρησιμοποιούμε σαν χαρακτηριστικό στα τυριά. ;)

Ναί μεν άρωμα καπνού, αλλά από καιόμενο δρυ, κέδρο και βελανιδιά, όχι φύλλα καπνού.
(Και όχι απευθείας εισπνεόμενο απ'την καύση.)

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #379 στις: Μαρτίου 01, 2013, 20:52 »
Καλησπέρα σε όλους τους ατμιστές και καλό μήνα εύχομαι. Είμαι παλιός ατμιστής αλλά, λόγω επειδή μια μέρα μου χάλασε ο ατμοποιητής μου και δεν μπορούσα να βρω στην περιοχή μου ανταλλακτικό, όπως καταλαβαίνετε πήγα στο περίπτερο και πήρα καπνό. Πάνε σχεδόν 7-8 μήνες από το τελευταίο άτμισμα μου.
Αποφάσισα λοιπόν να κάνω ακόμα μια προσπάθεια. Το πρόβλημα μου είναι ότι οι γεύσεις που έχω δοκιμάσει (στην πληοψηφία τους από το vapeshop) δεν με ικανοποίησαν αρκετά. Δεδομένου ότι καπνίζω καπνό καρέλια, θα ήθελα να με βοηθήσετε και να μου προτείνετε γεύσεις που θα με ικανοποιήσουν.
Ενδεικτικά αναφέρω γεύσεις που έχω δοκιμάσει αλλά ΔΕΝ με ικανοποίησαν.


  • Burley tobacco
  • Hellenic blend
  • RY4
  • Angel falls
  • Supreme blend
  • Forbidden apple
  • Haitain prophecy
Όλα τα παραπάνω αγοράστηκαν από Vapeshop καθώς και άλλες γεύσεις (μη τσιγαρίσιες) με περιεκτικότητα 12mg.


Θα ήθελα λοιπόν λίγο απ το χρόνο σας να με βοηθήσετε. Δεν χρειάζεται φυσικά να είναι απ το εν λόγω κατάστημα αλλά με εξυπηρετεί γιατί είναι αρκετά οικονομικό.


Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #380 στις: Μαρτίου 01, 2013, 21:09 »
Θα σου πρωτινό αυτο που ατμιζω κ γω , το tabacco τις nobacco, αν σου πέφτει ακριβω , κ ατμιζεις 12αρη, παρε 18 κ μια βαση μηδενικη με 3 ευρω τα 100ml κ σπαστω, δεν θα σου χασει ιδιαιτερα σε γευση κ θα σου ρθει κ πολυ φθηνο!!!!  :thumpup:
Αν θυμάμαι καλα το ry2 τις F.A εχει γευση αρωματικου καπνου, θα σου αρεσει, εγω καπνιζα drum κ το βρηκα πολυ αρωματικό!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #381 στις: Μαρτίου 01, 2013, 21:23 »
μακραν αυτο που φερνει ποιο κοντα σε τσιγαρισια γευση ειναι το cigar της el-toro και απο nobacco το  tobaco exlucive.....κατε εμε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tazmataz

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #382 στις: Μαρτίου 01, 2013, 21:24 »
To tobacco της  Nobacco μεχρι τωρα ειναι το μονο που σε εισαγωγικα με εχει ικανοποιησει μιας και εχς δοκιμασει 5-6 τσιγαρισια αθλια για τα γουστα μου ως τωρα οπως virginia ,camel,mystique  κ.α ...8α 8ελα κατι ομως σε καλυτερη γευση, ισως και να βοη8ουσε ενα mode το ολο αυτο 8εμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #383 στις: Μαρτίου 01, 2013, 21:34 »
δοκιμασε το el-toro - cigarilos και θα με θυμηθεις..η πηγαινε σε ενα καταστημα  αν μπορεις και ζητα να το ατμισεις,,αλλοιως παρε την συσκευασια των 10 ml στα 7 Ε αν θυμαμαι καλα...οχι σαν και εμενα που πηρα το tribecca 30 ml και μετα  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #384 στις: Μαρτίου 01, 2013, 21:38 »
Καλησπέρα σε όλους τους ατμιστές και καλό μήνα εύχομαι. Είμαι παλιός ατμιστής αλλά, λόγω επειδή μια μέρα μου χάλασε ο ατμοποιητής μου και δεν μπορούσα να βρω στην περιοχή μου ανταλλακτικό, όπως καταλαβαίνετε πήγα στο περίπτερο και πήρα καπνό. Πάνε σχεδόν 7-8 μήνες από το τελευταίο άτμισμα μου.
Αποφάσισα λοιπόν να κάνω ακόμα μια προσπάθεια. Το πρόβλημα μου είναι ότι οι γεύσεις που έχω δοκιμάσει (στην πληοψηφία τους από το vapeshop) δεν με ικανοποίησαν αρκετά. Δεδομένου ότι καπνίζω καπνό καρέλια, θα ήθελα να με βοηθήσετε και να μου προτείνετε γεύσεις που θα με ικανοποιήσουν.
...
Θα ήθελα λοιπόν λίγο απ το χρόνο σας να με βοηθήσετε. Δεν χρειάζεται φυσικά να είναι απ το εν λόγω κατάστημα αλλά με εξυπηρετεί γιατί είναι αρκετά οικονομικό.


Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Χρήστος

Θα σου πρότεινα, στη νέα προσπάθεια, να δοκιμάσεις ατμιστικές βάσεις. Συνήθως είναι καλύτερες από κάποιες "τσιγαρίσιες" γεύσεις που αναφέρονται συχνά........
Στα δύο παρακάτω θέματα θα πάρεις μια ιδέα για τις πλέον δημοφιλείς βάσεις (VG, PG, VPG) που κυκλοφορούν :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3028.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13756.0.html

Από εκεί και πέρα αξίζει ίσως τον κόπο να πειραματιστείς με συμπυκνωμένες αρωματικές γεύσεις,που μπορούν να προστεθούν σε καθε ατμιστική βάση.

Tέλος, αν αποφασίσεις να προσπαθήσεις με έτοιμο υγρό , θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Νobacco Exclusive Flavorless.

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #385 στις: Μαρτίου 01, 2013, 22:09 »
Παντως μετα απο ενα χρονο ατμισματος τσιγαρισια γευση δεν καταλαβα σε κανενα υγρο και νομιζω οτι οποιος ψαχνει για κατι τετοιο δεν προκειται να το βρει ποτε.Το θεμα ειναι αυτο που ατμιζεις να σου αρεσει κι ας μην εχει καμια σχεση με κτ.Οταν ξεφυγεις απο αυτη την εμμονη τοτε πραγματικα απολαμβανεις το ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #386 στις: Μαρτίου 01, 2013, 22:31 »
αυτη ειναι και η αληθεια..να βρεις 2-3 υγρα που να σε καλυπτουν..γιατι αλλοιως δεν προκειται να κοψεις και το κ.τ ποτεεεεεεεεε

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #387 στις: Μαρτίου 02, 2013, 14:53 »
Καλησπέρα σε όλους τους ατμιστές και καλό μήνα εύχομαι. Είμαι παλιός ατμιστής αλλά, λόγω επειδή μια μέρα μου χάλασε ο ατμοποιητής μου και δεν μπορούσα να βρω στην περιοχή μου ανταλλακτικό, όπως καταλαβαίνετε πήγα στο περίπτερο και πήρα καπνό. Πάνε σχεδόν 7-8 μήνες από το τελευταίο άτμισμα μου.
Αποφάσισα λοιπόν να κάνω ακόμα μια προσπάθεια. Το πρόβλημα μου είναι ότι οι γεύσεις που έχω δοκιμάσει (στην πληοψηφία τους από το vapeshop) δεν με ικανοποίησαν αρκετά. Δεδομένου ότι καπνίζω καπνό καρέλια, θα ήθελα να με βοηθήσετε και να μου προτείνετε γεύσεις που θα με ικανοποιήσουν.
Ενδεικτικά αναφέρω γεύσεις που έχω δοκιμάσει αλλά ΔΕΝ με ικανοποίησαν.


  • Burley tobacco
  • Hellenic blend
  • RY4
  • Angel falls
  • Supreme blend
  • Forbidden apple
  • Haitain prophecy
Όλα τα παραπάνω αγοράστηκαν από Vapeshop καθώς και άλλες γεύσεις (μη τσιγαρίσιες) με περιεκτικότητα 12mg.


Θα ήθελα λοιπόν λίγο απ το χρόνο σας να με βοηθήσετε. Δεν χρειάζεται φυσικά να είναι απ το εν λόγω κατάστημα αλλά με εξυπηρετεί γιατί είναι αρκετά οικονομικό.


Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Χρήστος

Εκτός από τα El Toro, τα οποία πράγματι κεντάνε στο θέμα καπνικό, θα σου πρότεινα και μία δοκιμή καπνικών της Atmos όπως Bebeca, RY69, Nutacco, Gina και Agrinio.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #388 στις: Μαρτίου 02, 2013, 15:51 »
+1 για το nutacco και από μένα, ειδικά για αυτούς που δεν τρελλαίνονται για γλυκά καπνικά.Το δοκίμασα και είναι το all day υγρό μου εδώ και ένα μήνα, με καφέ,με ποτό,στη δουλειά ακόμα και στον ύπνο αν μπορούσα θα το άτμιζα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #389 στις: Μαρτίου 03, 2013, 19:54 »
Με αυτό το Nutacco με έχετε τρελάνει !!! :hmmm: :hmmm:
Τώρα που δεν υπάρχει μία και δεν μπορώ να το παραγγείλω βαλθήκατε όλοι σας ?
Κανείς από Χανιά έστω να το δοκιμάσουμε δέν το έχει πάρει ?
Ευτυχώς πάντως υπάρχουν αρκετά καπνικά σήμερα γιατί πριν 2 χρόνια ατμίζαμε χόρτα !!! :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63080 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3712 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 993 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem