vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, zamploutos, lounik, takoulas, Sergios, white varadero

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1395 στις: Απριλίου 28, 2021, 17:15 »
@otakis , @tem σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Εχω βρει καποια καπνικα που διαβασα καλα σχολια. Θα ηθελα την αποψη σας για το ποιο απο τα παρακατω ειναι το πιο καπνικο για all day με την λιγοτερο δυνατη γλυητητα ή τουλαχιστον μια γλυκιτητα που να μην σκεπαζει το καπνικο στοιχειο και να "δενει" με αυτο. Μου αρεσει περισσοτερο η γευση της πιπας αλλα και το πουρο δεν θα με χαλαγε. Δεν μου αρεσουν καθολου τα virginia. Επισης μου αρεσει το latacia που εχει το Balkan Sobranie. Θελω με απλα λογια ενα καπνικο που να βγαζει την απολαυση του Balkan Sobranie να ειναι δηλαδη προτιστως καπνικο και να εχει μια ελαφρια γλυκυτητα και να μην χανει την γευση οπως το Sobranie.

Steampunk Flavor Lounge
SteamPunk Mix & Vape Red Skin
Steampunk Royal Smoke
Ecig Divino Cigar
Ecig Havana Dry
T-Juice Primo Verde
Vaplo Speakeasy Tijuana
Πηρα σημερα το ecig Divino cigar και το old harbor. Μολις δοκιμασα το divino ωραιο αλλα ειναι σαν αρωματικο πουρακι και υπερησχυει το μελι κατι που για μενα δεν ειναι για ADV. Θα δοκιμασω και το old harbor να δω. Γενικα απο οσα εχω δοκιμασει η ecig πραγματι εχει το καπνικο στοιχειο. Εχω διαβασει οτι και το maxx blend ειναι καλο. Υπαρχει κατι απ την ECIG που να μην ειναι πουρο, (καπνο πιπας θα ηθελα να δοκιμασω), να εχει στο προσκηνιο το καπνικο και μια επιγευση ενα τσακ γλυκια που να δενει?

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1396 στις: Απριλίου 28, 2021, 17:35 »
Δοκιμασε και το ΑCE N1 απο Ecig.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1397 στις: Απριλίου 28, 2021, 17:47 »
Μήπως να κοίταγες και αυτά που σου είπε ο chris66
https://vaping.gr/index.php/topic,37287.0.html

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1398 στις: Απριλίου 28, 2021, 18:50 »
Πηρα σημερα το ecig Divino cigar και το old harbor. Μολις δοκιμασα το divino ωραιο αλλα ειναι σαν αρωματικο πουρακι και υπερησχυει το μελι κατι που για μενα δεν ειναι για ADV. Θα δοκιμασω και το old harbor να δω. Γενικα απο οσα εχω δοκιμασει η ecig πραγματι εχει το καπνικο στοιχειο. Εχω διαβασει οτι και το maxx blend ειναι καλο. Υπαρχει κατι απ την ECIG που να μην ειναι πουρο, (καπνο πιπας θα ηθελα να δοκιμασω), να εχει στο προσκηνιο το καπνικο και μια επιγευση ενα τσακ γλυκια που να δενει?
Δοκιμασα και το old harbor, δεν μου αρεσε καθολου εντελως αδιαφορο και μου εφερε αναγουλα μαλλον επειδη εκανα πιο πριν το Divino. Γενικα με ανακατεψαν αυτα τα 2 υγρα. Δεν ειμαι του μελιου απορριπτεται. Απο οσα καπνικα δοκιμασα αυτο που ειπα ναι ειναι καπνικο τερμα χωρις να γλικιζει καθολου και να σου αφηνει το καπνικο κομματι εντονα στην επιγευση ηταν μονο της TNT το Balkan Sobranie. Ομως μετα τις 2-3 μερες που το ατμιζα εχασα εντελως την γευση του σε σημειο να νομιζω οτι ατμιζω σκετη βαση με με ενα ιχνος του Sobranie. Και o [member=377]Tem[/member] το επιβεβαιωσε για το χασιμο της γευσης. Το περιεργο ειναι πως οταν εχασα την γευση λεω θα ειναι επειδη συνηθησα το υγρο. Εκανα λοιπον αλλο εντελως διαφορετικο και με το που γυρισα στο Sobranie παλι τα ιδια. Για να μην κουραζω στους δικους μου καλυκες το Balkan Sobranie ειναι οτι πιο κοντα σε κτ εχω καπνισει και ευκολα θα το εκανα βασικο αν δεν ειχα το θεμα με την γευση. Υπαρχει καποιο αλλο που να μοιαζει πολυ με το Sobranie να εχει latacia δλδ (θα προτιμουσα να μην ειναι αμιγως ΝΕΤ για να μην αλλαζω καθε 5ml αντισταση-βαμβακι) να ειναι δηλαδη ειτε ΝΕΤ με την ειδικη επεξεργασια του Sobranie (πεντακαθαρο λευκο λεπτο υγρο) ειτε καποιο που να ειναι κοντα σε αποδοση ΝΕΤ και να μοιαζει με το Sobranie? Εστω σαν τελευταια επιλογη αν καποιο μοιαζει του Sobranie πολυ ας ειναι και ΝΕΤ. Τα φωτα σας παρακαλω εχω ξενερωσει γιατι δεν μπορω να βρω καπνικο με τιποτα και λυσσαω να στριψω old holborn λευκο.

ΥΓ: Και κατι ασχετο, πως κανω tag καποιο μελος, βαζω το "@" και κολλητα το u/n του μελους αλλα δεν βγαινει το μηνυμα με το link και δεν ενημερωνεται ο συνατμιστης.

Edit: Επισης για το tasaki τι γνωμη εχετε?
https://www.vaporsolutions.gr/tasaki-shake-and-vape/2201-tasaki-shake-and-vape.html

Edit2: Τελικα απο οτι φαινεται ελπιδα για σοβαρο καπνικο εχω μονο απο ΝΕΤ υγρα. Ωπερ και σημαινει καθε λιγο και λιγακι βαμβακωματα και αλλαγη αντιστασεων. Παλι καλα που εχω τον Kayfun Prime και δεν πεταω λεφτα σε αντιστασεις. Επισης απο οτι διαβαζω ολα τα ΝΕΤ αν τα ατμιζεις συνεχως και δεν κανεις restart τους καλυκες με αλλα υγρα διαφορετικα τοτε χανουν τελειως την γευση τους. Μπορει καποιος να μου περιγραψει επιγραματικα την σειρα της TNT που ειναι το Sobranie μεσα? Ποιο απο ολα εχει την πιο εντονη γευση του καπνικου και την λιγοτερη γλυκυτητα? Προσπαθησα να βγαλω ακρη στο νημα με τα ΝΕΤ αλλα ειναι 200 σελιδες χαθηκα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2021, 21:14 από jimaek22 »

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 730
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1399 στις: Απριλίου 28, 2021, 21:48 »
Δεν ξέρω αν έχει νόημα αλλά τεσπα...
Είχα ξεχασμένα απο καιρό μισό μπουκαλάκι mata fina και μισό burley της tabaccheria.Έριξα περίπου την ίδια ποσότητα και απο τα δυο σε νικοτινούχα βάση με ποσοστό αρωμάτων περίπου στο 6% και το αποτέλεσμα μου αρέσει αρκετά.Ξηρός ατμός με γεύση καπνού,οχι τασακίλα ή ποδαρίλα όπως το sobranie ή σαν να ρουφάω καπνό απο ξύλα που καίγονται στο τζάκι όπως μου κάνει το latakia.Το κακό είναι οτι έτσι το αντιλαμβάνομαι εγω.Εσυ ή καποιος άλλος μπορεί να έχει εντελώς διαφορετική άποψη απο την δική μου.Αρα μάλλον θα πρέπει να κάνεις τις δοκιμές σου μέχρι να βρείς τι σου αρέσει καλύτερα.Συμφωνώ με προηγούμενες προτάσεις για σκέτη βάση με οση νικοτίνη σε ευχαριστεί καλύτερα ως την πιο ασφαλή και σίγουρη λύση για να μη στρίψεις τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1400 στις: Απριλίου 28, 2021, 22:16 »
Δοκιμασε και το ΑCE N1 απο Ecig.
Το 'χα λειώσει φίλε για καμιά διετία περίπου. Βασικότατο και αναντικατάστατο καπνικό, με συντρόφευε πάντα.
Από τα πιο κάργα "τασάκια" που είχαν περάσει σε DIY από τα χέρια μου.
Ώσπου μια δυο φορές στο τέλος όταν το μαγείρευα, ύστερα από δυο εβδομάδες περίπου από το άνοιγμα μετά την ωρίμανση, δεν ξέρω για ποιο λόγο έχανε όλη του τη γεύση και γινόταν ένα παντελώς άγευστο υγρό. Δεν ξέρω βέβαια αν έκανα κάποιο λάθος κι εγώ. Αλλά να το έχω στανταράκι για κάμποσο καιρό και να μου "στραβώνει" στο τέλος;;;
Και το δοκίμασα και από 2-3 διαφορετικά μπουκαλάκια. Τώρα αν ήταν από την ίδια παρτίδα και ήταν όλα "μάπα" τι να πω;;;
Κι αν δε μου καθόταν η στραβή, μπορεί και να το άτμιζα ακόμη.
Τι μου θύμισες παιχταρά μου :thumpup:

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1401 στις: Απριλίου 28, 2021, 23:19 »
Μαγκες με μια μιξη των παρακατω πλην του Sobranie και του Relax γλυτωσα το 50ρι του υδραυλικου. Με το που τα εριξα στο σιφωνι του μπανιου ξεβουλωσε ακαριαια  :)) :)) :)) :))


Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1402 στις: Απριλίου 29, 2021, 09:54 »
Θα μπορούσες να τα χαρίσεις στο αντίστοιχο νήμα του φόρουμ. Ίσως για κάποιον άλλο συνατμιστη να ήταν τα υγρά μηνών. Κρίμα.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1403 στις: Απριλίου 29, 2021, 18:57 »
Το San Juan μάπα?

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1404 στις: Απριλίου 29, 2021, 21:26 »
Πολυ αρωματικο και μπουχτιστικο το San Juan. Αν και το εχω 6 μερες περιπου δεν μπορω να το ατμισω. Οσο για το προηγουμενο ποστ μου για τα υγρα ηταν χιουμοριστικο δεν τα εχω πεταξει αλλα δεν μου αρεσει κανενα για να πω ναι αυτο ειναι το βασικο μου. Σημερα πηρα το Tijuana με 12ρα νικοτινη 65/35 vg/pg. Δεν αντεξα εβαλα να ατμισω αλλα με αηδιασε. Μονο βανιλια καταλαβα. Μαλλον θελει ωριμανση οπως λενε τα παιδια. Θα το αφησω 1 μηνα και θα του δωσω αλλη μια ευκαιρια. Πηρα και το SpitFire που λενε οτι ειναι σαν το Sobranie αλλα ειναι καθαρο νετ και πιο εντονο απ το Sobranie. Εχω ξενερωσει δεν μπορω να βρω υγρο με τιποτα. Απο τα μη νετ οσον αφορα τα καπνικα δεν μου αρεσουν καθολου υγρα με μελι, καραμελα και απο οτι φαινεται και η βανιλια. Μαλλον γευστικα αυτα που μου αρεσουν ειναι γευσεις καφε, κρακερ η μπισκοτο, ισως τα ξυροκαρπια και η καμμενη καραμελα που δεν γλυκιζει πολυ. Το μονο που εχω μεινει και ατμιζω ειναι το Relax που παροτι λενε οτι ειναι γλυκο δεν ειναι. Ναι ειναι εντονο αλλα η υπερισχυει η γευση του καφε που μαζι με το μπισκοτο δινουν μια γλυκοπικρη γευση ισορροπημενη. Εχετε να προτεινετε καποιο καπνικο που να εχει τα παραπανω και να ειναι all day?

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1405 στις: Απριλίου 29, 2021, 21:47 »
Ίσως το Garrison της K flavors

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1406 στις: Απριλίου 29, 2021, 22:01 »
Σκετη βαση δοκιμασες?
Χωρις αρωματα .

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1407 στις: Απριλίου 29, 2021, 23:46 »
Οχι δεν εχω δοκιμασει αλλα φανταζομαι θα ειναι σαν να ατμιζω αερα με οτι βγαζει η vg. Εχω αποδεχτει οτι το ΗΤ δεν ειναι ΚΤ απλα ψαχνω να βρω κατι που να μου καθεται γευστικα και στην τελικη ας μην ειναι σε πρωτο πλανο το καπνικο. Δεν εχω βρει ενα υγρο που να πω οκ αυτο θα το κανω και μετα να ψαξω ενα 2ο για αλλαγη. Θα κοιταξω να μεζεψω καποια υγρα που στις περιγραφες θα εχουν στοιχει που ειναι συμβατα με τις γευσεις μου και υα τα ποσταρω να μου πειτε την γνωμη σας. Οποιος βεβαια εχει κατι να προτεινει ας το κανει θα με βοηθησει.

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1408 στις: Απριλίου 30, 2021, 01:23 »
Πολυ αρωματικο και μπουχτιστικο το San Juan. Αν και το εχω 6 μερες περιπου δεν μπορω να το ατμισω. Οσο για το προηγουμενο ποστ μου για τα υγρα ηταν χιουμοριστικο δεν τα εχω πεταξει αλλα δεν μου αρεσει κανενα για να πω ναι αυτο ειναι το βασικο μου. Σημερα πηρα το Tijuana με 12ρα νικοτινη 65/35 vg/pg. Δεν αντεξα εβαλα να ατμισω αλλα με αηδιασε. Μονο βανιλια καταλαβα. Μαλλον θελει ωριμανση οπως λενε τα παιδια. Θα το αφησω 1 μηνα και θα του δωσω αλλη μια ευκαιρια. Πηρα και το SpitFire που λενε οτι ειναι σαν το Sobranie αλλα ειναι καθαρο νετ και πιο εντονο απ το Sobranie. Εχω ξενερωσει δεν μπορω να βρω υγρο με τιποτα. Απο τα μη νετ οσον αφορα τα καπνικα δεν μου αρεσουν καθολου υγρα με μελι, καραμελα και απο οτι φαινεται και η βανιλια. Μαλλον γευστικα αυτα που μου αρεσουν ειναι γευσεις καφε, κρακερ η μπισκοτο, ισως τα ξυροκαρπια και η καμμενη καραμελα που δεν γλυκιζει πολυ. Το μονο που εχω μεινει και ατμιζω ειναι το Relax που παροτι λενε οτι ειναι γλυκο δεν ειναι. Ναι ειναι εντονο αλλα η υπερισχυει η γευση του καφε που μαζι με το μπισκοτο δινουν μια γλυκοπικρη γευση ισορροπημενη. Εχετε να προτεινετε καποιο καπνικο που να εχει τα παραπανω και να ειναι all day?
Smoke της  After-8 να δοκιμάσεις αν θέλεις κάτι ξηροκαρπικό.
https://www.after-8.net/shop/flavorshots/smoke-flavorshot/
Ή εναλλακτικά το Soho της flavour Art:
https://www.flavourart-hellas.gr/products/mix-shake-100ml-soho-dark-tobacco-roasted-nuts
Και τα δυο είναι δυνατά χαρτιά στον ατμιστικό χώρο και δε θα σε αφήσουν εύκολα αδιάφορο.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1409 στις: Απριλίου 30, 2021, 16:24 »
Οχι δεν εχω δοκιμασει αλλα φανταζομαι θα ειναι σαν να ατμιζω αερα με οτι βγαζει η vg. Εχω αποδεχτει οτι το ΗΤ δεν ειναι ΚΤ απλα ψαχνω να βρω κατι που να μου καθεται γευστικα και στην τελικη ας μην ειναι σε πρωτο πλανο το καπνικο. Δεν εχω βρει ενα υγρο που να πω οκ αυτο θα το κανω και μετα να ψαξω ενα 2ο για αλλαγη. Θα κοιταξω να μεζεψω καποια υγρα που στις περιγραφες θα εχουν στοιχει που ειναι συμβατα με τις γευσεις μου και υα τα ποσταρω να μου πειτε την γνωμη σας. Οποιος βεβαια εχει κατι να προτεινει ας το κανει θα με βοηθησει.
Να δοκιμάσεις οπωσδήποτε σκέτη βάση. Είναι πολύ καλύτερη από όλες αυτές τις αρωματικές αηδίες που κυκλοφορούν στην αγορά. Μπορεί να μη σε καλύψει από την πρώτη στιγμή. Όμως είναι η πιο καλή επιλογή. Επίσης να αναφέρω με την ευκαιρία ότι για μια ακόμα φορά το Balkan Sobranie μου δίνει από ελάχιστη μέχρι καθόλου γεύση. Και είμαι πλέον στο τέταρτο μπουκαλάκι. Πάντως και τα La Tabaccheria κάτι αντίστοιχο είναι. Με μόνη διαφορά ότι με αυτά θα πρέπει να αλλάζεις αντιστάσεις όλη την ημέρα. Επομένως άκυρα και αυτά σαν επιλογή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364