vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, camber

Twitter

Αποριες Αρχαριου

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 10:45 »
παιδια να ρωτησω κατι σαν αρχαριος που ειμαι  εχω το hybrid εχω παρει υγρο tobacco μπορω στο ειδη ατμοποιητη να βαλω μιξει και αλλο υγρο?

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 10:47 »
Μπορείς. Απλά στην αρχή θα μείνει και το άρωμα του παλιού, μέχρι να φύγει τελείως.
Αν θες να βγάλεις το παλιό άρωμα...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3175.msg98021.html#msg98021

Καλώς ήρθες  :bye:  :bye:  :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 11:14 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 10:55 »
ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση ;)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 16, 2011, 11:09
ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση ;)
  καλώς σας βρηκα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 11:09 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 11:08 »
παιδια να ρωτησω κατι σαν αρχαριος που ειμαι  εχω το hybrid εχω παρει υγρο tobacco μπορω στο ειδη ατμοποιητη να βαλω μιξει και αλλο υγρο?
.....θα σε συνοδευει διαρκως το προηγουμενο αρωμα που ατμιζες....καλυτερα να εχεις ξεχωρα τον καθε ατμοποιητη για διαφορετικα υγρα και να μην αλλαζεις επιλογες στον ιδιο ατμοποιητη.....το αποτελεσμα
θα ειναι μια ακατανοητη αισθηση,
που δεν θα θυμιζει κανενα απο τα αγαπημενα σου υγρα ::)

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 13:20 »
παιδια σας εχω κουρασει με τις αποριες μου αλλα σαν αρχαριος εχω πολλες  :wall:
να ρωτησω λοιπον εχω το nobacco hybrid ατμιζω 5 ημερες αλλα οι ατμοποιητες και οι 2 που ειχε το σετ ειναι πολυ σφικτοι ακομα δηλαδη πρεπει να κανω 2πλη και δυνατη τζουρα για να βγαλει πολυ ντουμανι ειναι φυσιολογικο ? το υγρο που χρησιμοποιω ειναι halo freedom.
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 17:47 »
...με το υγρο σου στα καρτο πρεπει να εισαι γενναιοδωρος.....συμβουλη μου,
για πλουσιο ατμο - γεματα παντα με αρκετο υγρο και μετα δες και το θεμα της πληρως φορτισμενης μπαταριας.....στη διαρκεια πεφτει η μπαταρια-πεφτει η αποδοση ::)

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 18:47 »
παιδια σας εχω κουρασει με τις αποριες μου αλλα σαν αρχαριος εχω πολλες  :wall:
να ρωτησω λοιπον εχω το nobacco hybrid ατμιζω 5 ημερες αλλα οι ατμοποιητες και οι 2 που ειχε το σετ ειναι πολυ σφικτοι ακομα δηλαδη πρεπει να κανω 2πλη και δυνατη τζουρα για να βγαλει πολυ ντουμανι ειναι φυσιολογικο ? το υγρο που χρησιμοποιω ειναι halo freedom.
ευχαριστω
να συμπληρώσω σ αυτά που είπε ο μέντορας Rasta καθαρισμό των πόλων κ του καρτό κ της μπαταρίας

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 00:50 »
να συμπληρώσω σ αυτά που είπε ο μέντορας Rasta καθαρισμό των πόλων κ του καρτό κ της μπαταρίας
περα απο τον καθαρισμο με ενα πανακι καθε φορα που γεμιζω με υγρο(2 φορες την μερα τουλαχιστον) τι αλλο πρεπει να καθαριζουμε?
εννοω απλα καθαρισμα των σημειων που φαινονται η πρεπει να ξεμονταρουμε κατι?

και συνεχιζω εδω για να μην ανοιγω νεο θεμα.

εκτος απο το χτυπημα στο λαιμο,θα ηθελα να εχω και καμποσο "ντουμανι"
πρεπει να εχω ατμοποιητη ενος ή διπλου πηνιου?
χαμηλης ή υψηλης αντιστασης?
εχω το nobacco hybrid απο τις 28/10 και ειδα οτι εκεινη την περιοδο βγηκαν ατμοποιητες διπλου πηνιου που μαλλον εγω δεν εχω καθως   δεν εντυπωσιαζομαι απο την ποσοτητα ατμου.

αν λεω χαζομαρες συγχωρεστε με καθως ειμαι νεοπας στο αντικειμενο.

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 01:19 »
Για το ντουμάνι ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό η vg. Όσο περισσότερη σε ποσοστό τόσο περισσότερο το ντουμάνι. Επίσης λίγα Ωμ αντίστασης περισσότερο ντουμάνι. Οι dual coil ατμοποιητές συνήθως παράγουν περισσότερο ντουμάνι

Αποσυνδεδεμένος liofagos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 03:03 »
Καλησπερα παιδες και συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που κανετε.....Επειδη ειμαι αγοραστης Η.Τ. προσεχως και εχω χασει λιγο την μπαλα εδω μεσα με τις ορολογιες και τα ego-t...ego-w....giant... και τα σχετικα....και θελω λιγη εως πολυ μασημενη τροφη....θελω να με βοηθησετε στα εξης...στειλτε με σε ενα μαγαζι....οποιο θελετε εσεις....και πειτε μου τι ακριβως να ζητησω για να ενα καλο Η.Τ. αλλοι λενε αλλη μπαταρια με αλλο ατμοποιητη...αλλο κατι αλλο με κατι αλλο... πειτε μου ακριβως τι να παω να ζητησω και που...να τα πληρωσω και να τα παρω.....!!!!!Μετα θα μπω στην λογικη και θα τα κανω μονος μου....αλλα για αρχη σας χιλιοπαρακαλω...!!!Θα ηθελα να κραταει αρκετα η μπαταρια....καλη γευση και χτυπημα...και να μην εχει πολλες διαρροες που ακουσα....φτιαχτε μου ενα σετακι...ακριβως τι να ζητησω και σε ποιο μαγαζι να παω...!!!Μενω ιλιον.....οποτε ενα μαγαζι απο Αθηνα...να παω αυριο κιολας....!!!!Ευχαριστω πολυ....και εκτιμω καθε βοηθεια σας!!!

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 03:19 »
να ξεκινησεις με ενα dual coil απο εδω

http://e-smokeguru.gr/index.php/%CE%97%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A4%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/Alter-Ego-Dual-Coils.html

εχει πολυ καλη απόδοση ατμου κ αυτονομιας και οσο αναφορα το χτυπημα
ρολο θα παιξει κ το υγρο που θα παρεις..εκτος του ατμοποιητη...και μπορείς
να πάρεις κ μια μπαταρια εξτρα...Το καταστημα ειναι σαλαμινα ειναι πολύ
αξιόπιστο και στα φέρνει κ ταχυστα στην πόρτα σου

Αποσυνδεδεμένος xray2201

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 03:28 »
Δεν έχει stock ο Βασίλης σ'αυτό μάλλον τα έδωσε όλα :-\

Αποσυνδεδεμένος Xenos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • 28η Οκτωβρίου είπα ΟΧΙ στο τσιγάρο..
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 06:25 »
Παίδες καλημέρα.
Μετα απο 3μιση βδομάδες ατμισματος άλλαξα ατμοποιητή στο Giant μου.3η μέρα με τον καινούργιο ατμοποιητή και έχω ένα έντονο κάψιμο στον λαιμό σαν να καίγεται το σφουγγαράκι..Τα έφτυσε από τόσο νωρίς ο ατμοποιητής λέτε?

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 07:28 »
αν  αισθάνεσαι κάψιμο όπως λες μόνο με τον συγκεκριμένο  ατμο το ναι έχει χαλάσει  αν όμως αισθάνεσαι  και με άλλους  ατμο το ίδιο τότε κατέβασε την νικοτίνη .

Αποσυνδεδεμένος liofagos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποριες Αρχαριου
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 12:50 »
να ξεκινησεις με ενα dual coil απο εδω

http://e-smokeguru.gr/index.php/%CE%97%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A4%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/Alter-Ego-Dual-Coils.html

εχει πολυ καλη απόδοση ατμου κ αυτονομιας και οσο αναφορα το χτυπημα
ρολο θα παιξει κ το υγρο που θα παρεις..εκτος του ατμοποιητη...και μπορείς
να πάρεις κ μια μπαταρια εξτρα...Το καταστημα ειναι σαλαμινα ειναι πολύ
αξιόπιστο και στα φέρνει κ ταχυστα στην πόρτα σου

Ευχαριστω πολυ βασίλη!!!Θα ξεκινησω με αυτο που μου προτεινες!!!Με εβγαλες απο μεγαλο κοπο...!!!Θα σου πω εντυπωσεις...συντομα...!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364