vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, giorgos1999, bloodlessz, Tazz, manoslykos, billythekid

Twitter

Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 19:20 »
Χα, χα, Ντόναλντ είσαι Κύρος Γρανάζης κι ας με συγχωρέσει ο φίλτατος συμφορουμιστής που έχει κατοχυρώσει το σχετικό άβαταρ.
Αντε, βάλτο τώρα να δεις πώς θα δουλέψει.
Εγώ πάντως, η αθλία μετατροπεύς, τρύπησα ένα από τα καρτο 2nd edition που λειτουργούν με την ίδια φιλοσοφία με τα CE2, το έβαλα σε τανκ χωρίς να αφαιρέσω το σωλήνα και πνίγηκα στο eliquid. Διαρροές ποτάμι προς τη μπαταρία και ατμός 0 !!!! Ισως να έχει να κάνει με τις διαφορές πίεσης από σωλήνα σε σωλήνα, πάντως αν απλά χαράξεις το CE2 και το βάλεις στο τανκ, το βλέπω χλωμό. Αυτό είναι διαφορετικό, είμαι πολύ περίεργη να μου πεις το αποτέλεσμα, αλλά μετά από 2 ώρες ατμίσματος


Αποσυνδεδεμένος ddonald

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 20:19 »
Δυστυχώς δεν θα το βάλω μπροστά ακόμα

το υγρό που ατμιζα μου τελείωσε και πρέπει να πάρω

κάνα 100ml  :wall: :wall: :wall:

Πάντως σε σχέση με την μετατροπή έκοψα ένα κομμάτι 

από το σωληνάκι του ce2 και το "σφήνωσα" στο πάνω μέρος

και στο κάτω



Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 21:43 »
Καλή τύχη. Περιμένουμε εναγωνίως!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 23:50 »
Τελικά ddonald, αυτό είναι το κλασικό DCT Titan? Εφαρμόζει το CE2 πάνω στα λάστιχα? Βλέπω ένα μικρό κομματάκι στο πάνω μέρος. Στο κάτω το βάζεις ως έχει?
Το λέω γιατί, ήδη μου έχουν σπάσει 5 κυλινδράκια και έχω κρατήσει μόνο τα "μέσα" των CE2 που μετά από ένα πλύσιμο είναι σαν καινούργια.

Με την ευκαιρία, να σας πω κάτι ακόμα.... Έδωσα μια ακόμα ευκαιρία στα CE2 τα μικρά (τα μεταλλικά). Γενικά τα είχα σε αχρηστία γιατί επέμεναν να μου βγάζουν μια περίεργη γεύση σαν ελαφρώς καμμένο (σαν ρετσινόλαδο, ένα πράγμα :idiot1:) και υποτονική γεύση. Στο τελευταίο βράσιμο των στομίων (ναι βράζω καθε εβδομάδα τα επιστόμια) τα έριξα μέσα, περιέργως το φυτίλι τους άσπρισε (δεν είναι τόσο λευκό όσο των XL και είναι πολύ λεπτότερο, περασμένο από την αντίσταση 3 φορές, Γεφυρα 5Σ-3Φ που λένε και οι fan του Οδυσσέα) και αφού στέγνωσαν τους έκανα ένα γερό dry burning. Περιέργως έστρωσαν, τελικά αυτό το βρωμοφιτίλι που χρησιμοποιούν οι κινέζοι σαν να έχει κάτι επάνω του που βρωμάει πολύ και φεύγει μόνο με πλύσιμο/dry burning.  Αυτά δεν ανοίγουν με τίποτα ωστε να μπορείς να τα περιποιηθείς....  κατα τα άλλα, μικρά, κομψά και ΔΕΝ ΣΠΑΝΕ  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:01 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος ddonald

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:04 »
Δεν ξέρω ποιο είναι το κλασικό dct πάντως

για να εφαρμόσει στο κάτω μέρος έβαλα ένα

κομμάτι από το σωληνάκι του ce2

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:12 »
To κλασικό τυπου Titan είναι αυτό που πέρνει τα κάρτο 510, πχ http://www.nobacco.gr/product/725/atomizer-nobacco-dct-5ml
Αρα στα άκρα, για σταθεροποίηση έχεις δυο κομμάτια από το σωληνάκι, και κατα το υπόλοιπο μήκος είναι ελεύθερο μέσα στο DCT.
Είναι σχετικά στιβαρό? στέκεται? ή θα διαλύσει και θα χυθούν τα ζουμιά?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:14 »
Τελικά ddonald, αυτό είναι το κλασικό DCT Titan? Εφαρμόζει το CE2 πάνω στα λάστιχα? Βλέπω ένα μικρό κομματάκι στο πάνω μέρος. Στο κάτω το βάζεις ως έχει?
Το λέω γιατί, ήδη μου έχουν σπάσει 5 κυλινδράκια και έχω κρατήσει μόνο τα "μέσα" των CE2 που μετά από ένα πλύσιμο είναι σαν καινούργια.

Με την ευκαιρία, να σας πω κάτι ακόμα.... Έδωσα μια ακόμα ευκαιρία στα CE2 τα μικρά (τα μεταλλικά). Γενικά τα είχα σε αχρηστία γιατί επέμεναν να μου βγάζουν μια περίεργη γεύση σαν ελαφρώς καμμένο (σαν ρετσινόλαδο, ένα πράγμα :idiot1:) και υποτονική γεύση. Στο τελευταίο βράσιμο των στομίων (ναι βράζω καθε εβδομάδα τα επιστόμια) τα έριξα μέσα, περιέργως το φυτίλι τους άσπρισε (δεν είναι τόσο λευκό όσο των XL και είναι πολύ λεπτότερο, περασμένο από την αντίσταση 3 φορές, Γεφυρα 5Σ-3Φ που λένε και οι fan του Οδυσσέα) και αφού στέγνωσαν τους έκανα ένα γερό dry burning. Περιέργως έστρωσαν, τελικά αυτό το βρωμοφιτίλι που χρησιμοποιούν οι κινέζοι σαν να έχει κάτι επάνω του που βρωμάει πολύ και φεύγει μόνο με πλύσιμο/dry burning.  Αυτά δεν ανοίγουν με τίποτα ωστε να μπορείς να τα περιποιηθείς....  κατα τα άλλα, μικρά, κομψά και ΔΕΝ ΣΠΑΝΕ  ;D

και ρίχνεις τα χαρτια για να δεις ποτε χρειάζονται γέμισμα

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:20 »
και ρίχνεις τα χαρτια για να δεις ποτε χρειάζονται γέμισμα
Αυτό είναι ένα πρόβλημα... δε λεω...  :-[ . Από την άλλη μπορείς να τα βάζεις άνετα στην τσέπη, να τα κακομεταχειρίζεσαι χωρίς πρόβλημα, να τα πετάς στο γραφείο κλπ... τα άλλα είναι κόλαση...
Γεμίζω τρία τεμάχια μαζί με τις μπαταρίες τους (σαν αυτές των M&M, τις μικρές), σετ και τα πέρνω μαζί μου το πρωί. Μόλις τελειώσει η μπαταρία, πιάνω άλλο σετ, με γεμάτο CE2 και γεμάτη μπαταρία... Στατιστικά ποτέ μια μικρή μπαταρία δεν μπορεί να αδειάσει ενα CE2, οπότε έτσι βγάζω άκρη..... :idiot1:
Εχω συνηθίσει την "φρέσκια" γεύση των CE2 (μικρών και μεγάλων) και τα carto δεν μου κάθονται καλά τελευταία....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:30 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:27 »
μια χαρα εισαι....

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:40 »
Για τα πλαστικά τα CE2 και τι δεν έκανα για να βρω ένα τρόπο να τα δυναμώσω. Τι με ταινία ηλεκτρολόγου τα τύλιξα (πρίν σπάσουν εννοείται...), τι ζελοτέϊπ, τι χαρτοταινία... τίποτα. Στη πρώτη στραβή, κράκ! στο σπείρωμα στον πόλο....  :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:
Ο δε χειρισμός? σαν να πρόκειται για γυάλινους σωλήνες με νιτρογλυκερίνη..... αργός χειρισμός και με ευλάβεια πάνω σε μαλακή επιφάνεια.... τιποτα! σε τέσσερις ημέρες το πολύ έχουν σπάσει..... Ελεος πια.... σκεφτομαι να δοκιμάσω αυτά, μήπως και είναι καλύτερα: http://e-dym.pl/pl/11/dla-majsterkowiczow-tubka-do-clearomizera-xl.html

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 01:02 »
δεν είναι κακό. Ψαχτήρι είσαι κι εσύ τελικά.
Δυστυχώς δεν έχω το δικό σου πρόβλημα. 4 μέρες ζωής δε μου φτάνουν τα καρτο και τα κλιαρ.  ;D ;D :eyesplash: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 01:13 »
Τα CE2 αν δεν καεί (κοπεί) η αντίσταση ΔΕΝ ΧΑΛΑΝΕ, χρησιμοποιώ 4 από την αρχή του έτους και δεν έχω πετάξει κανένα. Το φιτίλι, ειδικά των XL είναι χοντρό και δεν καίγεται με τίποτα. Πλύσιμο με ζεστό νερό, στέγνωμα,  και στη συνέχεια dry burning μέχρι να κοκκινίσει 3-4 φορές η αντίσταση και γίνεται καινούργιο. Σε ένα, που το έχω λυσσάξει από τις 20/12 έχει μια μικρή φθορά το φιτίλι, αλλά το "περπάτισα" μερικά χιλιοστά εκει που το φιτίλι είναι καινούργιο. Καμμιά έκπτωση στην γεύση και τον ατμό (γιατί να υπάρχει, αφού η γεωμετρία του φιτιλιου/αντίστασης δεν έχει αλλάξει). Αν δεν σπάγανε τα πλαστικά, θα ήταν τέλεια. Για τα μικρά δεν ξέρω ακόμα αφού τα είχα παροπλίσει και τα έπιασα πρίν 2-3 ημέρες.... Μη τα πετάς είναι πολύ εύκολος ο καθαρισμός (βγάζεις το πλαστικό, καθαρίζεις με ζεστό νερό το φιτίλι, αφήνεις να στεγνώσει τελείως, κανεις dry-burn μέχρι να καεί το κατάλοιπο και να κοκκινίσει η αντίσταση 3-4 φορές, βάζεις το πλαστικό και ΟΚ)  .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2012, 01:19 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 01:33 »
το τελευταίο που ανοιξα, απο την αρχη μπουκωνε και ειχε διαρροες. στο ντραι απλα το μισοεκαψα και το εβαλα τωρα στο 5βολτο. αλλα βαριεμαι το καλωδιο και δεν το πολυχρησιμοποιω. περιμενω παραλαβη και τα λεμε τοτε.
ασε, δεν πιανουν τα χερια μου!
να φανταστεις ως και πραγματα μου φευγουν την ωρα που τα κρατω.
το κινητο μου ειναι μπαλακι του πινγκ πονγκ.
προχτες μου εφυγε ενα εγκο απο το χερι μεσα απο κλειστη χουφτα. παει η οθονη του...

Αποσυνδεδεμένος ddonald

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 17:32 »
Σήμερα 12:09 το γέμισα για την 1η δοκιμή.
Ώρα 02:10 (και πολύ άντεξα) βλέποντας πως δεν κάνει
 διαρροές μπαίνει σε λειτουργία και δουλεύει απίστευτα
καλά. :o :o
Λοιπόν  αν θέλετε να το δοκιμάσετε και εσείς
 ακολουθήστε μερικές οδηγίες με βάση την φωτογραφία.
1a,b) Για  να μην έχω διαρροές βάζω 1 κομμάτι από
 τον σωλήνα του ce2 πάνω με το κάλυμμα διαρροής του
ομοίως στο 1b  αλλά το αφήνω να προεξέχει λίγο  έτσι
ώστε να το κωλύσω.
2) Είχα τα ce2 xl αλλά για κάποιο μυστήριο λόγο  :hmmm:
 έβγαιναν έξω από το tank έτσι  αφαίρεσα όλη την αντίσταση
 μαζί με το κεραμικό κάλυμμα και έκοψα λίγο τον σιδερένιο σωλήνα.

Επίσης γέμισμα μέχρι εκεί που ξεκινάει το μαύρο κάλυμμα

Μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα.
Ο χρόνος θα δείξει.



Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Απ: Clearomizers CE2 XL (510 & 808 σπείρωμα)
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 01:49 »
Βρήκα τελικά σωληνάκι που ταιριάζει ακριβώς στα CE2, και αντέχει πραγματικά τη κακομεταχείριση πολύ περισσότερο από το κατάπτυστο ακριλικό που χρησιμοποιεί ο κατασκευαστής.
Το σωληνάκι είναι το σώμα μιας σύριγγας των 2.5ml μαρκας Artsana (μπορεί να ταιριάζουν κι άλλες). Εκανα μια δοκιμή και η εφαρμογή είναι τέλεια!  :thumbsup_move_1:
Το δύσκολο είναι η κοπή της σύριγγας να είναι κάθετη και καθαρή... με πριονάκι, το αποτέλεσμα δεν με ικανοποίησε...
Πάντως υπάρχει τρόπος να δώσω ζωή σε μερικά CE2 που μου έχουν μείνει μόνο "τα μέσα"....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180554 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12