vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, camber, Jorge, giorgos1999

Twitter

ψανχω καλο passthrough

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 21:48 »
με 2.1A στα 5V δεν εχεις προβλημα γιατι και οι τζουρες ειναι λιγοτερο απο 10 secs
εισαι εντος αποδεκτων οριων ακομα και με 2ohm ατμοποιητη.

Αν και δεν χρειαζετε να πιανουνε τα χερια σου για να κανεις το κυκλωμα της φωτο
ειναι πολυ απλο και μπορεις να το κανεις σε 5 λεπτα αν εχεις τα υλικα που ειπα και ενα κολλητήρι

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 21:59 »
στη φωτο του κυκλωματος δεν βλεπω που εχεις βαλει την αντισταση :confused1:

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:04 »
στο αριστερο ποδαρακι του led φαινετε ισα ισα
η αντισταση ειναι 1k δηλαδη στο χρωματικο κωδικα
καφε | μαυρο | κοκκινο | χρυσο
1            0            10^2      +- 5%

σιγουρα αμα βρειτε καποια παραπεταμενη πλακετα
θα βρειτε μια αντισταση απο 450 εως 1000 ohm

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:15 »
ειναι safe το σκηνικο αυτο?παντως αν με εβλεπε η μανα μου διπλα στη πριζα συνδεδεμενο να τραβαω τζουρες θα φωναζε παπα για ευχελαιο :)) :))

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:28 »
safe ειναι αν τα εχεις στηριξει καλα τα εξαρτηματα το μονο που δεν εχω στηριξει καλα
ειναι το cartomizer που θελω ενα θηλυκό βυσμα 510 για να το στηριξω και να μπαινει βιδωτο.

Δεν ξερω που να το βρω εχει ιδεα κανεις απο που μπορω να το αγορασω φτηνα ?


Αν καποιος ειναι μερακλης μπορει να τα βαλει σε ενα κουτακι ωστε να ειναι ποιο σταθερα
και ομορφα... εγω το εχω ετσι προς το παρον μεχρι να του βρω θηκη

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:32 »

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:35 »
μπραβο εισαι φοβερος..
ναι αυτο θελω.

Αυτο τωρα με 2 δολαρια εχει και επιπλεον μεταφορικα ?

Παντως ακριβο το δινουνε 2 δολαρια ...

απο θεμα τροφοδοσιας εγω την βρηκα την ακρη ετσι επισης υγρα παραγγειλα και μου μενει μονο ατμοποιητης
εχω κατι cartomizers αλλα δεν θα θελω γιατι ανοιξα 2 και ειχε καει το φυτιλι μεσα και ειτανε μαυρισμενα.

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:44 »
εχει μεταφορικα ναι.μπορεις να παραγγειλεις και κανα δυο αλλα πραγματακια παντως ωστε να σου ερθει νορμαλ.αν ψαξεις στο thread με τα βιντεο του craven.gr θα βρεις ενα που φτιαχνει μονος του επισκευασιμο ατμο.ισως να σε ενδιαφερει ;)

Αποσυνδεδεμένος Christos_77

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:47 »
Φιλε συνατμιστη nikosqt,η κατασκευη που εχεις φτιαξει ειναι και απλη και με τα απαραιτητα υλικα (που ειναι  παμφθηνα)μπορει καποιος να το φτιαξει και να ατμιζει τα ντουμανια του. :respect:Σκεψου ομως οτι καποιος που δεν εχει ασχοληθει με καποια ηλεκτρονικη η οποια αλλη κατασκευη,μπορει να τον προβληματιζει ακομα και το πως θα χρησιμοποιησει το κολλητηρι,γιατι πολυ απλα δεν το εχει ξανακανει οσο απλο και αν ειναι.Το ιδιο συμβαινει και με τις εννοιες των αμπερ και τα λοιπα.Για αυτους,τι πυρηνικη φυσικη,τι κανονας του Κιρχοφ,ειναι ακριβως το ιδιο..δυσνοητο... :wall:
Επειδη το παιδι που εβαλε το ποστ ρωτησε για passthrough,νομιζω οτι σε αυτο το ποστ ειναι σωστο να αρκεστουμε στο οτι θα πρεπει η οποιαδηποτε συσκευη να συνδυαστει με ενα φορτιστη-ανταπτορα που η εξοδος του(του φορτιστη) να ειναι 5V και 2 - 2.1Α(που ειναι και τα περισσοτερα) για να λειτουργησει σωστα το passthrough και να μην νιωθει οτι κατι δεν παει καλα, στην περιπτωση που εχει μυηθει ηδη στα 5V.Αυτο ,σιγουρα η εξοδος usb του υπολογιστη δεν μπορει να του το προσφερει.Αν τωρα ο φορτιστης που θα χρησιμοποιησει δεν ειναι 2 αμπερ αλλα 2.5 η 2.6 η ακομα και 3,τοσο το καλυτερο για ψυχολογικους λογους οτι αγορασε κατι πολυ καλο και σουπερ,αλλα σιγουρα αυτη η περισσια δυνατοτητας σε αμπερ ειναι κατι που δεν θα του χρειαστει.Η φωτογραφια που εχεις ανεβασει εσυ και η λογικη που εχεις εστιασει δεν κολλαει εδω και παει και χαμενη,γιατι εσυ μιλας για κατηγορια μοντ και το θεμα δεν ξεκινησε ετσι...Φιλικα παντα γιατι η γνωση του καθενα και η εμπειρια του βοηθαει,αλλα αν εκανες καινουριο ποστ θα μπορουσε να εξελιχθει καλυτερα και ον τοπικ το θεμα "passthrough mod και δυνατοτητες" :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2011, 23:18 από Christos_77 »

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 10:21 »
Βεβαια ισως να ειναι καλυτερα για οσους θελουν να το βαζουν σε PC μιας και ειναι ολη μερα μπροστα σε εναν, να προτιμησει κανεις passthrough με μπαταρια ;)

Ετσι και η USB port δεν φτανει στα ορια και η τζουρα μας ειναι μια χαρα :)

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 10:27 »
ειναι safe το σκηνικο αυτο?παντως αν με εβλεπε η μανα μου διπλα στη πριζα συνδεδεμενο να τραβαω τζουρες θα φωναζε παπα για ευχελαιο :)) :))

 :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Βεβαια ισως να ειναι καλυτερα για οσους θελουν να το βαζουν σε PC μιας και ειναι ολη μερα μπροστα σε εναν, να προτιμησει κανεις passthrough με μπαταρια ;)

Ετσι και η USB port δεν φτανει στα ορια και η τζουρα μας ειναι μια χαρα :)

 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος adams_nik

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 13:49 »
safe ειναι αν τα εχεις στηριξει καλα τα εξαρτηματα το μονο που δεν εχω στηριξει καλα
ειναι το cartomizer που θελω ενα θηλυκό βυσμα 510 για να το στηριξω και να μπαινει βιδωτο.

Δεν ξερω που να το βρω εχει ιδεα κανεις απο που μπορω να το αγορασω φτηνα ?


Αν καποιος ειναι μερακλης μπορει να τα βαλει σε ενα κουτακι ωστε να ειναι ποιο σταθερα
και ομορφα... εγω το εχω ετσι προς το παρον μεχρι να του βρω θηκη

Kοίτα και αυτό...
http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=339

 ;)

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 14:22 »
καλημερα εκανα κ εγω ενα σημερα το πρωι πολυ πρόχειρο στα 4.3 v σταθερά το προβλημα μου ειναι που θα βρο καλα κουμπια πατήματος κινος  butons  :dontknow: θελετε βγαζω κ φοτο  :bye:

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 14:47 »
βαλε φωτο...

κουμπια βρισκεις με μαγαζια που πουλανε ηλεκτρονικα υλικα
Αμα εισαι σε καποια κεντρικη πολη εχει γεματο τετοια μαγαζια.
φυσικα και μεσω net μπορεις να παρεις κουμπι αλλα δεν ξερω αν συμφερει λογω μεταφορικων
γιατι το κουμπι κανει 10 λεπτα ενω τα μεταφορικα ειναι πολυ παραπανω

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ψανχω καλο passthrough
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:12 »
επειδη χαθηκε λιγο η μπαλα και μαζι της χαθηκα και εγω....

ας ξεχωρισουμε λιγο το Passthrough με το DIY Passthrough! εγω θελω να αγορασω ενα καλο pass και ΟΧΙ να φτιαξω οποτε...

επειδη πιστευω οτι μαζι με μενα και πολλοι αλλοι θελουν κατι που απλως να μην δουλευει με μπαταρια, χωρις απαραιτητα να πρεπει να παιρνει ρευμα απο pc, ποιο passthrough μπορει να κανει αυτη τη δουλεια?

απευθειας συνδεση με την μπριζα που ουτως η αλλως εχουμε ολοι (εφοσον καθομαστε στο pc) δεν κανει καλυτερη δουλεια απο το ιδιο το pc?

αυτο που προτεινε το παιδι στη πρωτη σελιδα http://www.madvapes.com/Mystic-Acrylic-5-volt-510-Passthrough_p_3227.html
μαζι με αυτο καυεθειαν στην πριζα δεν κανει καλη δουλεια?
http://www.madvapes.com/2-amp-AC-to-USB-Adapter-ideal-for-Passthroughs_p_2357.html
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:45 από vaporaki »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180539 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33941 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59760 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10214 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12