vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

380 επισκέπτες, 3 χρήστες
tasos1976, thanos1071, Jorge

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #870 στις: Ιουλίου 22, 2016, 21:25 »
Χωρίς να το έχω δοκιμάσει,αλλα φίλος ατμιστης μου το πρότεινε για καπνικο είναι το wanted Desert Spirit!Βέβαια ή τιμή τού είναι τσιμπημενη 17,90€.
Συμβουλή:Δεν ξέρω αν παίζουν στην Ελλαδα τα υγρά απο ejuice 7 αλλά μείνετε μακριά.Εδω στην Γερμανια είναι πολύ δημοφιλής αλλά κατά την άποψή μου είναι μάπα!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #871 στις: Ιουλίου 22, 2016, 21:30 »
@teargas
Ανώμαλος δεν είσαι καθόλου φίλε μου, δεν υπάρχει κάτι πιο υποκειμενικό στον ατμό από τη γεύση. Βαριά χαρτιά όσον αφορά τα καπνικά στο άτμισμα, είναι τα τύπου ΝΕΤ. Βγάζει και η Λάμδα δυο τέτοια, το Reserve de Chateaux No.1 & No.2. Επίσης, όλη η σειρά της Black Note, εκτός από το Solo που έχει μενθόλη, η σειρά El Toro και η σειρά The Cellar είναι εντονότατα καπνικά. Μόνο που πρέπει να έχεις υπόψιν ότι φονεύουν την αντίσταση μέχρι να πεις έμ έλ!!!

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #872 στις: Ιουλίου 23, 2016, 16:32 »
Φοβαμαι μηπως απογοητευω κ απο αυτα..μετα θα ατμιζω επιτηδες φρουτα , λαχανικα και κρεμ μπρουλε για τιμωρια στον εαυτο μου! :wall:Τα reserve de chateaux διαβασα οτι δεν ειναι για εργοστασιακους η δεν εχω καταλαβει καλα?Black note 30κατι ευρω ειναι απαγορευτικα.

Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #873 στις: Ιουλίου 23, 2016, 17:17 »
Εγώ net πολύ θα θελα να δοκιμάσω αλλά μ έχει φοβίσει αυτό με τις αντιστάσεις.. εδώ κλώνο relax κάναμε και έχουμε βογγίξει να τ ατμίσουμε.. πολλά κατάλοιπα ρε παιδιά..ή φταίει η βάση ή τα βαριά αρώματα ή κάτι κάναμε εμείς λάθος.. ή στραβός είν ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε..😆 Για τα δικά μου γούστα ψηφίζω ό,τι τριμπεκίζει μπεμπεκίζει μανχατανίζει και πάει λέγοντας.. Ρίξε ry και πυραζίνη να ευχαριστηθεί ο λαός άτμισμα..😇

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #874 στις: Ιουλίου 23, 2016, 18:42 »
οτι λεει η τονια..μεσα καιγω..χαχαχαχα..που και που ομως θελω και κατι να grandmaster-ιζει για αλλαγη!!!

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #875 στις: Ιουλίου 23, 2016, 18:53 »
Καλησπερα,θελω να πω τον πονο μου..Εχω μεγαλο προβλημα να βρω ΚΑΠΝΙΚΟ υγρο που να με κερδισει.Επειδη ειμαι λιγο νεατερνταλ ψωνιζω μονο απο τα κλασικα μαγαζια,δεν κανω παραγγελιες απο ιντερνετ κτλ.Σημερα βρηκα ενα μαγαζι που εχει λαμδα κ ανυπομονα τσιμπαω δυο μπουκαλακια γκανταλφ που οι περισσοτεροι λετε οτι ειναι το απολυτο καπνικο.Μολις το δοκιμαζω τρωω την ξενερα της ζωης μου.Καθολου καπνικο κομματι κ καπου στο βαθος ενα φρουτο,κομποστα δεν ξερω κ γω τι ακριβως,Τοσο ανωμαλος ειμαι που ολοι το εκθειαζουν κ εμενα δεν μου λεει τιποτα?Ειλικρινα μου ηρθε να το παρατησω το αθλημα..

Πάντως δεν ξέρω πόσο ασχολήθηκες με το Gandalf, εμένα είναι το καθημερινό μου υγρό πια... και ήθελα να σου πω ότι το υγρό αυτό δεν βγάζει την ίδια γεύση σε όλο το φάσμα των Watt (αν μπορούσα να πω κάτι τέτοιο). Χαμηλά βγάζει το Turkish, ανεβαίνωντας αρχίζει και φρουτίζει (ροδάκινο νιώθω εγώ??) και μετά Cavendish.... Οπότε μη το αφήσεις έτσι άκοπα στην άκρη, ασχολήσου λίγο (ανέβασε, κατέβασε watt) μπας και το βρεις... Αν είσαι να το πετάξεις πάντως ενημέρωσε που μένεις να πάω να ψάξω τους κάδους :Ρ


Παίζει μεγάλο ρόλο πάντως ο ατμοποιητής, όπως και σε πολλά "gourmet" (ας πούμε...) υγρά. Σε φίλο -που το είχε δοκιμάσει σε εμένα και το πήρε- με εργοστασιακό (δεν θυμάμαι πιο) είναι μέτριο και δεν μπορώ να βρω όλες τις γεύσεις που παίρνω εγώ στον CloudOne όπου το υγρό είναι απίστευτο. Δεν χρειάζεται ο cloud one και σε subtank παίζει μια χαρά... Απλά χρειάζεται καλός ατμοποιητής...


Ωραία καπνικά που παιζουν ικανοποιητικά και σε εργοστασιακούς είναι και της Ben Northon, δες τα Love Blonde, Black Horse, Road Five... Θα τα βρείς στο atmistique.gr.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φουγαροκαραβάνα εγώ με 31 μηνύματα? Κάποιο bug έχει το φόρουμ...

Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #876 στις: Ιουλίου 23, 2016, 19:12 »
Kostasmoke περιμένουμε να γίνει το castle και κάτι μου λέει ότι θα μας αρέσει πολύ.. (ας μη διαψευστώ😤) το master εσύ το προτιμάς εε?? Δεν έχουμε δοκιμάσει μήτε το να μήτε τ άλλο.. teargas μην το βάζεις κάτω.. θα τις βρεις τις γεύσεις σου.. όλα θέμα εξέλιξης είναι.. μέχρι να γίνουμε σάπιενς έχουμε πολλά υγρά να ατμίσουμε (εε και κάποια θα τα χαρεί ο νεροχύτης.. πως θα γίνει τώρα.. ) Don't give up!!😉

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #877 στις: Ιουλίου 23, 2016, 19:12 »
Καλησπερα,θελω να πω τον πονο μου..Εχω μεγαλο προβλημα να βρω ΚΑΠΝΙΚΟ υγρο που να με κερδισει.

Το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν μπορείς να βρεις καπνικό υγρό. Το πρόβλημα είναι αυτό:

Ατμίζω ενα χρονο και κατι ψιλα χωρις να εχω κοψει το κ.τ.

Δεν ψάχνεις καπνικό υγρό. Ψάχνεις υγιεινό τσιγάρο σε υγρή μορφή.

Φοβαμαι μηπως απογοητευω κ απο αυτα..

Όσο ψάχνεις τσιγάρο-simulator θα απογοητεύεσαι δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #878 στις: Ιουλίου 23, 2016, 19:50 »
Σ ευχαριστω modivin και δεν μπορω να διαφωνησω τελειως μαζι σου.Ισως κ να εχεις δικιο σε ολα,οι γευστικοι μου καλυκες δεν θα ναι κ ορθανοιχτοι αλλα αυτα ειναι τα δεδομενα,τι να κανουμε?.Ειμαι χομπιστας-γιαλαντζι ατμιστης και τα 3-4 στριφτα που κανω την μερα τα απολαμβανω πλεον οσο ποτε.Οταν κολλησω με καποιο υγρο μενω και 2-3 μερες ακαπνος.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #879 στις: Ιουλίου 23, 2016, 19:51 »
Kostasmoke περιμένουμε να γίνει το castle και κάτι μου λέει ότι θα μας αρέσει πολύ.. (ας μη διαψευστώ😤) το master εσύ το προτιμάς εε?? Δεν έχουμε δοκιμάσει μήτε το να μήτε τ άλλο.. teargas μην το βάζεις κάτω.. θα τις βρεις τις γεύσεις σου.. όλα θέμα εξέλιξης είναι.. μέχρι να γίνουμε σάπιενς έχουμε πολλά υγρά να ατμίσουμε (εε και κάποια θα τα χαρεί ο νεροχύτης.. πως θα γίνει τώρα.. ) Don't give up!!😉
επειδη το κλωνοκαστρο ατμιζω αυτη τη στιγμη που μιλαμε και εχω ατμισει συνολο καπου στα 300 μλ θα παθεις πλακα νασαι σιγουρη..το γκραντμαστερ τωρα καλοκαιρι μαυτη την κρεμα μπανανα μεσα και τα φυστικοβουτυρα ειναι ερωτας!!!!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #880 στις: Ιουλίου 23, 2016, 19:55 »
Σ ευχαριστω modivin και δεν μπορω να διαφωνησω τελειως μαζι σου.Ισως κ να εχεις δικιο σε ολα,οι γευστικοι μου καλυκες δεν θα ναι κ ορθανοιχτοι αλλα αυτα ειναι τα δεδομενα,τι να κανουμε?.Ειμαι χομπιστας-γιαλαντζι ατμιστης και τα 3-4 στριφτα που κανω την μερα τα απολαμβανω πλεον οσο ποτε.Οταν κολλησω με καποιο υγρο μενω και 2-3 μερες ακαπνος.

Δεν σε έκρινα για αυτό που θέλεις. Μακάρι να υπήρχε γιατί θα έσωζε πολύ κόσμο. Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #881 στις: Ιουλίου 23, 2016, 20:05 »
Μα δεν παρεξηγηθηκα.Ξερω οτι ολοι προσπαθειτε να βοηθησετε.Ολα υποκειμενικα ειναι.

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #882 στις: Ιουλίου 23, 2016, 21:03 »
καλησπέρα σε όλους.
ψάχνω 2-3 εναλλακτικές για το φίλο μου σε συμπυκνωμένο κατά προτίμηση να το φτιάξουμε με 100άρα βάση, γιατί με 30 μλ κάθε μιάμιση βδομάδα θα πηγαινοέρχομαι σε καταστήματα.  :))
αρχικά πήρε το omnia tobacco και του αρέσει πολύ και ψάχνουμε κάτι παρόμοιο.
σήμερα περνώντας μια βόλτα από ecig , αφού δοκίμασε 6 :idiot1: γεύσεις, πήρε το lucky strike και μια 100άρα βαση για να το φτιάξουμε(12αρα νικοτίνη κάνει προς το παρόν). ήταν το μόνο που τον ικανοποίησε σχεδόν όσο το omnia. 


Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #883 στις: Ιουλίου 23, 2016, 21:06 »
επειδη το κλωνοκαστρο ατμιζω αυτη τη στιγμη που μιλαμε και εχω ατμισει συνολο καπου στα 300 μλ θα παθεις πλακα νασαι σιγουρη..το γκραντμαστερ τωρα καλοκαιρι μαυτη την κρεμα μπανανα μεσα και τα φυστικοβουτυρα ειναι ερωτας!!!!

Κώστα πρώτα θα κάνει τουλάχιστον 50μλ κλωνοριλαξ που μ'εβαλε κι εφτιαξα και μετα θα ακουμπήσει το Καστράκι μου... ;D

Στο θεμα μας τώρα θα συμφωνησω απόλυτα με τον modivin κι επειδή αύριο κλεινουμε αισίως 5 μήνες εντελώς ακαπνοι το μονο που θα πω είναι οτι χρειαζεται οπωσδήποτε και θέληση... Εχω ατμισει υγρά που με το ζόρι τα αντεχα κι έλεγα και τι ωραία που είναι προκειμένου να μην καπνισω
...

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #884 στις: Ιουλίου 23, 2016, 22:46 »
50 μονο????100μελο να σου κανει... :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem