vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 14:42 »
Ανοιγω αυτο το θεμα γιατι στα υπαρχων θεμα για to lavatube που πλησιαζει της 100 σελιδες και ειναι πιο γενικευμενο περισσοτερες ευχες διαβαζω και απο που το περνει ο καθενας πιο φτηνα. Εδω θα ηθελα να ασχοληθουμε περισσοτερο με προβλήματα-προβληματισμοί με το νεο Lavatube μας. Αν πιστευουν οι moderators πως ειναι περιττο ζητώ συγνωμη και διαγραψτε το.
Ξεκιναω:
1. Δεν κουμπωνει σωστα ο 901 (standar resistance) ατμοποιητης με τον ανταπτορα 901-510.
Βιδωνει αλλα σε καποια φαση τερματιζει και υπαρχει ενα κενο περιπου 1 χιλιοστο με αποτελεσμα να μην δουλευει. Σε ego μπαταριες κουμπωνει κανονικα αλλα σε μια δεν δουλευει ο ατμο και σε αλλη μπαταρια δουλευει κανονικα (βασικα μια δουλευει και μια οχι).. σαν να μην κανει καλη επαφη καπου. Έχει τύχει σε κανέναν;
2. Η 510 που ηταν στο πακετο εχουν αρκετα σφιχτη τζουρα πανω στο lava ενω σε ego μπαταριες ειναι μια χαρα.
Αυτο ισως ειναι λιγο εκτος θεματος αλλα πρεπει να το αναφέρω:
3. Επισης δεν ξερω αλλα ακουγα-διαβαζα για γευσεις αρκετα καλυτερες με 510 και 901 ατμοποιητες σε σχεση με ego-t αλλα γιατι νομιζω οι ego-t μου τους τρωνε λαχανο και σε γευση και σε ατμο οσο και αν πηραζω τα volt στο lava?
Αποψη δικια μου μεχρι στιγμης:
-510 σχεδον σκοτωνει την γευση, χτυπημα πλησιαζει αρκετα το χτυπημα του ego-t (μιλαμε παντα στα 3.7 V απο τα 4.1 και μετα νομιζω δεν υπαρχει καθολου γευση)
-901 αρκετα πιο εντονη γευση σε σχεση με 510 αλλα παλι μου βγαζει διαφορετικη γευση απ΄οτι εχω συνηθισει στα ego-t, νομιζω προτιμαω ego-t. Χτυπημα λιγο πιο ηπιο απο τον 510. Αυτο που μου εκανε εντυπωση με τον 901 ειναι οτι δεν γουργουριζει ποτε απο το υγρο και η τζουρα ειναι παντα απροβληματιστη!
Τωρα μηπως εγω εχω συνηθισει τα ego-t και λεω μπουρδες?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2012, 14:57 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 14:58 »
Σημερα κανοντας dryburning στον imist μου παρατηρησα κατι κουλο αρχισε να αναβοσβηνει η οθονιτσα sto Lava :wall: αλλαξα μπαταρια και ολα οκ μαλλον τα παιξε η προυγουμενη μπαταρια :hmmm: :hmmm:
Εντωμεταξυ ειχα στον φορτιστη μια και φορτιζε παλι μαμισια βαζω πανω αυτη που προειπα, που φενετε οτι τα παιξε και το λαμπακι σε αυτην που φορτιζε εγινε πορτοκαλι  :laugh1: :laugh1: οταν δηλαδη ετανε και οι 2 πανω στο φορτιστη. O φορτιστης ειναι ο μαμισιος, επισης που πειρα με το πακετο. Ενας trustfire.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 00:28 »
Τελικα για το θεμα σφιχτης τζουρας το προβλημα το διορθωσα ξεβιδωνοντας λιγο τον ατμοποιητη.
Φοβομουν μην εχω ευκολα διαροες ετσι αλλα απ'οτι φαινετε μεχρι στιγμης ολα καλα.

Αποσυνδεδεμένος diablogas

  • **
  • 303
  • Φύλο: Άντρας
  • VV By SEB-V MAX-REGENESIS
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 02:02 »
Να ρωτησω ξερει κανενας αν ξεβιδωνει το πανω μερος του Lava Η αυτο που βιδωνει ο ατμο ?Γιατι δε ξερω πως αλλα εχει κατεβει ο θετικος πολος του (κεντρικος) και δεν κανει επαφη με κανεναν ατμο ουτε και με ανταπτορα!Τον τραβηξα προς τα εξω με μια βελονα συριγγας αλλα παλι φευγει και δεν κανει επαφη δε ξερω γιατι ?Εχει αντιμετωπισει καποιος το ιδιο προβημα?Αν ναι πως το διορθωσε? :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος giorgostsiko

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:21 »
 Μόλις έγινα και εγω κάτοχος του mod bio lava tube ( του μεγάλου πακέτου) . Οι πρώτες εντυπώσεις πολυ θετικές. Το χρεισιμοποιηώ με ατμοποιητή titan dct και δεν εχω προσέξει κατι το αρνητικό στην λειτουργία του και στην απόδοση του εώς τώρα. Βέβαια δεν έχω μεγάλη  εμπειρία μιας και ασχολούμε με το άθλημα μόνο δυο μήνες με πλήρη αποχή απο το κτ, οπότε  δεν μπορώ να εχω βαρύνουσα αποψη. Γι αυτό φιλοι μου θα ήθελα να σας θέσω κάποια μικρα ερωτήματα σχετικά με το συγκεκριμένο mod μιας και έιναι το πρώτο mod που πέφτει στα χέρια μου μετα τη δύμηνη συμβιωσή μου με τον αγαπημένο μου giant.
  Το βασικο μου ερώτημα εχει να κανει σχετικά με τις μπαταρίες του συγκεκριμένου mod που βρίσκοντε μεσα στο πακέτο αγοράς.
Γνωρίζει κάποιος ρε αδέρφια να μου πει τι τύπου και τι χωρετηκότητας ειναι οι συγκεκριμένες μπαταρίες? απάνω τους δεν αναγράφεται τίποτα απολύτως..αρχιζω λιγο να ανυσηχώ και για την ποιότητα τους και τον κύνδινο που μπορεί να κρύβει μια μη ποιοτική μπαταρία μέσα σε ένα mod (είμαι και λίγο επηρεασμένος και απ το ατύχημα που συνέβει στις ΗΠΑ χεχε  :)
Θεωρήτε λοιπόν παιδιά φρόνημο να προβώ στην αγορά νεων μπαταριων και φορτηστή για το συγκεκριμενο mod για καλυτερη αποδοση και ασφάλεια? πια μπαταρία μου προτείνετε? και σε ποια καταστήματα μπορω να βρω? και τι πρεπει να προσέχω για την όσο δυνατή ασφαλη λειτουργία του συγκεκριμενου mod ευχαριστω πολυ!! Συγνώμη εάν σας κούρασα.. 
 

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:26 »
αν ψάξεις λίγο σε ανάλογα θέματα του lava και διαβασεις λίγο
θα δεις πως οι μπαταρίες του πακέτου δεν είναι κ τόσο σόι
οποτε θα σε συμβούλευα να παρεις 2 18650 έτσι είναι ο
τύπος τους σε aw imr 18650 ο πλήρης τυπος τους που μπορεις
να βρείς πάλι κάνοντας μια αναζήτηση από που μπορείς να τις
προμηθευτεις....

Αποσυνδεδεμένος ontheset

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία είναι, ηταν και θα είναι Ελληνική
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:30 »
Αν και δεν εχει αναφερθει τίποτα το μεμπτό για τις μπαταρίες που συνοδεύουν το ΛΤ, καλό είναι να πάρεις εγγυημένες απο αποψη ασφάλειας μπαταριές (AW, SONY, PANASONIC, SANYO), και συγκεκριμένα IMR γιατι χρησημοποιούν ασφαλή χημεία στο εσωτερικό τους.
 Λέγοντας αυτό δεν υποβιβάζω ούτε εννοώ οτι οι μπαταριες που έρχονται με την θήκη εχουν η δεν εχουν πρόβλημα. Εγώ τις χρησημοποιώ σε καθημερινή βάση χωρίς να εχει παρουσιαστει κανένα πρόβλημα, εκτός του οτι το PVC (περίβλημα) της μπαταρίας είναι πιό ευαίσθητο λόγω της σκληρότητας του πλαστικού που χρησημοποιούν οι κινέζοι, με αποτέλεσμα να κόβεται(σπάει) πιο ευκολα.
Οι TRUSTFIRE kai oi ULTRAFIRE 18650 δεν χωράνε στο ΛΤ γιαυτο μην τις προτιμάς για αυτο το μοντακι. ΑΝ εχεις 18500 ειναι ενταξει.

 :)

Αποσυνδεδεμένος giorgostsiko

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:52 »
Οσο αφορα  τη χωρετικοτητα της μπαταριας? ειναι στανταρ η χωρετικοτητα σε αυτο τον τυπο μπαταριας?  οι συγκεκριμενες του πακετου δε ξερω τι χωρετηκοτητα εχουν...

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 19:13 »
οχι φιλε,αυτος ο τυπος (18650) βγαινει σε διαφορες χωρετικοτητες.1600,2000,2200,2400,3000mah κ παει λεγοντας εχω δει μεχρι κ 5000mah αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια.

Αποσυνδεδεμένος giorgostsiko

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 20:57 »
οι συγκεκριμενες που φοραει απανω ξερουμε τι ειναι απο αποψη χωρετηκοτητας? δηλαδη εννοω τις μπαταριες αγνωστου προελευσης του πακετου... ρωταω για το λογο οτι με καλυπτουν απο αποψη αυτονομιας οποτε εαν προβω σε αγορα καινουριων επωνυμων μπαταριων να παρω παρομοιας χωρετηκοτητας...ευχαριστω ρε παληκαρια για τις συμβουλες σας...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 20:59 »
aw κοκκινες 18650 χωρητικοτητας 1600 ή 2000mah και εισαι σουπερ! :yes:

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 21:03 »
Προτείνω τις Panasonic NCR 18650A 3100mAh επειδή έχω και τις AW. Μεγάλη διάρκεια το καπάκι κανονικά κλειστό και made in Japan  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2012, 21:34 από Lancerlot »

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 21:06 »
Προτείνω τις Panasonic NCR 18650A 3100mAh NCR 18650A επειδή έχω και τις AW. Μεγάλη διάρκεια το καπάκι κανονικά κλειστό και made in Japan  :thumpup:

τα διπλα λεφτα στο 1C
αλλα αξιζει .... μονο αν ειναι οι "γιαπωνεζικες" ομωσ

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 21:06 »
Προτείνω τις Panasonic NCR 18650A 3100mAh NCR 18650A επειδή έχω και τις AW. Μεγάλη διάρκεια το καπάκι κανονικά κλειστό και made in Japan  :thumpup:
Στα ποσα volt  το δουλεύεις και στα πόσα Ωμ?

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 21:11 »
jimkaldi είναι Japan και το γράφει.
daywalker06 στα 4,2V - 2,5 Ωhm (περίπου) με Α2-Τ. Σπάνια με DC Tank Carto 3Ωhm στα 4,5V.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias