vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Janty - Ego Prototype

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 19:13 »
Κρίμα. Νόμιζα ότι η Janty έκανε πρώτη το βήμα και ήμουν έτοιμος να τους βγάλω το καπέλο αλλά απλά ακολούθησαν την πεπατημένη.  :-\
Τελικά είναι απλά ένα εμπορικό mod.
 

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 19:15 »
Σίγουρα φοβούνται για το μέγεθος οι εταιρίες και καλά κάνουν.
Δεν ελκύεται εύκολα ένας καπνιστής από μια μεγαλύτερη συσκευή γιατί δυστυχώς πάντα υπάρχει η σύγκριση με το τσιγαράκι του.
Και μένα όσοι με είδαν με την 280mah απόρησαν,άσε δε λέω το τι άκουσα.
Πάντως μια μπαταρία και με 5 ώρες διάρκεια είναι αρκετά καλή για πολλούς.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 19:17 »
Ακριβώς επειδή φοβούνται το μέγεθος θα έπρεπε σωλήνας και μπαταρία να είναι ένα. Έτσι θα μειωνόταν το μέγεθος.  ;)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 19:24 »
Εχεις δίκιο,εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ σαν modder :)) :))
Ομως γιατί δεν το κάνουν???
Υπάρχει κόστος στην παραγωγή???
Κάτι τέτοιο θα τους απέφερε κέρδη,ετσι δεν είναι???

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 19:26 »
μα υπάρχουν τόσες πολλές πάμφτηνες μπαταρίες.
γιατί να μπούν στον κόπο?
αν μιλάμε γιά σχεδιασμό, παραγωγή κλπ μίας μπαταρίας η οποία θα ταιριάξει σε μία, δύο συσκευές κλπ, το κόστος θα είναι μεγάλο.
το κέρδος κάποια χιλιοστά? μισός πόντος?

δεν το βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 19:34 »
Γι αυτό οι modders θα συνεχίσουν επί το έργο και εμείς οι υπόλοιποι θα αρκεστούμε :D
Οπως όμως ξαναείπα μερικούς μας φτάνει και μια μπαταρία 4-5 ωρών

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 19:53 »
Θα συμφωνήσω με τον alfisti.
Προς τι ο κόπος όταν τις βρίσκεις τόσο φθηνές και μπορείς να τις αντικαταστήσεις εύκολα?
Και για να κερδίσεις τι?

Δες τις μπαταρίες των εργοστασιακών ηλεκτρονικών.
Νομίζω από όγκο είναι αρκετά μεγαλύτερες από μια π.χ 14500.
Κι όμως έχουν 4 με 5 φορές μικρότερη απόδοση.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 20:03 »
Δες τις μπαταρίες των εργοστασιακών ηλεκτρονικών.
Νομίζω από όγκο είναι αρκετά μεγαλύτερες από μια π.χ 14500.
Κι όμως έχουν 4 με 5 φορές μικρότερη απόδοση.

Ναι, αλλά μαζί με το σωλήνα. Αν το ανοίξεις θα δεις κάτι λιλιπούτειες μπαταρίες ίσως μικρότερες κι από ΑΑΑ. Φαντάσου να ήταν όλος ο σωλήνας μπαταρία!

Αλλά ναι, είναι ζήτημα κόστους στην παραγωγή γιατί μια μπαταρία σειράς μπαίνει σε χιλιάδες συσκευές ενώ μια "ειδική" μπαταρία, αν δεν περπατήσει το μοντέλο (και μάλιστα πολύ καλά), μπαίνεις μέσα σαν εταιρία.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 23:52 »
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους. Ειλικρινά δεν έχω λόγια. Πρέπει να βρω όμως, για να απαντήσω σε όλους.

@tronicgr: Με final cut studio 2. Είχα ξεκινήσει με premier και after effects, αλλά με την στροφή μου στα mac, καταλαβαίνεις…

@abet: Αν εννοείς το κομμάτι στο βίντεο το διάλεξα για δυο λόγους. Πρώτον για τον τίτλο του και δεύτερον γιατί ήταν ψιλοουδέτερο. Αν εννοείς τους AC/DC θα σκοτωθούμε! :angry_tickedoff:

@atmistis: Το NPRO δεν το έχω δοκιμάσει. Έχω Evo, BL και 901. Από αυτά τα 3, ο ατμός του είναι αρκετά πιο ζεστός. Δεν ξέρω που οφείλεται; Ίσως να παίζει κάποιον ρόλο το κάλυμμα του ατμ. Φοβόμουν μήπως ήταν μόνο δικιά μου εντύπωση, αλλά τελικά αναφέρεται και αλλού. Με αντάπτορα πάντως παίρνει και καρτομάιζερ. (Το ξέρω ότι το ξέρεις. Απλά το λέω για να γλυτώσω το ξύλο αν το πάρεις και δεν σου κάνει).

@ XristosK: Έχεις δίκιο. Τελικά δεν έχω ξεπεράσει ακόμα το κ.τ.  :wall:

@ taxtsom: Τώρα ανοίγεις θέμα. Με έχετε κουφάνει ρε παιδιά. Παίρνετε καθόλου οξυγόνο, η μόνο PG ή VG; Ήμουν καπνιστής των 3 πακέτων. Με τον καπνό έπεσα, αν μπορείς να το πεις αυτό, στο ένα μικρό πακέτο των 25 γραμμαρίων (τα έστριβα πολύ λεπτά). Το ηλεκτρονικό σχεδόν δεν το αφήνω από το χέρι. Έχει αλλάξει μόνο ο τρόπος. Με το κανονικό τσιγάρο έπαιρνα πιο συχνές τζούρες για να μην καίγεται άδικα. Τώρα που δεν έχω αυτό το άγχος, παίρνω τζούρα όποτε μου ‘ρθει. Και φυσικά μεγαλύτερες τζούρες (4-5 δευτερόλεπτα). Για να σου δώσω άλλο ένα στοιχείο, η manual μπαταρία του Evo μου κρατάει περίπου 2 ώρες. Να πω και κάτι για τις μπαταρίες του ego. Μόλις ήρθε, την μια την έβαλα να φορτίζει για ένα 8ωρο και την άλλη την χρησιμοποίησα αμέσως (φορτίστηκε και αυτή για 8 ώρες μόλις άδειασε). Αυτή που φόρτισα πιάνει 10ωρο (έφτασε και 12 με πιο χαλαρούς ρυθμούς) ενώ η άλλη παίζει σταθερά 8 με 9 ώρες. Ο Mik μάλιστα (αυτός που κάνει το preview) ισχυρίζεται πως έφτασε τις 18 ώρες!!!  :confused1:

Btw τα mod που ανέφερες είναι πραγματικά πολύ όμορφα. Προτίμησα το συγκεκριμένο γιατί εξακολουθεί να θυμίζει, (έστω και αμυδρά) τσιγάρο. Το θέμα της εμφάνισης είναι βέβαια υποκειμενικό.  :)

@ alfisti: Δεν αντέχω να μην σε πειράξω!  ;)

@ atmos: Περίμενα κι εγώ πιο γρήγορες εξελίξεις αλλά τελικά έχουμε μείνει μόνο σε αισθητικές βελτιώσεις. Όχι μόνο οι μπαταρίες, αλλά και οι ατμ και τα φιλτράκια χρειάζονται μεγάλη βελτίωση.  :)     

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 01:14 »
Φυσικά και εννοω τους ψευτοροκεντρολάδες!

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 01:34 »
Οk καταλαβαίνω που το πας. Συμφωνώ ότι η ποιότητα της μουσικής τους δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Απλά ριφ με πολύ ηλεκτρισμό. Υπάρχουν όμως στιγμές που αυτό το έχω πολύ μεγάλη ανάγκη. Δεν είμαι κολλημένος. Ακούω πολλά διαφορετικά είδη. Πες πως είναι ένα από τα λίγα ζωντανά κομμάτια της παιδικής μου ηλικίας. Το καλοκαίρι που τους είδα επιτέλους από κοντά, για δυο ώρες πραγματικά ξανάγινα παιδί. Και τέλος με μεγάλη μου χαρά σου λέω: ΕΙΣΑΙ OFF TOPIC!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 01:38 »
Παράθεση
Και τέλος με μεγάλη μου χαρά σου λέω: ΕΙΣΑΙ OFF TOPIC!!!
Πολυ χάρηκα γι αυτό  :laugh1: :laugh1: :laugh1:  Ηταν παγίδα για να σε βγάλω off topic φιλε ...και έπεσες  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 01:39 »
 :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 01:50 »
Και για να γυρίσω στο θέμα, φαίνεται πως κάτι περίεργο συμβαίνει με τις μπαταρίες του ego. Σε όλα τα reviews που κοίταξα απορούν με την διάρκειά τους. Το λιγότερο που έχει αναφερθεί είναι 7 ώρες. Μάλιστα οι περισσότεροι περίμεναν πως με αυτά τα mAH θα έβγαζαν περίπου ένα 3ωρο. Έχει λένε την ίδια διάρκεια με το Protege. H εξήγηση που δίνουν είναι αυτή που είχε γράψει και ο Κώστας σε άλλο θέμα. Ότι δηλαδή πολλές μπαταρίες δίνουν μια πολύ «αισιόδοξη» τιμή. Στο ego φαίνεται πως τα 600mAH είναι πραγματικά.

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/electronic-cigarette-reviews/60438-ego-vs-protege-stick-everything-i-own.html

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 01:59 »
οι 14500 απο deal με ονομαστική 900mah έχουν 550-600 κρατάνε 4-5 ώρες συνεχους ατμισματος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278645 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos