vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

465 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mimhsdr, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

CE2 και Vision clearomizer

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: CE2 και Vision clearomizer
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 24, 2012, 19:19 »
Μια βοηθεια παλι παιδια !!!  :wall: :wall: :wall:
Πηρα απο Health Cabin τους CE2 .
Απ οταν γεμισα 2 απο αυτους με υγρο,δεν σταματησαν να βγαζουν απο κατω,οταν τους εχω καθετα,ξαπλα.

Εχω ξαναπαρει CE2 απο DealExtreme,οχι τους γνησιους και η φαση ειναι οτι αυτους τους εχω ακομη να δουλευουν εδω και ενα μηνα και χωρις να τρεχει υγρο απο πουθενα !
http://www.dealextreme.com/p/refillable-empty-electronic-cigarette-refills-cartridges-5-piece-pack-101269?r=67122483

Διαβασα τα προηγουμενα ποστ και αλλαξα το λαστιχενιο καπακι.Το εβαλα αναποδα.Παλι τα ιδια ομως !

Η φαση ειναι οτι εκανα παραγγελια τους ιδιους και για φιλο μου,επειδη ειχα δει απο τους παλιους απο DX οτι ειναι καλοι και τωρα αν δει οτι αυτοι τρεχουν συνεχεια,θα με σκισει !  :eyesplash:

Εδω ειναι η φωτο με τα clearomizers και η αλλαγη στην ταπα που εκανα.
Δεν εχει αλλο λαστιχακι ενδιαμμεσα.Μονο την ταπα με την τρυπα.
Η φωτο ειναι μεγαλη και ετσι εχω βαλει μονο το λινκ.
!! Μια βοηθεια !!  :'( :'(

http://img254.imageshack.us/img254/1285/ce2t.jpg

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: CE2 και Vision clearomizer
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 25, 2012, 15:07 »
Όταν λές τρέχουν από κάτω, από πού?
Από το εξωτερικό πλαστικό ή από τον πόλο? Από το εξωτερικό πλαστικό δεν νομίζω να γίνεται αυτό εκτός αν σπάσει ο κύλινδρος. Αν τρέχει από τον πόλο, πρόσεξε μήπως δεν είναι στη θέση του σωστά και σου έχει πεταχτεί ελαφρά προς τα έξω (μπορεί να έγινε καθώς πίεσες το πάνω σιλικονάκι). Πίεσε τον πόλο καλά από την μεριά της μπαταρίας, μέχρι να κουμπώσει ή μέχρι να πατήσει καλά στο εσωτερικό λάστιχο.

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: CE2 και Vision clearomizer
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 25, 2012, 15:29 »
τρεχει απο την εσωτερικη τρυπα,του πολου.
Δεν εχω κανει κατι λαθος.Οπως ειπα και πιο πανω,εχω ξανα δουλεψει τους CE2. Ο πολος δεν εχει βγει απο το σιλικονακι.  :dontknow:
Οσο και να εψαξα στο ιντερνετ,δεν βρηκα κατι . Δεν εχει τυχει σε κανεναν απο σας ?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: CE2 και Vision clearomizer
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 25, 2012, 15:46 »
Την ίδια πίκρα έπαθα και γω, και ο μόνος τρόπος να το διορθώσω ήταν να ντριπάρω την αντίσταση. Άσε που επειδή είναι ψηλά η αντίσταση πήγα να πάθω έγκαυμα στα πνευμόνια!!!! :wall: :wall:

Τελικά το εκπαραθύρωσα!
Και πήρα CE4+.
ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΑ!

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: CE2 και Vision clearomizer
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 26, 2012, 15:28 »
λοιπον την λυση την βρηκα,μετα απο καποια πειραματα που εκανα!  :D :D
Το προβλημα ειναι απλα στο σιλικονένιο ταπάκι με τις εγκωπες.
Απλα τις μεγαλωσα λιγο και εδω και κανα δυο μερες εχω 2 ce2 ξαπλα και δεν ξανα ετρεξε σταγονα.!
Γυρισα και το καπακι αναποδα.
Δεν το ειχα σκεφτει απο την αρχη αυτο,γιατι δεν ειχα προβλημα με γευση καμμενου.
Τωρα ολα καλα !  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος savix

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE2 και Vision clearomizer
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 09, 2012, 17:47 »
καλησπερα παιδια ειπα να πω δυο λογια για ενα ατμοπιοιτη που απο εμενα ηταν παραξηγημενος πολυ καλο ντουμανι ωραια γευση σε υγρο αλλα μετα απο 2 τρεις τζουρες προβλημα καμενου και επρεπε να γυρισω το η.τ μου στο πλαι για να παει υγρο...και να μην υπαρχει αυτο το θεμα και το παροπλησα μετα απο λιγο καιρο ομως αφου εχς δοκιμασει σχεδουν ολλουσ το ατμοπιοιτες που εχω βρει i-mist dual coil χωρις να ικονοποιουνε ειπα να τον δοκιμασω παλι ειχα παλι τα ιδια αλλα μου ηρθε μια ιδεα με εναν φιλο μου εκει που ατμιζαμε στο μαγαζι του οτι το λαστιχακι που εχει πανω πανω για μην εχει σταξιματα ειναι πολυ μικρο με πιθανοτητα να μην τροφοδοτητε η αντισταση του οσο θα επρεπε και ετσι εκοψα με το ψαλιδακι την ιδη υπαρχουν εγκοπη που εχει λιγο πιο μεγαλη και σε πλατοσ και σε μακρος και πραγματικα σας λεω τελος τα καμμενα φερνει καμενο μονο οταν εχει ζεσταθει πολυ ο ατμοπιοιτης απο την πολυ πιπιλα στο ατμιζα αλλα υποκανονικες συνθηκες καμενα τελος... αυτα απο εμενα σας ευχαριστω πολυ παρακαλω αν υπαρχει αυτο θεμα να κλειδωθει ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος anapofasistos

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE2 και Vision clearomizer
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 19, 2012, 02:02 »
Ρε παιδιά, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί έφαγα το τόπο μέσα στο φόρουμ;
Εκτός από του kir fani, υπάρχουν άλλα tank για τον CE2 (1ml και 2ml);
Κάπου έχουν γίνει αναφορές και για πατέντες αλλά δεν έχω άλλο κουράγιο να ψάξω.
Αν τα έχει κάποιος εντοπισμένα ας βοηθήσει.

Υ.Γ. Όταν συναντάς κάτι το περνάς στο ντούκου και μετά που το χρειάζεσαι..... :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος mouse112

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE2 και Vision Clearomiser
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 19, 2012, 19:30 »
ΠΟΛΥ ντουμανι.

χωρις διαροες.
στο γεμισμα με πεδεψε λιγο (εκανε ''υδραβλικη'')

ακουστε ομος το πιο κουφο...
αγοραζω απο το www.vaporbreak.com
http://www.vaporbreak.com/en/cartomizers-and-atomizers/127-ce2-dual-coil-clearomizer.html
και 2χ http://www.vaporbreak.com/en/e-cigarette-fittings/72-ce2-clearomizer.html

και μου ερχονται αυτα:




το ενα εχει αντισταση....
το αλλο....δεν εχει τιποτα ...μονο το σφουγγαρι...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2012, 19:58 από petra »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34020 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59866 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237666 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136175 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35462 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12