vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, giorgos1999, Tazz, ZoeM, manoslykos

Twitter

Nobacco tec tankomizer

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco tec tankomizer
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 23:25 »
τι εννοεις οτι δεν σε ικανοποιει κτυπημα , γευση ? αν δεν σε ικανοποιησει σε κτυπημα ο Giant  με την αναλογη νικοτινη τοτε  :dontknow:
απο χτυπημα εννοω οτι δεν με κανοποιουν.
giant δεν εχω δοκιμασει, αν κ εχω μπαταριες giant :D
ειναι με τανκ ο giant?

Δοκίμασε giant και τον i-mist
με i-mist ξεκινησα.. καλος, αλλα αυτο το βαλε βγαλε φιλτρακι με κουρασε.
θελω κατι με τανκ.. οπως ο w, ή ο want.
giant δεν εχω δει καν...  ειμαι κ επαρχια.. δεν εχει ποικιλια εδω.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco tec tankomizer
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 22, 2012, 09:37 »
Μιας και έχω αρχίσει να πειραματίζομαι, θα τσιμπήσω 1-2 σήμερα ή αύριο να τους δοκιμάσω στο Giant :)

Φαίνονται παρόμοιοι με τους (ce2) οι οποίοι με είχαν εντυπωσιάσει στο lava, και αν με ικανοποιήσουν σε γεύση/ατμό/χτύπημα/διάρκεια ζωής κ.λπ. ίσως αντικαταστήσω το τankάκι.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Nobacco tec tankomizer
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 22, 2012, 10:12 »
  :thumpup: αλλα απο τοτε τρελο χτυπημα.Δεν ξερω και ουτε μπορω να καταλαβω το γιατι αλλα βαραει σαν τρελο  :confused1: :o

Αυτό γίνεται γιατί το σιλικονάκι πάτησε σωστότερα (περισσότερο κενό πιθανότατα) και γίνεται καλύτερη τροφοδοσία υγρού.
ΔΕΝ σε χαλάει, ε??????????
 :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco tec tankomizer
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 22, 2012, 11:35 »
Πως στο κέρατο το γεμίζουμε σωστά βρε παιδιά;! Το γέμισα προσεκτικά με συριγγα μέχρι λίγο πριν γεμίσει, έβαλα το πώμα προσέχοντας να μην το πιέσω με κλεισμένη την τρύπα (για να μην δημιουργηθεί πίεση) και πάλι όμως γέμισα υγρά που βγήκαν από την τρύπα που κουμπώνει στη μπαταρία! :idiot1:

Σαν πρώτες εντυπώσεις, πολύ πιο έντονη γεύση και αρκετά ζεστός ατμός  :thumpup:

Από χτύπημα (σε margy 12ρι) και παραγωγή ατμού είναι πάνω-κάτω τα ίδια με τους DCT atomizers της nobacco, άντε να βγάζει λίιιγο παραπάνω ατμό.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Re: Nobacco tec tankomizer
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 22, 2012, 11:56 »
Μηπως εριξες πολλες σταγονες στην αρχη μεσα στο σφουγγαρακι και βγηκαν απο κατω?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco tec tankomizer
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 22, 2012, 13:07 »
Μα δεν έχει σφουγγαράκι! Μάλλον μπερδεύτηκες με το DCT;  :)

Βασικά μάλλον το γέμισα λάθος στην αρχή, δεν έβαλα όλη την βελόνα μέσα και λίγο υγρό βγήκε στο πάνω μέρος του λαστιχένιου πώματος (ευτυχώς δεν έπεσε στην τρύπα της αντίστασης). Έβαλα το πώμα χωρίς να καθαρίσω το υγρό που έμεινε πάνω οπότε κάπου εκεί έγινε η ζημιά. Καλά να πάθω με τη βιασύνη μου που ήθελα να το γεμίσω στο αμάξι  :laugh1:

Απλά θα πρέπει να πάρω και 1-2 μπουκαλάκια με βελόνα γιατί δεν παλεύεται γέμισμα με κανονική σύριγγα. Ειδικά όταν θέλω γέμισμα κάθε 4ωρο :P

Αποσυνδεδεμένος ijey

Απ: Nobacco tec tankomizer
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 22, 2012, 13:46 »
Δε χρειάζεται βελόνα για να το γεμίσεις και με απλό μπουκάλι γίνεται εάν πιέσεις λίγο το σημείο που έχει την εγκοπή.
Επίσης το υγρό στο πάνω μέρος δε το γλιτώνεις γιατί υγροποιείται ο ατμός που μαζεύεται στο κενό και σιγά σιγά με τη χρήση γεμίζει με υγρό.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Re: Απ: Nobacco tec tankomizer
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 22, 2012, 13:56 »
Μα δεν έχει σφουγγαράκι! Μάλλον μπερδεύτηκες με το DCT;  :)
χαχαχα...εχεις δικιο μπερδευτηκα,γραψε λαθος....:)

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco tec tankomizer
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 22, 2012, 14:16 »
malamadre no worries :)

Όντως το γέμισα με ένα πλαστικό μπουκαλάκι 20ml της οvale που είχα και όλα οκ  :thumpup:

Αυτό που πρόσεξα είναι πως κάθε φορά που γεμίζω αλλά και κάθε φορά που βγάζω/βάζω το επιστόμιο δημιουργείται πίεση μέσα στο tankomizer και δεν έχω ιδέα που πηγαινοέρχονται τα υγρά. Συνέπεια αυτού, μόνο στις πρώτες (1-3) εισπνοές (τζούφιες πάντα, χωρίς να το έχω πάνω στη μπαταρία) νοιώθω το υγρό να κάνει μπουρμπουλήθρες ( :laugh1: ) χωρίς να μου έρχεται όμως υγρό στο στόμα, ενώ υπάρχει ελάχιστη διαρροή, μια σταγόνα το πολύ, από την τρύπα στο σημείο που συνδέεται με την μπαταρία. Να μην ανησυχώ, ε;

Επίσης το υγρό στο πάνω μέρος δε το γλιτώνεις γιατί υγροποιείται ο ατμός που μαζεύεται στο κενό και σιγά σιγά με τη χρήση γεμίζει με υγρό.

Το οποίο υγρό, αν βγάλω και ξαναβάλω το επιστόμιο μπαίνει πάλι στη δεξαμενούλα από την πίεση  :thumpup:

Εντωμεταξύ το δοκίμασα και στο Lava, τα ίδια ικανοποιητικά αποτελέσματα αν και μέχρι 3.9v-4v. Παραπάνω δίνει έντονη γεύση καμένου, προφανώς ψήνει το margy ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2012, 14:26 από akpe »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180533 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15510 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136108 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12